Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Redneck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı copycat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla eskisi gibi büyük motora binme hevesim hiç kalmamış. 20li yaşlardaki gaz yok bitmiş. bu saatten sonra çok çalışamam dersime sanırım. bundan sonra motor alırsam sadece konfor odaklı bir maxi scooter düşünürüm herhalde. hele motoru bir yere çektikten sonra kaskı montu taşımak tam işkence oluyor. arkaya çanta da takamıyorum görüntüsü çok itici geliyor. e hız hevesi de tamamen bitmiş 100 ü geçsem en fazla 20 saniyede yine yavaşlıyorum. şimdi o eski 600f le gazlamalar falan hayal gibi geliyor.

görünen o ki son hevesimi de aldıktan sonra sadece scooterla devam edeceğim arabanın yanında.

bir de şöyle bir durum var, eskiden doğru dürüst arabalar 10 litreden aşağı yakmazdı. motor her zaman yakıt olarak avantajlı geliyordu. şimdi dizel jetta 5 lt mazot yakıyor.

valla kafam karıştı.
    aha birebir aynıları aklımdan geçiyor,ben de bu motordan hevesimi aldıktan sonra maxi scooterlardan bir tane alıcam,

ayrıca,neredeyse 2000 km oldu,ben hala tam olarak alışamadım motora,yine ara sıra stop ettiriyorum motoru,5 bini falan devirince heralde rahata ericem.
    HCMT07 ve marfatih bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    utk_trn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Alıntı Redneck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aha birebir aynıları aklımdan geçiyor,ben de bu motordan hevesimi aldıktan sonra maxi scooterlardan bir tane alıcam,

ayrıca,neredeyse 2000 km oldu,ben hala tam olarak alışamadım motora,yine ara sıra stop ettiriyorum motoru,5 bini falan devirince heralde rahata ericem.
    Scooter ıyı guzel hos bakkala cakkala.gıtmelık 50 cc alıp.kapıya koyayım dıyorum araba zten.duruyo.bu motordan sonra alırım.bı 660 tencere hanımla ince ınce dag bayır.gezerım dıyordum krndını.benden yaşlı hıssedenler varmıs nasıl mutlu oldm hahaha :D
    che guevara bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Tracer900GT
    slm arkadaşlar mt7 mı kasksız bınıyorum su aralar kask konusunda kararsızım butcem 700 1000 tl arasında hangı markayı onerırsınız model olarak ne almalıyım.kapalı kaskta rahat edemıyorum cenesı cıkabılenlerden dusunuyorum fıkırlerınızı beklıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:27 ----------

Gözlük kullanan arkadaşlar için kaliteli bir çene açılır kask düşünülebilir, çünkü gözlük kullanırken kapalı kasklar sıkıntılı olabiliyor.

Kasksız MT 07 ye binmek?
    Açık söyleyeyim: ölürsünüz...

Pek çok marka kask var. Ama en önemli olan kriter ece veya dot standartlarına sahip, fiber dış kabuklu ve kafa yapınıza uyanı almaktır. İyi marka olarak bilinenlerin bile plastik kabuklu olanları vardır. O yüzden marka yerine kafanıza uyan ve fiber bir model arayın. Bunun en iyi yolu ise kaskları denemektir. Girin mağazaya, takın balaklavanızı 5-10 dakika kafanızda dursun ve rahatsızlık vermiyorsa alın.

SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km
    Alıntı utk_trn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bırde.bu acıdan paylasayım vıdaları sıyaha boyanıcak kestık bıctık taktık hafta sonu ınce ıslerınıde yapar guzelce fotograflarım

[url=http://hizliresim.com/9XZ2mk]http://i.hizliresim.com/9XZ2mk.jpg[/url

bi an taç'a benzettim simetriyi iyi ayarlamışsınız.

felix_bjk1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Sym Fiddle 3
    huhuvvv aksama izmir'deyim, büyük ihtimalle de motorla gelicem

Redneck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı utk_trn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scooter ıyı guzel hos bakkala cakkala.gıtmelık 50 cc alıp.kapıya koyayım dıyorum araba zten.duruyo.bu motordan sonra alırım.bı 660 tencere hanımla ince ınce dag bayır.gezerım dıyordum krndını.benden yaşlı hıssedenler varmıs nasıl mutlu oldm hahaha :D
    Dostum mt 07 almadan önce ninja 250 ve scooterim vardı 125 cc, o küçük scooter var ya hayat kurtarıyor,sattığım için köpekler gibi pişmanım hakim bey mt 07 ile bakkala markete gitmek ölüm,evden siparişler geliyor anasını satayım, eskiden bisikletin gidonuna yüklerdim,şimdi mt nin gidonuna yüklüyorum,dönmesi durması kalkması hepsi sorun belki de o scooterimi sattığım için böyle umutsuz ve pişanlık dolu düşünceler içerisindyim
    che guevara bunu beğendi.

Cry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Arkadaşlar pazar günü izmirdeyim musait olan arkadaşlarla çay içelim.

evilded - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Delight
    herkese selamlar, Dün motorumu tuna otomotivden aldım, koruma takozlarını ve rüzgarlık camı alan varmı veyahut nerden alınabildiğini bilen?
    oerdogan007 bunu beğendi.

utk_trn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Alıntı Redneck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum mt 07 almadan önce ninja 250 ve scooterim vardı 125 cc, o küçük scooter var ya hayat kurtarıyor,sattığım için köpekler gibi pişmanım hakim bey mt 07 ile bakkala markete gitmek ölüm,evden siparişler geliyor anasını satayım, eskiden bisikletin gidonuna yüklerdim,şimdi mt nin gidonuna yüklüyorum,dönmesi durması kalkması hepsi sorun belki de o scooterimi sattığım için böyle umutsuz ve pişanlık dolu düşünceler içerisindyim
    Gecen senw Pcx sattım emın ol seno cok ıyı anlıyorm elım ayagımdı

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:21 ----------

Pazar sabahı ızmır kusadası ıstıkametıne yola cıkıp spontane dolasmayı planlıyoruz arzu eden.olursa msj atsın sabah 10 da balcova selway outettwkı petrol.ofısınden teker.dondurucez

HCMT07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vulcan S
    bugün yamaha baydardayım sadece ben oradayken 2 teslimat yapıldı.Aile genişliyorforumu fazla insan bilmiyor söyleyince "öyle bi forum mu vardı?" modundaydılar.Ekip bu hızla armaya devam ederse ortak geziler düzenlenebilir.Hepinize kazasız belasız sürüşler.Buarada eğik zeminde kırmızı ışıkta ayağım yere yetişmeyince ilk yana yatmamı yaşadım1.69 boy sıkıntı olabiliyorhemen bi scootercı abi belirdi yanımda nasılsın diye ama ben o esnada kendime gülmekle meşguldüm2 minör çiziğim oldu...en büyük kazanız böyle olsun..

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Alıntı HCMT07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en büyük kazanız böyle olsun..
    geçmiş olsun bugün kolajden tunalıya giden bi tane RaceBlue gördüm, siz miydiniz acaba?
    sessiz sessiz efendi gibi gidiyodu mt'nin dışarıdan sessizliğini ve üzerinde verdiği sesi gerçekten çok çok beğendim ben

olm noolur egzoz neyim takmayın la
    xismailaydin bunu beğendi.
    Heil Spellcheck

izmirian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250r
    Neredeyse 5000 km oldu. İyi ki mt07 almisim diyorum.
    deep_far, xismailaydin ve aquarist4 bunu beğendiler.

ulubatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt 07 Race Blue
    ve yine diyorum ki iyi ki bu motoru almışım yahu sanki senelerdir bu motora biniyormuş gibiyim çok rahat ve huzur verici üzerin de iken insanı melek yapı veriyor vesselam senin kedi canını yirim mt 07 herkese kazasız belasız sürüşler
    HCMT07 ve oerdogan007 bunu beğendiler.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Aradaşlar MT-07 orjinal egsoz satıyorum...ilana 1500 yazdım ama MTlilere 1200...ben Vakıfbank da güvenlik görevlisiyim...arayan motosiklet.netdenim derse 1200 e verdim gitti...orjinali 3900 bunu unutmayın yedek parça olarak lazım olabilir...küçük bir eziği var sadece o da en alt kısımda görünmüyor bile..kaldırıma çıkıyor bizim Kaaamil orayı sürtünce paraya kıyıp performans taktırıyor...skoçbıraytla parlattım yıkadım ahanda fotolara bakın egsozu Daytona Motordan Bülent Abinin oğlu söktü tanıyor makinayı...Düzce Dadaş Motordan İstanbula bizzat getirdiğim makinadır...o küçük eziklik pas tutmaz rahat olun o darbeler bişey değil...çok hafif bir argon ısı değdirilirse o eziklikde düzelir...ama her egsozda böyle eziklikler olabilir...mt07 ye commuter muamelesi yapmanın bedeli diyelim...ama para olunca onunda çaresi oluyor ve hemen değiştiriliyor... zengin ve öfkeli..

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...8207190/detay/
    motokovic ve ellaksakir bunu beğendiler.

HCMT07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vulcan S
    Alıntı umurcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun bugün kolajden tunalıya giden bi tane RaceBlue gördüm, siz miydiniz acaba?
    sessiz sessiz efendi gibi gidiyodu mt'nin dışarıdan sessizliğini ve üzerinde verdiği sesi gerçekten çok çok beğendim ben

olm noolur egzoz neyim takmayın la
    Benimki mat gri, trafikte kesinlikle sessiz ve efendi moddayım,sürüş tarzı tanımlaması tam oturdu...Renk farklı olmasaydı,Bir an acaba ben miydim diye düşünürdüm

Motosikleti
    mt 07 deep armor
    Az önce mt 07 deep armor umu marmarisddn denizliye getirdim sakin ve zevkli bir yolculukdu motor hakkında kısa ve öz gorumum 10 numara motor. Herkese kazasız belasız sürüşler...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:40 ----------

Alıntı byhasan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az önce mt 07 deep armor umu marmarisddn denizliye getirdim sakin ve zevkli bir yolculukdu motor hakkında kısa ve öz gorumum 10 numara motor. Herkese kazasız belasız sürüşler...
    bu arada Marmaris cenkaya motorda 2 adet mt 07 vardı biri kırmızı biri deep armor abs di sanırım sahibi varmıydı bilmiyorum ama bekleyen arkadaşlara duyurulur...

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aradaşlar MT-07 orjinal egsoz satıyorum...ilana 1500 yazdım ama MTlilere 1200...ben Vakıfbank da güvenlik görevlisiyim...arayan motosiklet.netdenim derse 1200 e verdim gitti...orjinali 3900 bunu unutmayın yedek parça olarak lazım olabilir...küçük bir eziği var sadece o da en alt kısımda görünmüyor bile..kaldırıma çıkıyor bizim Kaaamil orayı sürtünce paraya kıyıp performans taktırıyor...skoçbıraytla parlattım yıkadım ahanda fotolara bakın egsozu Daytona Motordan Bülent Abinin oğlu söktü tanıyor makinayı...Düzce Dadaş Motordan İstanbula bizzat getirdiğim makinadır...o küçük eziklik pas tutmaz rahat olun o darbeler bişey değil...çok hafif bir argon ısı değdirilirse o eziklikde düzelir...ama her egsozda böyle eziklikler olabilir...mt07 ye commuter muamelesi yapmanın bedeli diyelim...ama para olunca onunda çaresi oluyor ve hemen değiştiriliyor... zengin ve öfkeli..

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...8207190/detay/
    Arkadaşlar sabah sizlere 1200 olur demiştim ya fiyat..sizlere 1000 liraya olur...açgözlülüğe gerek yok...sıfırı 4000 dörte bir fiyat sonucta sıfır değil az kullanılmış...1000 lira daha mantıklı geldi...537 335 22 33 den bana ulaşınız...
    zaferkarizma bunu beğendi.
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Uzun süren bekleyişimin ardından 2 gün önce MT 07 Race Blue ABS motoruma kavuştum. Uzun seneler enduro kullanmış sırf tarz değişikliği için MT 07 öncesi CBR 250 de alıp kullanmış bir sürücü olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim ; Kesinlikle ikinci büyük vitesli motor olarak alınacak bir motor değil. Yamaha motor karakteri olarak yabancıların "fun bike" olarak adlandırdıkları bir stilde yapmış. İkinci vitesli motor alan arkadaşlar ; Allah sizleri nazardan, kazadan, beladan saklasın. Lütfen motorun insanı o kışkırtan karakterine aldanıp gaz kolunu fazla çevirmeyin. İkinci vitesli motor olarak almayı düşünen arkadaşlar : Gidin CBR 500 R gibi bir motor alın, en azından daha fazla hata affedicidir.

Şimdi "bilader sen böyle konuşuyorsun ama bu motor Avrupada başlangıç motoru olarak veriliyor" diyen arkadaşlarımız olacaktır. Soran olursa açıklamasını detaylıca yaparım

merman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X max İron max
    deep armour ilk ses ilk nefes

buradan

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler