Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

GSF 1200 Bandit S Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Skoda Fabia Elegance ; CBF150

Model: Suzuki GSF 1200 Bandit S
    Category: Sport touring
    Rating: 76.1 out of 100. Show full rating and compare with other bikes
    Safety: See our safety campaign with the high safety rated bikes in this category.
    Engine and transmission
    Displacement: 1157.00 ccm (70.60 cubic inches)
    Engine type: In-line four
    Stroke: 4
    Power: 98.00 HP (71.5 kW)) @ 8500 RPM
    Torque: 91.00 Nm (9.3 kgf-m or 67.1 ft.lbs) @ 4500 RPM
    Bore x stroke: 79.0 x 59.0 mm (3.1 x 2.3 inches)
    Fuel system: Carburettor
    Valves per cylinder: 4
    Gearbox: 5-speed
    Transmission type
    final drive: Chain
    Physical measures
    Dry weight: 220.0 kg (485.0 pounds)
    Seat height: 790 mm (31.1 inches) If adjustable, lowest setting.
    Wheelbase: 1,430 mm (56.3 inches)
    Chassis and dimensions
    Front suspension travel: 130 mm (5.1 inches)
    Rear suspension travel: 125 mm (4.9 inches)
    Front tyre dimensions: 120/70-ZR17
    Rear tyre dimensions: 180/55-ZR17
    Front brakes: Dual disc
    Front brakes diameter: 310 mm (12.2 inches)
    Rear brakes: Single disc
    Rear brakes diameter: 240 mm (9.4 inches)
    Speed and acceleration
    Top speed: 230.0 km/h (142.9 mph)
    Power/weight ratio: 0.4455 HP/kg
    Other specifications
    Fuel capacity: 20.00 litres (5.28 gallons)
    Further information
    Parts and accessories Check out parts and accessories from our partners. Suzuki GSF 1200 Bandit S accessories
    Ask questions Join the 01 Suzuki GSF 1200 Bandit S discussion group.
    Insurance, loans, tests Check out insurance here. Search the web for dealers, loan costs, tests, customizing, etc.
    Related bikes List related bikes for comparison of specs

----------------------------------------------------------------------------------

Arkadaşlar bu motoru nasıl bilirsiniz?Bugün bi tane ikinci el denk geldi.Üzerine oturdum.Oturuş pozisyonu ve 4 silindir sesi mükemmel.Tam bir uzun yol motoru.Hava yağ soğutmalı ve karbüratörlüymüş.Kullanan veya bilen arkadaşlar tavsiye bulunursa sevinirim.Yakıt tüketimi nedir?Kronik sorunları var mıdır?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    Alıntı Lifeisgood adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu motoru nasıl bilirsiniz?Bugün bi tane ikinci el denk geldi.Üzerine oturdum.Oturuş pozisyonu ve 4 silindir sesi mükemmel.Tam bir uzun yol motoru.Hava yağ soğutmalı ve karbüratörlüymüş.Kullanan veya bilen arkadaşlar tavsiye bulunursa sevinirim.Yakıt tüketimi nedir?Kronik sorunları var mıdır?
    İyi bilirdik.. Gömün !!!
    Korkarak yaşıyorsan eğer sende hayatı seyredenlerdensin..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı Taner YILMAZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi bilirdik.. Gömün !!!
    Dur gömmeyelim yaw.İyi motora benziyo.Su soğutmalı olmadığından diğer motorlar gibi şehir içinde hararet yapıp fan açmıyomuş.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Safety: See our safety campaign with the high safety rated bikes in this category.

