Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    arkadaşlar 500 600 700 cc segmentinde sıfır mt07 yerine alınabilecek başka sıfır motor varmı zamdan önce iyice kafam yattıydı bu motora ama zam gelince vazgeçmek üzereyim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    meugur74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    strike 150
    Sadece mt07 ye gelmemiş zam fazer8 abs 27950tl.motorlar uzaklaşıyor...

SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km
    abi bu fiyatlar ne böyle ya. Türkiye'de zaten honda sempatisi var, fiyatlarda 500r ile aynı olcak nerdeyse. illa honda aldırıcaklar millete

Motosikleti
    yamaha mt07
    arkadaslar yagıslı hava icin soran arkadaslar vardı ben kullandım hemde baya yagıs vardı yerlerde su bırıkımı cok fazlaydı ne onde ne arkada su sıcratma durumuyla karsılasmadım 60 80 km hızlarada cıktım on de ve arkada camur vs olmadıı lastıklerden mı bılmıyorum ama bu guzel bı durum

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:36 ----------

eger fıyatlar honda ıle aynı dıyorsan tercıh senın ama tavsıyem mt 07 mukemmmel bı makına sıddetle tavsıye ederım

Motosikleti
    Yamaha MT-07 ABS
    Kaporayı verdim, bu hafta teslim edeceklerdi. Bakalım zam falan ne olacak?? Büyük kavgalar kopacak!!!

Motosikleti
    yamaha mt07
    makına super hangı vıteste olursan ol gazı acman yeterlı mermı gıbı cıkıs yapıyor superrrrrr mt07

SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km
    Alıntı mustafaefe09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar yagıslı hava icin soran arkadaslar vardı ben kullandım hemde baya yagıs vardı yerlerde su bırıkımı cok fazlaydı ne onde ne arkada su sıcratma durumuyla karsılasmadım 60 80 km hızlarada cıktım on de ve arkada camur vs olmadıı lastıklerden mı bılmıyorum ama bu guzel bı durum

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:36 ----------

eger fıyatlar honda ıle aynı dıyorsan tercıh senın ama tavsıyem mt 07 mukemmmel bı makına sıddetle tavsıye ederım

aynı değil hocam ama aynı olsaydı bu kadar talep olmazdı diye düşünüyorum. gerçi biri 700 biri 500

agrasiflik arka lastik ebadı filan barkın abinin dediği gibi apaçi dostu:D

ulubatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt 07 Race Blue
    ayıp a.k böyle üçkağıtçılıkmı olurla bayilerin mayıstan sonra rahatlayacağız demesi buymuş yazıklar olsun bu nasıl bi pazarlamadır ayıpla

motokovic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Alıntı xdanger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1000 km. bakımını yaptırmış bulunmaktayım; toplam 150 lira tuttu ve bence fazla istediler ancak garanti dışına çıkmasın diye gittiğimden, diğer işlemler için önünden geçmeyeceğimden ses çıkarmadım. Bunun içinde 3 litre yamalube yağ (75 lira), yağ filtresi (25 lira), zincir bakımı ve işçilik ücreti (50 lira) var. "Neden bu kadar fazla işçilik ücreti var, altı üstü yağ ve filtre değişimi yapıldı" dediğimde, "garanti belgesini onayladık bak o kadar vs." gibisinden saçma sapan cevapla karşılaştım. Başka şehirdeki bir yamaha servisini de aradım sordum, aynı ücrete yakın fiyat aldım ama aynı fiyatı almam, fazla ücret istenmediği anlamına gelmiyor. Muhakkak daha az isteyen yerler de olacaktır, tavan fiyatını, size yazdığım ücret olarak algılayabilirsiniz.

http://www.hizliresimyukle.com/image...430_160456.jpg
    Sende mi daha gösterge bandını çıkarmadın :D

Nice 1000 km lere kazasız belasız...

Arkadaslar az önce delta motorla konustum ve kapora verenlerinde zamdan etkileneceğini söyledi

tuzsuzdeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı deep_far adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    17900 den satış sozlesmesi yapildiysa nasil yüksek fiyattan satacak ki bayi fiyatta anlaşılmış?

Genelde kimse "üzerinde fiyat yazılı" satış sözleşmesi yapmıyor ki. Hatta müşteri istese, bayii zaten yanaşmıyor böyle birşeye.
    Herkes kapora verip karşılığında bir makbuz alıyor o kadar.
    Dediğiniz gibi, satış sözleşmesi varsa sorun yok ama yoksa işiniz zor.
    Dünyaya şahit olmanın yolu, maceranın kendisinden başka bir şey değildir. Çünkü dünyadaki en büyük mutluluk, bu dünyanın şahidi olmaktır.

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Ne saçma iş arkadaş ya,adamlarla anlaşıyosun zam gelcekmış ona gore göre kapora vercem diyosun yok abi olur mu oyle sey dıyolar, zam filan olmaz ver sen 3 5 bişiler, vallaha soğudum daha aranmadım,ararlarsa da pazarlık yapıcam olmassa almıcam arkadaş.Gecen gun Tuna motoru aradım motor geldi bayiye gelmesını beklıyoruz dıyor ustune asıcam ısmını dıyor,şimdi arayıpta zam derse diyeceğim seyi cok ıyı bılıyorum. Tuna motorla görüşen varmı zamdan sonra?

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı motokovic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sende mi daha gösterge bandını çıkarmadın :D

Nice 1000 km lere kazasız belasız...
    Amin dostum, cümlemize. Gösterge için telefonlarda kullanılan ekran filmini uyarlayıp yapıştıracağım, eğer ki yamaha gösterge için koruyucu film yaparsa hiç uğraşmam. Samsung galaxy mega filmi almam lazım çarşıdan ama yolum düşmedi. Çizilmeye karşı korunaklı bir yerde değil, fazla ulaşılabilir konumlandırılmış ve gözümün önünde çizik bir gösterge istemiyorum sanırım

deep_far - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    Motoru ilk asamadan alanların çoğu buraya yazıyor

Kapora verenlerin çoğunda buraya yaziyor

Kapora verenlere zam uygulamaya calisacajlar gibi

Ama toplu bir şekilde konuşup iptal etiirelim arkdslar bi anda 10 tane mt 7 sparisi iptal edelim bir kisi bireysel iptal ederse 17900 ama 10 kisi bulup iptal edersek 170 bin para eder haberlesiriz arkadslar buradan tek bayiden alim yapariz elimizi guclendiririz

Böyle birsey düşünen olur mu bence kapora verenler haberleselim konuşalım arakadslar

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:57 ----------

Bir bayi belki yilda 10 tane mt 7 yi zor satar arkdslar eger toplu şekilde alirsak bayinin yıllık satışı bi anda yapmis olacak hic bi firmada 180 binliralik bi satışın önünde karşı duramaz
    6PaTLaR ve ake bunu beğendiler.

motokovic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Alıntı xdanger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amin dostum, cümlemize. Gösterge için telefonlarda kullanılan ekran filmini uyarlayıp yapıştıracağım, eğer ki yamaha gösterge için koruyucu film yaparsa hiç uğraşmam. Samsung galaxy mega filmi almam lazım çarşıdan ama yolum düşmedi. Çizilmeye karşı korunaklı bir yerde değil, fazla ulaşılabilir konumlandırılmış ve gözümün önünde çizik bir gösterge istemiyorum sanırım
    Bende sökmedim kıyamadım ekran filmi çekmek iyi fikirmiş

6PaTLaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 150T-19A, Lifan LF200 GY6, Hero Karizma R
    @deep_far haklı arkadaşlar. biz bir olup bizi ilgilendiren her konuda örgütlenmeliyiz.
    ancak buradaki herkesin cesur ve kararlı olması lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:18 ----------

ancak şöyle de bir durum var: siz kaporayı verirken sözleşmenizde kur farkındaki değişikliklerle alakalı ne yazıyor?
    ve size motorlarınızın ne zaman geleceğini söylediler?
    deep_far bunu beğendi.

Hakki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    Alıntı deep_far adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru ilk asamadan alanların çoğu buraya yazıyor

Kapora verenlerin çoğunda buraya yaziyor

Kapora verenlere zam uygulamaya calisacajlar gibi

Ama toplu bir şekilde konuşup iptal etiirelim arkdslar bi anda 10 tane mt 7 sparisi iptal edelim bir kisi bireysel iptal ederse 17900 ama 10 kisi bulup iptal edersek 170 bin para eder haberlesiriz arkadslar buradan tek bayiden alim yapariz elimizi guclendiririz

Böyle birsey düşünen olur mu bence kapora verenler haberleselim konuşalım arakadslar

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:57 ----------

Bir bayi belki yilda 10 tane mt 7 yi zor satar arkdslar eger toplu şekilde alirsak bayinin yıllık satışı bi anda yapmis olacak hic bi firmada 180 binliralik bi satışın önünde karşı duramaz
    @ deep_far,
    güzel düşünmüşsün fakat bizim insanımız ne birlik olmasını bilir ne tepki vermesini bilir.
    emin ol kapora veren 10 kişi vazgeçip kaporasını geri alsın başka bir 10 kişi sıraya girer.

yanılırsam buraya yazarsınız yanıldın arkadaş diye.
    Mr.Kowalski bunu beğendi.

tuzsuzdeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı 6PaTLaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @deep_far haklı arkadaşlar. biz bir olup bizi ilgilendiren her konuda örgütlenmeliyiz.
    ancak buradaki herkesin cesur ve kararlı olması lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:18 ----------

ancak şöyle de bir durum var: siz kaporayı verirken sözleşmenizde kur farkındaki değişikliklerle alakalı ne yazıyor?
    ve size motorlarınızın ne zaman geleceğini söylediler?
    İyi de, aramızda bayi ile sözleşme imzalamış biri var mı ? Yoksa elinizde sadece bir tahsilat makbuzu mu var ?

Bir de şöyle bir durum var, önceki mesajlarda da bir arkada yazmış. Bayinin buna yapacağı birşey yok, ne yapılacaksa Yamaha TR'ye yapmak lazım. Motora yapılan zam aynı zamanda bayinin motoru alış fiyatına da yapılıyor.

Ama tabi burda "zam gelmez" diyerek kapora alan bayilerin yaptığı da ciddi ayıptır.
    Ben motosikletimi teslim alırken, Kardeşler Motosiklet'e, ikinci partinin ne zaman teslim olacağı belli mi diye sormuştum. Satıştaki arkadaş "ne ne zaman geleceği belli ne de fiyatı belli, o yüzden şu an kapora bile almıyorum" demişti ki, olması gereken de budur.
    Dünyaya şahit olmanın yolu, maceranın kendisinden başka bir şey değildir. Çünkü dünyadaki en büyük mutluluk, bu dünyanın şahidi olmaktır.

deep_far - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    Alıntı Hakki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @ deep_far,
    güzel düşünmüşsün fakat bizim insanımız ne birlik olmasını bilir ne tepki vermesini bilir.
    emin ol kapora veren 10 kişi vazgeçip kaporasını geri alsın başka bir 10 kişi sıraya girer.

yanılırsam buraya yazarsınız yanıldın arkadaş diye.
    Sende haklisin hocam
    Ben resmi kurumda satinalma sorunlsuu olatak çalışıyorum

Bayulerden aldigimiz indirimleri saysam inanamazsiniz

10 kisi değil 5 kişi bir araya gelsek arasak bayiyi illaki bi fiyat farki olacak 17900 a vermez belki ama en azindan 18700 e almaktan daha mantikli değil mi

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:27 ----------

Alıntı tuzsuzdeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi de, aramızda bayi ile sözleşme imzalamış biri var mı ? Yoksa elinizde sadece bir tahsilat makbuzu mu var ?

Bir de şöyle bir durum var, önceki mesajlarda da bir arkada yazmış. Bayinin buna yapacağı birşey yok, ne yapılacaksa Yamaha TR'ye yapmak lazım. Motora yapılan zam aynı zamanda bayinin motoru alış fiyatına da yapılıyor.

Ama tabi burda "zam gelmez" diyerek kapora alan bayilerin yaptığı da ciddi ayıptır.
    Ben motosikletimi teslim alırken, Kardeşler Motosiklet'e, ikinci partinin ne zaman teslim olacağı belli mi diye sormuştum. Satıştaki arkadaş "ne ne zaman geleceği belli ne de fiyatı belli, o yüzden şu an kapora bile almıyorum" demişti ki, olması gereken de budur.
    Peki elmizde adresmizin kimlik fotokopisinin yapilan banka havelesinnn anlasilan fiyatin yazıldığı bir kagit varsa ve bu bayi veridigi tarihten 15 gun gecmesine ragmen motoru vermediyse inanip guvenen vatandasin ne suçu var

asomuncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    Alıntı tuzsuzdeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ben yazmıştım yine yazıyorum. arkdaşlar bu durum karşısında bayilerin elinden hiçbirşey gelmez.
    sitede belirtilen fiyatın altında satabilecek bir bayi tanımıyorum.. satarsa bile 7 motordan 7000 lira zarar edip satar üstüne de bir bardak su içer.
    bayilerin bu konuda bir suçu yok bence. yamaha türkiyenin politikası.. ve buna da bayiler uymak zorunda.
    keşke olmasaydı ... ama olan olmuş :/

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler