Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KTM Duke 200/250 Kullanıcıları - Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    xawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 690
    6 km de yağmurda eve giderken denedim zaten aralardan geciyoruz nasıl deneyim son sürat olarak .son süratta etki edeceğine sanmıyorum ama havalar düzelsin deneceğim .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı xawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6 km de yağmurda eve giderken denedim zaten aralardan geciyoruz nasıl deneyim son sürat olarak .son süratta etki edeceğine sanmıyorum ama havalar düzelsin deneceğim .
    ben de o bağlamda sormuştum yani, hani aklında bulunsun diye Kazaya sebebiyet vermeyelim
    #sürenadam

Motosikleti
    Ktm Duke 690
    zaten devir kesici anladığım kadar km saatine bağlı okuyucunun iptali yapılıp(kablosunu fişi cekilip )gps ölçümü yapmak lazım ancak öyle olur.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    10 bin bakımı 400 civarında tutacakmıs
    10bini de yaptırıp netten parçaları alıp bakımı oyle yaptıracağım

Motosikleti
    Ktm Duke 690
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sorsana hangi işlemleri yapacaklarmış.

Motosikleti
    Ktm Duke 690

askeray bunu beğendi.

Alıntı umurcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla ben 4000km'ye geldim hala 1000 bakımını geçtin diyor İzmir ve Ankara'da onun sıfırlama şeysi yokmuş ondan öyle geziyoruz da seninki nasıl öyle birşey yaptı anlamadım
    Merhaba Arkadaşlar ben de bugun Lütfücüğümden motorunu alıp aranıza dahıl oldum. Daha önce rear hugger için Hindistan'dan getirelim demiştim ama bugün yağmur (gerçi şakır şakır yağmıyordu) altında bindim rear hugger'ın yokluğunu hissetmedim. Olmazsa olmaz değilmiş gibi geldi bana.
    Bu arada bu motorda da Service regıster yazısı duruyor, Lütfücüğüm bahsetmişti, Umurcan sanırım sende de aynı sebeple bekliyorsun, Ulusan'dan takip etmiş miydin?

arkadaslar merhaba,1000 bakimindan sonra egzoz taktirmayi dusunuyorum,spormotoda akrapovic,ktm powerparts var.hangisinin sesi daha tok ve hos sizce, bu egzozlari kullanan arkadaslar yorumlarinizi eksik etmeyin lutfen he birde eksoz taktigimiz zaman motorun garanti disi kalma olasiligi varmis galiba,leovince egzozu sordugumda bu cevabi vermisti servisteki eleman.saolun simdiden.

Motosikleti
    Ktm Duke 690
    leovince egzozu oğuz motor daha önçe takılı sıfır motorda satınca garanti dahilinde oluyor ama spormoto leovince egzozu satmadığı için garanti dışımı oluyor acaba yoksa burda para kazanırsam garanti var kazanmassam garanti yok mantığımı var.

yasin_942 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB250Ni
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    400 ne demek?
    13 kutu ipone yağ
    8 tane hava filtresi.
    16 tane yağ filtresi
    1,5 tane km saati.
    ... çok pahalı yani.
    YZFR 125 2011-2012 16.000 KM / SYM WOLF SB250Ni 2012-....

Motosikleti
    Ktm Duke 690
    Alıntı yasin_942 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    400 ne demek?
    13 kutu ipone yağ
    8 tane hava filtresi.
    16 tane yağ filtresi
    1,5 tane km saati.
    ... çok pahalı yani.
    ucuz bile bedava nerdeyse .

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:49 ----------

hava filtresi
    buji
    yağ filtresi kiti hepsinin toplam fiyatı 54 euro 140 tl diyelim birde yağ için 50 tl ekleyelim 190 tl eksi 400 tl = 210 tl iyi para makina tamir servis işini bırakıp motor servis işimi yapsam ?

ben 5000 km bakımına gidecem sadece bana yağ değişimi yapıp vermelerini isteyeceğim oda 120 tl di.birtek buji değişimini kendim yapacam.hava filtresi zaten ömürlük aldım.

eğer yapmam derlerse garanti onların olsun her türlü işlemi kendim yaparım daha önçeki yamaha motorumdada kendim yapıyordum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:58 ----------

Alıntı flex wheeler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar merhaba,1000 bakimindan sonra egzoz taktirmayi dusunuyorum,spormotoda akrapovic,ktm powerparts var.hangisinin sesi daha tok ve hos sizce, bu egzozlari kullanan arkadaslar yorumlarinizi eksik etmeyin lutfen he birde eksoz taktigimiz zaman motorun garanti disi kalma olasiligi varmis galiba,leovince egzozu sordugumda bu cevabi vermisti servisteki eleman.saolun simdiden.
    öyle garanti dışı sayılabilecek bir durum olsa yurt dışında ktm sahipleri takmaz.fresco ultrashort tak derim ktm duke 125 dyno takıldıktan sonra teste yanlış hatırlamıyorsam 18,6 ps vermiş .

can arkadaşımız takmıştı leovince egzoz bağdat caddesinde ceza yazmamiş ama cıkart demişlerdi susturucu takılmış olmasına rağmen her cevirmede 155 tl vercek paran varsa sıkıntı yok.

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Selam Arkadaşlar
    KTM Duke bakınıyorum lakin 125 mi yoksa 250cc mi almalıyım karar veremiyorum.

KTM 125 ile 200 arasındaki farkları sıralayabilir misiniz.

Arasında yaklaşık 10beygir bir fark olduğunu biliyorum yakıt konusunda ne kadar fark bilmiyorum.

Aralarında sadece 1000eruo fark var buna değer mi? Görüşlerinizi aktarırsanız sevinirim.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    200'lük daha iyi

Tamam tamam, kullananlar anlatsın...
    #sürenadam

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Bu arada Duke 125 veya 200'ünü satan varsa benle iletişime geçsin.
    erro bunu beğendi.

Motosikleti
    Ktm Duke 690
    Selam Arkadaşlar
    KTM Duke bakınıyorum lakin 125 mi yoksa 250cc mi almalıyım karar veremiyorum.

Arasında yaklaşık 10beygir bir fark olduğunu biliyorum yakıt konusunda ne kadar fark bilmiyorum.

Aralarında sadece 1000eruo fark var buna değer mi? Görüşlerinizi aktarırsanız sevinirim.
    seni 15 hp kesmez 10 hp fark deyermi diye sorarsan benim için değerdi o yüzden aldım

sıfır alacaksan iyi indirim yapıyorlarmış öyle duydum ktm duke 125 de 400 euro luk indirim yapılmış.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:38 ----------

yakıt dersen senin nasıl kullandığına bağlı en düşük 2,7 lt gördüm .daha bu hafta pazartesi günü yaklaşık 15 km de ama eve gidiş geliş mesafe kısa 6 km 3,2 lt-3,4 lt akşamları gösteriyor . bugün sabah 2,9 lt gördüm hava filtresinin etkisi olabilirmi acaba ?

Motosikleti
    Nx250- F650- ps150- delight- cbf 150
    125-200cc 2012nlerde 400 euro indirim burada da bazı satıcılar yaptı. 125-200 arası 1000 euro fark var, eger trafigi hızlı akan kalabalık bir sehirde iseniz bence 200 altı motor, scoter dısında anlamsız. 200 cc duke a belki 2 sene binersiniz, ikinci bir motorunuz olursa cok uzun yıllar elden cıkarmassanız ancak 125 bence ilk yılın sonunda beygiri ile rahatsız edici bir hal alabilir. ilk motorum 26 bg 250cc idi, ilk basta yıllarca binerim gibiydi ama bir senenin sonunda 10.000km sonra ikinci 650cc lik motoru aldırdı. Ben ileride 200 duke abs versiyonu dusunuyorum. yanınada 800 veya 1200 luk hafta sonları uzun yola gitmek icin ikinci bir motor plan bu sekilde. ek olarak 125 in tasıma kapasiteside 200 den farklıdır sanırım bunuda atlamamak lazım. 125 bence, 3-4 buyuk ilimiz dısında bir yerde yasanıyorsa yakıt masrafı onemli ise ve motora cokda bir tutku yoksa uzun yıllar idare edecektir,125 in gaz kontrolu daha kolaydır ust limitleri dusuktur, nerede hız yapmanız nerede yapmamanız gerektigi konusunda bir bilginiz yoksa baslangıc icinde cok ideal 125 lik en azından biraz daha otokontrolu destekler, kıskırtmaz sizi.

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Güzel cevaplar için teşekkür ederim.
    Eğer kısmet olursa Duke benim 7. motorum olacak ( Diğer motorlarım vs bknz. motojektif.com/deryali)
    18bin km Cbr250 kullandım. 27 beygir çok güzel bir motordu ve elbette yetmiyordu.
    Duke bakınmamım sebebi 2. ve kalıcı motorum olmasını istediğim için. 2.motor olacağı için ve sadece şehir içinde ve sağa sola acil işlerim çıktığında gideceğimi düşündüğüm için bakınıyorum. O yüzden 125 ile 200 arasında kaldım. Gönül 200den daha çok yana aslında fazla fiyat farkıda yok. Zaten peşinde eğer 200lük 4600Euro'ya geliyorsa zaten fazla düşünmeyede gerek yok.

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Sadece şehir içi için düşünüyorsan 125 de yetebilir aslında ama 200 kadar seri olur mu bilemeyeceğim. Tayfun Bora ikisini de kullanmıştı isterseniz kendisine bir ulaşın.
    Spormotoda test sürüşü imkanı da vardır tahminimce ikisi için de oraya da gidip deneyebilirsiniz
    Heil Spellcheck

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Bu arada Duke 125 veya 200'ünü satan varsa benle iletişime geçsin.
    ankara dan bi arakdaşın çok temiz motoru var..ilanlarda ardı şimdi var mı bilemiyorum...bulunduğum yerden açamıyorum sahibindeni..tavsiye ederim...

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Duke bakınmamım sebebi 2. ve kalıcı motorum olmasını istediğim için. 2.motor olacağı için ve sadece şehir içinde ve sağa sola acil işlerim çıktığında gideceğimi düşündüğüm için bakınıyorum.
    Bu çok kilit bir cümle bence. Eğer sadece acil işleriniz için kullanacaksanız 125 lik diyorum ben. Yok benim gibi her gün işe git gel, ordan çık başka yere, ordan başka vs, vs, gezecekseniz istanbul sebibiyle kesinlike 200 lüğü tercih etmek daha doğru olur diye düşünüyorum. Özellikle bu 200 lükler de biraz sakin olursanız 3 lt'nin altında yakıt tüketebiliyorlar gayet de. O yüzden yakıt bir kıstas değil bu 2 model arasında bana göre
    #sürenadam

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)