Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda NC700S
    Dostlar yılbaşı yasaklarinda hava filtresi değiştireyim diyorum . Ne marka önerirsiniz? Deneyimleriniz nasıl bu konuda ?

REKLAM ALANI
    Motomax

Motosikleti
    2016 CB500F
    Alıntı viper08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostlar yılbaşı yasaklarinda hava filtresi değiştireyim diyorum . Ne marka önerirsiniz? Deneyimleriniz nasıl bu konuda ?
    Allah kolaylık versin; NC'lerde hava filtesi değiştirmek epeyice meşakatli. (Benim CB500F'te 5dk'lık iş...) Ben olsam orijinal filtre kullanırdım.

MODALI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 - HONDA NC750 X DCT
    herkese selamlar tekrar.daha önce de yazdığım gibi nc750 x imi sattım ama ilgilenen olursa trexes üçlü çanta seti ve orijinal ön cam mevcut.eğer almak isteyen olursa sahibinden com da ilan numaralarını aşağıda yazıyorum.

çanta seti 876582898

ön cam 876582179

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:12 ----------

ön cam demişim . cam yani

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Vay ve Türkiye'de muhtemelen en çok sayıdaki NC motor ve çok canlı halden ölüye döndü başlık...

Olcay biraz yaşatmaya çalıştı ama o da bıktı herhalde. Bir de gevezeler hep başka motor aldı çoğu Afrika ya kaydı bir ben kaldım NC den başka binmem diyen

oguncelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750 x
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay ve Türkiye'de muhtemelen en çok sayıdaki NC motor ve çok canlı halden ölüye döndü başlık...

Olcay biraz yaşatmaya çalıştı ama o da bıktı herhalde. Bir de gevezeler hep başka motor aldı çoğu Afrika ya kaydı bir ben kaldım NC den başka binmem diyen
    Parayı bulursam bende afrika alacağım ahmet abi bulamayacağım için NC candır

Motosikleti
    2016 CB500F
    Yenisini 90.000'e alan olursa şenlenir buralar.

Motosikleti
    Alıntı oguncelik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Parayı bulursam bende afrika alacağım ahmet abi bulamayacağım için NC candır
    Sıralama xmax - NC - Afrika

Motosikleti
    Honda Nc 750 x
    Herkese selamlar

Nc nin aküsü bitti maalesef, hangi marka akü önerirsiniz

Süper Moderatör (eyong) Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X

Ben bu yaz sattım bir de motoru, uzun bir süre binmem herhalde motora sıkıldım.

Ama eski bir chopper alıp kurcalayasım var.

Herkese selamlar

Değerleri karşılayan, bilinen markalardan en ucuzu şu an hangisi ise ben onu alırdım.

Kaç yıllık akü seninki? Yani orjinal akü ise motor kaç model?

Benim akü 6 yıllıktı hala tık dememişti satana kadar, belki bu kış teklemiştir.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    Honda Nc 750 x
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bu yaz sattım bir de motoru, uzun bir süre binmem herhalde motora sıkıldım.

Ama eski bir chopper alıp kurcalayasım var.

Değerleri karşılayan, bilinen markalardan en ucuzu şu an hangisi ise ben onu alırdım.

Kaç yıllık akü seninki? Yani orjinal akü ise motor kaç model?

Benim akü 6 yıllıktı hala tık dememişti satana kadar, belki bu kış teklemiştir.
    Vlm takmıştım mayıs 2017 de, 1 haftadır tıklamaya başlamıştı, 2 gün önce hiç basmadı.

Motosikleti
    Vlm takmıştım mayıs 2017 de, 1 haftadır tıklamaya başlamıştı, 2 gün önce hiç basmadı.
    Bir kez basmadı diye hemen akü alma önümüz yaz her şartta gider. Şarj edin toparlarsa yazı çıkarır

Motosikleti
    Honda Nc 750 x
    Bir kez basmadı diye hemen akü alma önümüz yaz her şartta gider. Şarj edin toparlarsa yazı çıkarır
    Benimde böyle pis huyum var Ahmet abi, midem bulandı bir kere illa değiştirmem gerekiyor cumartesi muayene vardı, eşimin covid testi pozitif çıktı haliyle bende temaslı olduğum için bugün iş yerinden apar topar gönderdiler eve muayene de ertelendi aküde 10 gün yatacağız artık

Herkese selamlar

denimoto ile irtibata geçerseniz size uygun aküyü önerecektir.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc750x
    2020 nc750x de arka amörtisör ayarını en yumuşağa aldım,konfor çok güzel oldu 70 kiloyum,ama tümsek ve çukurdan geçince tak diye bişey vuruyor.orta ayağı routech ten almıştım,omu vuruyor arka amörtisörmü anlayamadım,motoru yeni aldık daha,bu durumun sebebi ne olabilir acaba,ve ne yapmam gerekir?

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc750x
    Şehir içinde çok binmeden fan açması normalmi,daha yazda gelmedi zaten düşük devir çalışan sıfır makina

Motosikleti
    MSX-125 & 790 Adv
    Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2020 nc750x de arka amörtisör ayarını en yumuşağa aldım,konfor çok güzel oldu 70 kiloyum,ama tümsek ve çukurdan geçince tak diye bişey vuruyor.orta ayağı routech ten almıştım,omu vuruyor arka amörtisörmü anlayamadım,motoru yeni aldık daha,bu durumun sebebi ne olabilir acaba,ve ne yapmam gerekir?
    Tak dediğinize göre bence arka amortisörünüz vuruyor. Orta ayağın çarpma sesini öyle sert duyar mısınız bilemiyorum. Ama onu anlamak çok zor olmasa gerek.

Arka amortisör ön yükleme ayarı yapılırken genelde şöyle bir metod uygulanıyor. "Static sag" diye aratırsanız yabancı kaynaklarda bulabilirsiniz. Özetle; sürücü bütün ekipmanı ile motosikletin üzerine çıktığında, normal süspansiyon mesafesinin %20-30'u kadar çökecek şekilde ayar yapılıyor. Mesela motosikletin arkada 10cm süspansiyon mesafesi mi var, motoru doğrultuyorsun, arka kuyruktan yerden yüksekliğini ölçüyorsun. Daha sonra motora çıkıyorsun, birinin bu arada motoru dengede tutması gerekiyor, aynı noktadan tekrar ölçüyorsun. Arka kuyruğun 2-3 cm çökmesi gerekiyor. Eğer fazla çöküyorsa ön yüklemeyi arttırıyorsun, az çöküyorsa ön yüklemeyi düşürüyorsun. Tabi bu kabaca tavsiye edilen bir metod. Burdan başlayıp ihtiyacınıza göre gerekirse ön yüklemeyi arttırıp azaltabilirsiniz. Ama fazla düşürürseniz arka süspansiyon sık sık dibe vurur.
    blueway2 bunu beğendi.

ANES MOTOR

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler