Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KTM Duke 200/250 Kullanıcıları - Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Eren Amca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 200 ABS
    Alıntı ayhan.s adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar, takozları nerede ve kaç paraya taktırdınız? O ufaklara nazaran daha işlevsel görünüyor.
    Takozları Ulusan´da 250 TL´ye taktılar. Koruma demiri kadar korumasa da işe yarar. Eğitim motorunda da vardı bunlardan ve ben de dahil herkes yatırıyor o motorları. Depoyu tabi ki koruyamıyor çiziklerden ama en azından ben düştüğümde ayağımı korumuştu. Motor tam yatmadığı için ayaklık ve vites/fren pedallarını da kırılmaktan koruyor sanırım. Görüntü olarakta fena değiller şimdilik.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Merhabalar ;

Yeni bir Duke 200 kullanıcısıyım 8500 KM'de aldım motorumu
    Yaklaşık 3-4 haftadır biniyorum acemiliğimi atlattım diyebilirim.
    Hiç kaza düşme vesaire gibi bir problem yaşamama ragmen bugun motorum ikinci vitese geçmedi seyir halinde bazen çok sert bir hareketle bazende normal ayarında değiştirdiğimde vitese geçiyor .
    Problem ne olabilir sizce
    Teşekkür ederim şimdiden

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı Burak Sword adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağ şeritte tutunmaya çalışıyorum ama emniyet şeridine doğru itekliyorlar. Hatta yanıma gelip birde kızıyor emniyet şeridinden gitmiyorum diye. Siz nasıl çözüyorsunuz?
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağ şeritte giderken öndeki aracın sol tekerlek hizasına yakın durursan hiç kimse seni itekleyemez.
    En sağlıklı çözüm bu

Yalnız dikkat etmek lazım, fazla sola yaklaşırsan arkandaki bu sefer sağdan girmeye bile çalışıyor, üstelik bambaşka bir şeritten yardırarak
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

SudoThrottle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Beyler 2 tane sorum var,

4500km'ye geldim, 4700 gibi yağ değişimi yaptırmayı düşünüyorum. 4bin'de yaptıramadım, bir sorun oluşur mu ?

Bir de ara sıra 5. ve 6. viteslerde vites boşa atıyor? sizce neden olabilir bu??

Burak Sword - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 200 ABS
    Denedim. WV Transporter sağladı beni. Soldaki Kia da önüme geçmeye niyet etti. Fren yapıp yavaşladım. ABS çalışıyormuş. Onu denemiş oldum. Sonra saymaya başladım. 3,5... 3,5... 3,5...
    D-FENS

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Denedim. WV Transporter sağladı beni. Soldaki Kia da önüme geçmeye niyet etti. Fren yapıp yavaşladım. ABS çalışıyormuş. Onu denemiş oldum. Sonra saymaya başladım. 3,5... 3,5... 3,5...
    Alınganlık yapma ama sen trafiğin bukadar yoğun olduğu yerlere çok fazla çıkma derim. Gerçekten hayatınla oynuyorsun gibi geldi bana eğer bukadar huzursuz ve rahatsız oluyorsan... Seni suçlamıyorum tabi, sadece trafik bukadar canavar geliyor sana ozaman uzak dur derim.
    #sürenadam

Motosikleti
    Yamaha MT 09 Tracer, SYM Fiddle II
    Burak Sarıyer'de nerede oturuyorsun?

WanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 650F
    http://www.youtube.com/watch?v=Fkrnax74lUw

KTM Duke 200 ve Suzuki İnazuma 250 'ye övgü dolu sözler...

Motosikleti
    KTM DUKE 200 ABS
    Alınganlığa gerek yok. Daha yeni benim için. O yüzden bende biraz uzak kalmaya karar verdim şimdilik. 4 tekere devam otoyolda. Ama şimdilik...

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:04 ----------

Burak Sarıyer'de nerede oturuyorsun?
    Acarlardan yukarıda. Ayhan sanırım sende bizim taraftasın. Sen nerde oturuyorsun?
    D-FENS

Motosikleti
    Alınganlığa gerek yok. Daha yeni benim için. O yüzden bende biraz uzak kalmaya karar verdim şimdilik. 4 tekere devam otoyolda. Ama şimdilik...

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:04 ----------

Acarlardan yukarıda. Ayhan sanırım sende bizim taraftasın. Sen nerde oturuyorsun?
    Gümüşdere Köyü

Motosikleti
    KTM DUKE 200 ABS
    Gümüşdere Köyü
    Bugün Koç Üni ye giden yola çıktım. Motorun arkası çok oynuyordu. Fren yaptığımda da gaz verdiğimde de. Nedenini çözemedim. Doğru düzgün viraja giremedim. Aklıma lastiğin patlak olabileceği geldi fakat nasıl anlarım bilmiyorum. Elimle sıktım. İyi gibiydi. Yoksa bugün sıcaktı asfalt çok mu yumuşadı dedim. Sonra mantıksız geldi. Başka da bir şey gelmedi aklıma. Başına böyle bir durum gelen varmı acaba?
    D-FENS

Motosikleti
    KTM DUKE 200 ABS
    Duke 200 + GoPro + Sarıyer Çayırbaşı Sahil + Güneşli bir gün

http://youtu.be/mhG7Sv0flok
    marfatih bunu beğendi.
    D-FENS

xawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 690
    bugün sigorta yaptırdım 2012 ktm duke allianz sigorta 129 tl ödedim.
    marfatih bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En sağlıklı çözüm bu

Yalnız dikkat etmek lazım, fazla sola yaklaşırsan arkandaki bu sefer sağdan girmeye bile çalışıyor, üstelik bambaşka bir şeritten yardırarak
    Eh, arkayı sürekli kollayacaksın tabi. Sağlamak isteyen olursa da ortalayacaksın. Genelde otomobil sürücüleri şeridi tutmaya kararlı olduğunu gördüklerinde tehlikeli şekilde sollamaktan veya sağlamaktan vazgeçiyorlar. Otomobil muamelesi yapmaya başlıyorlar yani. Asla yapılmaması gereken şey, fare gibi kaldırımın dibinden gitmek. Bazıları bunu güvenli bir sürüş şekli zannediyorlar.

Motosikleti
    Duke 200 ABS
    Motoru aldığınızda yanında motora ait herhangi bir yedek parçadır kullanma kılavuzudur garanti belgesidir bir şeyler verildi mi? Bende fatura haricinde hiçbir şey yok motora ait. Yedek anahtar haricinde tabi. Bir de sele altındaki alet çantası. Sizce eksik var mı yoksa duke satın alındığında normal olanlar bunlar mı?

Motosikleti
    Alıntı Eren Amca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru aldığınızda yanında motora ait herhangi bir yedek parçadır kullanma kılavuzudur garanti belgesidir bir şeyler verildi mi? Bende fatura haricinde hiçbir şey yok motora ait. Yedek anahtar haricinde tabi. Bir de sele altındaki alet çantası. Sizce eksik var mı yoksa duke satın alındığında normal olanlar bunlar mı?
    Nereden aldınız? Bu satıcıları valla tokatlamak lazım. her sıfır KTM aldığınızda yanında ufak bir dosya çantası verilir. Bunun içerisinde bir kaç dilde kullanma kılavuzu, broşür ıvır zıvır olur. Gidin bunu talep edin aldığınız yerden.

Yedek parça diye bir şey yok tabii.Yedek parçası ile satılan bir araç görmedim hiç.

Motosikleti
    Duke 200 ABS
    Nereden aldınız? Bu satıcıları valla tokatlamak lazım. her sıfır KTM aldığınızda yanında ufak bir dosya çantası verilir. Bunun içerisinde bir kaç dilde kullanma kılavuzu, broşür ıvır zıvır olur. Gidin bunu talep edin aldığınız yerden.

Yedek parça diye bir şey yok tabii.Yedek parçası ile satılan bir araç görmedim hiç.
    Yedek parça lafın gelişi zaten. ama su çanta işinden bana hiç bahsetmemeleri garip valla. Tteşekkür ederim uyariniz için. Ilk gidişimde isterim satıcıdan.

Motosikleti
    Duke 200 ABS
    Bugün gidip söyledim çanta işini. Unutmuşlar. Almadım diyince onlar da şaşırdı zaten. Hemen getirdiler "KTM ye Hoşgeldin" çantasını. Bu da böyle bir anımdır....

Motosikleti
    şu koruma demirinden aldım ama beceremedim takmasını. Halledince fotoğraflarını koyarım. İşe yarara benziyor.

http://www.sahibinden.com/listing/ye...0831527/detail
    Proserpexa bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM Duke 200
    selam arkadaşlar..Bende dün kaporasını verdim ve bayramdan sonra duke200 teslim alıcam inşallah..Google'dan Duke200 diye arama yaptığımda en çok kullanıcının bu sitede olduğunu gördüm ve üye oldum. Aklıma takılan bazı noktalar var ve engin tecrubelerinizden yararlanmak isterim.

1- Topcase demiri yaptırıp taktıran arkadaş varmı? Feyizoğlunda arka bağlantı aparatını gördüm baya maliyetli gibi geldi bana..Yan sanayide benzer işlem yaptıran arkadaş varmı?

2- Naked motor olduğu için rüzgarı pek dert etmesemde işe yarar siperlik tavsiyeleriniz varmı?

3-Özellikle sürüşte dikkat etmem gereken noktalar varmı?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler..Allah hepimize bu keyifli motoru kazasız belasız sürmek nasip etsin..

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:16 ----------

Duke 200 için bir arkadaşım şu an üzerinde çalışıyor ve test aşamasında..Gayet makul bir fiyata satacağını söylüyor test bitince bilgilendiririm sizi..

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:20 ----------

Evet İnazuma nispeten daha rahat ama bu soru direkt olarak artçıyla ne kadar süre/km seyahat edeceğiniz ilede alakalı..Uzun mesafelerde İnazumanında ekstra konfor sağlayacağını düşünmüyorum..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)