Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Yarın motoru gelin motoru yapıcaz,Hanımla evlendik ama bir fotograf çektirmemiştik motorla bende süsletip çekim yapıcam.Mum dibine ışık vermez derler ya aynı o durum bendekide.Evlendik ama fotograf çekimini yapmadım haha.NAsıl fotografıysam nasıl sıkıldıysam artık haha
    Keşke beyaz motor alsaymışım hayatım boyunca hep siyah motor aldım.Nc yi almadan evel beyaz alıcam beyaz alıcam dedim,sonra bayiyegirip siyah var abi dediğimi hatırlıyorumda.Nasıl bir şeytan girdiyse içime
    _Uzay_ bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Reşit hala fiyatı söylemedin
    teessüf ederim

Alıntı okkesh79 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    260 tl dedi reşit bir önceki sayfada yazıyor

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Görmemişim kusura bakmayın
    Ya ben orta ayak almıycam arkadaş inadım inat.
    Gidip şu motorun arka lastiğini havaya kaldıran kaldıraçlar varya adını unuttum Ondan alacağım zincir yağlamak için

mst Tech'ten 3 ledli sis farlarınıda sipariş ettik bakalım nasıl olacak gelince..
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Forumdan Uzaklaştırıldı
    DEryalı, alma ben aldım ama tamamen zorunluluktan.Çünkü evde arka kaldırma aparatını koyacak yerim yok.Motoru agırlaştırmakdan başka faydası yok.zaten bir tonluk motor.Zincir yağlama aparatıda kendi maliyetini çıkarıtormu hiç bilmiyorum.50 tl çünkü zincir dişli kitide 250 tl ebayden alırsan.Bu tür 50 beygir yüksek tork motorları kayışlı yapmaları lazım harleyler gibi.zaten acayip yüksek güç üretmiyor,kayış iyi bir sistem.scarver bmwlerdeki gibi.hem temizlemesi çok basit su dök temizleme.Değiştirmek kolay,daha az ses yapar.Zincir koptu derdi yok.

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Arkadaşlar bakıyorumda Facebookta hiç nc gurubu yok,
    https://www.facebook.com/groups/350579598377133/ şöyle birşey açtım isterseniz destekleyin
    fatih545 bunu beğendi.

Yakıt tüketimi hakkında söylemek istediğim : Bulgurlu'dan Karasu'ya 198 km yol, otobanda 120 - 160, bölünmüş yolda 90-110 aralığında, toplamda 36.42 TL yakıt kullanıldı Viraj konusunda söyleyeceğim şudur, geri dönüşü Kandıra-Ağva üzerinden yaptık, giderken beni bekleyen 1000 cc lik motora sahip arkadaşları dönüş yolunda sigara molası vere vere bekledim

okkesh79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 700 X , CB 125 E ve YAMAHA XJ6 N
    bugün uzun zaman sonra nc 700 x'le ilk defa şehirlerarası yola çıktım ... sapanca yapıp geldik arkaşlarla , tabii otobanda motorlar kaynıyordu . çok güzelde hava ve yol . 100 altına düşmeden 1 kere mola verdik o kadar fazla basmadım en fazla 15 saniye 150-160 arasında gittim geri kalan yol 120 ortalama gittik . benzin tüketimi mükemmel azdı arkadaşlar 50 tl benzinle 335 km gittim oda yaklaşık 15 kuruş gibi bir rakama geldi rüzgar vardı ama ön camın uzun olması sayesinde fazla rüzgar yemedim benim için güzel bir pazar gezmesiydi

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    benim bu formu takip etmem lazım cb500 x ler gelinceye kadar abisi nc 700 ler nasıllar öğrenmem lazım.. 45 inden sonra tarz değiştirmekte varmış hayatta neytse ben takipteyim.. vesselam..
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Cuma günü Ankara'ya motosikletle gideyim dedim ama uçak fiyatlarına baktım. Fikrim değişti uçakla gidiyorum Motor git gel 150 yakar. 140 liraya THY den gidiş-dönüş bilet buldum. Nasıl fikir. En güvenli ulaşım yolu
    _Uzay_ ve audioslave bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cuma günü Ankara'ya motosikletle gideyim dedim ama uçak fiyatlarına baktım. Fikrim değişti uçakla gidiyorum Motor git gel 150 yakar. 140 liraya THY den gidiş-dönüş bilet buldum. Nasıl fikir. En güvenli ulaşım yolu

Şimdi Bulunduğun yeri bilmiyorum ama diyelimki en iyi ihtimal Havaalanına evden çıktıktan sonra 30dk içinde varacaksın.
    En erken 1 saat önceden orada olmak zorundasın, Uçağın zamanında kalktığını varsayalım 1 saatte yolculuk sürecek, Sonra Hava alanından çıkış işlemleri 30dk sürecek..

Bİr bakalım

1- 30 dk = hava alanına gidiş
    2- 1 saat = uçak kalkmadan önce bulunman gereken süre
    3- 1 saat = uçak yolculuğu
    4- 30dk = çıkış işlemleri..
    Toplam = 3 Saat

ve daha sadece Ankara Havalanındasın.. Buradan gitmek isteyeceğin noktaya ne kadar zamanda varacaksın?=? 30 Dk da buna ekleyelim oldu sana 3.5 Saat

Ben CBR 250 ile 3.5 Saatte Ankaraya gitmiştim
    http://motojektif.com/trip/deryali/1...ara-yolculugum

Karar senin.

Alıntı mitmuallim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim bu formu takip etmem lazım cb500 x ler gelinceye kadar abisi nc 700 ler nasıllar öğrenmem lazım.. 45 inden sonra tarz değiştirmekte varmış hayatta neytse ben takipteyim.. vesselam..
    Hevesini kırmış olmayayım ama cb500x ler gelmeyecekmiş, bu sene fuarda HondaTR yetkilisiyle yapmış olduğum uzun muhabbet sonucu, ülkemizdeki ÖTV oranlarından dolayı girişininin 20 bin TL civarında olacağı, bayii karı vs eklenince nc700x ile aynı fiyata geleceğinden dolayı getirmeyeceklerini söylemişti.

canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x
    Alıntı reeper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakıt tüketimi hakkında söylemek istediğim : Bulgurlu'dan Karasu'ya 198 km yol, otobanda 120 - 160, bölünmüş yolda 90-110 aralığında, toplamda 36.42 TL yakıt kullanıldı Viraj konusunda söyleyeceğim şudur, geri dönüşü Kandıra-Ağva üzerinden yaptık, giderken beni bekleyen 1000 cc lik motora sahip arkadaşları dönüş yolunda sigara molası vere vere bekledim
    Sonunda benim gibi yakan biri
    demek ki bu kullanışla böyle yakıyor.
    bende enson otobanda 130 altına inmeden, dağ yolları köy yolları tırmanarak vs. 2 kişi 3 dolu çanta ile 3.79 dan iyisini göremedim.
    (daha önce 3.5 fln gittim ama daha sakin kalarak)

sonuca gelirsek 100km de en az yakanla en çok yakan arasında 5TL den büyük fark yok
    audioslave bunu beğendi.

Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi Bulunduğun yeri bilmiyorum ama diyelimki en iyi ihtimal Havaalanına evden çıktıktan sonra 30dk içinde varacaksın.
    En erken 1 saat önceden orada olmak zorundasın, Uçağın zamanında kalktığını varsayalım 1 saatte yolculuk sürecek, Sonra Hava alanından çıkış işlemleri 30dk sürecek..

Bİr bakalım

1- 30 dk = hava alanına gidiş
    2- 1 saat = uçak kalkmadan önce bulunman gereken süre
    3- 1 saat = uçak yolculuğu
    4- 30dk = çıkış işlemleri..
    Toplam = 3 Saat

ve daha sadece Ankara Havalanındasın.. Buradan gitmek isteyeceğin noktaya ne kadar zamanda varacaksın?=? 30 Dk da buna ekleyelim oldu sana 3.5 Saat

Ben CBR 250 ile 3.5 Saatte Ankaraya gitmiştim
    http://motojektif.com/trip/deryali/1...ara-yolculugum

Karar senin.
    Havaalanından gideceğim yer 1 saatten fazla sürer. 4 saati geçti. Ben gideyim motorla en iyisi Zevk alalım yolculuktan bari

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    NC700x e ait ''Tork- Güç-Devir '' ile alakalı GRAFİKLERİ internette arıyorum ama bulamadım... Elinde konuyla ilgilli grafik olan paylaşırsa sevinirim
    ‘’ http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/98835-mt-camiasi-bir-el-atar-mi-yazilarinizla-motosiklet-askima-yardim-edin-lutfen.html’’ konusuna destek veren herkese teşekkür ederim...Sevgiyle kalın,

Bu tür grafikler için egzoz üreticilerinin sitelerine bakmak yeterli. Akrapovic'in sitesinde var mesela:
    http://az79640.vo.msecnd.net/akrapov...81ce6d6d67.pdf
    karapara bunu beğendi.

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tür grafikler için egzoz üreticilerinin sitelerine bakmak yeterli. Akrapovic'in sitesinde var mesela:
    Yalnız grafikten anladığım,stok egzos çok daha iyi.Çünkü 4700rpm'de max tok ve max hp'yi görebiliyorken aynı değeri Performans egzosunda 6300 rpm'ye çıkmadan göremiyoruz.Bu yakıtıda arttırır.Stoktan şaşmamak lazım,sırf ses için de bu değişikliğe değmez diye düşünüyorum.Zaten uzun yolda sesten yana bir miktar yorgunluk oluyor,stok egzosla bu yorgunluk olabildiğince minimize olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:08 ----------

Birde şöyle değerlere rastladım. Sv650 ile kıyaslandığında;

Cbf 600 ile kıyaslandığında;

Her iki tablodan da anlaşılan; Max tork 4700 kusur rpm'de 44 Ib,max hp 6200 kusur rpm'de 47-50hp gibi değer çıkıyor.Yani max torkla max hp farklı rpm'de elde ediliyor.

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    Hangi devirde kullanmalıyım, ne zaman vites değiştirmeliyim diyenler ? ''HAPPY ZONE'' (MUTLU BÖLGE) ...NC700X için neresiymiş ?

http://www.solidarticles.com/1.x/hc-...L1&articleid=9

http://donald.hypermart.net/Teori/11ISGUC.htm

Alıntı: Donald Duck - Mutlu Bölge (BENCE daha güzel ifade etmiş)
    _Uzay_ bunu beğendi.
    ‘’ http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/98835-mt-camiasi-bir-el-atar-mi-yazilarinizla-motosiklet-askima-yardim-edin-lutfen.html’’ konusuna destek veren herkese teşekkür ederim...Sevgiyle kalın,

Alıntı canekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonunda benim gibi yakan biri
    demek ki bu kullanışla böyle yakıyor.
    bende enson otobanda 130 altına inmeden, dağ yolları köy yolları tırmanarak vs. 2 kişi 3 dolu çanta ile 3.79 dan iyisini göremedim.
    (daha önce 3.5 fln gittim ama daha sakin kalarak)

sonuca gelirsek 100km de en az yakanla en çok yakan arasında 5TL den büyük fark yok
    Bizim motosikletler arasında dediğin doğru Can, en fazla 5 TL ama beraber gittiğim arkadaşların ikisi de 1000 cc'lik motosikletlerine benden yaklaşık 18 ile 24 TL fazla ödediler
    canekin bunu beğendi.

canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x
    Alıntı karapara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    NC700x e ait ''Tork- Güç-Devir '' ile alakalı GRAFİKLERİ internette arıyorum ama bulamadım... Elinde konuyla ilgilli grafik olan paylaşırsa sevinirim
    bende euro spec diye geçen düşük beygirli modelin 5hp daha güçlü olana yazılımsal olarak kolay bir arttırımı var mı onu arıyorum ama bulamadım. büyük ihtimal 2 side benzer noktalar dan çıkacak.

---------- Post added at 20:25 ---------- Previous post was at 20:17 ----------

Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önce tork taki artış iyi gibi geldi ama değerler arası fark tork ta 1 er 1er artınca öyle gözüküyor. yani 1 hp ve 1nm tork kazandırıyor akropovic anlaşılan.

Motosikleti
    Yamaha MT-09

Geldi sonunda
    fatih545 ve _Uzay_ bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler