Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    arkadaşlar hyonun fiyatını abartmamak şartıyla (ki bana göre her modelin eder bir fiyatı vardır temizlik +500 tl ama siz kalkıpda 2006 modelede 6500 tl isterseniz işte buna gülerim.)2004 model honda 600 f le takas etmek isteyen hyo sahibi varmı farkıda çok uygun tutarım ilgilenenler özelden yazsın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    Alıntı Alper Kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    White34 ve pratik çözümlere hoş geldiniz

geçmiş olsun ebubekir istanbulda dediğinden bol bişey yok trafik dolu
    durduğu yerde oldu bide...
    illa daracık aradan geçecek geçme dur diyene kadar takıldı kırdı aynayı...
    bide bişey olmaz demiyorlar mı, deli olacam..
    bayandı fazla üstelemedim, lakayıt konuşmalara dayamıyorum...

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı dedektif5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün servise gittik ve fren olayını da çözdük arkadaşlar. fren hortumu arka lastiğe sürtünerek aşınmış ve erimiş. büyük ihtimalle iki kişi binince oldu. çünkü arka seleye biraz ağırlık uygulayınca hortum esneyerek lastiğe yaklaşıyordu. fren hortumunu tutan bir aparat var, hortumun dışarı çıkmamasına ve artçı alınca lastiğe sürtmemesine dikkat edin
    O nasıl iş ya fren hortumu nastiğe nasıl sürter :S
    Ben çok defa 105kg lık artçımla dolaştım bi sıkıntı olmadı olması da mümkün değil. Fren hortumu kancalara düzgünc takılı mı?

dedektif5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O nasıl iş ya fren hortumu nastiğe nasıl sürter :S
    Ben çok defa 105kg lık artçımla dolaştım bi sıkıntı olmadı olması da mümkün değil. Fren hortumu kancalara düzgünc takılı mı?
    evet sürtmemesi lazım ama sürtmüş işte lastikte izleri vardı, hortum da bayaa erimişti. ben de artçı aldım ama benimkinde de öle bir sorun olmadı. sanırım o kancadan çıkmış, artçı da ağırlık uygulayınca tekere doğru kıvrılmış.

Görkem_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600 RR
    Alıntı eod adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    VE KRANK KIRILDI...LÜTFEN OKUYUN YARDIMINIZ LAZIM

Bugün sabah evden çıktım hiçbirşey yok , herşey yolunda motoruma bindim ... okula gittim sağa sola gittim neyse derse girdim ettim dersten çıktıktan sonra kız arkadaşım motoru çalıştırdı. her zamanki sesten farklı bir ses geliyordu ... kontağı kapatıp tekrar çalıştırdım bişey pat pat diye vuruyodu sanki traktörmüş gibi motorun sesine ek olarak farklı bir ses daha geliyordu...
    zaten yağ değişimine gidecektik dersten sonra neyse dedim böyle gideyim gitmişken motoruda gösteririm.
    bir ustaya uğradım %85 krank motoru 250 liraya indiririm parçaları sen alırsın dedi bende işçilik 250 lira alırım dedi.
    tamam ben her zaman koyduğum yağı koyayım motora dedim ve çıktım yağ koysanda birşey farketmez dedi ama dinlemedim. geçen yağ değişiminde beni kazıklayan ustaya bir sorayım dedim
    motoru dinlettim ustaya ve ustanın cevabı bu egzantrik zincirindenir bi bakalım dedi neyse 1 saate yakın motorun grenajlarını depoyu söküp bişeyler yaptı egzantrik zinciriyle fln ,bir çözüm bulamadı ya piston ya krank olduğunu söyledi ... dedim ne yapacaz ? sen 1500 lira getir gerisine karışma ben parçalarıda alır TEREYAĞI yaparım dedi tamam dur bakalım dedim ve çıktım.
    yağı değişmiş ve kurcalanmış motorumu usta ve çırağı topladıktan sonra kullanma bunu çek evine otoparkına parayı tamam edince gelirsin dedi.
    atladık tekrar kız arkadaşımla motorun üstüne 3-4 km sonra tarif edemeyeceğim bir ÇAAAAT sesi geldi hemen debriyajı sıktım ve kontrollü bir şekilde sağa çektim, sağa çektiğimde motorun alt kısmından dumanlar çıkıyordu ve oluk oluk yağ akıyordu . ne olduğunu anlayamadık daha doğrusu olayı tam olarak idrak edemedik o panikle yanıyoruz heralde diye... kontağı kapatıp dumanı geçtikten sonra boşa alıp sırtlandık motoru. 500 m ileride tekrar çalıştırmayı denedim, belki usta uğraşırken üzerinde kalan yağ yanmıştır diye... çalıştırmayı denediğimde 288 yada e88 mi tam anlayamadım ama 88 i net gördüm birde üstte hiç görmediğim bir ton ışık yanıyordu yağ ışığı flnda... motor marş basmadı bir kere tık sesi geliyor sonra susuyordu . kontağı kapatıp tekrar denediğimde şu meşhur FI ışığını gördüm ne anlama geldiğini bilmiyorum çok duydum ama anlamını bilmiyorum... marş basmadı alt sakala dolan yağı yolda döke döke vardık eve motoru çektim kenara ve çıkıp sizlere bu yazıyı yazdım birde komple krank fiyatına baktım ...

şimdi bu olay canımı anlatamayacağım şekilde sıktı ... 1000-1500 lira verip krank piston değiştirip binmeye devam etmeli miyim ? yaptırıp satmalı mıyım ? yada direk bu haliyle satıp kurtulmalı mıyım ?
    eğer yaptırırsam tekrar başım ağrır mı ? tekrar böyle ciddi bir sorun yaşatır mı ?
    Lütfen benim için çok değerli olan yorumlarınızı esirgemeyin...
    Hocam cok geçmiş olsun.Motoru bu halde satmaya kalksan kimse almaz, uğraşmak istemez, tabi cok cok abartı düşük bi fiyata vermediğin sürece.O yüzden önünde mantıklı iki senecek var ya yaptırıp satmak yada yaptırıp binmek.Şimdi daha önce freedom 200 motorum kitlemişti krantı silindirdi komple alt üst takım herşey değişti.Usta topladı test ederken tekrar kitledi gözümün önünde, tekrar motoru indirdi uğraştı vs. ben orda anladım motor daha ayar tutmaz... Motoru sattım, aldığım kişi de bi süre sonra gene kitlemiş tabi bu sefer üst kısımdan ufak bi sorunmuş 200 tl masraflamı ne yırtmış.

Demem o ki şimdi sen bu motoru yaptırman icin ustaya 1500 tl verceksin, adam nerde cıkma 2.el parca var ucuza bulup toplayacak... motorun gene eli kulağında olucak.Hadi sen orjinal parcaları almaya kalksan illa bulamıcağın edemiyeceğin ufak tefek şeyler olur, ustanın işciliği iyi olmaz zaten 200-250 liraya baştan savma iş yapıyolar...
    Bence yaptır ve uygun bi fiyattan sat, motorun sürüş zevkini vs. biliyosun sevdiysen tekrar daha yüksek model düşük km li bişey alırsın...

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:50 ----------

Alıntı erdogan33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba.

Scooterim vardı üzerine 2500 tl koyup aldığım hyosung gt 250 r'ın yağ yaktığını öğrendim. Egostan beyaz dumanlar çıkıyordu. Üste krank silindir ve ust kapak değişmesi lazım dedi.

Traktör sesi gibi çalışıyor motor. Bunların çıkmasını veya sıfırını nerden ve ne kadara temin edebilirim. Yardımlarınızı bekliyorum.
    Bu mesajı atan kişi fake, gerçek değil yani.Motoru kötülemek isteyen bi eleman.
    Motoru alma aşamasında da insanın illa kafasına takılanlar oluyo geliyo buraya bir sürü soru soruyo...
    İnsan aldıktan sonra bi heycanla buraya resimleri yüklüyo...
    Hadi bunları geçtim, motoru aldın kafana takılan bir şey bile olmadımı.

Asıl kaybettiğin nokta ise ne biliyomusun ; Söylediğine göre motor kitlememiş sadece beyaz duman atıp yağ yakıyo.Tekrar cıkma parcayı ne yapacaksın ? Aynı durum devam mı etsin

Üyelik tarihin vs. ortada. Neyin peşindesiniz anlamıyorum vallaha.
    -unnamed- bunu beğendi.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    motoru kötü toplayan ustaların,motorun kalıbına bakıp 600 cc. sanan acemilerin,kancadan çıkan hortumların,çıkma parça kullananların yüzünden hyoların adı kötüye çıkıyor.
    tekhancer bunu beğendi.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

jonturka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250R
    Alıntı erdogan33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba.

