Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Lifan Pony (LF100-C)

Motovento
    REKLAM ALANI
    cennetkizi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZC, TVS Apache 150 RTR, LF100-C PONY
    Evden işe, işten eve gitmek için aldım, 1,5 günde 100 km den fazla yol yaptım. Çok zevkli bi kullanımı var, frenlere acayip güveniyorum. Lastiklerin yol tutuşu da iyi. Yukarıda yanlış yazmışım, HAVA Soğutmalı. Aldığımda ilk iş, garanti kapsamında olduğu için sorun çıkmasın diye servisinde yağını değiştirdik, 15/40 Castrol yağ koyduk, kitapçıkta tavsiye edilen 15/40 ama ellerinde yoktu. 1 Litre alıyor. Depoyu 450 km'de 22 TL'ye fulledim, bakalım ne kadar idare edecek ben de merak ediyorum. Gerçi pompacı, taşmasın diye biraz boşluk bıraktı. Dün Yamaha Bayi sahibi arkadaşlara uğradık, çocuk "Sen benim Yamaha motoru al git, bunu bana bırak" diyor ya. Üzerine bir kez binen inmek istemiyor. Panayırlardaki gösteri motoru gibi diyenler çok, ama performansı görüntüden fazla Kim ne derse desin sevdim ben bu afacanı Ne festivaller yapıcaz biz onunla, ne yollar Tekeriniz düz bassın arkadaşlar, görüşmek üzere hoşça kalın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:19 ----------

Alıntı kötüçocuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motor istanbul traifğinde kullanılabilir mi, ufak ve yavaş olması sıkıntı yaratır mı. bi de sık sık arıza çıkaran bi motor mudur. 20bin kmye geldimi kolu bacağı dağılır mı. uzun uzun kullanabilir miyim yani
    Bence özellikle sanki İstanbul trafiği için üretilmiş. Çok başarılı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

honda msx 125 ile pony arasında gidip geliyorum bugün son kez bir pony e bakayım dedim elektirik marşlı olduğunu gördüm, sanırım yoğun istek üzere elektrik marşlısını getirmeye başladılar türkiyeye, bence tek eksiğinide gidermiş oldular.
    cennetkizi bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda iyidir ama çok para. O kadar para ona verene kadar Pony alır, keyfime bakarım. Ayrıca Pony de hiç fena değil. Eh, eksiğini de gidermişler Alırsanız şimdiden hayırlı olsun
    lofçalı bunu beğendi.
    " MoToRsİkLeT TuTkU YaRaTıR " "KAPORTAMIZ BEDENİMİZ, OTO SÜRÜCÜLERİNİ BİZE KARŞI TRAFİKTE DUYARLI OLMAYA DAVET EDİYORUM..."

Motosikleti
    Geçtiğimiz hafta sonu sevgili Ponnyimle ve diğer 150 cc motorlu arkadaşlarla kamp için 7-8 motor yola çıktık. Yola çıktığımda km 770'i gösteriyordu. Şimdi 1000'i geçti. Çanakkale Merkez' den Ezine üzerinden Ayvacık' a bağlı Kozlu Köyü'nün alt tarafındaki kamp alanına gittik. Karşımızda Midilli adası, suyun dibi gözüküyor. Yiyecek bir şeyler almak için tekrar yola çıktık. Malum yiyeceği yanımızda getirmiyoruz. Hem hava sıcak, hem gittiğimiz yerden temin ederiz dedik. Dedik de, Küçükkuyu' da et namına bir şey bırakmamış yabancı kaynıyor her taraf. Altınoluk' a gittik markette bulduk ağzımıza göre bir şeyler. Anlayacağınız bizim Assos' taki kamp alanımızın olduğu yerden sırf alışveriş için yaptığımız yol git-gel 160km. yi filan buldu Yol çalışmalarının olduğu yerlerde dibimizden zırt diye geçen arabaların ne kadar duyarlı (!) olduklarını bir kez daha görmüş olduk. Neyse, PONY'imize gelelim. Maşallahı var, ben gitçem diyor gidiyor. Çekişi çok iyi. Frenlere on numara, insan nerde nasıl duracağını bilince daha rahat kullanıyor. Maşallah yolda bırakmadı, utandırmadı beni. O bayır köy yollarında bile gayet iyiydi. Hatta diğer arkadaşlar ( tabi yüklerin de etkisiyle ) benim kadar hız yapamıyorlardı. "Huri, yarışta mısın sen ya?" diye takılıyorlardı molalarda Herkese güzel bir hafta diliyorum. Tekeriniz düz bassın. Hadi PONYCİLER canlandıralım artık bu sayrfayı, eminim bu kadar üyeden herkesin söyleyebileceği, paylaşacağı bir şeyler vardır. TOPLANIN MİLLET
    Syanur bunu beğendi.
    " MoToRsİkLeT TuTkU YaRaTıR " "KAPORTAMIZ BEDENİMİZ, OTO SÜRÜCÜLERİNİ BİZE KARŞI TRAFİKTE DUYARLI OLMAYA DAVET EDİYORUM..."

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Görsel paylaşım da bekleriz. Sizden başka kullanıcı kalmamış anlaşılan.
    cennetkizi bunu beğendi.
    #sürenadam

Motosikleti
    İnşallah bir yıkayayım da motoru cici çıksın fotolarda Benim durum şimdi yeni heves, kuma da girdim. Eşim önerdi, önce kızdım ona. "Ne gerek var, daha motor yeni, ya düşersem, her tarafım kum olur...." filan dedim dedim, sonra bir deneyeyim dedim, nasıl zevkli bir şeydir o. Arka teker fıtı fıtı patinaj çekiyor. Bir o yana, bir bu yana devrile devrile düşmeden gittim. Zaten hafif motor. Batarsa kaldır git Şimdi tekrar kumsalda sürüşe gitmeyi sabırsızlıkla bekliyorum. PONY CANDIR CAN
    jackonbir bunu beğendi.

arkadaşlar biliyorum ikisi çok farklı motorlar ama megelli 250r ve pony 100 arasında kaldım sizce hangisi kullanan arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim

4Vale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nk250
    Bu motor hakkında güncel ve tatmin edici bilgiler verebilecek arkadaş yok mu ? Boyum 1 80 altımda çok mu küçük durur acaba ?
    cennetkizi bunu beğendi.

Motosikleti
    4VALE nickli arkadaşın sorusu:
    Öncelikle biraz kendimden bahsedeyim. Üniversite öğrencisiyim ve motoru okula gidip gelmek için yaklaşık gidiş dönüş 15 20 kilometre yoktur bile. Sorum aslında şu şekilde. Güncel bilgilerden bahseder misiniz biraz ? Size sorun çıkartıyor mu ya da ne sıklıkla çıkartıyor ? Sonra 100 km de kaç litre yakıyor ? Bu soruları temel alarak ve kendi ekleyecekleriniz ile motoru biraz anlatır misiniz lütfen ? Ve en çok merak ettiğim benim boyum 1 80 , 70 kiloyum. Ufak mi kalır sizce bana göre ? Bir de isterseniz sorularıma konudan cevap verin hem konu da güncellenmiş olur boyumla ilgili soruyu konuda da sormuştum zaten. Simdiden çok teşekkür ederim iyi günler. Saygılarımi sunuyorum.
    CEVABEN:
    Merhabalar. Yardımcı olmaya çalışayım. Okula veya işe gidip gelmek için ideal. Benim ev ile iş yeri arası gidiş dönüş 15km ama ben iş çıkışı her akşam mutlaka sahil yolundan extradan bi 15km daha yapıyorum, yani günde en az 30km yapmadan eve girmiyorum. Sorun çıkartıyor mu? HAYIR. Ne sıklıkla: HİÇ. Alalı henüz 1 (bir) ay oldu, onu da hatırlatayım. Ve motor iyi güzel de sizin boyunuza biraz küçük kalır. Benim motoruma özenip binen 1.80 lik arkadaşlar var ve dönüşlerde dizlerin direksiyona çarpma durumu söz konusu olduğu için pek rahat bir sürüş olmaz, özellikle virajlarda. Gerçi direksiyonu yükseltebilirsiniz ama ben yine de kendi boyunuza uygun bir motor almanızı tavsiye edebilirim. Onu da geçtim. Benim boyum da 1.65. Ama üstünde abes durmuyorum. Kaldı ki, hala motor sana küçük diyenler var etrafımda. Geçen sene TVS Apache 150 RTR ile işe gelip gidiyordum. Yakıt konusunda o da harika. Şu an eşim kullanıyor. Onun boyu,1.76. Siz daha uzunsunuz. Bence size yakışır. Ama sele daha yüksek elbet ve bu durumda daha önceki tecrübeler önem kazanıyor. Yakıt konusunda PONY için söyleyebileceğim, daha dün hesapladım. 10 km'de 0,9 krş yani 100 km'de 9 TL yakıyor. Bu da en üst seviyeden hesaplandı. Ayrıca, malesef basıyorum biraz. Basmasam daha az yakacak midillim PONY'nin diğer motorlardan farkı, vitesleri hep aşağı büyüyor. Daha önce söylediğim gibi, boş en tepede, aşağı doğru 1,2,3 ve 4 son Arada sırada ayağım 5'i aramıyo değil. Hımmm, başka ne var? Balansörlü olması titreşim problemini ortadan kaldırıyo. Aynaları 10 numara. Yağ yakma derdi filan yok ki ben yine de vaktinde değiştiririm. Ön arka frenler disk, çok güvenilir. Kötü yanları: Elektrik marşı olmaması ama ben ayaktan marşa alıştım. Diğer sorun da, yağışlı havada çamurluk çok yüksek olduğu için fena su veya çamur atıyo önden. Bir kez başıma geldi, kısa kollu ve kapri pantolon ile çıkmıştım. Eve geldiğimde kollarım, bacaklarım hatta boynum çamur içindeydi. Ve bu bahsettiğim gelip geçiçi yaz yağmuru. Şimdiden kara kara kışı düşünmeye başladım. Kesin kullanılmaz. lastikler naylon, yol tutuşu fena değil ama değiştirilse daha iyi olur. Daha dün siteden baktım sıfırı 3.080 TL. Bence alırken de kullanırken de ekonomik bir motor. Şimdi, yoğun istek üzerine elektrik marşlıları Türkiye' ye gelecek diye yazmıştı bir arkadaş yukarılarda doğruysa onunla değiştiririm ama vazgeçmem çünkü kullanımı çok kolay ve sele minderi de çok rahat. Başka ne diyeyim, motor almaya karar vermeden önce bi bayine gidip, üzerine binip deneyin derim. Öyle herkese gitmezzz, ben şanslıyım ) Umarım yardımcı olabilmişimdir. Herkese Çanakkale'den sevgiler. Tekeriniz düz bassın arkadaşlar.
    hakan_biolog bunu beğendi.

4Vale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nk250
    Gerçekten harika açıklamışsınız her şeyi, çok teşekkür ederim. Motor ile alakalı aklımda bir tek soru işareti bile kalmadı.

Benim de bu motorda ilgimi çeken şeyler şu şekildeydi.

1. Fiyatı uygun.
    2. Yakıtı az. Yani ekonomik.
    3. Görüntüsü hoş.
    4. Bence fiyatına göre gayet donanımli. Ön arka disk.

Boyum uzun sanırım bu motora göre ama yinede bir gün gidip deneyeceğim içime dert olmasın Aslında bende Rtr 150 yı araştırdım baya fakat bütçemi biraz asıyor maalesef. ( Bu arada bütçem yok , kendi kafamda belirlediğim fiyat sınırı diyelim ona. ) Bakalim artık ne olacak sonum

Bu arada ben bu motorun 0 'ini sahibindende bir bayide 2690 tl ye bulmuştum. Istanbul tuzla da üçerler motordu sanırım adı. Almak isteyenlere duyurmak isterim.
    cennetkızı nickli üyeye çok teşekkür ederim. Allah kaza bela vermesin hayırlı akranlar.
    cennetkizi bunu beğendi.

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Artık elektrik marşlısı geliyor bilginize. Boyuma uygun olsa alırdım. Çok beğeniyorum
    cennetkizi bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı 4Vale adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçekten harika açıklamışsınız her şeyi, çok teşekkür ederim. Motor ile alakalı aklımda bir tek soru işareti bile kalmadı.

Benim de bu motorda ilgimi çeken şeyler şu şekildeydi.

1. Fiyatı uygun.
    2. Yakıtı az. Yani ekonomik.
    3. Görüntüsü hoş.
    4. Bence fiyatına göre gayet donanımli. Ön arka disk.

Boyum uzun sanırım bu motora göre ama yinede bir gün gidip deneyeceğim içime dert olmasın Aslında bende Rtr 150 yı araştırdım baya fakat bütçemi biraz asıyor maalesef. ( Bu arada bütçem yok , kendi kafamda belirlediğim fiyat sınırı diyelim ona. ) Bakalim artık ne olacak sonum

Bu arada ben bu motorun 0 'ini sahibindende bir bayide 2690 tl ye bulmuştum. Istanbul tuzla da üçerler motordu sanırım adı. Almak isteyenlere duyurmak isterim.
    cennetkızı nickli üyeye çok teşekkür ederim. Allah kaza bela vermesin hayırlı akranlar.
    Rica ederim ne demek. Her zaman yardımcı olabilirim sorularınıza. Onun dışında itiraf edeyim, benim hayalim de Yamaha YBR 125' ti ama işte maliyet açısından Pony' cik uygun geldi. Plakası ile beraber 2500'e alıverdim. YBR 4750+Plaka+Sigorta...Fazla geldi. Amin, cümlemize Allah kaza bela vermesin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:14 ----------

Excel' de yakıt tablosu oluşturduğum için, her yakıt alımında hemen yazıp, kaydediyorum. O yüzden yakıt ile ilgili verdiğim bilgiler doğrudur ve günceldir. DİKKAT: Sadece benzin fiyatı ve kullanıcının gazlamasına göre değişiklik gösterebilir. Gene oturup bugün yaptığım hesabı sizinle de paylaşayım. Bir yanlışlık varsa, uyarabilirsiniz. ( 11.06.2014' ten şimdiye kadar aşağıdaki bilgiler. Motoru aldığım tarih bu çünkü )
    Şimdiye kadar toplam aldığım benzin: 28,75 LİTRE.
    Şimdiye kadar toplam ödenen para : 132,41 TL.
    Şimdiye kadar toplam katedilen yol : 1700 KM. ( Hatta 1777.7 ama ben düz hesap olsun diye 1700 km. dedim
    Bu verilere göre: km' de 0,077 kuruş yakıyor, yani 100 km' de 7,77 TL yapar. 100 km' de 1,15 veya 1,16 Litre civarında benzin tüketimi vardır.
    Amma velakin, şöyle de bir şey var. Az yakıyo diye, otobüse boşuna ayda 50 TL. para vermiyeyim diye, işe motorla gidip geleyim dedim. Bi baktım 132 TL. para ödemişim şimdiye kadar. Motora başlayınca da otobüs karlı geldi Ama zevk meselesi işte Hepinize kazasız günler arkadaşlar. Hoşça kalın Çanakkale' den sevgiler
    lofçalı bunu beğendi.

Merhaba. Ben de çanakkale de yaşıyorum. Kymco xciting kullanıyorum. Pony i ise eşim için düşünüyorum. Siz nereden aldınız acaba?
    cennetkizi bunu beğendi.

frosen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelım s3 + yamaha mt 25
    Bız ıkıncı el aldık yenısı su an 3080 tl ama elektrık marşlı.Gören gerçekten çok begenıyor özellıkle bayanlar bızım dernekten bile bikaçkişi istedi hanımlardan.
    cennetkizi bunu beğendi.
    ThE LaSt SaMuRaİ

frosen sen pony nin kullanımı hakkında ne düşünüyorsun.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    %50 mi zor tutuyorum almamak için...aynı değerde bir cross daha mı işlevli olur bilemedim valla
    cennetkizi bunu beğendi.

Motosikleti
    Lofçalııııııı, Frosen benim eşim oluyor zaten Tamayaytam, biz 2.el ( 400 km'de ) aldık ama ilk sahibi Bursa/Yenişehir'den aldığını söyledi. Garanti Belgesi şu an yanımda yok, evde doğal olarak. Ben bi bakayım size tekrar bilgi veririm. Ama 2.el alacaksanız da sahibinden sitesinde var yani Balıkesir'de filan yeniye yakın motor ilanları vardı. Erro, bunun aynı özellikte büyüğü olsaydı ben yine bunu alırdım. Ben bu motoru çok uzun süre kullanmayı düşünüyorum. Haaaa, bir de aklıma gelmişken, arkadaşlar: Yağ çubuğu deponun içine kaçtı diye telaş yapmayın benim gibi. Çünkü Pony' lerin yağ kapağında yağ kontrol çubuğu yokmuş, bunu da yeni öğrendim ) Yağ durumu, deponun yanındaki cam göstergeden takip ediliyormuş. Bilginize ) See Youuuuu

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı cennetkizi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu verilere göre: km' de 0,077 kuruş yakıyor, yani 100 km' de 7,77 TL yapar. 100 km' de 1,15 veya 1,16 Litre civarında benzin tüketimi vardır.
    Amma velakin, şöyle de bir şey var. Az yakıyo diye, otobüse boşuna ayda 50 TL. para vermiyeyim diye, işe motorla gidip geleyim dedim. Bi baktım 132 TL. para ödemişim şimdiye kadar. Motora başlayınca da otobüs karlı geldi Ama zevk meselesi işte Hepinize kazasız günler arkadaşlar. Hoşça kalın Çanakkale' den sevgiler

Erro, bunun aynı özellikte büyüğü olsaydı ben yine bunu alırdım.
    Sen kaç milyar milyor benzin para... Nasıl oluyor da ~1.15 litre / 100 km yakıt tüketimine sahip olmanıza rağmen otobüs daha avantajlı oluyor? Siz hanki Çanakkalede yaşıyorsunuz

Bunun büyüğü de ha budur zaten

#sürenadam

Motosikleti
    [QUOTE=Syanur;3403034]Sen kaç milyar milyor benzin para... Nasıl oluyor da ~1.15 litre / 100 km yakıt tüketimine sahip olmanıza rağmen otobüs daha avantajlı oluyor? Siz hanki Çanakkalede yaşıyorsunuz

Sen var ne demek istediniz, ugh, milyor filan ! HanKi Çanakkale mi ? Arada inceden espri var tabi ama...

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen kaç milyar milyor benzin para... Nasıl oluyor da ~1.15 litre / 100 km yakıt tüketimine sahip olmanıza rağmen otobüs daha avantajlı oluyor? Siz hanki Çanakkalede yaşıyorsunuz

Bunun büyüğü de ha budur zaten

http://www.bikez.com/pictures/hyosun...Paul%20Fry.jpg
    bu da eyidir ama eskidir hacı..yenileri var midur?

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)