Güvenlik konusunda baya iddialı galiba.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı Lifeisgood adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dur gömmeyelim yaw.İyi motora benziyo.Su soğutmalı olmadığından diğer motorlar gibi şehir içinde hararet yapıp fan açmıyomuş.
    bu yorumunda isabetsizlik var. evet bandit su soğutmalı değildir, dolayısıyla radyatörü, fan motoru ve pervanesi ve hararet müşürü yoktur dolayısıyla ısınınca fan açmaz.
    ama su soğutmalı motorlar da hararet yapıp fan açmaz tam tersine hararet belli bir seviyey gelince fan devreye girer ve soğutma verimli bi şekilde sağlanır asla da belli bir derecenin üzerine çıkmaz.

bandit 1200 harika bi yol motoru, şu an kullandığım motoru almadan önce 2004 model bir 1200 le el sıkışma noktasına gelmiştik, ufak bir test sürüşü de yaptım, çok dengeli keyifli tork delisi bi alet.
    uzun yolda da çok rahat olacağı gözüküyordu ancak sıkışık trafikte ısınma faktötü nasıl olur bilemiyorum hep de aklımda soru işareti.

uzun zaman hava soğutmalı gs500 kullandım hararet sorunum olmadı ama bu sonuçta 1200 cc ve 4 silindir bir alet biraz daha temkinli davranmak gerek.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

ufuktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Zx10R
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu yorumunda isabetsizlik var. evet bandit su soğutmalı değildir, dolayısıyla radyatörü, fan motoru ve pervanesi ve hararet müşürü yoktur dolayısıyla ısınınca fan açmaz.
    ama su soğutmalı motorlar da hararet yapıp fan açmaz tam tersine hararet belli bir seviyey gelince fan devreye girer ve soğutma verimli bi şekilde sağlanır asla da belli bir derecenin üzerine çıkmaz.

bandit 1200 harika bi yol motoru, şu an kullandığım motoru almadan önce 2004 model bir 1200 le el sıkışma noktasına gelmiştik, ufak bir test sürüşü de yaptım, çok dengeli keyifli tork delisi bi alet.
    uzun yolda da çok rahat olacağı gözüküyordu ancak sıkışık trafikte ısınma faktötü nasıl olur bilemiyorum hep de aklımda soru işareti.

uzun zaman hava soğutmalı gs500 kullandım hararet sorunum olmadı ama bu sonuçta 1200 cc ve 4 silindir bir alet biraz daha temkinli davranmak gerek.

aynı teknik özelliklerde hava/yağ soğutmalı xjr1200 kullanıyorum .... bu tip motorlarda hararet konusunda en küçük sıkıntı yaşanmaz , öyleki adamlar hararet göstergesi bile koymamışlar

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı ufuktan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı teknik özelliklerde hava/yağ soğutmalı xjr1200 kullanıyorum .... bu tip motorlarda hararet konusunda en küçük sıkıntı yaşanmaz , öyleki adamlar hararet göstergesi bile koymamışlar
    ufuktan;
    peki motor rölantide kaldığı zaman mesela aşırı yoğun bir trafikte bazen dakikalarca kıpırdayamadan kalırız, sonuçta ufak bi alet de deil bunlar aralardan geçip gidesin. o zaman ısınma olmuyor mu?
    mesela benim motor su soğutmalı ve ısı göstergesi de var, dediğim trafik şartlarında hararet 104 civarına geliyor fan açılıyor ve o derecelerde sabitleniyor acaba fan olmasa ne olur diye hep merak ederim de
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    Kawasaki Zx10R
    ufuktan;
    peki motor rölantide kaldığı zaman mesela aşırı yoğun bir trafikte bazen dakikalarca kıpırdayamadan kalırız, sonuçta ufak bi alet de deil bunlar aralardan geçip gidesin. o zaman ısınma olmuyor mu?
    mesela benim motor su soğutmalı ve ısı göstergesi de var, dediğim trafik şartlarında hararet 104 civarına geliyor fan açılıyor ve o derecelerde sabitleniyor acaba fan olmasa ne olur diye hep merak ederim de

samimi olarak söylüyorum en küçük sıkıntı olmuyor ... arkadaşların su soğtmalı makinalarında derece çıkarken sen normal vaziyet bekliyorsun

tabiki bu tip makinalarda dizlerine ısı gelir ( ama 600 lük ve 1000 lik race kadar gelir )

aralardan sıyrılma meselesine gelince sıkıntı yaşamıyorsun çünkü grenajlı makinalardan daha kıvraklar ( sadece salt ağırlığına alışmak 10-15 gün zaman alıyor )

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hava soğutma her zaman avantaj bence.Tabiki motorun bunu kaldırabilecek özelliklerde olması lazım.Dikkat edilirse şehir içinde hararet yaptığından bahsedilen motorlar genelde şu dopingli motorlar.Bu motor 1.200 cc ve 98 beygir.Ancak bunun yarı hacmine sahip fazerde aynı beygir gücünü üretiyo.Hatta cbr600 daha fazla güce sahip.Demekki adamlar ona göre yapıyo.Sıkıştırma oranlarıyla , motor yapısıyla oynanarak doping yapıyolar.Küçük hacime çok güç koyunca soğutma problemleri ortaya çıkıyo.Tamam uzun yolda 1.000 km gitsen sorun çıkarmaz ancak şehir içinde dolaşırken hararet yükseldi , şöyle çevre yolunda biraz uzayayım da hararet düşsün diyeceksem öyle motor zevkinin içine edeyim.

Adamlar bu motoru hava soğutmalı yapmışlarsa bir sürü testten geçirmişlerdir.Benim çinde üretilen cbf150'nin fincan kadar pistonu ağustos sıcağında benim gibi 90 kiloluk adamı saatlerce dinlenmeden götürebiliyosa banditin de sorun çıkaracağını sanmam.

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Suzuki Bandit 1250

DAğlım : double ACT, 4 subap/cyl.
    Silindir : 1 255 cm3
    Refroidissement : liquide (sıvı soğutma)
    besleme : injection électronique (diam. 36 mm)
    vites : 6 vites
    ABS opsiyonel
    lastik : 120/70 x 17 ; arrière : 180/55 x 17
    depo : 19 litre
    dingil aralığı : 1 480 mm
    Sele yüksekliği: 790/810 mm
    ağırlık : 222 kg
    Bandit torkla yuruyen bır makınadır..Sınıfının en ıyısıdır...Aynı kasada 1250 cc oldu ve enjeksıyon sıstemıne gecti..Buna artı olarak yag sogutmanın harıcınde sıvı sogutma eklendı ama kasa da degısıklık yok..2007 model sonrası enjeksiyonlu.
    Resimleride harika…
    [URL=http://imageshack.us][/
    Ölçüm değerlerinde sapmanın minimum olmasıda efsaneyi doğruluyor.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

Motosikleti
    Kawasaki Zx10R
    +1 aynen katılıyorum 600cc lik bir makina da 98hp olabilir ama tork faktörünü unutmamak lazım ....

garacava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ufuktan;

Race motorlara rüzgarı göstermek lazım,fan açmasına açıyor da,bir gün açmazsa motor hoşaf olur.R6 ya da benzeri su soğutmalı race motorlar acemi sürücülerin elinde sıkışık trafikte düdüklü tencereden farksız bence...
    Bandit gibi hava-yağ soğutmalı motorlar da iyi güzel ama onlarda yazları filan trafikte çok bekleyince kıllı bacakların kıllarını bi güzel yakıp,parlatıyor.
    DoN'T ArGuE WiTH Me...JuST MaKe LoVe...!

herkese merhaba bende dün itibariyle bandit 1200 sahibi oldum.dün bütün gün izmir trafiğinde dur kalk dur kalk gitmek zorunda kaldım fakat en küçük bir hararet sorunu yada ısınma problemi yaşamadım .

makina biraz ağır fakat inanın çok dengeli ve adapte olması çok kolay.tabikide şehir içinde bir scooter ın rahatlığı olamaz ama kullanıcısını üzmez büyüklüğü heybeti ve ağırlığı sadece kağıt üzerinde diyebilirim.

yakıt tüketimi konusunda pek bir tecrübe edinemedim ve ölçüm yapma fırsatım olmadı.şimdilik benden bu kadar makinayı tanıdıkça yorumlarımı paylaşacağım.

Motosikleti
    kawa z750s
    biz de yeni aldık bakalımmm

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hayırlı olsun arkadaşlar.Şehir içi ve şehir dışı yakıt tüketimlerini merakla bekliyoruz.İzlenimlerinizi bizimle paylaşırsanız seviniriz.

Motosikleti
    kawa z750s
    tbii ki.daha sürüş kısmet olmadı.gokhan kardeşimle gittik.kendisine de teşekkürleri borç biliriz.en kısa zamanda izlenimler burada...

O zaman herkeze hayırlı olsun diliyorum.
    İllaki yakıt tüketiminde değil bence bandit hakkında edindiğimiz her bilgi ve tecrübeyi burada paylaşırsak herkez için güzel bir bilgi paylaşımı olucaktır.
    Çünkü internetten yaptığım araştırmalarda bandit hakkında düzenli bilgi paylaşımı yapılan bir forum bulamadım.bu konuda öncü olabiliriz.

Motosikleti
    Kawasaki Zx10R
    hayırlı uğurlu olsun

** yakıt konusunda , karbürator ayarlarının biraz kısılması ile çok büyük bir yakıt tüketim farkı yaşayacaksınız !!!! servis ustanızla görüşün ( sadece 0-100 km hızlanma 1 - 1,5 saniye gecicektir )

*** hala üzerine basa basa söylüyorum hiçbir babayiğit bu motorlara hararet yaptıramaz !!!

*** heybeti dolayısıyla trafikte bir otomobil kadar saygı göreceğinide _____ şimdiden söyleyeyim

tekrar tekrar hayırlı olsun........

babası - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1200 GS - 2005
    Merhabalar,
    2000 model bir adet Bandit 1200 SA ( ABS ) yı 2001 yılında sıfır km. de aldım ve 2007 yılına kadar sadece her yıl yağ değişimi zincir ayar ve kontrolü yapmak kaydı ile tepe tepe kullandım.
    Endişenize konu olan hararet vb. şeyleri bir kez dahi yaşamadım.Özellikle yolcu ve yüklü olarak uzun yol kullanımındaki konforu bir çok makinada görmedim.Şehir içinde yapısı nedeni ile gayet dengeli ve kıvraktır.Sattığım dostum halen çok memnun bir şekilde kullanmakta.1200 lük bir 4 silindirli için çok kibar kasalı bir makinadır.
    Alırsanız memnun kalırsınız derim.Ama tabii ki zevk meselesi.
    Kazasız sürüşler dilerim.

Toqi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa - Resimdeki Srad 600 unutamadığım aşkım
    Alıntı garacava adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Race motorlara rüzgarı göstermek lazım,fan açmasına açıyor da,bir gün açmazsa motor hoşaf olur.R6 ya da benzeri su soğutmalı race motorlar acemi sürücülerin elinde sıkışık trafikte düdüklü tencereden farksız bence...
    Bandit gibi hava-yağ soğutmalı motorlar da iyi güzel ama onlarda yazları filan trafikte çok bekleyince kıllı bacakların kıllarını bi güzel yakıp,parlatıyor.
    Bu motorları kullanırken tabi daha çok sıcak yaz günleri arada bir vitesi abartmadan uygun şekilde düşürüp motoru komp. sokmakda faydalı diye bilirim çok emin olmasamda , çoğu sürücü düşük devir kullanınca motor daha az ısınır diye bilirler ama bunlar biraz farklı çalışma prensibinde olunca düşük devirde çok kullanınca sıcak egsoz gazı subaplardan daha yavaş çıktığı için motor daha çok ısınıyo o yüzden boşluğu bulunca motoru rahatlatmak için devirli yürürsün
    Tekerlekli sandalyede olsan yanında olurmuydu fiyakalı...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler