Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI
    shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Alıntı Claxs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    atmıştın abi klavuzu inceledim onu baştan sona yalnız 2 sorum var abi motor boşa aldığım zaman rölantide çalışmıyor 1-2 dk çalışıp stop ediyor sadece boştayken yapıyor 2.ise orjinal lastikleri kullanıyorum en kısa zamanda değiştireceğim orjinal lastiklerin ön ve arka olmak üzere basınçları nedir
    Rölantin düşük büyük ihtimal, 1.800-2.000 RPM arasına ayarla, yine problem varsa buji ve bağlantı kablolarını kontrol et.
    Orjinal lastikler yük durumuna göre ön arka 30-30 ya da 30-31 PSI...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Sağol abi yalnız boşu bulmak biraz zor bu motorda

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Çin malı şanzıman leyn işte, çek debriyajı ışıklarda bekle

Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çin malı şanzıman leyn işte, çek debriyajı ışıklarda bekle
    Abi yıkarken krom yerlere cila falan sürmemi önerirmisin yoksa yıkadıktan sonra kurulamak yeterlimi cila süreceksek oto cilası falanmı yoksa krom yerlere özel cila varmı

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Bulabildiğin en ucuz oto cilası da korur krom parçaları. Koruma demirlerinin altındaki tapaları silikonla tuttur, düşmesin. Oradan giren su daha hızlı pas yapıyor. Ben boyadım zaten tarzı değiştim.

Bulabildiğin en ucuz oto cilası da korur krom parçaları. Koruma demirlerinin altındaki tapaları silikonla tuttur, düşmesin. Oradan giren su daha hızlı pas yapıyor. Ben boyadım zaten tarzı değiştim.
    tamam abi yalnız motorda şöyle bi problem yaşıyorum ben ateşleme düğmesine bastıkdan sonra motor çalışmıyor illa kendim hafif gaz vermek zorunda kalıyorum öyle calışıyor sebebi ne olabilir sence birde hangi renge boyadın abi sen

Motosikleti
    Kuba SL200
    Arkadaşlar benden size bi tavsiye iptal edin veya etmeyin ama yan ayak müşürünü(ayaklığı açınca stop etmesini sağlayan sensör) arada kontrol edin ayak kapalı olsa dahi ateşlemeyi engelleyebiliyor titreşimden vs. Ayrıca anlamsız bi şekilde motor marş alıyor ama çalışmıyorsa aklınıza ilk o gelsin kazasız sürüşler.

Herkese merhaba. Isparta'da olan var mı?

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @Claxs : SL200 gaz vermeden çalışmaz. Bu konuda ısrar etme yoksa marş motoru / röle / akü çok çabuk göçer öbür tarafa.

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    @Claxs : SL200 gaz vermeden çalışmaz. Bu konuda ısrar etme yoksa marş motoru / röle / akü çok çabuk göçer öbür tarafa.
    benim motor her zaman tek marşta çalışıyor hiç gaz vermiyorum. rölantimde normalin altında.

Bizim motorlarda ön fren disk arka fren kampana değilmi benmi yanlış biliyorum birde hidrolik yağını ne zaman değiştirmeyi tavsiye edersiniz ?

Superlight 200 arka stop bağlantı nikelajı kırıldı ve arka sinyallar yerinde çıktı. Bu konuyla ilgili neler yapılabir. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi

Motosikleti
    Bisan Falcon - Kuba Superlight 200
    Aynısı benimde olmuştu ben yenisini almıştım parçaların başka ne yapılabilir bilmiyorum

Nereden temin ettiniz acaba

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @Claxs ; hidrolik yağını 25.000 km kullanabilirsin. Bağlantı ya da pistonlarda kaçak olmadığı sürece eksilmez. Eksildiğinde balata aşınmış demektir. Değişim iyi bir usta tarafından yapılmalı, hava kalmadan vs...

Arkadaşlar hiç arka stop bağlantı nikelajı kırılan ve arka farlar yerinden çıkıp salanma sorunu yaşayan yok mu.

Alıntı Hakan taner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hiç arka stop bağlantı nikelajı kırılan ve arka farlar yerinden çıkıp salanma sorunu yaşayan yok mu.
    Kazamı geçirdiniz hocam cok zor öyle bi durum yaşamak

Motosikleti
    Bisan Falcon - Kuba Superlight 200
    Dokuyucular'dan almıştım ama 1.5 yıl geçti üzerinden hala var mı bilmiyorum bir bakın isterseniz

Aslında nasıl olduğunun bende farkında değilim. İşten dönüşte bir baktım arka sinyal sallanıyor. Taş falan gelmiş olabilir yolda diye tahmin ediyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:04 ----------

Motorsiklet sepeti diye bi sitede buldum. Oradan sipariş verdim

Motor emisyon hortumu yırtıldı.. pata pata pata diye ses gelmeye başladı balıkçı motoru gibi. Usta yırtılan yeri kesti taktı ama belli yine yırtılacak..Nerden temin edebilirim acaba.. önceki mesajlarda komple iptal edenler olmuş ama..ben yenilemek istiyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)