Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KTM Duke 200/250 Kullanıcıları - Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha MT 09 Tracer, SYM Fiddle II
    Alıntı emdr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar..Bende dün kaporasını verdim ve bayramdan sonra duke200 teslim alıcam inşallah..Google'dan Duke200 diye arama yaptığımda en çok kullanıcının bu sitede olduğunu gördüm ve üye oldum. Aklıma takılan bazı noktalar var ve engin tecrubelerinizden yararlanmak isterim.

1- Topcase demiri yaptırıp taktıran arkadaş varmı? Feyizoğlunda arka bağlantı aparatını gördüm baya maliyetli gibi geldi bana..Yan sanayide benzer işlem yaptıran arkadaş varmı?

2- Naked motor olduğu için rüzgarı pek dert etmesemde işe yarar siperlik tavsiyeleriniz varmı?

3-Özellikle sürüşte dikkat etmem gereken noktalar varmı?

..

1) ben bahsettiğin topcaseden ve 41 litrelik Givi canta aldım. yan saniyede yaptırabilir sanki ama ben uğraşmadım. 13 K'ya 200 cc motor aldık. Bu kadar paraya takılma

2) Bu motoru siperlik bozuyor. Çirkin görünüyor, onun dışında yan sanayi ön cam yapan bir çok yer var. Beğendiğini alabilirsin.

3) Lastiklerimiz kötü, o yüzden yağmurda çamurda ekstra dikkatli ve yavaş kullan.

hayırlı olsun...
    emdr bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    KTM Duke 200
    Çok teşekkür ederim cevabınız için..çantayı ne kadar mal ettiniz? 41 litre çanta motor üzerinde epey büyük duruyor olsa gerek..ama scooterdan naked motora geçen biri olarak anca yeter diyorum

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    41 lt topcase takıp "Bu motoru siperlik bozuyor" demek...

Ne çektin be DUKE200...
    xawa bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    41 lt topcase takıp "Bu motoru siperlik bozuyor" demek...

Ne çektin be DUKE200...
    İkisi de birbirinden çirkin görünüyor valla. Ben mecbur olmasam almazdım. Bereket çanta kolay çıkıyor da arada yokediyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:34 ----------

Çok teşekkür ederim cevabınız için..çantayı ne kadar mal ettiniz? 41 litre çanta motor üzerinde epey büyük duruyor olsa gerek..ama scooterdan naked motora geçen biri olarak anca yeter diyorum
    Rica ederim. Sanırım toplam 500 TL tuttu. 250 çanta, 250'de bağlantı aparatı. Mecbur değilseniz bir süre sırt çantası ile idare edin. Ben motoru bir yerde bırakıp, oradan metro ile devam ettiğim için kask, dizlik, eldiven, bellik ya da iki kask sığabilen bir çantaya ihtiyaç duydum. Çirkin görünüyor ama efektif.

Burak Sword - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 200 ABS
    Çanta alternatifi olarak Özen motora baktım. Kappa'nın tekstil yan çantalarını tavsiye ettiler. 100 Euro civarında fiyatları fakat Ayhan'ın söylediği işi görmez bu çantalar. Benim amacım İstanbul'dan 3-4 saatlik yola gitmek ve orada konaklamak. Benim ihtiyacım için mantıklı geldi. Bu çantalar bizimki gibi sivri kuyruklu aletler için ( Apachi familyası düşünülmüş ürünler.)

Herhangi bir çantanın duke'e yakışmadığı ve yakışmasının mümkün olmadığını düşünüyorum. Lakin Naked diyoruz. İyi hoş çıplak ama çıplak var, çıplak var. Inazuma'da çıplak ama arkasına deri yan çanta atsan hiç kaldırmaz değil hatta kimine güzel bile gelir. Duke 690, Husqvarna TR650 Strada, Triumph Street Triple R, Kawasaki Z750 R bu motorlar farklı bir stili ifade ediyor. Street Fighter tarzı Duke 690'ın ufak benzerine sahibiz. Bu sınıf için bence sırt çantası bile uygun değil (ki bende sırt çantası kullanıyorum ve yan çanta almayı düşünüyorum) çünkü bu tarz uzun yol değil şehir içinde yaşıyor ama yüksek hızların değil, çabuk hızlanmaların, stunt bike tarzının pazarlandığı bir sınıf. O yüzden olmaz. Çanta güzel olmaz, ama gerekli ve ihtiyaç bir şekilde karşılanacak.
    emdr bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM Duke 200
    Burak çok güzel özetlemişsin konuyu ancak dediğin gibi akşam evine giderken bir ekmek alsan koyacak yer yok Ayhan 500 TL iyi bir fiyat lakin çantan 41 lt..Kaskı yok edebilsen şimdilik sırt çantası ile idare etme seçeneği daha makul duruyor..Görüntü kirliliği elbette oluyor ancak ortada bir İstanbul gerçeği var ve bu motorlarada sadece gezmek için binelim diyemiyoruz..Zaman zaman ufak tefek eşyalarımızı alabilecek bir alternatif yaratabilmeliyiz diye düşünüyorum..

Burak Sword - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 200 ABS
    Burak çok güzel özetlemişsin konuyu ancak dediğin gibi akşam evine giderken bir ekmek alsan koyacak yer yok Ayhan 500 TL iyi bir fiyat lakin çantan 41 lt..Kaskı yok edebilsen şimdilik sırt çantası ile idare etme seçeneği daha makul duruyor..Görüntü kirliliği elbette oluyor ancak ortada bir İstanbul gerçeği var ve bu motorlarada sadece gezmek için binelim diyemiyoruz..Zaman zaman ufak tefek eşyalarımızı alabilecek bir alternatif yaratabilmeliyiz diye düşünüyorum..
    Pideyi ikiye katlayıp sırtına koymanın hazzı paha biçilemez.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:16 ----------

Arkadaşlar hiç toplanmıyormu duke 200 grubu? Hafta sonu beraber sürme işleri yapılmıyormu?
    D-FENS

Motosikleti
    KTM Duke 200
    En azından bayram sonrası biz avrupadakiler toplanalım kaç kişi olursa öncü oluruz

Motosikleti
    KTM Duke 200

xawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 690
    Hocam koruma demirini nerede ve ne kadara yaptırdınız?
    orjinal ktm duke nin koruma demiri bana ait olmadığını resimlerde belirtmiştim italya ebay da satılıyordu eğer yurtdışından almaya niyettin varsa sana parca kodunu bulup vereyim 200 euro üstü kargo dahil bir fiyat cıkıyor .
    o resimler ktm europa forumdan dan ,koruma demiri takan bir duke kullanıcısının resimleri .

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:46 ----------

egzozun içini merak edenlere

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:49 ----------

Emeksiz zengin olanın, kitapsız bilgin olanın, sermayesi din olanın, rehberi şeytan olmuştur..
    Yunus EMRE

Motosikleti
    KTM Duke 200
    Size ait olmadığını gözden kaçımışım..Ama şu ana dek gördüklerizmin en iyisi

chopinnrose - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter 155 (MAT GRİ)
    Kasksız şortlu bir Duke'ci kro gördüm bugün Antalya'da,hem de anayolda...:S Fazla söze gerek yok burası TR,

SudoThrottle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    kasislerden veya çıkıntılardan geçerken tak-tuk ses geliyor arka suspansiyondan, eskiden gelmiyordu, servise götürmeden nasıl düzeltebilirim?

MotojeN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 125 Duke
    Arkadaşlar duke 125 ve duke 200 arasında fark vardır elbet biri 15 diğeri 25 beygir ama şehir içi fark edermi fazla yoksa aynı performansı mi alırız ikisinden birini alacağım ilk başta inazuma 250 alcaktim ama sisirilmis bir ybrye benzediginden vvazgeçtim.

Motosikleti
    Alıntı MotojeN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar duke 125 ve duke 200 arasında fark vardır elbet biri 15 diğeri 25 beygir ama şehir içi fark edermi fazla yoksa aynı performansı mi alırız ikisinden birini alacağım ilk başta inazuma 250 alcaktim ama sisirilmis bir ybrye benzediginden vvazgeçtim.
    Inazuma'nın hakkını yemişsin öncelikle. YBr ile alakası yok makinenin yolda.

Tabii ki aynı performansı almazsın iki makineden. Hızlanması, tepkileri 200'lüğün çük daha üstün. Aynı ağırlıkta olduğunu düşünürsen performans farkını daha iyi anlayabilirsin.

Şehir içi farkederminin cevabı zor. Bir sürü insan 125'lik sürüyor şehir içinde. Gayet de memnun, cebine göre karar ver derim ben. Arada fiyat farkı var sonuçta.

MotojeN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 125 Duke
    Ya 200 duke abs
    fiyatı insani boyutları aşmazsa 390 duke de düşünebilirm.

Motosikleti
    KTM Duke 200
    Motorumu pazartesi günü teslim aldım..(Duke 200) İlk başta gazlanmaya alışabilmek sıkıntı yarattı birkaç kez stop ettirdim. Ama alışınca güzel..Tork kendini hissettiriyor ki bazende düşük devirlerde korkutuyor.Ama sele ve gidon yüksekliği dikkate alırsak yeni başlayanlar için ideal..Sadece racing tarzı kullanmayı sevenleri sürüş şekli memnun etmeyebilir..Bu arada o kocaman plakalıktan kurtulmayı kafaya koymuştum ve bugün yeni plaka yaptırdım..Çerçeve 60 plaka 30 toplam 90tl mal oldu..şık oldu ama nasıl resim koyabilirim bilmediğim için paylaşamadım:(

Motosikleti
    Ya 200 duke abs
    fiyatı insani boyutları aşmazsa 390 duke de düşünebilirm.
    7000-7500 euro civarında olduğunu konuşulmuştu sanırım.

xawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 690
    Mersin ktm bayisi ilan vermiş 7000 Euro diye sahibinden .com da.

C&T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CbRr (Limited Edition;)
    herkese merhaba

selamlar saygılar , bende potansiyel bir KTM alıcısıyım herkesin motoru hayırlı olsun tekeriniz düz bassın inşallah paylaşımlar çok içten ve faydalı insanın gruba katılmak için alası geliyor ki (grup iyi olmazsada alınmayacak bir motor değil tabiki duke hakkını yemiyelim )

2 . el alırken önce şu kısmına bak denilecek bir yeri varmıdır? tecrübelerine dayanarak sormak istedim

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:58 ----------

dostum valla ınazuma dediğin gibi ybr yi andırıyor evet bellki haksızlık etmiş oluyoruz böyle demekle ama şekil iyi değil kullanıpda kötü diyen görmedim fakat gel gelelim üzerine görünüş itibari ile ön yargı ile çıkıyorsun eksik kalıyor bişeyler GLADUS'un yarısı kadar olsa görünüşü tereddüt etmeden alınırdı belki ama eksik işte :(

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)