Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI
    BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    aliexpress.com dan alıştım."Chopper turn signal" diye aratırsanız birçok model var sitede.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

benim motorda yanık kokusu geldi Baktim motora iki tane kablonun ucu takılı değil boşta acaba birbirinden mi çıktı ikiside beyaz priz gibi birşeye takılı birinin ucu L şeklinde biriside düz.. motor calistirirken bi ses geldi yanık kokusu geldi motoru durdumdum ve bu kabloları farkettim resimlerini çektim foruma nerden resim atılıyor

Motosikleti
    resimlerini nete attıkdan sonra link ver bakalım.resimyükle.com dan resimlerini yükleyebilirsin.

Motosikleti
    Hyosung GV250 EFI
    Arkadaşlar şuanda başka motor kullandığım için sl200 ü satışa koydum ilgilenenler buradan bakabilirler;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kuba-superlight-200-ilk-sahibinden-ogrenme-motoru-degildir-238049269/detay/

458-25-243 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    Alıntı BlackGhost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aliexpress.com dan alıştım."Chopper turn signal" diye aratırsanız birçok model var sitede.
    Anladım acaba başka sinyal modelleri de superlight'a uyum sağlar mı bu konuda bilginiz var mı?

Motosikleti
    Alıntı 458-25-243 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladım acaba başka sinyal modelleri de superlight'a uyum sağlar mı bu konuda bilginiz var mı?
    ordaki tüm modeller uyar.farklı tipleri mevcut zaten,yapacağınız şey montajını yapıp söktüğünüz sinyal kablolarını yeni taktığınız sinyellere bağlamak hepsi bu.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Motosikleti
    SÜPERLİGHT 200CC
    arkadaşlar herkese merhaba sl 200 'ü 11 eylülde aldım yaklaşık 40 gün oldu motorum da hiç bir sıkıntı yaşamadım çok güze kullanışı var rahat fakat sormak istediğim bir soru var yaklaşık bir haftadır havalar soğuduğundan mı anlamadım ama sabahları motorum çalışmakta sıkıntı yaşıyor jikleyi açınca direk çalışıyor bunun farklı sebebi olabilir mi yoksa soğuktan mıdır??

Motosikleti
    jigle kullanmayın,gerek yok.karbüratör gaz hava ayarı yapmanız lazım,rölanti 1800 devir olmalı.Bİrde geçmiş sayfalarımızda dile getirdik,buji ve buji piposu değiştirilir isede hem performans artar hemde bu tip durumlarda sıkıntı yaşanmaz.

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    @alper92 ; çıkan kablolar nereden çıkıyor ? takip edip baktın mı nereye gidiyor diye ?

@Tarık ; şu anki hava koşulları henüz jikle için erken, daha soğuk havalarda gerekebilir. Bujiyi ve ateşleme sistemini elden geçirmekte fayda var, bir de rölanti ayarı çok düşükse ilk marşta benzin çekmeyebilir motor. Bu arada motor kaç km'de ?

@showmaster hallettım hava fıltresıymıs acemı olunca böyle oluyor yanık kokusu gelınce korktum acaba kablomu koptu dedım :D şu buji olayında netten baktımda NGK dr8ea buji bumu 10 tl baska bırseye gerek var mı

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @alper92 ; sevindim
    DPR7EA-9'da takabilirsin, buji piposunu da değişmek istersen
    XDO-5-F bilgine ...
    Yanık kokusu ile hava filtresinin ne alakası var onu anlayamadım bu arada ?

kurcaladım motoru kabloyu gördum hıcbıyere takılı degıl dedım acaba koptumu hava fıltresıymııs o kadar anlamıyorum motordan sadece kullanıcıyım :D

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150 NS
    Merhaba arkadaşlar,

Kuba SL almayı şu sıralar ciddi ciddi düşünüyorum. 2. el alacağım çünkü sıfırı 7000 TL + Plaka vs. çok pahalı geliyor.
    Malum siteden bazı ilanlara baktım. Motoru kullanım amacı işe gidip gelme(Günlük 100km), havalar ısındığında da artçı ile İstanbul ve çevre illere gezi olacak. Tek seferde maksimum 200-250 Km'yi geçeceğimi düşünmüyorum.

Sormak istediğim SL 200 yada SL 150 arasında ciddi fark var mıdır?
    2013-14 model SL200 ikinci ellerde ortalama 4500 - 5500 TL civarında satılıyor. SL150 ise 3500-4500 aralığında. SL150 için 100km'de 2 litre yaktığı söylenmiş. Sanırım SL200'de bu değer 3-3.5 litre arası.
    2012 SL150 - 16000km : 3750 TL
    2014 SL200 - 6000km : 4900 TL

Yukarıdaki fiyatlar sizce nasıl?
    SL200 şehir içinde işe gidip gelirken rahat olur mu?
    Kullanan arkadaşlar kullanım amacına uygun olarak tavsiyede bulunabilirseniz sevinirim.

ergunbilgeha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ledow cxm 250
    Fiyatlari arttiriyorlar o fiyatlardsn daha uyguna 2 aya alirsin.acele etme sakin

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @mstr88 ; daha önceki sayfalarda da bir çok kez yazdım. SL150 düşünmeyin. Artık üretimi yok ve balansörü olmadığı için titreşimi fazla, elden çıkartırken zorlanırsınız. SL200 alırken de kilometreden çok daha önceki sahibinin ne şekilde kullandığı, servis ve bakımlarının ehil ellerde yapılmış olması önemli. 15.000km'de bir motorun durumu 3.000km'de bir motordan daha iyi olabilir. Bunu konudaki riski, sahibi ile tanışarak ve motoru yetkili servise göstererek minimuma indirebilirsiniz. Bunların dışında SL200 beklentinizi ve kullanım amacınızı rahat rahat karşılar. Ben bayramda tık demeden 2.450 km gezi yaptım, önceki sayfalarda da var bilgiler şu an motorum 10.300km'de ve değişen parçası yok

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150 NS
    Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @mstr88 ; daha önceki sayfalarda da bir çok kez yazdım. SL150 düşünmeyin. Artık üretimi yok ve balansörü olmadığı için titreşimi fazla, elden çıkartırken zorlanırsınız. SL200 alırken de kilometreden çok daha önceki sahibinin ne şekilde kullandığı, servis ve bakımlarının ehil ellerde yapılmış olması önemli. 15.000km'de bir motorun durumu 3.000km'de bir motordan daha iyi olabilir. Bunu konudaki riski, sahibi ile tanışarak ve motoru yetkili servise göstererek minimuma indirebilirsiniz. Bunların dışında SL200 beklentinizi ve kullanım amacınızı rahat rahat karşılar. Ben bayramda tık demeden 2.450 km gezi yaptım, önceki sayfalarda da var bilgiler şu an motorum 10.300km'de ve değişen parçası yok
    @shadowmaster Teşekkürler. 97 sayfanın tamamını daha önceden okumuştum. Sanırım @ergunbilgeha' nın dediği gibi 2 ay kadar bekleyeceğim.
    Aralık sonu, Ocak ortası gibi alsam haftada 1-2 gün havaların iyi olduğu günler binsem sıkıntı olmaz. Kar yağdığında da kapalı bir alan ayarlarım. Brandayı çeker, tekerleri yükseltir orada muhafaza ederim.
    Düğündüğüm konu tekerlerin kötü olduğunu yazmışsınız. Fabrika lastiklerini kış şartlarında kullanmak sanırım baya kötü olacaktır.
    + lastik masrafını da ayarlamak lazım.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @mstr88; doğrudur, en mantıklı olanı lastikleri de yeni sezona girmeden değişmek olur fiyat avantajı için. Hem döviz hem de sezon başı satıcılar muhtemel zam yapacaklardır lastiklere. Ancak fabrika lastikleriyle ıslak zemin gerçekten büyük risk. 125.000km sürüş tecrübem olmasına rağmen, ilk yağmurda 30km/h ile kızakladım ve o hafta değiştim lastikleri ...

Motosikleti
    SÜPERLİGHT 200CC
    @shadowmaster motor yeni 400 km oldu hocam sabahları bu sıkıntıyı yaşıyorum son 3 4 gündür

ergunbilgeha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ledow cxm 250
    Beklemen en mantiklisi.bir arkadas sl150 de balansor yok demis.Kuba superlight 150 de balansor vardir.keeway superlight 150 de yoktur.Denemek isteyen varsa ikiside var gelsin baksin farka.Ama ben birden fazla keeway sl150 kullandim motorunu daha cok begenirim kubaya gore.kuba isininca bana gore cekmiyor yoruluyor.37 binde keeway sl150 ile 2 kisi 200 km yol yaptim banamisin demedi.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @Tarık ; motor henüz yeni ve rodaj aşamasında olduğu için sibop ayarları sıkı. Bu nedenle çalışması zor olabilir, 1000-1500'e gelince eğer hala devam ediyorsa problem servise söyleyin. Zaten 500'de yağ değişimi için gideceksiniz bunu da kontrol ettirin bence ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:54 ----------

@ergunbilgeha ; keeway150 ile kuba150 arasındaki farkları ne şekilde analiz ettiniz? Her ikisi de blok, silindir ve segman takımı olarak aynı fabrikanın üretimleri. Kuba'ya takılan motorda ne şekilde bir değişiklik veya ürerim farklılığı var ki şişme yapıyor acaba? Elinizde ya da internette bu modeller için bir dyno test sonucu varsa paylaşırsanız seviniriz, kompresyon ve vites farklılıklarında farklı RPM'ler için güç üretimini ve performansını analizleyen bir tablo ?
    Bir de bir Borelli Ledow 250 kullanıcısı olarak, sizin motorla Kuba ya da Keeway'i karşılaştırırsanız seviniriz, zaman zaman motor alacak arkadaşlara faydalı olması açısından ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)