Scooterim vardı üzerine 2500 tl koyup aldığım hyosung gt 250 r'ın yağ yaktığını öğrendim. Egostan beyaz dumanlar çıkıyordu. Üste krank silindir ve ust kapak değişmesi lazım dedi.

Traktör sesi gibi çalışıyor motor. Bunların çıkmasını veya sıfırını nerden ve ne kadara temin edebilirim. Yardımlarınızı bekliyorum.
    Yağ yakan motor mavi duman atar, beyaz duman atması için su yakması lazım. Bu da bizim motorlarda yok.
    - Abi 1000'lik mi bu ?

-

Motosikleti
    Honda cbr 600 f3
    Alıntı Görkem_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam cok geçmiş olsun.Motoru bu halde satmaya kalksan kimse almaz, uğraşmak istemez, tabi cok cok abartı düşük bi fiyata vermediğin sürece.O yüzden önünde mantıklı iki senecek var ya yaptırıp satmak yada yaptırıp binmek.Şimdi daha önce freedom 200 motorum kitlemişti krantı silindirdi komple alt üst takım herşey değişti.Usta topladı test ederken tekrar kitledi gözümün önünde, tekrar motoru indirdi uğraştı vs. ben orda anladım motor daha ayar tutmaz... Motoru sattım, aldığım kişi de bi süre sonra gene kitlemiş tabi bu sefer üst kısımdan ufak bi sorunmuş 200 tl masraflamı ne yırtmış.

Demem o ki şimdi sen bu motoru yaptırman icin ustaya 1500 tl verceksin, adam nerde cıkma 2.el parca var ucuza bulup toplayacak... motorun gene eli kulağında olucak.Hadi sen orjinal parcaları almaya kalksan illa bulamıcağın edemiyeceğin ufak tefek şeyler olur, ustanın işciliği iyi olmaz zaten 200-250 liraya baştan savma iş yapıyolar...
    Bence yaptır ve uygun bi fiyattan sat, motorun sürüş zevkini vs. biliyosun sevdiysen tekrar daha yüksek model düşük km li bişey alırsın...

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:50 ----------

Bu mesajı atan kişi fake, gerçek değil yani.Motoru kötülemek isteyen bi eleman.
    Motoru alma aşamasında da insanın illa kafasına takılanlar oluyo geliyo buraya bir sürü soru soruyo...
    İnsan aldıktan sonra bi heycanla buraya resimleri yüklüyo...
    Hadi bunları geçtim, motoru aldın kafana takılan bir şey bile olmadımı.

Asıl kaybettiğin nokta ise ne biliyomusun ; Söylediğine göre motor kitlememiş sadece beyaz duman atıp yağ yakıyo.Tekrar cıkma parcayı ne yapacaksın ? Aynı durum devam mı etsin

Üyelik tarihin vs. ortada. Neyin peşindesiniz anlamıyorum vallaha.
    Kardesim bakıp cikiyordum ama hiç mesaj atmadım. Parca ararken bilgili insanlardan yardım istedim. Motoru 1 hafta önce aldığım için daha önce üye olma gereği duymadım. Ustaya verdim. Çalıştırinca beyaz mı gri mı bir duman çıkıyor. Usta krank, üst kapak, silindir değişmeli dedi. Yalnız motoru açmadan dedi. Bugün gidip basında duracağım ve açmasını isteyeceğim.

Sende bilip bilmeden konuşma. Cok Zeki zannetme kendini

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:43 ----------

Alıntı jonturka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ yakan motor mavi duman atar, beyaz duman atması için su yakması lazım. Bu da bizim motorlarda yok.
    Yağ yakması durumunda tamiratı nasıl olur. Ustanın dediği gibi krank, üst kapak, silindirin falan değişmesine gerek var mı?
    Yada bunların degismesi gerektiğini motoru açmadan söylemesi için motorda ne gibi belirtiler olmali

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Eod Geçmiş olsun.
    Motorun üstünde bir defa kedi görmüştüm. Hani okulda arkaşlarımızın kulaklarına, baş parmak ile orta parmağı birleştirip, kulağına vururduk ya.
    Kedinin torbalara bir kere öyle vurdum. 5 mt den fazla yaklaşmıyor. Hatta diğer kedilere de anlattı sanırım. Gelen giden yok.
    Güvenlik olarak bende evin bahçesine koyuyorum. Kapı kilitli, Motorda Çelik Hortum Kilit var. Brandalı. Birde disk kilidi düşünüyorum.
    Alarma gerek duydmuyorum. Çünkü motorun çıkması gerekn kapının önünde Doblo duruyor. Motoru anca Naim Süleyman oğlu gibi 2 mt kaldırıp götürmeleri lazım :D
    eod bunu beğendi.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    600 RR
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru kötü toplayan ustaların,motorun kalıbına bakıp 600 cc. sanan acemilerin,kancadan çıkan hortumların,çıkma parça kullananların yüzünden hyoların adı kötüye çıkıyor.
    Kesinlikle katılıyorum.Asıl önemli birşey daha var.Coğu kişinin aldığı gibi motor elinde kalıyo.Çünkü kötü motor secimi yapıp, bitik motor alıyolar.Anlamıyosan bi ustaya falan göstermek en mantıklısı, o da olmadı, o modeli kullanan bi arkadaşla buluşup gitmek.
    konak1 bunu beğendi.

culcu07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt 250r
    Motorun egsozun sılındırle baglandıgı noktadan yag sızıntısı var ve egsozun uzerıne dokuluyor. O yag tabakasıda motordan arasıra duman cıkmasına neden oluyo. Bu sorunu nasıl çözebilirim ???

Motosikleti
    S&T GT250R 2011
    Alıntı culcu07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun egsozun sılındırle baglandıgı noktadan yag sızıntısı var ve egsozun uzerıne dokuluyor. O yag tabakasıda motordan arasıra duman cıkmasına neden oluyo. Bu sorunu nasıl çözebilirim ???
    Manifoltun silindire bağlandığı yerde yağın işi ne?

O silindir kapağından sızıyor olmasın?

culcu07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt 250r
    Alıntı Zıpkıncı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Manifoltun silindire bağlandığı yerde yağın işi ne?

O silindir kapağından sızıyor olmasın?
    Ya tam olarak bılmıyorum ama ısde tam egsozun baglandıgı yerden ıtıbaren yag tabakası kaplıyo. Cok sık olmamakla bırlıkte duman atıyo oradan. Yag egsozun uzerınde yanıyor sanırsam ondan. Nasıl halledebılırım sorunu acaba yaa ?

Motosikleti
    600 RR
    Sonunda cep telefonuyla olmayan bi kaç kaliteli sayılabilcek resim cekebildim.
    Normalde aman pröf makineden başka makineyle resim cekinilmez diyenlerin tribinde değilim ama nedense motor resimleri karıncalı olunca motor yıpranmış gibi eski gibi cıkıyo yada bana öyle geliyo bilmiyorum.

UNdocab, seth_, MF-Hyo ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Güzel fotolar. Güle güle kullan. Sağ aynayı kırıp kaynatmışsın.Gözlerden kaçacağını zannetme :p

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

Motosikleti
    600 RR
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel fotolar. Güle güle kullan. Sağ aynayı kırıp kaynatmışsın.Gözlerden kaçacağını zannetme :p
    Sağolasında kaynak değil o ya, motor yeni zaten daha benden kaynaklı bi hasar oluşmadı diyebilirim.Sadece dükkana sokarken egzozu belli belirsiz 1-2 cm uzunluğunda cizdim o kadar.

Aynayıda benden önceki sahibi aynı şekil cizmiş, boyası sökülmüş alttan beyaz beyaz kötü duruyodu, bu gün siyah oje'yle rutuşladım
    Da nası farkına vardın valla helal olsun

selamlar,

gt250r motor yağı için full sentetikmi yarı sentetikmi daha iyi olur ve hangi marka ? bakımda petronas koydum ve vites geçişleri eskisinden kötü oldu.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Alper Kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    White34 ve pratik çözümlere hoş geldiniz

geçmiş olsun ebubekir istanbulda dediğinden bol bişey yok trafik dolu
    çözümleme nasıl ama

jonturka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250R
    Motorundan ses gelen motorsiklete, binmeye devam ediyosun. Usta uyarıyo, krank olsun olmasın kranktan şüpheleniliyor. Ciddi bir durum söz konusu. Halâ artçıyla beraber yol alıyorsunuz. Taaak diye ses geliyor. Üstüne zorlamaya çalıştırmaya çalışmaya devam ediyorsunuz. Sonrada hyosung alınca böyle oluyor. Biraz özenli olun önce. Bazen kafamda hayali ses yaratıp, bu nereden geliyor diye telaşlanıp, yavaş sürüyorum motoru. Tak tak birşey vursa, iner üstünden sürükleye sürükleye tamire götürürüm heralde.
    Tolga Can ve tekhancer bunu beğendiler.
    - Abi 1000'lik mi bu ?

-

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler