Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Bence AEA gaz açarken yüksek devirde göstergede gördüğü değerden bahsediyor. Çünkü MT-07 ile 6.5'i geçmek zor gibi.

Ama top speed yaparken göstergede anlık tüketimin 12 Lt olduğunu bile gördüm açıkçası

Maksimum yakıt testini ben yapacağım beyler, merak etmeyin. 8000 devir üstü kullanımda ne yakıyor, buradan paylaşırım.

Minimum yakıt konusuna gelirsek, 122 KM/H'yi geçmeyen biri 60-75 Kg aralığındaysa 4 Lt / 100 Km değerini, 75-90 Kg aralığındaysa 4.5 Lt / 100 Km değerini kesinlikle yakalar.

Kısaca AEA yakıt tüketimi konusunda göstergede gördüğünü söyledi bence. ER6N'in göstergede anlık tüketim ve ortalama tüketim var mı?

@barodi Orhan abi, MT-07 ile JX6 birlikte yola çıksınlar. İkisi de aynı koşullarda/hızlarda kullandığında MT-07 her zaman daha az yakar.

Yakıt mevzusunu en iyi kullanıcıları bilir yani ;)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Aea biraz fazla sallamis ozaman 8 litr nedir yahu 1000 rr mi bu mt07 .
    En yuksek devirde bile bu kadar yakmaz bence

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Sallamadan ziyade yanlış hesapladılar galiba. Çünkü sakin kullanımda 6.5 litre intihar resmen Ayrıca gazlayınca 8lt çok değil, nasıl gazladığınıza bağlı. Yüksek devirlerde seyretmek ile sürekli hızlanıp yavaşlamak bile farklı tüketimler veriyor. Tempolu kullanmanın da çeşidi var, kişiye göre değişiyor.

Ancak anlık tüketimi söylemediğinden eminim çünkü abandığın zaman anlık tüketim 10-15-20 o anda ne yakalarsa onu yazıyor Bizim arabada yokuş çıkaken 52 lt gördüm ben, biraz gaza yüklenince.

Herneyse, bence yakıt tüketimi sorun değil bu motorların, galiba Barkın ve ekibi biraz hesap hatası yapmış olabilir diye düşünüyorum.
    cocukozgur ve xismailaydin bunu beğendiler.

deep_far - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    Alıntı utk_trn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yolunuz açık olsun peşime takılcak birilerini bulsam izmir tayfasından güzelim ege sahillerini benimde bir dolanıp gelesim var
    BEN VARIK UTK TRN DOSTUM =)

pazar günü saat 5 ten sonra özgürüm

7 / 24 teker çeviricez insaşşah =)

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:24 ----------

Alıntı xismailaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yav zaten bu benzinlerin hepsi aynı yerden Tüpraş, İpraş gibi yerlere geliyor. Orada işlendikten sonra aynı depodaki işlenmiş benzin, sırayla farklı markaların tankerlerine dolduruluyor.

Tek fark markaların işletme, transfer ve depolama farkıdır. Yoksa her markanın benzini farklı bir yerin petrolünden imal edilmiyor. İyi denilen benzinler uzaydan çıkarılmıyor ;)
    lukoil in yakıtını rusya dan tankerle getirdiğini biliyorum. o yüzden bazen ciddi indirim yapabiliyor.

merman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X max İron max
    Alıntı felix_bjk1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hahah ne zaman geliyomuş abi belli mi senin makina
    Haftaya gelir heralde 😎
    blackode bunu beğendi.

utk_trn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    abi boy kilo aynı benim de neredeyse, 4 te daha mı iyi oluyor, ben de aydın nazillideyim
    Bıladerım oturdugum sıtenın kapısı bıraz tumseklı 4 e aldıgım.gunden.berı ıcerı gırmek ıcın.ayaklarımın.ustune.basmıyorm daha sert.daha kararlı oldu eger benm.gıbı tombulsab bence dene hosuna gıdıcek :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:25 ----------

Alıntı sametozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbr 250'im olmasına rağmen MT-07 başlığını daha çok takip eder oldum.Daha çok fırın ekmek yemem gerek ama bundan sonraki motorumun nasipse MT-07 olmasını istiyorum. Ben de İzmir'deyim Altındağ'da oturuyorum. Eğer güzel virajlı ege sahillerinde turlamak gibi niyet varsa ben varım
    Facebookta ızmır MT dıye motorsıklet net ızmır.grubunun kurdugu topluluk var oraya ekleyın.kendınızı bulusur tanısır gezerız ben.her zaman varım ;)
    sametozturk bunu beğendi.

felix_bjk1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Sym Fiddle 3
    Alıntı utk_trn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bıladerım oturdugum sıtenın kapısı bıraz tumseklı 4 e aldıgım.gunden.berı ıcerı gırmek ıcın.ayaklarımın.ustune.basmıyorm daha sert.daha kararlı oldu eger benm.gıbı tombulsab bence dene hosuna gıdıcek :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:25 ----------

Facebookta ızmır MT dıye motorsıklet net ızmır.grubunun kurdugu topluluk var oraya ekleyın.kendınızı bulusur tanısır gezerız ben.her zaman varım ;)

ben de 185 boyunda 102-103 kiloyum :D Bakayım 4 e alıp da deneyeyim bari

Motosikleti
    MT 07
    Alıntı doziz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimki de MT-07 ama ortalama 4.1-4.5 lt yakıyor şehiriçi kullanımda
    Katılıyorum 8 ltre ıcın.sureklı tekerde gıtmek lazım anlık.gaz acmalar.harıc.ben ortalamayı 5.4 un.ustune cıkaramadım agresıf.kullanan 1 ltre daha koysa yıne 8 ı.bulmaz. Hesaplamada.bır hata var gbı.

Motosikleti
    2016 Sym Fiddle 3
    Alıntı merman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haftaya gelir heralde 😎
    Bugün mt-09 gelmiş ona baktım patlıcan moru, rengini ilk duyduğumda öyle renk mi olur falan dedim ama çok başarılı ya. mt-09 a geçicem yakın zamanda büyük ihtimalle, çok çok yakışıklı makina

Motosikleti
    MT 07
    Alıntı deep_far adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BEN VARIK UTK TRN DOSTUM =)

pazar günü saat 5 ten sonra özgürüm

7 / 24 teker çeviricez insaşşah =)
    Bana bunlarla gelın en.kısa zamanda tanısma toplantısı yapalım.ızmırde ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:33 ----------

Cam ımalatı yapan ustayla gorustum balcovadaymıs yerı bana 5 dk mesafede uzun.kısa dık yatık ıstege ıhtıyaca.gore ımalatı varmıs ornek getırsek klonlayabılormıyız.dedım evet dedı yarın.ogleden.once uzun ve kısa puıg.modellerı kopyasıyla alakalı gorusmeye.gıdıcem.cıkısta haber bekleyen.arkadaslar.ıcın tum.ogrendıklerımı yazıcam umarım aklımdakı gıbı.bısey.cıkar.ortayada yurtdısındakı.faış fıyatlarla bogusmayız
    Voodoo Child ve HCMT07 bunu beğendiler.

deep_far - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah

Arkadaşlar birazda resim koyalim da Şenlensin ortam instagramda baya mt7 resmi oldu benim bakmak isteyen ufuk tay die bulabilir

Motosikleti
    MT 07
    Alıntı deep_far adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://instagram.com/p/o33_t8CA1P/

Arkadaşlar birazda resim koyalim da Şenlensin ortam instagramda baya mt7 resmi oldu benim bakmak isteyen ufuk tay die bulabilir
    Sureklı cepten takıpteyım.pc.basına gecebılsem bombalıcam fotoları
    deep_far bunu beğendi.

merman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X max İron max
    Bugün mt-09 gelmiş ona baktım patlıcan moru, rengini ilk duyduğumda öyle renk mi olur falan dedim ama çok başarılı ya. mt-09 a geçicem yakın zamanda büyük ihtimalle, çok çok yakışıklı makina
    Yakışıklı kerata da çok agresif aynı telde iki hiperaktif oynamaz korktum ben mt-07 kafi 😂

asomuncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    bence aea yakıt olayını biraz fazla abartmış... şuan uzun zamandır full şehir içi kullanıyorum.. gerektiğinde gazlıyorum.. bazı durumlarda 3ten yukarı çıkamadığım zamanlar oluyor ki ilk 3 vitesi biliyorsunuz... herşeye rağmen şuan ortalamam 4.5 ... ve uzun zamandır uzun yola falan çıkmadım. inşallah haftaya ismail ile süper bir turumuz olacak. o zaman da görcez yeniden ortalamayı
    hani şasidir burkulmadır pist bilmem nesi falan filan ben anlamam çünkü piste çıkmıcam. Bide şu saçları jöleledim olayını sevmedim

Motosikleti
    2016 Sym Fiddle 3
    Alıntı merman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakışıklı kerata da çok agresif aynı telde iki hiperaktif oynamaz korktum ben mt-07 kafi ��
    şu benim motorun koruma demiri işi bitsin geçiyorum ya mt 09 a :D içimde kaldı çok güzel makina

merman bunu beğendi.

Motosikleti
    MT 07
    MT yi Teslim aldığım gün Manavgat/Antalya Bir dostumun işyerinin önünde ilk pozunu verdi

İlk Bakım Zafer Motor..

Bakımda söktürüp Suda yapılan sıvı karbon transfer için bıraktığım zincir koruması geldi ve takıldı (yorumlarınızı bekliyorum)

CihanAskın ın ürettiği siyah boyalı radyator koruma

Bunlarda ortaya karışık..

felix_bjk1903, numan, cocukozgur ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

numan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    st rs
    andrea iannone kaskı güzelmiş

Motosikleti
    MT 07
    Alıntı numan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    andrea iannone kaskı güzelmiş
    Teşekkürler biladerim Rossi kadar hızlı değiliz 46 taşıyalım ilk 5 te başlayıp ilk 10 da bitiren hızı değil sürüşten keyif almayı seven ne zaman ne yapacagım belli olmayan haytalık yapmayı seven bir yapıdayım hani deriz ya bu şarkı beni anlatıyor.. bu kaskta ahanda beni yansıtıyor efendi ama deli

Motosikleti
    Yamaha MT 07 Mat Gri
    şu benim motorun koruma demiri işi bitsin geçiyorum ya mt 09 a :D içimde kaldı çok güzel makina
    hocam koruma demirini nereye bağlamayı düşünüyosunuz? aea'nın videosunda da bahsettiği gibi mt 07'de omurga şasi kullanılmış, motorun alt kısmında şasi bağlantısı yok. sadece üstten destek alan koruma demiri ne kadar koruyucu olabilir?
    tabi bu sizin mesleğiniz, işe ve piyasaya daha hakimsiniz ama, ben kullanıcı olarak şahsen çıplak motorda koruma demirini estetik bulmuyorum. koruma demiri yerine, koruma takozu, ön ve arka aks koruma üretme şansınız var mı, üretebilirseniz daha çok alıcınız olmaz mı?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler