Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Lifan Pony (LF100-C)

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar ben km 1100 km oldu ama yakıt miktarı daha düşmedi en son ölçümüm 100 km de 2 lt benzin yaktı resmi sitesinde yazan 100 km de 1.2 lt bence hu kimse yakalaması mümkün değil sanki ben sakin tek kişi 80 kg ve trafiksiz yolda kullanıyorum en azından 100 km 1.5 lt yaksa razıyım bende sitesindeki rakamlar kandırmaca satış için yapılmış olabilir yada benim motorum sorunlu kullananlar yakıt miktarını yazabilir mi.
    Bide bende yakıt bitmek üzere iken motor sirkelenmeye başlıyor yedek depoya alıyorum biraz daha gidiyor 2-5 km yakıt alıp depoyu fulluyorum motor kendine gelmesi çok uzun sürüyor mars almıyor 5 kereden sonra alıyor bir kaç km de gene tekkeye tekkeye gidiyor sonra düzeliyor sizlerdede böyle şeyler oluyor mu ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

arkadaşlar biraz foto rica etsem...çok şeymi istemiş olurum...

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    Alıntı selcukk53 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben km 1100 km oldu ama yakıt miktarı daha düşmedi en son ölçümüm 100 km de 2 lt benzin yaktı resmi sitesinde yazan 100 km de 1.2 lt bence hu kimse yakalaması mümkün değil sanki ben sakin tek kişi 80 kg ve trafiksiz yolda kullanıyorum en azından 100 km 1.5 lt yaksa razıyım bende sitesindeki rakamlar kandırmaca satış için yapılmış olabilir yada benim motorum sorunlu kullananlar yakıt miktarını yazabilir mi.
    Bide bende yakıt bitmek üzere iken motor sirkelenmeye başlıyor yedek depoya alıyorum biraz daha gidiyor 2-5 km yakıt alıp depoyu fulluyorum motor kendine gelmesi çok uzun sürüyor mars almıyor 5 kereden sonra alıyor bir kaç km de gene tekkeye tekkeye gidiyor sonra düzeliyor sizlerdede böyle şeyler oluyor mu ?
    Depo hava yapıyordur bu tip karbüratörde normal.Ayrıca 2 litre iyi fabrika verilerine bakma rks titanik 200 de sözde 2.2 yakıyor ama normalde 4 litreyi buluyor.
    cennetkizi bunu beğendi.
    Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir. (Hz. Muhammed(s.a.v))Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur.(M.K.Atatürk)

resimler

bu başlığa noldu böyle...ponyciler bi el atın...
    cennetkizi bunu beğendi.

Arkadaşlar benim km saatim bazen çalışıyor bazen çalışmıyor garanti yapar mı bunu neden olabilir bu bilen var mı?

Arkadaşlar benim motorda vites boşa alıyorum ama N yazan boş vites ışığı yanmiyor sebebi ne olabilir bilgisi olan varmi arkadaşlar. Bide km saati hız göstergesi bazen çalışıyor bazen çalışmıyor dijital gösterge neden olabilir arkadaşlar.

16 lik on dış içinde bir kaç motorcuya gittim bulamadım bir yerde buldum ama onunkide dişlilere göre kalın geldi kople set olarak degistirirz dedi 80 tl bende gerek yok dedim kaldı öyle.
    Arkadaşlar bende motor 3 cu yada ikinci vitese geçince devrini azıcık ayarlayamadin mi kirtkir kirt diye motordan ses geliyor sinir edici bir ses sizdede oluyor mu.

Boyum 1.90 , bu motor altımda ufak kalmaz değil mi? Kullanan arkadaslar boylarını yazıp üstünde iken bi fotoğraf ekleyebilirler mi?

Motosikleti
    Şimdilik Yok
    Bende Lifan Pony Almayı Düşünüyorum Sizce Almalımıyım?

Ben de dusunuyorum ama sanirim herkes birakmis sanirim bu motoru kimse yazmiyor bisey

kış geldi ondan bıraktılar bende bağladım eşeği 2 aydan beri nisan gelsin başlayaçagım binmeye inşallah.
    cennetkizi bunu beğendi.

arkadaşlar motor istanbul traifğinde kullanılabilir mi, ufak ve yavaş olması sıkıntı yaratır mı. bi de sık sık arıza çıkaran bi motor mudur. 20bin kmye geldimi kolu bacağı dağılır mı. uzun uzun kullanabilir miyim yani

Motosikleti
    Şimdilik Yok
    Motoru Trafikte Kullananlar Var Ama Motor Bi Kere Yavaş Değil 110'a Kadar Çıkanlar Varmış.

cennetkizi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZC, TVS Apache 150 RTR, LF100-C PONY
    Merhaba Arkadaşlar, ben de bu çarşamba inşallah küçük midillime kavuşuyorum. Biraz da kros ;) İlk bakışta aşık oldum bu motora, insanları çeken bir şey var bu ufaklıkta. Hem alırken hem de kullanırken ekonomik, üstelik vergisiz, ohhhh. Bin bin gez, fırt fırt gez
    " MoToRsİkLeT TuTkU YaRaTıR " "KAPORTAMIZ BEDENİMİZ, OTO SÜRÜCÜLERİNİ BİZE KARŞI TRAFİKTE DUYARLI OLMAYA DAVET EDİYORUM..."

wampaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf S 125
    Motor çok sempatik olmasına rağmen kullanıcı kitlesi çok az neden acaba ? Marş motoru var mı birde bu motorda ? Ayaktan ateşleme malum.

Motosikleti
    Alıntı wampaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor çok sempatik olmasına rağmen kullanıcı kitlesi çok az neden acaba ? Marş motoru var mı birde bu motorda ? Ayaktan ateşleme malum.
    Marş motoru yok, sadece ayaktan marşlı orjinali. Sonradan taktıran var mı, oluyor mu? Bilen var mı arkadaşlar? Ben de çok heyecanlıyım. Evet, kitle az; mesela benimki Çanakkale' de tek Motor daha yeni, 2.el piyasası bile yok ondandır herhalde. Şimdi gören yapışır, motorla giderken peşimizden koşarlarsa sormak için hiç şaşırmam
    " MoToRsİkLeT TuTkU YaRaTıR " "KAPORTAMIZ BEDENİMİZ, OTO SÜRÜCÜLERİNİ BİZE KARŞI TRAFİKTE DUYARLI OLMAYA DAVET EDİYORUM..."

Motosikleti
    Dün itibariyle mini motoruma kavuştum. Noterdi, sigortaydı, trafik şubeydi küçücük şey uğraştırdı Gelelim, kullanımı ile ilgili enteresan detaylara. Dün 50 km. kadar gezme fırsatım oldu. Sırf denemek için bir ara tapagaz yaptım, 4.viteste 110'u gördüm. Eşim arkadan yetişmeye çalışıyordu 150cc motorla Henüz rodajda, rodaj süresi bitince eminim motor daha da açar. Boşu, en yukarıda, vitesler ( 1,2,3,4 ) aşağıya doğru büyüyor ve aralarda boş yok. Ayaktan marşlı bilindiği gibi, debriyaj sıkılıyken ayırdığı için çalışmıyor veya çalışmamasının diğer sebebi ateşleme düğmesi varmış (!) sağda, o kapalı olabilir, dikkat edin. Dün akşam motosiklet dernek toplantımız vardı ve arkadaşlar binmek için resmen sıraya girdi. İşin ilginç tarafı, deneyen 15-20 kişinin hepsi çok beğendi. Hatta büyük makine sahiplerinden kalıplı bir arkadaş, motorumun başından ayrılmadı ve "İnsan hiç 20 cm kısa olmak ister mi? Bunu gördükten sonra istiyorum." dedi. Dizleri direksiyona çarptığı için dönüşler sıkıntı oluyor haliyle. Binenlerin hepsine " Vitesler aşağı doğru" diye söyledim ama hepsi ilk vitesten sonra karıştırdı, nedense ben hiç garipsemedim. Çok çabuk alıştım.
    Sadece korkum şu, hadi normal marşlı motorlarda trafikte seyir halindeyken stop etti diyelim, bir düğmeye basıp devam edebiliyorsunuz. Bundaki olay, öyle değil işte. Çek sağa. Muhtemelen viteste stop etti. Eeee, çalıştırmak için debriyaj sıkmıyor olmak gerek. Önce vitesi yukarı doğru boşa getir, debriyajı bırak, ayaktan yüklen. Tekrar vitese tak, devam et. Başıma gelmedi henüz ama dün akşam kullanan bi arkadaşa çok güldük. Sadece ayaktan marşlı olduğunu bilmiyordu, "Nereden çalışıyor bu?" diyerek elinde geri getiriyordu
    On Numara özellikleri:
    1. Arkada, ortada beşikli tek amortisör.
    2. Ön de arka da Disk Fren.
    3. Balansörlü.
    4. Dijital ekran.
    5. Su Soğutmalı, şişmezzz.
    6. 1 depo benzinle 450 km. KESİN yapıyor. ( Denendi. ) Nasıl mı? Ben, ilk sahibinden 400 km'de aldım. Adam, bir kez benzin almış, daha ikinci kez benzinliğe gitmeden ben almış oldum motoru. Dün oradan oraya tüm işlemler bitmişti, tam ana yola çıkacaktım ki, benzin bitti yedek de işlemedi. Yedek Yarım litre zaten. Ha bu arada benzin göstergesi yok, yedeğe geçtikçe ilave ister. Allah'tan karşımdaydı benzinlik.
    Dün eşimin iş yerine uğramıştım, döndüğümde motorun başında 3 kişi vardı ve "Hah, biz de sizi bekliyorduk" dediler. Demiştim, soran çok olur diye. şehir içi idealin ötesinde hele benim için vazgeçilmez diyebilirim. Tepkileri çok güzel, kuvvetli ve bunu hissettiriyor, "gidicem ben, tutma beni, bırak" diyor sanki kafa atıyor Sele gayet rahat. Gerçi ben 1.65 boy, 60 kg. bi hatunum. Övünmek gibi olmasın şimdiye dek üzerine bir tek beni yakıştırdılar
    Arkadaşlar, bu arada Çin malı diğer motorlarla karıştırmayın. Çünkü, bu modelin fabrikası Tayvan' da ve kullanılan malzemeler çok daha sağlam ve kaliteli Bu da ufak bi anektod olsun. Hepinize Çanakkale' den Sevgiler, Saygılar. Hepinizin Tekeri Düz Bassın. Görüşürüz

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:38 ----------

Üstelik VERGİSİZZZZZ
    kovboy03 ve oenaj bunu beğendiler.

ben bu motoru almaya çok heveslenmiştim ama kullanan o kadar az ki soğudum...bir de kullanan varsa bile forumlarda değiller herhalde başka yerlerde bile doğru dügün bi yoruma raslamadım...ama şimdi yine depreşti...acil motor lazım...kullananlar biraz daha el atsa...foto vs
    sağlıcakla kalın...
    cennetkizi bunu beğendi.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Boyutları 1690x770x980
    Ağırlık 94 kg.
    Motor Tipi Tek Silindir, Hava Soğutmalı
    Dört Zamanlı
    Silindir Hacmi 99.3 ml
    Yakıt Tankı Kapasitesi 5.5 lt
    Ort. Yakıt Tüketimi 1.2 lt/100 km
    Marş Sistemi Ayak Marşlı
    Max. Güç 5.8 kw/7500r/min
    Max. Tork 7.5 N.m/6000r/min
    Şanzıman 4 Vites
    Fren Sistemi (Ön/Arka) Disk/Disk
    Ön Lastik Ebadı 120/80-12
    Arka Lastik Ebadı 120/80-12
    Tavsiye Edilen
    Maksimum Hız (km/h) 85 km/h
    cennetkizi bunu beğendi.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)