Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KUBA Superlight 200
    60 tl bir üst modeli var çakarlıymış oda 80 tl ben çakarlı olanını almadım 2 çeşit olduğu için bulmanız zor olmaz. İnter moto da montaj için çok yakınındaki biyere yönlendiriyor 25 tl de montaja aldılar yani 80 e falan geliyor. Hatırlatmamda fayda var bu aydınlatma kendiliğinden soğutmalı ve bizim tasa tam oturmuyor oyüzden bikaç yerini törpüleyip tasa oturtup japonla yapıştırıyolar 1250 km boyunca hiç sıkıntı çıkmadı çıkcağınıda sanmam kaldı ki baya bi köy yollarından falan geçtim.

Yukarıda ki yazıyı 2016 Ağustos ayında yazmıştım. Üstüne 15 bin km daha yaptım hala bir sorunla karşılaşmadım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Arkadaşın bahsettiği far ampulu bu.
    İlgilenenler için altta link i var.
    https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-motosiklet-ekipmanlari-aksesuar-tuning-3-ledli-sogutmali-uzun-kisa-far-kolay-monyaj-inter-moto-dan-470568419/detay

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Ben 48.000 km yaptım, 2015 Hazirandan beri üstünde, montaja dikkat edin...

Bu arada kubamotor.com sitesinde kullanım kılavuzu yayınlanmış. İhtiyacı olana duyrulur. https://drive.google.com/drive/folde...0pBYURXZEd6bzA

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:54 ----------

Arkadaşlar, eski mesajlarda sissy bar yaptığını söyleyen arkadaşların bazılarına ulaşabildim ama artık yapmıyorlar.
    İstanbul içinde alttaki resimde ki sissy bar ı yapabilecek birisi var mı acaba ?
    [IMG][/IMG]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı timucinnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada kubamotor.com sitesinde kullanım kılavuzu yayınlanmış. İhtiyacı olana duyrulur. https://drive.google.com/drive/folde...0pBYURXZEd6bzA

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:54 ----------

Arkadaşlar, eski mesajlarda sissy bar yaptığını söyleyen arkadaşların bazılarına ulaşabildim ama artık yapmıyorlar.
    İstanbul içinde alttaki resimde ki sissy bar ı yapabilecek birisi var mı acaba ?
    http://<a href="https://hizliresim.c...6l.jpg</a></a>
    Metalci sağlam ustalar yaparlar.Zanaatkar birinide bulursun mutlaka İstanbul gibi bi yerde biraz araştırmayla ..

muko_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XVS1100A Dragstar Classic
    merhaba dostlar. uzun süredir takip edemedim konuyu. sebebi ise yaz başında aldığım XVS1100A Dragstar'ım. Her türlü kahrımı çeken SL200'ümü de abime verdim, şimdi o iki tekerin keyfini tatmaya başlayacak.

iki tekere SL200'le başlayacak yeni arkadaşlara tavsiyem (lütfen beni kimse yanlış anlamasın, alınganlık göstermesin) lütfen bu başlığı başından sonuna kadar OKUYUN!!! bu başlıkta SL200'le ilgili hem teknik hem pratik bir çok bilgi var. okurken shadowmaster 'in hazırladığı PDF'e denk gelirsiniz. indirin, çok yardımı olacaktır.

bu sayfada sadece SL200'le ilgili değil, motor kullanmak konusunda da bir çok bilgi aldım. buradan her türlü konuda yardımını esirgemeyen, fikir alış-verişinde bulunan tüm arkadaşlara teşekkür etmek istiyorum. iyi ki varsınız dostlar.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    İşleyen demir ışıldar, durmak yok

https://www.facebook.com/slturkiye/p...00378213416065

Motosikleti
    küba SL 200
    slm arkadaşlar, sıfır aldığım motorumu (ist.dan aldım ,izmite kargoyla geldi) ,henüz iki defa kullandım (acemi işi, trafiğe kapalı alanda ) bayiye "kullanmadan önce servise göstermem gereken bişey var mı dedim "abi gerek yok kullanabilirsin "dedi,
    ama 1- ilk çalıştırdığımda sürekli stop ediyor, rölanti ayarını arttırdım ,,gene aynı ,,,işi bilenler de "ilk çalıştırdığınızda gaz vermeyin parçalara zarar verirsiniz " diyor ,, 2- durduğu yerde boş vitese geçmiyor,zamanla düzelir mi, yoksa en kısa yoldan bi servise mi götürmeliyim ,,,şimdiden teşekkür ederim yardımlarınız için .

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    Alıntı acemikel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar, sıfır aldığım motorumu (ist.dan aldım ,izmite kargoyla geldi) ,henüz iki defa kullandım (acemi işi, trafiğe kapalı alanda ) bayiye "kullanmadan önce servise göstermem gereken bişey var mı dedim "abi gerek yok kullanabilirsin "dedi,
    ama 1- ilk çalıştırdığımda sürekli stop ediyor, rölanti ayarını arttırdım ,,gene aynı ,,,işi bilenler de "ilk çalıştırdığınızda gaz vermeyin parçalara zarar verirsiniz " diyor ,, 2- durduğu yerde boş vitese geçmiyor,zamanla düzelir mi, yoksa en kısa yoldan bi servise mi götürmeliyim ,,,şimdiden teşekkür ederim yardımlarınız için .
    hafif gaz vermede sakınca yok. boş vitese durduğu yerde hafif ileri iterek alabilirsin , boş vites olayı öyle yapıcak bişey yok çin işi şanzıman.
    acemikel bunu beğendi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:16 ----------

Alıntı acemikel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karbüratör hava ayarı yapılırsa düzelebilir sen yine de servise götür işini garantiye al.
    acemikel bunu beğendi.

Beyler selam, sl200 ümü ilk bakımına (Rodaj Bakımına) götürüp bakımını yaptırdım. Her gün 50 km işe gidip gelerek yol yapıyorum. (Florya/Kabataş)
    Şu anda motorum 850 km de.
    Bu ilk bakımında, zincir gevşek olduğundan zinciri biraz ayarladılar, daha gergin oldu.
    Ancak şimdi arka balatam fren yapınca ötüyor. Zincir germeyle bir ilgisi olabilir mi acaba ?
    Üstündeki balatalar orjinal balataları ve 850 km de.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Arka balata yüzey tozu kampana içinde biriktiği için ötüyor. Kampanayı söküp içini temizlet, balataların üstünü zımparalayıp taksınlar geçer. Zincir gergisi ile ilgisi yok.

slm arkadaşlar baya oldu yazmayalı birşey danışmak istiyorum el yapımı bi sissybar yaptım da sprey krom boya ile boyasam ve üstünede sprey vernik atsam iş görür mü tam krom görüntüsü vermesede olur

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Eski soba borusu görünümünden hallice olur, bence siyah yap.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadaşlar motor çantasıyle beraber mi veriliyor.

Motosikleti
    Kuba Superlight
    Evet kuba'nın web sayfalarında fotoğrafta nasıl görünüyorsa o şekilde kullanıcılara teslim ediliyor.

herkese merhablar motorumun buji piposunu değiştirmek istiyorum ama tam bir bilgi bulamadım motorun bütün bakımlarını yeni yaptım buji dahil değiştirdim forumda çok yazıldığı için pipoyuda değiştireyim dedim ama sökemedim açıkcası çok zorlamadım buji piposunu nasıl sökerim yardımcı olursanız sevinirim birde deiğişimin farkı hissediliyormu yoksa değiştirmesekte olur mu ?

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Ben orjinal pipo ile 50.000 km yaptım, halen de devam ediyorum, bolluk, kesik, çatlak vs yoksa sür gitsin ...

Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben orjinal pipo ile 50.000 km yaptım, halen de devam ediyorum, bolluk, kesik, çatlak vs yoksa sür gitsin ...
    Helal olsun 👏

Motosikleti
    Kuba SL 200
    https://www.facebook.com/slturkiye/p...06018126185407

motorun durumuna buradan bakabilirsiniz ...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)