Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KTM Duke 200/250 Kullanıcıları - Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    wincentt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200
    Alıntı makd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar öncelikle merhaba, bir zamandır pasif olarak forumu takip ediyorum, şimdi bir şeyler yazmak nasip oldu. Bende bir hafta önce kavuştuğum motoruma koruma demiri arıyorum, malum orjinallerin fiyatları meydanda, ancak http://www.motorradgarage.com.au/pro...roduct_id=1191 linkteki ürün yukarıdaki üründen daha uygun fiyatlı. Distribütör 115 Avro ya sattığını söyledi, yani bu durumda demircide yapılmış bir ürüne 150 TL gibi bir rakam vermek mi daha mantıklı yoksa bu tarz belki orjinal katolagta olmayan ama alternatif kalitesini kanıtlamış bir ürüne mi bilemedim. Yorumlarınızı bekliyorum...
    Türkiye de satışı var mı hocam bu koruma demirinin? Bir de daha ayrınrılı dotoğrafları. Seçenekleri iyi değerlendirmek lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:29 ----------

Bu arada yanlış anlasılmasın turuncu koruma demiri içi hala varım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 690
    Alıntı makd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar öncelikle merhaba, bir zamandır pasif olarak forumu takip ediyorum, şimdi bir şeyler yazmak nasip oldu. Bende bir hafta önce kavuştuğum motoruma koruma demiri arıyorum, malum orjinallerin fiyatları meydanda, ancak http://www.motorradgarage.com.au/pro...roduct_id=1191 linkteki ürün yukarıdaki üründen daha uygun fiyatlı. Distribütör 115 Avro ya sattığını söyledi, yani bu durumda demircide yapılmış bir ürüne 150 TL gibi bir rakam vermek mi daha mantıklı yoksa bu tarz belki orjinal katolagta olmayan ama alternatif kalitesini kanıtlamış bir ürüne mi bilemedim. Yorumlarınızı bekliyorum...
    ben senin verdiğin ürünede baktım ama duruş yeri hoşuma gitmedi neden dersen durduğu yerde yan yatarsa işe yarar ama ayağımı korumaz yoksa bende koruma takozuda var ama sürtünme esnasında tırt oluyor ve önde kaldığı için ayağın yinede alta kalmış oluyor zaten deponun okadar dışarı doğru cıkıntısı var .
    asıl koruması gereken motorun alt kısmı ama önde kalmış oluyor şu anda kullanırken sol ayakla bastığın parcanın değeri vites pegi hariç fiyatı 44 euro almanyadaki fiyatı daha kargo olmadan .sürtünme esnasında asfalt tarafından traş edilmiş oluyor ve parca aliminyum döküm olduğu için düzeltme şansın düşük ısıtıp düzeltmen lazım riski var kırılıp elinde kalabilir .benimki biraz traşlandı ve hafifden yamulma var yani tecrübeyle sabit ne yazik ki.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:19 ----------

hafta sonu hava güzel olursa toplanalım motor üstünde birebir fikir jimnastği yaparız.

Lütfücüğüm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Depo üstü çanta;

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:14 ----------

turbocharge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 200 (2014)
    Birşey soracağım. Hani motorun tüm bakımlarını servisine yaptırmak zorundayız ya garanti dışı kalmasın diye. Tamam iyi hoşta bu garantinin size ne gibi getirileri oldu?
    Bir de göstergesine su kaçmış bazı duke cilerin. Kullanıcı hatası değildir heralde bu. Yani motorun kullanma kılavuzunda göstergeye tazyikli su uygulamayın demiyorsa eğer bu kullanıcı hatası değildir. O halde misal, senin göstergeni talebin halinde garantiden değiştirmeleri gerekmiyor mu?
    Yani bu garanti ne zaman işe yarayacak?
    Kafamda deli sorular birikmiş yine kusura bakmayın

İçine su kaçması gibi bir durum yok, yanlış anlaşılma olmasın: akvaryum gibi su dolaşmıyor panelin içinde, arabaların farlarındaki gibi buğu oluyor, zamanla tahliye kanallarından atılıp, geçiyor.
    Sorunuza gelirsek; su veya başka sebeplerle gösterge paneliniz bozulursa garantiden değişim yapılır, ücretsiz.

Eğer garantiyi önemsemiyorsanız bakımlara para bayılmaya gerek yok, ama şans işi; üretilen 100 motordan 99'u sağlam çıkarken o bir tanesi size denk gelip 1500km de yatak dağıtırsa ne olacak, elektrik tesisatından yangın çıkarsa, veya dediğiniz gibi gösterge paneli bozulursa? Tahmin edebiliyor musunuz çıkabilecek masrafı, bakımına 100 lira vermemek için??

Motosikleti
    Honda Nc750X

Fatih abi yıkattığın bir yer var mı Fatih'de ben daha aldıgımdan beri yıkatmadım

xawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 690
    araclara uygulana köpükten uzak dur şasenin boyası matlaşıyor lekeler meydana geliyor. daha önçeki yamaha motorumda da meydana geldi .forumdan bir arkadaşda jantları aynı şekil lekeler oluşmuştu.
    ben dükkanda yıkıyorum daha önceki arabamdan kalma sonax cilalı araba şampuanı ile ama bitti pril le yıkıyorum artık.

Motosikleti
    Honda Nc750X

Bu oranları nasıl yapıyorlar ya

Yokuşun başında ort. tük. i sıfırlayıp iniyorlar aşağı.
    rmz_71 bunu beğendi.

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Benim merak ettiğim nası öyle yaktırdığın
    8500 d/dk'da sürekli giden var mı ya? Ben o devre çakıp o şekilde gidiyorum da bi 4 falan yakıyoruz

---------- Post added at 21:56 ---------- Previous post was at 21:54 ----------

hee ben senin sandımdı o resimleri. Bir de bi kaç foto olunca yaktığım benzini motora döküp yakmayı düşündüm bi an
    Heil Spellcheck

Sen kullanmayı bilmiyorsun 4 litre neymiş, ben 3.5 dan yukarısını görmedim hiç, ortalamam 2.7 oluyor. Işıklarda gazlayıp sonra normal kullanıyorum. Sürekli yüksek devir olmaz, hızlanmayı bitirdikten sonra alabildiğin en üst vitese alıp gitmen lazım, misal 2. Vitesin sonunda kısacık 3 ondan sonra 4 veya 5 e hatta 6 ya çıkmak lazım, motoru boğmayacak şekilde. Bir de en yüksek torqu verdiği devir aralığında tutarsan yüksek performans yakalarsın, sanıldığının aksine yüksek devir yüksek güç anlamına gelmez, devamlı 8000d/dk yorar motoru. Yavaşlarken kompresor yapılıp, motor hep vitesde olmalı.
    fastturkish ve kokopellifd bunu beğendiler.

turbocharge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 200 (2014)
    Hımm anladım teşekkürler. Bakıma 100 lira vermekten kaçtığımdan değil de burada Ktm yetkili servisi yok ondan tereddütlerim.
    Gerçi Honda alsam onunda yetkili servisi yok :(

Motosikleti
    MT-07
    Alt viteslerde öyle yapmıyorum zaten de 7000den aşağısı pek keyif vermiyor valla
    Bi ara onu da deneyelim bakalım
    Heil Spellcheck

Alıntı umurcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alt viteslerde öyle yapmıyorum zaten de 7000den aşağısı pek keyif vermiyor valla
    Bi ara onu da deneyelim bakalım
    İkinci elleri piyasaya düşsün Duke 390 yolları gözükür o zaman sana Ya da benzini göze alıp yazılım yaptıracaksın

Ön cam, 25£; http://shop.ktm.com/com_en/powerparts/travel/windshields/windshield.html

Motosikleti
    Honda Nc750X
    Alıntı umurcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim merak ettiğim nası öyle yaktırdığın
    8500 d/dk'da sürekli giden var mı ya? Ben o devre çakıp o şekilde gidiyorum da bi 4 falan yakıyoruz

---------- Post added at 21:56 ---------- Previous post was at 21:54 ----------

hee ben senin sandımdı o resimleri. Bir de bi kaç foto olunca yaktığım benzini motora döküp yakmayı düşündüm bi an
    keşke öyle yaksa keşke benim olsa benimde 3 - 3,5 litre hep

Motosikleti
    MT-07
    Yok la yazılımda 390'da gözüm yok bi en azından 15000'e kadar elimde tutmak istiyorum kendilerini, idealim de en az 20000 olur
    Heil Spellcheck

wincentt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200
    O fotoğraftaki yakıt değerleri 125 cc duke ait olabilir. Kuzenimde 125 lik duke vardı 1.7 litre tükerimi gördüm. Gervçi benimkinde de 1.9 u gördüm. Ben genelde düşük devir kullanıyorum 7000 devirin üstüne pek çıkmıyorum şehir içi. Genelde de 2.5 - 2.8 arası görünüyor yakıt tükerimi. Gerçi geçen kış başlangıcı sanırım aralıkta Edirnede motor soğukken arkada arçı varken 50 litreyi de gördüm

slm arkadaslar,ben duke 200 umu,alalı 3 hafta flan oldu.o zmanki heyecanli evraklara tam olarak bakamamisim,bugun evraklarin icinde kullanim kitapcigi var mi diye bakmak istedim ama goremedim, ayni sekilde garanti belgeside yoktu.motoru spormotodan aldim.boyle bi sorunla karsilasan oldumu aranizda sormak istedim.hayirli gunler herkeze

Motosikleti
    Honda Nc750X
    Alıntı flex wheeler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaslar,ben duke 200 umu,alalı 3 hafta flan oldu.o zmanki heyecanli evraklara tam olarak bakamamisim,bugun evraklarin icinde kullanim kitapcigi var mi diye bakmak istedim ama goremedim, ayni sekilde garanti belgeside yoktu.motoru spormotodan aldim.boyle bi sorunla karsilasan oldumu aranizda sormak istedim.hayirli gunler herkeze
    bir çanta hediye ettiler mi onun içinde vardı ingilizce tabiki.garanti bendede çıkmadı benimde 3 hafta filan oldu alalı

Alıntı marfatih adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir çanta hediye ettiler mi onun içinde vardı ingilizce tabiki.garanti bendede çıkmadı benimde 3 hafta filan oldu alalı
    bana bisey hediye etmediler ya,kitapcik sorun degilde, garanti kafami kurcalamisti.sagol cevabin icin,1000 bakimina giderken sorarim artik

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)