Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı cgdsclk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selam,
    Yeni üyeyim, ve motor almak istiyorum. Tecrübem ''0'' (SIFIR)
    hem ucuz hem de başlangıç için güzel ve sakin motor ararken superlight ı gördüm, neredeyse tüm yazıları okudum, ikinci el alacağım sanırım, 4-5 bin bütçem var, ancak alırken dikkat etmem gereken bir şey var mıdır? yardımcı olursanız sevinirim.
    Öncelikle dış görüntüsünün temiz olmasına dikkat et sonra bir servise göster tecrüben sıfırsa sesinden gidişinden pek bişey anlamazsın. Servis ilgilensin iyice tanıdık varsa oraya götür baktır.Yada forumda satan arkadaş var ise onları bul ? önceki yorumlarda arat bi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    burakcvck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XSR 700 Xtribute
    Benim korna yine saçmalamaya başladı. Kendi kendine kısık bir şekilde çalıyor kafasına göre.

Bugun en son kumanda panelinden duman çıktı. Kontağı kapattım kornaya giden soketleri söktüm.

Geçen servise götürdüğümde paneli söktüler görünürde birşey yoktu, elektrikten anlamıyoruz diye üstün körü bakıldı.

Var mıdır önerisi olan?

iskender123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Alıntı burakcvck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim korna yine saçmalamaya başladı. Kendi kendine kısık bir şekilde çalıyor kafasına göre.

Bugun en son kumanda panelinden duman çıktı. Kontağı kapattım kornaya giden soketleri söktüm.

Geçen servise götürdüğümde paneli söktüler görünürde birşey yoktu, elektrikten anlamıyoruz diye üstün körü bakıldı.

Var mıdır önerisi olan?
    2 yil onceydi stmax elektirikli bisiletime traktör kornasi takmistim ,denemek için bastim cok guzel sesi vardi 2-3 kez daha bastim kumanda kolundan duman cikti , erimiş :D ,sonra orjinal kornasini geri takip yeni kumanda aldim çözüldü bence sorun kumandada

Motosikleti
    Yamaha XSR 700 Xtribute
    @iskender123 Kumanda da olduğu zaten ortada, yenisine 60tl+işçilik vermek istemediğim için soruyorum.

Kumandadaki tüm kabloları kontrol etsem tespit edip onarabilir miyim acaba, sinir bozucu elektrik ustalarına gidesim yok çünkü

gezgin41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @iskender123 Kumanda da olduğu zaten ortada, yenisine 60tl+işçilik vermek istemediğim için soruyorum.

Kumandadaki tüm kabloları kontrol etsem tespit edip onarabilir miyim acaba, sinir bozucu elektrik ustalarına gidesim yok çünkü
    Duman çıkıp yanmışsa biraz zor işçilik vermeyip 60 tl vererek belki bağlayabilirsin

iskender123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c

Valla abi aradim taradim fotosunu goremedim, sağ kumandasini buldum,,eger korna düğmesi yerinden çıkımıyosa , yapilcak bişey yok o kumandaya,ama çıkıyosa düğme değisebilir ,al kendin tak işcilik neden veresinki.

S.a arkadaşlar gidon ayna alcam da bizim gidon kaç mm dir ?
    22mm lik bir gidon ayna buldum uyarmi diye soracaktım

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Bizim gidon 1" (inch) 2.54 cm, 22 mm olmaz.

Motosikleti
    Yamaha XSR 700 Xtribute
    @gezgin41 Eğer olmasa öyle yapacaktım.

@iskender123 Baya bir uğraştırdı ama hallettim. Kablolar sapasağlamdı. Sonra panele geçtim, korna tuşunu söküp lehim noktalarına kadar ayırdım yanma ve kararma olan yeri bulup güzelce zımparalayıp temizledim ve topladım. Sorun çözüldü.

Yıkama esnasında kaçan su veya sıktığım wd-40 gibi spreyler kısa devreye sebep olmuş. Aklınızda bulunsun..

Tevfik Fikret Caddesi No:4 Bahcelievler/İstanbul
    Motosikleti
    Benelli
    Vale Motor Şirinevler Randevulu Sisteme Gecis Yapmıstır.Bundan Sonra Geleceklerin 05453660839 numarasını arıyarak veya whatsapp den yazarak randevu almaları gerekecektir.
    Bilginize.
    Yeni Sayfamız
    https://www.facebook.com/Vale-Motor-180749682341380/

25 mm olcak sanırım fakat 25 mm de gidon ayna yok piyasada

Sefacakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XVS DRAGSTAR 650
    Arkadaslar herkese merhaba benim gidon baglanti yerinden sallaniyordu alttan skitim bayagi sert ama hala cok azda olsa bi sallanti var oynuyo yani sizdede ayni sorun varmi birde egzoz icin topkapida savas usta dediler arez egozz gittim ona harley tarzi bisey olsun dedim yani en uygun nasil yapariz dedim 800 lira dedi delme filan yapmadi bende uste be alta 3 er delik actirdim ses artti ama yinede tok bir ses gelmiyo bir oneriniz varmi ?

Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Selamlar arkadaşlar bilmiyorum buraya yazmakla doğrumu yapıyorum umarım sorun olmaz. 2013 model olan superlight 200 ümü satmak zorunda kaldım nakit ihtiyacı için sizlerede haber vermek istedim.Umarım benim gibi severek kullanan birine gider ☺

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:56 ----------

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...9508344/detay/

Motosikleti
    Superlight 200 - CBR 250R
    dostum sakın 800 tl gibi yüksek fiyatlar ödeme egzos için. motorumuz sonuçta tek silindir ve aradığın tok sesi kolay kolay yakalayamayacaksın.çok ucuz maliyetki ufak 1-2 işlem sonrası motordan kafa şişirmeyen rahatsızlık vermeyen tok bir ses elde edebilirsin delik yöntemi vs vs. ama benim önerim egzosa işlem yapmış birini bulmak forumdan fikrini almak asla verme öyle yüksek rakamlar bi v motor sesi cıkaracam derken daha da kötü olabilir

Sefacakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XVS DRAGSTAR 650
    Bu forumu ben komple okudum deldiren bi arkadasimiz vardi ondan aklimda kalmisti bende deldirdim ama iste bilemiyorum napicam motor daha 600 kmde rodajda daha olmamistr herlde korkuyorum bisey olcak diye sonucta cin..:/
    S.ÇAKIR...

Motosikleti
    Superlight 200 - CBR 250R
    Alıntı emrekaratag adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum sakın 800 tl gibi yüksek fiyatlar ödeme egzos için. motorumuz sonuçta tek silindir ve aradığın tok sesi kolay kolay yakalayamayacaksın.çok ucuz maliyetki ufak 1-2 işlem sonrası motordan kafa şişirmeyen rahatsızlık vermeyen tok bir ses elde edebilirsin delik yöntemi vs vs. ama benim önerim egzosa işlem yapmış birini bulmak forumdan fikrini almak asla verme öyle yüksek rakamlar bi v motor sesi cıkaracam derken daha da kötü olabilir
    şimdilik bir şey yapma dostum gerek yok fakat seni rahatsız etmeye başlarsa ses o zaman kapattırırsin delikleri en kötü ihtimal. bi miktar fazla yakması söz konusu olabilir diye biliyorum delik açtırınca

Motosikleti
    Shadow 750 A.C.E.
    O sallantı normal. Gidonun bağlantı yerinde plastik parçalar var o yüzden sallanması normal. Onlar gelen titreşimi azaltmaya yarıyor.
    Onun dışında bende aynı ustaya gittim beylikdüzünden kalkıp. Susturucularını çıkartmak istiyorum dedim. Şöyle bi motora baktı biz o işlemi yapmıyoruz dedi. Döndüm geldim. Kendim senin gibi 3 er delik açtım şuan tatmin ediyor. Tabi yanımdan daha güçlü motorlar geçmediği sürece
    Onun dışında sanayide gösterdim egzozu sıfırdan boru egzoz için 300-400 arası fiyat vermişlerdi. 800 lira uçmuş bayağı.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    motorunuza egsoz yaptırmayın,orjinaline göre hiç verimli ve tatmin edici olmuyor.Yapacağınız iş çok basit bunu daha öncede dile getirdik;
    bir egsozcuya gidin,kaynak ile üst egsozun iç filitresini delerek çıkarttırın.Sonra motoru çalıştırıp ses testi yapın ,içinize sinmiyorsa (ki sinmemesi çok düşük ihtimal) ikinci egsozun iç filitresini kademe kademe kaynakla deldirip çıkarttırın.400 tl ler 800 tl ler bildiğiniz "yağsız" kazıktır!
    Benim honda shadow motorumun "cobra marka"lı orjinal egsozu 1000 tl iken,düz boru ile yapılan ve çinli makinelere takılan bu egsozlar bence gereksiz fiyatlara insanlara kakalanıyor.Birde bu egsozlar ile muayeneden geçemeyeceğinizi unutmayın.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Merhaba arkadaşlar SL200 almak istiyorum ancak soğutma farkları var yağ soğutma, hava soğutma diye, sitesinde su gözükmüyo ancak sahibindende su soğutmalılar var 2inci el olarak, ben ikinci el almayı düşünüyorum başlangıç motoru olarak alıcağım için sıfır almak istemiyorum rodaj yapmak korkutuyo biraz gözümü istanbulda şehir içi kullanıcağımı düşünerek rodajı yapılmış benzin koyup gidiceğim motorlara bakıyorum

İlanlardan birisi bu baktığım;
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kuba-kuba-superlight-200-tertemiz-bakimli-kacirma-302747715/detay/

Diğeride bu;
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kuba-temiz-az-kullanilmis-318431369/detay/

Birisi 2012 15.000 km de diğeri 2014 2.000 km de tahminimce rodaj derdi yoktur 2014 olanın hangisini tavsiye edersiniz özellikle baktım su soğutma olayına internette trafikte hava soğutmadan iyi olduğu kanısına vardım ama yağ soğutma hakkında tam anlamadığım şeyler var bakımı nasıl oluyo şehir içi kullanımda rahat mı hepsinden önce su soğutma diye baktım SL200e ama çok az var acaba yağ yerine su soğutma diye hatalı mı girdiler çünkü kendi sitesinde öyle bi seçenek gözükmüyo yardımcı olursanız çok sevinirim

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Hiçbir SL200'de su soğutma yoktur.
    Eski modeller hava, yeni modeller hava + yağ soğutma radyatörü takviyelidir. Su diyenler yanlış ...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)