Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    eksozun başına bir şey gelir mi anlamında soruyorsan, zannetmiyorum. kesin uygulama bilgisine sahip değilim ama mantıken düşünürsen, normal şartlarda motor çalışırken eksoz sıcaklığı 200 derecelere ulaşabiliyor zaten. dolayısıyla fırında da bir şey olmaz diyebiliyorum...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Maverick35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki VN800- 2003
    Balbar,

220 derecede, hatta daha yüksek sıcaklıklarda bile (yanlış hatırlamıyorsam 1400 dereceye kadar) bir şey olmaz.

Motosikleti
    Hyosung 250 R
    Bir de arkadaşlar bu motorun alım satım masrafları ne kadar tutar ?? Acemi olduğum için sorularımı maruz görün.Herkese iyi sürüşler...

Motosikleti
    ramzey125.zealsungs200.. s&t gt250r
    Alıntı SAd0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla bende dışarda bırakıyorum sabah hava buz gibi olmasına karşın tek marşla çalışıyo, ilk 2sn rolanti 2,5-3 yapıo(sanki otomatik gaz veriyo) sonra düşüyo. ama dediğin gibi bir sorun hiç başıma gelmedi, gaz yememe sorunu yok, acaba senin önceki sorunla ilgili olabilirmi? (bi ara gaz yemiyordu ya)[COLOR="Silver"]
    dostum bilmiyorum ki eğer seninkinde öyle bişi sözkonusu değilise benimkinde bir sorun var o zaman..senin dediğin o 2-3 saniye 2bin 3bin devir aralığına yükselip tekrar düzelmesi bendede var normal rölantide çalışıyor ama sonra yürüdükten sonra makina bayağı resmen bi gaz yemiyor yaw off yaa...
    benim eski sorun hava filtresinin silindir girişindeki gevşeklikten dolayıydı..oturttuk sıktık oldu acaba genemi çıktı.. ben havaya bağladım bu sefer ama sanırım onunla alakası yok..bayramdan sonra baktıracağım eğer hava filtresi çıkışları düzgün ise ben artık olayı kesin beyne bağlayacağım ve beyin değişimi için servise müracaat edeceğim valla sağolsunlar benim servis çok ilgili servisten ziyade bayiler ama kendi bünyelerinde bi usta tutup bakımları flan yaptırıyorlar parça konusunda bayaa bi çömert davranıyorlar...sorunun kaynağını netleştirsem çözeceğim ama işte hani derler ya teşhis tedavinin yarısıdır diye ne kadar doğru bi söz şimdi daha iyi anlayabiliyorum..ben hep kafadan hatta ön düzenden bi tıkırtı duyuyordum burdaki dandik kanuni servisine gittim adam şöle bi ön freni sıktı öne duğru abandı abi senin süspansiyon bitik çukurlara girince süspansiyon geri besleme yaparken efenim keçeler gittiği için bilmem ne oluyomuş falan fişmekan nihayetinde ön amortisörlerin değişmesi gerektiğii söledi bana gene benim emektar bozo ustanın yolu göründü.gittim şöle bi baktı bi tur attı geldi sen dükkana git bunun çok işi var dedi.dükkana gittim 5 dakka geçmedi baktım bozo usta yanımda bana bi çay söyle dedi vay abim ne ettin dedim kardeş makinanın komple amortisörlerini değiştim dedi gülerek ben hala şaşkın bakıyom abi ne diyon dedim..kardeşim makinanın bişeyi yok gidonun ortasındaki büyük vida varya16-17 olan o gevşemiş sıkıp getirmiş...artık ben ne diyeyim yorum size kalmış...böyle bir ortamda bana sağlam bi doktor lazım ama nerdee... kusura bakmayın başınızı ağrıttım hepinizin gelecek bayramı şimdiden kutlu olsun çünkü sanırım bayrama kadar nete giremeyeceğim malum gecenin 12sine kadar dükkandayız esnaf hali hadi kalın sağlıcakla
    [B][I][COLOR="Red"]Yüreğini [COLOR="RoyalBlue"] mavi [COLOR="Red"] tut... [COLOR="Black"] (Mehmet KAVAN) :cat:[/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/I][/B]

Motosikleti
    GT250R
    Alıntı cinfeez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir de arkadaşlar bu motorun alım satım masrafları ne kadar tutar ?? Acemi olduğum için sorularımı maruz görün.Herkese iyi sürüşler...
    şuan noter vs tüm masraflar yaklaşık 400lira tutuyor, yılbaşından sonra noter olayı kalkacak, inşallah devir masrafı düşecek(gerçi devlet geçirecek başka birşey bulur)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:26 ----------

copy_x

dükkan açık kalsın iş olsun gerisini dert etme, bayramdan sonra bulunur motorun çaresi...

hani resimler nerde?? egzoz aldın resim atmadın, bide video at tam olsun :p:p
    "Hayallerinin olması önemli bir şey..." Das Experiment
    [B]34 YVV 98[/B]

Motosikleti
    yamaha xt 660r \ ybr 125ESD
    Ben 300 liranın üzerinde vermiştim alım,satım,noter ve kazık

ilhan1154 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda pcx 125
    Alıntı Shorin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/bole_bisey...XQQdisplayitem

bu motoru bilen tanıyan var mı?

challenger25 hocam keyif benim para benim... ötesi yok...
    pahalı gibi geldi
    ben yazın 2009mod 4500kmde yenı gosterge panellı tıger egsozlu st yi 6650e almıstım
    Dünyanın en güzel hediyesini sana vermek isterdim ama seni sana veremem ki...

Motosikleti
    Hyosung GT250R(Gri/siyah)
    Alıntı ilhan1154 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pahalı gibi geldi
    ben yazın 2009mod 4500kmde yenı gosterge panellı tıger egsozlu st yi 6650e almıstım
    ilhan senin motor ne oldu gelmedimi exper..
    [B][COLOR="Gray"]Hyosung [/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]GT[/COLOR]250[COLOR="Red"]R[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Red"]Drift religion[/COLOR][/B]:cat:

balbar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı aya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eksozun başına bir şey gelir mi anlamında soruyorsan, zannetmiyorum. kesin uygulama bilgisine sahip değilim ama mantıken düşünürsen, normal şartlarda motor çalışırken eksoz sıcaklığı 200 derecelere ulaşabiliyor zaten. dolayısıyla fırında da bir şey olmaz diyebiliyorum...

tşk ederim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:05 ----------

Alıntı Maverick35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Balbar,

220 derecede, hatta daha yüksek sıcaklıklarda bile (yanlış hatırlamıyorsam 1400 dereceye kadar) bir şey olmaz.

teşekkürler

Motosikleti
    S&T GT 250R
    Arkadaşlar şuanda piyasada 2009 model hyosung var mı? Türkiyede tabiki...
    Sex Speed Money...

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar şuanda piyasada 2009 model hyosung var mı? Türkiyede tabiki...
    2010 giriyoruz neredeyse neden olmasın...
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    Alıntı SAd0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şuan noter vs tüm masraflar yaklaşık 400lira tutuyor, yılbaşından sonra noter olayı kalkacak, inşallah devir masrafı düşecek(gerçi devlet geçirecek başka birşey bulur)
    arkadaşlar, noter olayı kalkacak ama noterin yaptığı işi, trafik tescil büroları yapacak. yani bizim açımızdan değişen bir şey yok. notere vereceğiniz parayı, emniyete vereceksiniz, ordan yine devletin kasasına gidecek. çünkü noterlerde yapılan işlemlerden noter pay alıp, kendi payını ayırdıktan sonra kalanı devlete verirdi. devlet bu düzenlemeyi, noterde kalan paylara da göz diktiği için yapıyor, vatandaşını düşündüğü için değil yani. hatta daha da dezavantajı olacak.bir de trafik tescil bürolarında kuyruğa girmek zorunda kalacağız. ama tabii devletimiz sağolsun, umursadığı şey vatandaşın işini kolay görmesi değil, kendi gelirlerinin artması olunca bizim kuyrukta geçireceğimiz zaman, onu pek de "ırgalamıyor". bu nedenle alım-satım işleri için boşuna 2010'un girmesini beklemeyin. değişen bir şey olmayacak bizim açımızdan...

saffet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    arkadaşım ben motoru gaziantep ten aldım 9.ayda bana noter ve pilaka nakil için 240,00 tl aldılar burda takipciyede.280,00 tl bayıldım ve siğorta da dahil ilk sahibine kesilmiş olan trafik siğortası geçmiyormuş.toplam:480,00 tl

Motosikleti
    S&T GT 250R
    Hyosung giriyor mu Türkiyeye? 2009 model olarak? yada 2010 olarak? ST kanuniden bahsetmiyorum...

Alıntı Akileos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2010 giriyoruz neredeyse neden olmasın...
    Sex Speed Money...

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hyosung giriyor mu Türkiyeye? 2009 model olarak? yada 2010 olarak? ST kanuniden bahsetmiyorum...
    hyosung zaten 2008 dahi girmediki 2009,,2010 nasıl olsun....
    şunuda bilmen lazım imalat aynı sadece disbiritör farklı......
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

Motosikleti
    Hyosung 250 R
    Cevap veren herkese teşekkür ederim arkadaşlar.Bir sorum daha olacak alım satım masrafları neden farklılık gösteriyor? Birde noterden bütün işlemler hallediliyor mu? Gereken evraklar nedir? Herkese iyi sürüşler..

Motosikleti
    düşünme aşamasında
    Alıntı Akileos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hyosung zaten 2008 dahi girmediki 2009,,2010 nasıl olsun....
    şunuda bilmen lazım imalat aynı sadece disbiritör farklı......
    ama yedek parça olarak kanunide üretiyo tüm parçalar koreden gelmiyo
    [B][COLOR="Green"]1908 Üsküdar İnfaz 1908[/COLOR][/B]

İSTANBULU İZLİYORUM ÇAMLICADAN

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    1-) Arkadaşlar genelde bahsettiğiniz arızalar dikkat ettiyseniz herkesin hyo sunda oluyo ve bunlar arıza değil (işte gaz yememe,soğukken değişik ses,uzun yoldan sonra değişik ses vs...) bence bunları dert etmeyin,bu motor kore malı japon motorlarla karşılaştırmayın,daha önce japon kullanan arkadaşlar beni iyi anliycaklardır,ben çin ,japon ve kore mallarını kullandım hemde uzun yıllar kullandım,mesela hyo nun vitesi bi honda nınki gibi çok rahat tıkır tıkır geçmez,bu sadece bir örnek,bu bahsettiğimi arkadaşlar problem olarak görmesinler çünkü : her yiğidin yoğurt yeyişi farklıdır hesabı her motorunda sistemi farklıdır...

2-) Ben çin malı japon malı ve kore malı kullandım ve şöyle birşey diyebilirim : hyo bi japon gibi olamaz ama bir çin malı motosikletede 5 çeker yani çin malı motosikletlerden kat kat iyidir,ayrıca koreliler çinliler gibi kötü ürün dünya pazarına sunmuyolar bakınız, LG,Samsung vs...

3-) Lastik konusuna gelince ben shinko dan açıkçası çok memnunum vede adanada 600 RR kullanan biçok arkadaşım motorlarına shınko marka lastik taktılar ve kullanıyolar...

Not : yorumları daha önce kullandığım motosikletleri karşılaştırarak vede adanada hyo ya binen arkadaşlarımında benzer sorunlar yaşadığını göz önünde bulundururarak yaptım...
    Her asker yeşil bereli olamaz

ercnbrkl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 - GT 250r white
    iyi günler arkadaşlar st kanuniye mail atıyormda çerpeşik cevaplar geliyor
    ben hyo hastasıyım ama o arka kısım motora yaışmıyo bu bi berçek, traktör koltüğü gibi.

tam motor alacaktım ki hyo 2010 yeni kasa modeli çıkarttı çok güzel gösteriyo ducati gibi
    aranızasa nezaman getireceklerini bilen warmı.???

bana atılan maillerde bunu düşünmeye başladım. ellerinde olan motoları koreye gönderip yenileyecekler galiba. ;)

Motosikleti
    2008 S&T GT 250R
    arkadaşlar kurban bayramanız hayırlı olsun... Hepinize kasasız belasız sürüşler..
    geÇTi gEçİYoR haYaT deDiğİN...:silent:

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler