Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    30 k nc kullandım hiç fan açtığını bilmem uzun yol şehir içi hiç duymadım hiç fan çalışmadı desem yalan olmaz
    ama tenere ile toprak yola gireyim 2 km olmadan har har başlardı afrika da aynı sanırım 1. vites gitmeyi pek sevmiyor
    yamaha bu konu da daha iyi di fan açması kötü birşey değil ama fakat bi baktır bence
    motoru sıfır aldım daha 3000 km de su seviyesi normaldi
    F54 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    n4me - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x DTC
    Abiler merhabalar kısmet olursa inşallah önümüzdeki haftalarda aranıza katılacağım, uzun zamandır beklediğim günler yakın motor çıplak olacak, aksesuar olarak yardımlarınıza ihtiyacım var. Ahmet abiden zincir yağlama almak şart, büyük kolaylık... Çanta demirleri, çantalar, koruma demiri, uzatmalar daha başka tavsiye edeceğiniz ne varsa aldığınız yerle beraber söylerseniz çok yardımcı olursunuz. Hepinize çok selamlar, teşekkürler

xcom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750s
    https://pasteboard.co/K4gyPRW.jpg

Merhabalar geçtiğimiz Eylül ayında 2017 model 16.500km de iken aldım şuan 20.000 e yaklaştım. Lastikler, zincir dişli, tekerlek rulmanlari,radyatör soğutma suyu ve fren hidroliklerini değiştirdim. Yag olarak motul 10w40 7100 konulmuş gayet iyi durumda fakat vites geçişleri diğer motorlara göre biraz sert. Debriyaj ayarı ile biraz denedim fakat yine de kemikli geçiyor. Çok ilginç bir şekilde yan çantaları takip eşya yükleyince geçişler pamuk gibi oluyor ama tek ve yük yokken baya bi kemikli. Motosikletten çok memnunum şehir içi 3.6-3.8 arası tüketimi var çok agresif kullanmıyorum zaten. Herkese selamlar.

2021 model nc750x yarın teslim alıyorum, 2020 modeller için malum sitede 110k isteyen arkadaşlar var)) makyajlı kasa 102k ya aldım. Motor koruma demiri için servis 3.300 istedi, bunu daha uyguna nasıl çözebilirim?

Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Alıntı hunter26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2021 model nc750x yarın teslim alıyorum, 2020 modeller için malum sitede 110k isteyen arkadaşlar var)) makyajlı kasa 102k ya aldım. Motor koruma demiri için servis 3.300 istedi, bunu daha uyguna nasıl çözebilirim?
    hayırlı olsun,gp kompozit kullanabilirsiniz 575 tl

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı xcom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://pasteboard.co/K4gyPRW.jpg

Merhabalar geçtiğimiz Eylül ayında 2017 model 16.500km de iken aldım şuan 20.000 e yaklaştım. Lastikler, zincir dişli, tekerlek rulmanlari,radyatör soğutma suyu ve fren hidroliklerini değiştirdim. Yag olarak motul 10w40 7100 konulmuş gayet iyi durumda fakat vites geçişleri diğer motorlara göre biraz sert. Debriyaj ayarı ile biraz denedim fakat yine de kemikli geçiyor. Çok ilginç bir şekilde yan çantaları takip eşya yükleyince geçişler pamuk gibi oluyor ama tek ve yük yokken baya bi kemikli. Motosikletten çok memnunum şehir içi 3.6-3.8 arası tüketimi var çok agresif kullanmıyorum zaten. Herkese selamlar.
    Yüklüyken vites geçişleri yumuşuyor ise zincir gerginliği ayarında bir sorun olabilir. Kitapçıkta bahsedilen şekilde olduğunu kontrol edin. Bir de 10W-30 kullansanız daha iyi; kitapçıkta yazan o çünkü; başka alternatif belirtilmiyor. Bu iki konu da düzgün + debriyaj boşluğu da normal ölçüde ise (manet ucunda 1-2cm arası), sorun olmaması lazım...

Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yüklüyken vites geçişleri yumuşuyor ise zincir gerginliği ayarında bir sorun olabilir. Kitapçıkta bahsedilen şekilde olduğunu kontrol edin. Bir de 10W-30 kullansanız daha iyi; kitapçıkta yazan o çünkü; başka alternatif belirtilmiyor. Bu iki konu da düzgün + debriyaj boşluğu da normal ölçüde ise (manet ucunda 1-2cm arası), sorun olmaması lazım...
    servisler ısrarla 10-40 kullanıyor bu durumu nasıl çözeceğiz bilmiyorum

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    servisler ısrarla 10-40 kullanıyor bu durumu nasıl çözeceğiz bilmiyorum
    Okmeydanı - Şark Kahvesi'nde Honda Esengül'e giderseniz orada Motul 7100 10W-30 koyuyorlar Ben de aynı motoru 2 yıl kadar Motul 7100 10W-30 ile kullandım, vites değişimlerinde hiç sıkıntı yaşamadım.

2021 modellere uyumlu mudur acaba?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:25 ----------

Motosikleti
    Honda Nc 750x ed

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:25 ----------

evet uyumlu taktıranları gördüm faceebok grubunda

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:30 ----------

Okmeydanı - Şark Kahvesi'nde Honda Esengül'e giderseniz orada Motul 7100 10W-30 koyuyorlar Ben de aynı motoru 2 yıl kadar Motul 7100 10W-30 ile kullandım, vites değişimlerinde hiç sıkıntı yaşamadım.
    Afyondayım eskişehire sordum ankaraya sordum hepside 10-40 koyuyor benimkinede 10-40 koydular,sıkıntı olurmu bu durum?2020 dct motorum

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    ...
    Afyondayım eskişehire sordum ankaraya sordum hepside 10-40 koyuyor benimkinede 10-40 koydular,sıkıntı olurmu bu durum?2020 dct motorum
    Ben @xcom'a cevap yazdığımı düşünmüştüm Madem öyle, yağı siz alın ve sizin aldığınız yağı kullanmalarını isteyin. Kitapçıkta belirtilen standartları karşılıyorsa kabul etmeleri beklenir...

Bugün teslim aldım, metzeller lastik var üzerinde, çok keyifli makina. Daha önce çok kısa süreli yeni kasa mt25 kullandım, tren gibi çekiyor Nc750x.

nahzuvay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc750 X DCT - Vespa Gts 250ie
    Herkese merhabalar,
    Bende aranıza yeni katıldım.
    2020 model dct aldım arkadaşımdan, 10 bin km de.
    Uzun süreden sonra motora geri dönem arkadaşınız olarak soruları ardarda yapıştırıyorum:
    1- Avrupa yakasında 10 bin bakımı için hangi servisi önerirsiniz?
    2- motor çıplak🤣 koruma demiri, çamurluk uzatması, bagaj demirleri ve bagajlar, uzun ön cam, egzos takozu gibi ekipmanları nereden alıp taktırmamı önerirsiniz? Malum baya masraf tutuyorlar.
    3- yaklaşık 1000km oldu alalı, orjinal arka teker takılı, bazen sanki kayıyor gibi hissediyorum, acemilik mi, yoksa tekeri değişeyim mi?
    4- orta sehpa ihtiyacı var gibi hissettim, kullanan arkadaşlar önerir mi?
    Şimdidem teşekkürler
    Yavuzhan Baş
    Dr.MZÇ bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Alıntı nahzuvay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhabalar,
    Bende aranıza yeni katıldım.
    2020 model dct aldım arkadaşımdan, 10 bin km de.
    Uzun süreden sonra motora geri dönem arkadaşınız olarak soruları ardarda yapıştırıyorum:
    1- Avrupa yakasında 10 bin bakımı için hangi servisi önerirsiniz?
    2- motor çıplak�� koruma demiri, çamurluk uzatması, bagaj demirleri ve bagajlar, uzun ön cam, egzos takozu gibi ekipmanları nereden alıp taktırmamı önerirsiniz? Malum baya masraf tutuyorlar.
    3- yaklaşık 1000km oldu alalı, orjinal arka teker takılı, bazen sanki kayıyor gibi hissediyorum, acemilik mi, yoksa tekeri değişeyim mi?
    4- orta sehpa ihtiyacı var gibi hissettim, kullanan arkadaşlar önerir mi?
    Şimdidem teşekkürler
    Yavuzhan Baş
    Hayırlı olsun güle güle sağlıkla kullanın,doğru tercih,
    esengül servis bayi olarak en çok ismini duyduğum bayi
    Gp kompozitten uygun fiyatlara eksiklerinizi tamamlayabilirsiniz
    tekerler biraz geç ısınıyor ve sertler ama idare ediyorlar değiştirmeyi düşünürseniz michelin road 4-5 serilerindeki memnuniyet seviyesi hayi fazla.
    orta sehpa mutlaka gerekli routechs marka öneririm kendimde kullanıyorum.

nahzuvay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc750 X DCT - Vespa Gts 250ie
    çok teşekkür ederim,
    bugün Gp kompozitten alacağım bazılarını, istanbulda karadeniz motor satıyormuş. işyerime yakında olunca canlı canlı görüp alacağım
    orta sehpa için önerinizi dikkate alacağım.
    bugün yaklaşık 100 km kullandım, arka lastik gerçekten tedirgin etti, sanırım ilerleyen günlerde onuda değiştireceğim.
    10bin km için bakım yaptırayım dedim, yetkili servislerin hepsinin randevusu yaklaşık 1 ay boyunca dolu maalesef :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:19 ----------

Hayırlı olsun güle güle sağlıkla kullanın,doğru tercih,
    esengül servis bayi olarak en çok ismini duyduğum bayi
    Gp kompozitten uygun fiyatlara eksiklerinizi tamamlayabilirsiniz
    tekerler biraz geç ısınıyor ve sertler ama idare ediyorlar değiştirmeyi düşünürseniz michelin road 4-5 serilerindeki memnuniyet seviyesi hayi fazla.
    orta sehpa mutlaka gerekli routechs marka öneririm kendimde kullanıyorum.
    çok teşekkür ederim,

bugün Gp kompozitten alacağım bazılarını, istanbulda karadeniz motor satıyormuş. işyerime yakında olunca canlı canlı görüp alacağım
    orta sehpa için önerinizi dikkate alacağım.

bugün yaklaşık 100 km kullandım, arka lastik gerçekten tedirgin etti, sanırım ilerleyen günlerde onuda değiştireceğim.

10bin km için bakım yaptırayım dedim, yetkili servislerin hepsinin randevusu yaklaşık 1 ay boyunca dolu maalesef :(
    blueway2 ve Dr.MZÇ bunu beğendiler.
    ŞEHİTLERİMİZ ÖLMEYECEK BU VATAN BÖLÜNMEYECEK...

xcom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750s
    Yagi 10w30 7100 ile değiştirdim. Kışın soğuğunu görmüş yağı yazın kullanmıyorum genelde. Hersey düzeldi
    Cyan bunu beğendi.

Dr.MZÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 + Hero Xpulse 200
    Merhaba Yavuzhan
    Hayırlı uğurlu olsun tekerine taş değmesin. Çok güzel bir makine almışsın. 3 yıl geçti hala sattığıma pişmanım. Güle güle kazasız belasız kullan

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:09 ----------

1. soru için bir fikrim yok
    2. soru için koruma ve çanta demiri kappa'nınkiler vardı eski motorumda tavsiye ederim. onun haricinde GP kompozitten arkadaşlar memnundu.
    3. soru için, orjinal lastikten Pirelli MT 60 RS'e geçince 2 yıl orjinal ile kullandığıma pişman olmuştum. O zaman ANLAS yoktu. şimdi ANLAS Capra RD kullanıyorum (motorum enduro olmamasına rağmen aldım) gayet memnunum lastikten yana.
    4. soru için, orta sehpa İrf motordan taktırmıştım. Sorun yaşamadım. Kesinlikle orta sehpa gerekiyor.
    blueway2 bunu beğendi.

Ben gerçekten anlamakta artık güçlü çekmeye başlıyorum 2 ilan var ve arasındaki fark sadece arka yan çantaların oluşu, fiyat farkı ise 13.000₺

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...47218689/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...46890383/detay

piyasa serbest ama saçmalığında daniskası artık abartıldı artık

Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Ben 2020 aldım hemde bu şubat ayında,sonrasında yeni kasa çıktı bide,bizde fiyat farkı çok olur,3 bg ne farkeder dedik aldık.şimdi testlerde bambaşka motor diye lanse ediliyor.Bu paralara falan motor satılmaz artık,alanın elinde kaldı,almayan karda,250 lik dolacak piyasa onlar dahada değerlenecek.

SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    Merhaba,
    Nc750S modeli için arka çamurluk (en arka çamurluk sıyırıcı) arıyorum. Yağmurlu günlerde artçım çok fena oluyor da
    (Belki cep telefon tutucusu da olabilir)
    NC750S modeli için uyumlu aksesuar satan İSTANBUL'da bi dükkan ismi biliyor musunuz?
    Teşekkürler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler