Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KTM Duke 200/250 Kullanıcıları - Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Eren Amca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 200 ABS
    herkese merhaba, foruma da motosiklete de yeni biriyim. Duke almayı düşünen biri olarak 102 sayfayı baştan sona okudum. gerçi şimdi hatırlamıyorum başları Sizlere bir sorum olacak, duke 200 ün sele altı bagajı var mı? bir kaç kişi ruhsat falan konulan bi yer olduğunu söylemişti ama ben hiç bir resimde göremedim. Elinde fotoğraf olan varsa bana cevap olarak onu da kullanabilir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Peki ne önerirsiniz bu tarzlarda

Burantay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    katır
    Alıntı Rudolf99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki ne önerirsiniz bu tarzlarda
    suzuki inazuma ya da hyosung gt comet 250cc

Hyasung gayet guzel gozukuyor gercekten tesekkur edrrim

Motosikleti
    Yamaha MT 09 Tracer, SYM Fiddle II
    Alıntı Eren Amca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese merhaba, foruma da motosiklete de yeni biriyim. Duke almayı düşünen biri olarak 102 sayfayı baştan sona okudum. gerçi şimdi hatırlamıyorum başları Sizlere bir sorum olacak, duke 200 ün sele altı bagajı var mı? bir kaç kişi ruhsat falan konulan bi yer olduğunu söylemişti ama ben hiç bir resimde göremedim. Elinde fotoğraf olan varsa bana cevap olarak onu da kullanabilir
    Selamlar, hoşgeldiniz.

yok olarak kabul edin çünkü orası çok ufak. arka selenin altında çok çok ufak, kendi alet çantasının ve belki dediğiniz gibi sadece ruhsatın sığabileceği bir yer var. Onun dışında herhangi bir bölmesi mevcut değil.

Burak Sword - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 200 ABS
    Selamlar, Geçmiş olsun dilekleri için teşekkürler.
    Avrupa yakasında oturduğum için ve ehliyet sıkıntımdan dolayı en yakın KTM servisine başvurdum. Maslak Atatürk Sanayi KTM. Fren pedalı kaynaklandı. Fren maneti düzeltildi. 200TL.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:11 ----------

O tarzı seviyor olsam inazuma derdim.

Motosikleti
    Duke 200 ABS
    Teşekkür ederim cevabınız için. Peki bu alet çantası nasıl bir şey. Yani demek istediğim alet çantasını taşımasak bu bölmeye güneş gözlüğü kabı veya ufak tefek bir şeyler koymak mümkün olur mu? Alet çantasını da kullanan vardır eminim ama ben yeni olduğum için bi süre motora müdahale etmem gibi gözüküyor.

Eğer çok kullanışlı değilse KTM nin ufak bi çantası var artçı selesinin üstünde görmüştüm Ulusanda. Onu kullanan var mı? Spormotoya sorduğumda öyle bi ürün olmadığını söylemişlerdi. Ben de forumdaki yorumları hatırlayıp üstelememiştim.

En kötü sırt çantasıyla gezicez gibi.

Motosikleti
    KTM DUKE 200 ABS
    Alet çantası güneş gözlüğü kabı kadar.
    Bence en mantıklısı sırt çantası fakat çantayı takınca ceketin reflektörleri kapanmış oluyor. Duke 200 önden ne kadar canlı kanlı görünsede arkadan bakınca çok koyu hatta yok. Gece görünürlüğü arkadan çok düşük. Ya reflektörleri olan motora özel sırt çantası (Givi gibi) yada reflektörlü çanta brandası. Givi çanta 250 TL veya üzeri. Çanta bırandası 35 TL. Çanta brandası daha ekonomik ve daha efektif bir çözüm. Normal çanta ve çanta bırandası kullanırken dikkat edilmesi gereken yeni çanta alıyorsanız omuz askılarını göğüsten klipsle bağlayan bir tip almak. Benim gibi mevcut çantanızı kullanacaksanız outdoor malzemesi satan yerlerde normal çantaları klipsli hale getiren ucuz ve sağlam parçalar mevcut. Böylece omuzlara doğru kaymıyor.
    Eren Amca bunu beğendi.

Motosikleti
    Valla ben hernekadar motorun güzelliğini biraz gölgelediğini düşünsem de pratiklik açısından Feyizoğlundan Givi arka çanta aldım. Motoru bir yerlere bıraktığımda kaskımı, dizliklerimi, sırt&bel korumamı ve eldivenlerimi koyabiliyorum. Eğer arka çanta istemiyorsanız benzin deposu üstü bir şey ya da o filelerden alabilirsiniz. File de baya bir işe yarıyor. http://www.feyizoglu.com/E42N-Arka-c...e_47831.html#0

Spormotodaki arkadaş "bizde yok demek" istemiş herhalde. Bahsettiniz çanta şu olsa gerek. Oldukça şık... http://shop.ktm.com/com_en/powerpart...ear-bag-2.html

Alet çantasını çıkartmanızı tavsiye etmem, acil bir durumda işe yarayabilecek pratik eşyalar var içerisinde. Arkadaşın dediği gibi çıkarsanız sadece gözllük kabı sığar, manasız bence.

Motosikleti
    Alıntı Burak Sword adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar, Geçmiş olsun dilekleri için teşekkürler.
    Avrupa yakasında oturduğum için ve ehliyet sıkıntımdan dolayı en yakın KTM servisine başvurdum. Maslak Atatürk Sanayi KTM. Fren pedalı kaynaklandı. Fren maneti düzeltildi. 200TL.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:11 ----------

O tarzı seviyor olsam inazuma derdim.
    Selamlar, servisten memnun kaldınız mı. Ben istanbul motor'a gitmek istemiyorum karşıda olduğu için. Anladığım kadarı ile burası da yetkili servis ve yapılan işçilikler garanti'yi bozmuyor. Memnun kaldıysanız ben de motorumu buraya götüreyim benim için çok uygun konumu.

Motosikleti
    Duke 200 ABS
    Alıntı ayhan.s adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla ben hernekadar motorun güzelliğini biraz gölgelediğini düşünsem de pratiklik açısından Feyizoğlundan Givi arka çanta aldım. Motoru bir yerlere bıraktığımda kaskımı, dizliklerimi, sırt&bel korumamı ve eldivenlerimi koyabiliyorum. Eğer arka çanta istemiyorsanız benzin deposu üstü bir şey ya da o filelerden alabilirsiniz. File de baya bir işe yarıyor. http://www.feyizoglu.com/E42N-Arka-c...e_47831.html#0

Spormotodaki arkadaş "bizde yok demek" istemiş herhalde. Bahsettiniz çanta şu olsa gerek. Oldukça şık... http://shop.ktm.com/com_en/powerpart...ear-bag-2.html

Alet çantasını çıkartmanızı tavsiye etmem, acil bir durumda işe yarayabilecek pratik eşyalar var içerisinde. Arkadaşın dediği gibi çıkarsanız sadece gözllük kabı sığar, manasız bence.
    Evet bahsettiğim çanta o. Sanırım TR de yok bundan. Ulusana gittiğimde sorarım tekrar.

Alet çantasını çıkartmanın bi mantığı yok dediğiniz gibi. Ben daha fazla alan açabilir miyim diye düşünmüştüm.

Motosikleti
    KTM DUKE 200 ABS
    Alıntı ayhan.s adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar, servisten memnun kaldınız mı. Ben istanbul motor'a gitmek istemiyorum karşıda olduğu için. Anladığım kadarı ile burası da yetkili servis ve yapılan işçilikler garanti'yi bozmuyor. Memnun kaldıysanız ben de motorumu buraya götüreyim benim için çok uygun konumu.
    İşçilik kalitesi iyi fakat fiyat sıkıntılı. Aynı işi sorduğum diğer KTM servisleri 50 TL fiyat verdi. Birdahaki sefere karaköy deki servisi deneyebilirim eğer illa Avrupa yakasında işimi çözmek zorunda kalırsam. Ama bundan sonra ilk tercihim Spormoto olacak. Tüm parçaları değiştirseler dahi 200 ila 225 TL arası bir fiyat verdiler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:16 ----------

Arkadaşlar aranızda koruma demiri yada takoz/slider kullanan varmı? Orjinal demir 1.tercih ama yok bildiğiniz gibi. Ne tavsiye edersiniz?

b.dog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    Herkes motor yattı pedal kırıldı eğildi diyip duruyor ama bu ktm nin dandik malzeme kullanmasıyla çok ilgili değil.
    arkadaşlar kullandığınız makineler 130 kilo. ktm bu motorlarda bu kiloyu tutturabilmek için metal aksamda yumuşak ve hafif bir alaşım kullanıyor.
    ben ktm yi seviyorum ama 200cc yetmez diye cbr250r aldım. çooook memnunum. iki kez yana yattı motorum sadece elcik topuzu çizildi (doğal olarak) ve gaz pedalı sıkıştı (yağladık düzeldi) cbr250 161 kilo.
    amaaaaa heycanla duke 390 ı bekliyorum. bi gelsin alanlar 1 sene falan binsin kronik bi sıkıntısı yoksa alacam bende.
    ktm 200 iyi güzel ama cbr dururken mantıksız gibi geliyor. (şahsi görüşüm amacım eleştirmek değil) duke u olan da cbr si olanda kazasız belasız keyifle binsin.

Motosikleti
    KTM DUKE 200 ABS
    Pedalın kırılmasının dandiklikle alakası olduğunu sanmıyorum. Hindistanda üretiyorda olsa alet KTM ve lazer işleme KTM logosunu gördüğünde bu sınıf ve bu fiyat bir motor için tamam abi yapmışlar dedirtiyor.

Bence pedalın kırılması iyi birşey. Eğer pedal kırılmayıp içerdeki mili zorlasaydı ve mil kırılsaydı çok daha büyük maliyet çıkardı. Benim motorum ABSli model. ABSli modellerde pedal dibinde ayna yerine minik bir rulman kullanıldığını söyledi spormoto. Yani benim için ABSsiz bir Duke'den daha pahalıya bile çıkabilirdi. O nedenle pedal kırılmasına çok içerlemedim. Yukarıdaki yazımda belki görmüşsündür. Fiyatların değişkenliği beni dumura uğrattı.

Honda konusunda bence haklısın. Mantık öncelikle Honda diyor. Sonrada CBR250R. Yere yakın. Ayak yerde küçük hacim yeni başlayan için süper. Hatta çevremdeki tüm insanlar CBR al dedi. Racing sevmiyorum ama, "racing sevmediğim için tercih etmedim CBRyi" demeyeceğim. Bence CBR250 aslında VFR1200F yavrusu. VFR250F olmalıymış. Honda alacak olsam, CRF250L alırdım fakat boy 1,75. Parmak ucu deyiyor. Yeni başlangıç için pek iyi gelmedi. Karar verme aşamasının mantık kısmı böyle gelişti. Sonra bir gün KTM ye gittim. "Orange Love" denen şey gerçek.

Motosikleti
    Duke 200 ABS
    Alıntı Burak Sword adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [/COLOR]Arkadaşlar aranızda koruma demiri yada takoz/slider kullanan varmı? Orjinal demir 1.tercih ama yok bildiğiniz gibi. Ne tavsiye edersiniz?

Aynen, bu demir/takoz konusunu nasıl hallediyorsunuz. Takozlar depoyu korumuyor sanırım ama en azından motor bloku ve altta kalacak ayağı koruması bile önemli. Belki manetlerin kırılmamasına da yardımcı olur. Bu konuda tecrübeli arkadaşların yorumları önemli...

Motosikleti
    Duke 200 ABS
    Manet demişim, vites ve arka fren pedallarını kastetmek istemiştim, yanlış anlaşılmasın

Motosikleti
    Alıntı Eren Amca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Manet demişim, vites ve arka fren pedallarını kastetmek istemiştim, yanlış anlaşılmasın
    Anladığım kadarı ile dediğin gibi vites ve fren pedallarını koruyor kaydığını anda. bir de ön koruma demiri alırsan 250 liraya bence olay biter. tabii bu meretleri taktıkça motor çirkinleşiyor orası da ayrı konu...

Motosikleti
    Duke 200 ABS
    Haklısın ayhan.s ama diğer taraftan motor çirkinleşmesin diye taktırmak istiyorum ben aslında Depoyu koruyacak bir koruma demiri baya iş görür. Öbür türlü ilk yatmada "scarface" olabilir motor. Gerçi bi çekicilik katabilir de

Arkadaşlar şu ilandaki motor hakkında düşüncelerinizi alabilir miyim?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-ktm-ktm-plakali-cok-temiz-orjinal-130574729/detay

Motosikleti
    KTM DUKE 200 ABS
    xawa merhaba,
    Bu takozlardan memnunmusun?
    D-FENS

SudoThrottle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    takozun bir işe yarayacağını pek zannetmiyorum, koruma demiri bir nebze belki korur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)