Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı Ufuk ARSLAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hırpalanmış hoyratca kullanılmış bir hyo daha seni hyo düşmanı yapmaya calışıyorlar sakın bulaşma. temiz bir hyo al sonra keyfini sür.
    nerden anladınız hocam?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:05 ----------

Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence alma.

Düzgün bakımlı bir motor 60binde yağ yakmaz. 3 ihtimal var.

1 - Km düşürülmüş aslında
    2 - Bakımsız bırakıp Hayvan gibi kullanılmış.
    3 - Zamanında yağ değiştirmeyip özelliğini kaybeden yağ yüzünden motoru yağ yakmaya başlamıştır.

İçlerinde senin için en olumlu ihtimal km düşürülmüş olmasıdır ki şanzıman ve krank motor sıkıntısı ile zorlanmamış demek olur.

Birde yağ yakımından sonra muhtemelen dandik çinli parçalarla topladılar motoru. 15-20binkm içinde yeniden yağ yakacaktır o motor.
    Aslında değişmesi gereken tonla parça vardır.
    Şanzıman rulmanları, eksantirik mili rulmanları, belki krank rulmanları ve kollarda bi elden geçmeli artık folloş olmaya gidiyordur, yeni yapılan motorun gücüne ayak uydurması lazım.

Sağlıklı bi motor olsa al derdim. 60.000 -100.000 hyosung için km değil aslında.
    3 kuruş fazla ver temiz motor al. Yoksa daha pahalıya daha kötü bi motor sahibi olacaksın
    tam emin değil ama sanırım dediğiniz gibi motor sıfırdan yapıldıktan sonra eksantirik bişeyler dedi tam olarak ne dediğini size tam olarak söylemek için konuşma ses kaydını tekrar dinleyip size söylicem, bu motoru almazsam pulsar falan alıcam

yağ eksiltmeden dolayı segman piston atılmış sonradan bunun egzantirik zincirlerine bakılmamış bende ses gelince 1 milyara yaklaşık masraf yaptım motorcuda bugün çıkarabilirsem çıkarıcam çıkaramazsam yarın çıkarıcam dedi, km sıfırlanmadı dedi, sahibi motoru yaptırdıktan sonra 750km kendiside 500-600 km yol yapmış 2500 km rodajı varmış bunun, bütün a dan z ye bütün bakımlarını yaptırdım, karbüratör ayarları hava filtresi ayarları komple yaptırdım dedi, en son fiyatı 6,500 olur dedi ses kaydını size dinletebilirimde şimdi bu motoru adam yanlış anlatıyor olabilir bende yanlış anlamış olabilirim şimdi ne diyorsunuz almayayım mı?
    insta: veli_montana_

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    @ velizrsln
    Bu motoru al. Bak hazır lastik yeni bakımı iyi ve 2. sahibinden. Motorun geçmişini bilmek çok çok önemli. Emin ol daha ucuza gelir. Hatta uzun vadede değil kısa vadede bile ucuza gelir ;)

60binde yağ yaktırılan motordan koşarak uzaklaş. Kaç kocası olmuş belli olmayan hoşaf motor alma.

Alıntı _oXXo_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ver gazı... ver çoşkuyu

@ velizrsln
    Bu motoru al. Bak hazır lastik yeni bakımı iyi ve 2. sahibinden. Motorun geçmişini bilmek çok çok önemli. Emin ol daha ucuza gelir. Hatta uzun vadede değil kısa vadede bile ucuza gelir ;)

60binde yağ yaktırılan motordan koşarak uzaklaş. Kaç kocası olmuş belli olmayan hoşaf motor alma.
    hocam sizin yorumunuzdan önce bir yorum yaptım ona bakarmısınız konuşma ses kaydını dinleyip ne dedigini yazdım adamın, motorun yağ yakmasını sağlicak bütün parçalar değişse genede o motordan neden uzak durmalıyız? birde motor yağ yakıyorsa ne kadar yakıyor acaba oda önemli mi, yani hani demek istediğim yağ yakan motorun asıl sebebi çok yıprandığı için midir

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kusura bakma yanlış yazmışım evet dediğin gibi model numarası.
    Neyi tamir ettiler hiç anlamadım. Acaba idareten kırmızı sıvı conta ile mi kapladılar pipoyu
    Birde bujiyi değiştirmeye gerek varmıydı bilemedim açıkcası. Muhtemelen yanmayan benzinler karartmıştır da 20tl lik şey için yolda kalma diye garantiye almışlardır buji işini.

Pipoyu kendin değiştir. İşaretlediğim uçtaki plastik ve tepedeki şapka plastiği de orjinalden tak.
    Birde buji kablosunu değiştirdin mi daha önce bilmiyorum. Yeni pipoya kabloyu takmadan önce ucundan 1cm kadar maket bıçağı ile güzelce kes.
    Buji kablosunun içinde ince teller var 10-15tane.
    Yapacağın iş; kabloyu sabit tutmak. Pipoyu kabloya vidalar gibi çevire çevire birleştirmek. En son pipo artık dönmediğinde tamamdır işlem.

Burada bi arabada yapılmış örnek videosu var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:10 ----------

Rölanti problemi, kendi kendine gaz verme problemi yaşayanlar burayı okusun

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...ve-cozumu.html
    UNdocab, ilgine çok teşekkür ederim öncelikle, iyi ki başlıkla ilgilenen Hyo hakkında birisi var
    Büyük ihtimal kırmızı conta ile kaplayıp elektrik bandı ile iki üç tur attırmışlardır. Bujinin komple gittiğini söylediler, ki bu da bir silindirin ara ara çalışırken bir süre sonra komple çalışmamasını açıklıyor gibi. Pazar günü pipo değişimini ve dediğin işlemleri kendim yapacağım. O zamana kadar yolda bırakmaz umarım. 4.44 motor Ankaradaki en güven veren ve bilinen servislerden biri olduğu için idarelik birşey yapsalardı söyleyeceklerini düşünüyorum, ya da umuyorum Detaylı bilgiler için teşekkür ederim

velizrsln, bahsettiğin motor hakkında düşüncelerim,

Bir motorun 60k km'de rektefiye yiyecek kadar yağ yakması bakımlı bir motor için alışılagelmiş bir durum değil.
    Kaldı ki Hyosung'un periyodik olarak sadece yağını değiştirsen yine yağ yakmaz.
    O motorun bakımsız kalıp üzerinde fazlaca keyifli dakikalar geçirildiği belli.
    Diğer bir husus, motoru kim yaptığı, orjinal parçaların mı kullanıldığı, yoksa elden çıkarmak için olabildiğinde ucuza kaçıp, zarar görmüş pahalı parçaların es geçilip karadüzen toplama mı olduğu. Buna emin olmak için rektefiye işlemiyle ilgili faturayı görmek lazım. Hangi parçalar neyle değişmiş ?
    Herşeyden önce gelen ise fiyatı. 2007 model, 60k kmde rektefiye yemiş bir GT250 için 6500 çok fazla. Bu kadar muamma ile o motorun benim gözümde ederi 4500 civarıdır.
    _oXXo_ 'in motoru çok çok daha güvenilir ve uygun. Hem model, hem km bakımından. Ayrıca ilana bu kadar detaylı yazması motora gösterilen değeri açıkça belirtiyor.
    Anladığım kadarıyla o motoru düşünmendeki tek sebep aynı şehirde olması. Fakat sırf bu yüzden o motoru alman büyük hata olur, sonuçta parçası ucuz bir motor değil, biraz ciddi bir sorun belini bükebilir. Benim fikirlerim bunlar.

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam sizin yorumunuzdan önce bir yorum yaptım ona bakarmısınız konuşma ses kaydını dinleyip ne dedigini yazdım adamın, motorun yağ yakmasını sağlicak bütün parçalar değişse genede o motordan neden uzak durmalıyız? birde motor yağ yakıyorsa ne kadar yakıyor acaba oda önemli mi, yani hani demek istediğim yağ yakan motorun asıl sebebi çok yıprandığı için midir
    Bazen segmanda problem olabilir ve segman piston değişebilir bu birşey değildir. Motorun sağlığını bozmaz.
    Yeni piston segman ile yağ yakması kesildiyse çok önemli bir işlem değil.Hiç dert etme

AMA silindir de honlatıp mecburen 0.25 numara büyük piston mu kullanmış? Orjinalin 1 numara büyük pistonu olmadığı için çin malı mı kullanmış. O zaman o işten hayır gelmez durumu olur.
    Hangisi olduğunu bi sor.

Eksantirik zincirinin tanesi 100tl neye 1000tl masraf yapmış acaba.

Olayın özeti şudur hacım.
    Motorun km si geldiğinde değişmesi gereken parçaları vardır.Bunları değişirsin motorun mis gibi çalışır ben yılda 30bin km yapıyorum. 60bin rakam değil. Eksantirik gibi parçalar ses yapınca veya berlirli bi km geldiğinde değişir. Bunlar yapılmışsa ne güzel. Yapılmadıysa asıl masrafı sana kalır

Motoruna ne işlem yapılmış tam bi öğren ona göre değerlendirelim.

6500tl ye arkadaşın motorunu alsana işte Barbaros malına çok dikkat eden titiz bi kullanıcı. Diğer motordan km si yarı yarıya düşük ve daha özen gösterilmiş, temiz kullanılmış bi motor.

Mal alırken her zaman alabildiğin en yeni model, az yorulmuş, geçmişi- sahipleri bilinen ve az el değiştirmiş motor almak en doğrusudur.
    Senin baktığın motorun normal zinciri değişmiş mi bitik mi? Lastikler yeni mi ? Akü yeni mi? hiç konjektör yakmış mı? Yaktıysa orjinal mi takılmış yoksa satacak diye çin malı mı takılmış(orjinal 200tl, çin malı 40tl)

Bir sürü soru var. Sen beni dinle arkadaşın motoruna yönel ;)
    ver gazı... ver çoşkuyu

Bazen segmanda problem olabilir ve segman piston değişebilir bu birşey değildir. Motorun sağlığını bozmaz.
    Yeni piston segman ile yağ yakması kesildiyse çok önemli bir işlem değil.Hiç dert etme

AMA silindir de honlatıp mecburen 0.25 numara büyük piston mu kullanmış? Orjinalin 1 numara büyük pistonu olmadığı için çin malı mı kullanmış. O zaman o işten hayır gelmez durumu olur.
    Hangisi olduğunu bi sor.

Eksantirik zincirinin tanesi 100tl neye 1000tl masraf yapmış acaba.

Olayın özeti şudur hacım.
    Motorun km si geldiğinde değişmesi gereken parçaları vardır.Bunları değişirsin motorun mis gibi çalışır ben yılda 30bin km yapıyorum. 60bin rakam değil. Eksantirik gibi parçalar ses yapınca veya berlirli bi km geldiğinde değişir. Bunlar yapılmışsa ne güzel. Yapılmadıysa asıl masrafı sana kalır

Motoruna ne işlem yapılmış tam bi öğren ona göre değerlendirelim.

6500tl ye arkadaşın motorunu alsana işte Barbaros malına çok dikkat eden titiz bi kullanıcı. Diğer motordan km si yarı yarıya düşük ve daha özen gösterilmiş, temiz kullanılmış bi motor.

Mal alırken her zaman alabildiğin en yeni model, az yorulmuş, geçmişi- sahipleri bilinen ve az el değiştirmiş motor almak en doğrusudur.
    Senin baktığın motorun normal zinciri değişmiş mi bitik mi? Lastikler yeni mi ? Akü yeni mi? hiç konjektör yakmış mı? Yaktıysa orjinal mi takılmış yoksa satacak diye çin malı mı takılmış(orjinal 200tl, çin malı 40tl)

Bir sürü soru var. Sen beni dinle arkadaşın motoruna yönel ;)
    ben antalyadayım oradan alıp buraya getirmek ayrı dert, ayrıca rengini beğenmedim keşke buralarda olsa yakından bakma fırsatım olsa

yeni segman piston ile yağ yakması kesildi diyor ama ne kadar inanılır bilmiyorum ben aldıktan sonra yağ yaktığını görsem gidip geri veremicem en fazla arkasından söverim,
    tamam şimdi 0,25 büyük mü kullanılmış piston yoksa 1 numara büyük mü kullanılmış onu bir sorayım yarın

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:07 ----------

Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    velizrsln, bahsettiğin motor hakkında düşüncelerim,

Bir motorun 60k km'de rektefiye yiyecek kadar yağ yakması bakımlı bir motor için alışılagelmiş bir durum değil.
    Kaldı ki Hyosung'un periyodik olarak sadece yağını değiştirsen yine yağ yakmaz.
    O motorun bakımsız kalıp üzerinde fazlaca keyifli dakikalar geçirildiği belli.
    Diğer bir husus, motoru kim yaptığı, orjinal parçaların mı kullanıldığı, yoksa elden çıkarmak için olabildiğinde ucuza kaçıp, zarar görmüş pahalı parçaların es geçilip karadüzen toplama mı olduğu. Buna emin olmak için rektefiye işlemiyle ilgili faturayı görmek lazım. Hangi parçalar neyle değişmiş ?
    Herşeyden önce gelen ise fiyatı. 2007 model, 60k kmde rektefiye yemiş bir GT250 için 6500 çok fazla. Bu kadar muamma ile o motorun benim gözümde ederi 4500 civarıdır.
    _oXXo_ 'in motoru çok çok daha güvenilir ve uygun. Hem model, hem km bakımından. Ayrıca ilana bu kadar detaylı yazması motora gösterilen değeri açıkça belirtiyor.
    Anladığım kadarıyla o motoru düşünmendeki tek sebep aynı şehirde olması. Fakat sırf bu yüzden o motoru alman büyük hata olur, sonuçta parçası ucuz bir motor değil, biraz ciddi bir sorun belini bükebilir. Benim fikirlerim bunlar.
    hocam en son 6500 dedi motor güzel ama, 4500 çok az demediniz mi, şehirde 1 tane var naked 1 tanede racing var o turuncu bişey 7.000 bin tl, birde merak ettiğim sesi mesela şu mondial destro 250 ye göre nasıldır sesi geçende baktım güzeldi yani 2 sıralı silindir sesi bunda nasıldır acaba karşılaştırmak lazım

_oXXo_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250 KIZILL + NC 700 KIRMIZII
    arkadaşlar öncelikle motorum için yaptığınız değerlendirmeye teşekkür ederim. viral reklama dönmüş :D
    velizrsln arkadaşım aklında soru işareti kaldı ise antalyada motodizayn yunus emre bünyat motorumu canlı olarak görmüştür.
    UNdocab ve Blackeagletr bunu beğendiler.
    '' NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ''
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    ben antalyadayım oradan alıp buraya getirmek ayrı dert, ayrıca rengini beğenmedim keşke buralarda olsa yakından bakma fırsatım olsa

yeni segman piston ile yağ yakması kesildi diyor ama ne kadar inanılır bilmiyorum ben aldıktan sonra yağ yaktığını görsem gidip geri veremicem en fazla arkasından söverim,
    tamam şimdi 0,25 büyük mü kullanılmış piston yoksa 1 numara büyük mü kullanılmış onu bir sorayım yarın
    Şunu soracaksın sadece orjinal piston segman mı taktınız yoksa silindir honlatıp uyumlu(dandik dememek için ) piston segman mı kullandın.

(1 numara biyik ile 0.25 büyük aynı şey )

hocam en son 6500 dedi motor güzel ama, 4500 çok az demediniz mi, şehirde 1 tane var naked 1 tanede racing var o turuncu bişey 7.000 bin tl, birde merak ettiğim sesi mesela şu mondial destro 250 ye göre nasıldır sesi geçende baktım güzeldi yani 2 sıralı silindir sesi bunda nasıldır acaba karşılaştırmak lazım
    Hacım bak sen şöyle hesaplıyorsun. Alıcam binicem masraf etmiycem. Öyle değil bu işler.

Sana motosikletin sahibine sorulması gereken parçaları saydım yukarıda bunları bi sor bakalım.
    1000tl ye yakın masraf çıkabilir.
    Bence sen bu işlerden anlamadığın için ve antalya dışı almak zor olduğunu düşündüğün için fiyatı en az 1000tl yüksek tutulmuş

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:59 ----------

Alıntı _oXXo_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar öncelikle motorum için yaptığınız değerlendirmeye teşekkür ederim. viral reklama dönmüş :D
    velizrsln arkadaşım aklında soru işareti kaldı ise antalyada motodizayn yunus emre bünyat motorumu canlı olarak görmüştür.
    Senin motoru nasıl kullandığını baktığını bildiğim için rahat bir şekilde tavsiye edebiliyorum
    _oXXo_ bunu beğendi.
    ver gazı... ver çoşkuyu

_oXXo_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250 KIZILL + NC 700 KIRMIZII

Senin motoru nasıl kullandığını baktığını bildiğim için rahat bir şekilde tavsiye edebiliyorum
    eyvallah..
    '' NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ''
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Şunu soracaksın sadece orjinal piston segman mı taktınız yoksa silindir honlatıp uyumlu(dandik dememek için ) piston segman mı kullandın.

(1 numara biyik ile 0.25 büyük aynı şey )
    sormak için aradım az önce satışını vermiş üzüldüm bak güzel motordu

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:46 ----------

aramızda 500km olan bir motoru beğendim nasıl yapsam acaba forumdan birini bulup o şehirde motora bir bakmasını mı rica etsem? izmirde

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Arkadaşlar ön teker milini kaç alyan açıyor ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:17 ----------

12 imiş, bilginize
    Ön tekeri sökmek için alyan lazım değil
    Milin diğer tarafındaki somunu söküyorsun, amortisör üzerindeki küçük alyanları gevşetiyorsun, mil geliyor.

Genelde hiç bir alyan setinde olmayan bu kadar büyük alyan satın almanıza gerek yok ;)

Bilginize.
    _oXXo_ ve Blackeagletr bunu beğendiler.
    ver gazı... ver çoşkuyu

Hadi ya, bilmiyordum neyse almış olduk artık Yarın egzozu ve buji pipolarını halledip buraya yazarım

Bugün egzoz montajı ve buji pipoları değişimlerini yaptım.
    Egzoz bağlantı yerlerinden hava kaçırıyor hafif, sıvı contayla kaplayacağım, aşağıda ufak bir yeri boş bırakacağım, su damlatıyor oradan egzozun içinde kalıp çürütmesin. Eski egzozu sökerken flanşı hafif eğmişiz anlaşılan. Eski egzozun civatası paslanıp kırıldığı için büke büke çıkarmak zorunda kalmıştım. Bunun dışında sesi çok güzel oldu.

Buji piposuyla ilgili olarak, pipo başlarını en tepeyi orjinalden kullandım. Yalnız tek atladığım husus, kablonun ucundan kesmek oldu. Motor 1 ve 2 viteste düşük devirde ani gaz açınca tekliyor şuanda Neden olabilir ? Yarın sabah boşum, onunla ilgileneceğim.

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Bugün egzoz montajı ve buji pipoları değişimlerini yaptım.
    Egzoz bağlantı yerlerinden hava kaçırıyor hafif, sıvı contayla kaplayacağım, aşağıda ufak bir yeri boş bırakacağım, su damlatıyor oradan egzozun içinde kalıp çürütmesin. Eski egzozu sökerken flanşı hafif eğmişiz anlaşılan. Eski egzozun civatası paslanıp kırıldığı için büke büke çıkarmak zorunda kalmıştım. Bunun dışında sesi çok güzel oldu.

Buji piposuyla ilgili olarak, pipo başlarını en tepeyi orjinalden kullandım. Yalnız tek atladığım husus, kablonun ucundan kesmek oldu. Motor 1 ve 2 viteste düşük devirde ani gaz açınca tekliyor şuanda Neden olabilir ? Yarın sabah boşum, onunla ilgileneceğim.
    Sıvı conta egsoza olmaz erir gider. Egsozcuya sor sana uygun birşey önersin.

Kablonun ucundan kesmediğin için olabilir.Burkulmuş tellere yeniden pipo sabitlemek iyi birşey değil.
    Kesicen ve tek seferde burkarak pipoya sabitliyeceksin. Aslında yüksek devirde de yapıyordur inceden de motor aktığı için fark edemiyorsundur.
    Blackeagletr bunu beğendi.
    ver gazı... ver çoşkuyu

Yarın kesip tekrar takayım bari, umarım düzelir. 1250 dereceye dayanıklı conta vardı, o kurtarmaz mı ?

Motosikleti
    r25 veya gt250r inşallah
    Merhaba arkadaşlar. Tanıdıgım arkadaslarin yarısı al diyor yarısı alma diyor ama hayirlisiyla 2014 veya 2015 model alip araniza katılcam o kadar kotü motorsiklet olamaz ��

UNdocab, kesip takınca hiçbir sorun kalmadı, en ufak tekleme yok. Zaten buji kablolarının içine bi baktım, kablonun içi genişlemiş ve teller baya dağılmıştı. Muhtemelen bu yüzden pipodaki vidaya arada temassızlık yaptı kablo. Saol tekrardan

snglserdar, uzun soluklu bir motor olarak alacaksan alınır, ama bir seneye elden çıkarırım dersen R25/CBR250'ye yönel.
    Sağlamlık konusunda, Hala sıfır gibi duran 2006 modeller var. Tamamen kullanıcıyla alakalı. Ben alalı bir buçuk ay oldu. Son derece memnunum.
    UNdocab bunu beğendi.

Motosikleti
    r25 veya gt250r inşallah
    R125 kullandim tecrubem cok yok egitim de alicam motor kullanan buyuk abilerimde var buyuk racing makineye gecis oncesi diyelim 2 sene kullanmayi dusunuyorum. Yorum icin tesekkulrer

elessarsst - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R (2014)
    Selam dostlar, ben de ikinci el bir hyosung gt250r (2014) ile aranıza yeni katıldım. Ankara'da ikamet eden arkadaşlarla görüşüp motorları inceleme fırsatı olabilir.

Motosikleti
    r25 veya gt250r inşallah
    Alıntı elessarsst adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam dostlar, ben de ikinci el bir hyosung gt250r (2014) ile aranıza yeni katıldım. Ankara'da ikamet eden arkadaşlarla görüşüp motorları inceleme fırsatı olabilir.

http://imagizer.imageshack.us/v2/640...910/yqV1xs.jpg
    Hayirlı olsun tekerin düz bassın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler