Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Ahmet abi geçmiş olsun, Rabbim şifa versin inşaallah.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Herkese teşekkürler. Bu arada muhtemelen çoğumuzun bilmediği birşey zatürree grip gibi bulaşıcı hastalık mış ve aşısı varmış😂

Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018

merhaba birkaç ay içerisinde xmax imi satıp x dct ye geçeceğim o yüzden cevabını aradığım sorular var
    1- 3lü orjinal çanta setiyle trafikte kullanım zor mu? motor ne kadar genişliyor?
    2- hızlı vites değiştirici taktıran varsa hem vites arttırma hem de azaltma yapabiliyor muyuz? çünkü ben manuel kullanımda ayaktan vites değiştirmek istiyorum.
    3- givi 3lü çantalarda güzel ama yan çantaları çıkardığınız zaman görünen demirler nahoş diye düşünüyorum farklı bir alternatif varsa paylaşabilir misiniz?

yanıtlar için şimdiden teşekkürler.

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Pilot road 4 ler takriben kaç km yapar? Ramazandan sonra planladığım avrupa turunun sonunda lastikler 13-14 bin km yapmış olacak. Sizce lastikle ilgili sorun yaşar mıyım?
    Bir de (kuzey) yunanistanda ucuz lastik satan bir yer biliyorsanız dönüşte bir set lastik alıp geleyim
    antilop_skul bunu beğendi.

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Alıntı schumacher__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pilot road 4 ler takriben kaç km yapar? Ramazandan sonra planladığım avrupa turunun sonunda lastikler 13-14 bin km yapmış olacak. Sizce lastikle ilgili sorun yaşar mıyım?
    Bir de (kuzey) yunanistanda ucuz lastik satan bir yer biliyorsanız dönüşte bir set lastik alıp geleyim
    bence bir lastige 1400tl veripte 14000 km gidermi demek yürek burkucu . yazık gunahtır ya kmde 15 krus yakıyorum ama 10 kurus lastik 5 kurusta bakımı var, demek gülünç aslında
    İNSTAGRAM = sakalliesnaf - MAİlL = mehmetmerickekec@gmail.com
    MOTOSİKLET = CBF 600 ABS 2007 102K +
    TECRUBE = 250K +

Darkcaine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FJS 600 ABS / Honda NC 750X DCT (16)
    Yerli üretim Trexes çanta seti aldım...
    Her şey dahil.
    3 Çanta
    Kilitler
    Topcase tabla.
    Topcase iç çanta
    Yan iç çantaları
    Çantalar için fileler
    Çantaların taşıma sapları.
    Tümü 2900 TL'ye aldım...
    Bide 900TL'ye
    Taşıma demiri olarak givi kullandım.

Givi de sadece çantalar 4500 TL civarı.
    kilitler, topcase tabla iç malzemeler hariç
    Honda çantalar zaten yarı plastik, satan bayiler bile önermiyor verilen paraya değmez...

İşte bende ki çantalar...

Topcase 45LT yan çantalar 35LT
    İstersen yan çantaları da aynı fiyata 45 LT alabilirsin ancak önermem...
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post3933706

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:32 ----------

Umarım çantalarla ilgili tatmin edici bir cevap verebilmişimdir..
    Eğer ilgilenirsen sana özelden üreticinin telefonunu veririm...
    İmkansız; bu Dünyayı değiştirebilecek gücü içlerinde keşfetmek yerine, kendilerine sunulan dünyada yaşamayı daha kolay bulan, küçük insanların ortaya attığı büyük bir kelimedir.
    İmkansız bir gerçeklik değil, bir görüştür.

Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Alıntı Darkcaine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yerli üretim Trexes çanta seti aldım...
    Her şey dahil.
    3 Çanta
    Kilitler
    Topcase tabla.
    Topcase iç çanta
    Yan iç çantaları
    Çantalar için fileler
    Çantaların taşıma sapları.
    Tümü 2900 TL'ye aldım...
    Bide 900TL'ye
    Taşıma demiri olarak givi kullandım.

Givi de sadece çantalar 4500 TL civarı.
    kilitler, topcase tabla iç malzemeler hariç
    Honda çantalar zaten yarı plastik, satan bayiler bile önermiyor verilen paraya değmez...

İşte bende ki çantalar...

Topcase 45LT yan çantalar 35LT
    İstersen yan çantaları da aynı fiyata 45 LT alabilirsin ancak önermem...
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post3933706

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:32 ----------

Umarım çantalarla ilgili tatmin edici bir cevap verebilmişimdir..
    Eğer ilgilenirsen sana özelden üreticinin telefonunu veririm...
    hayırlı ugurlu olsun verdiğiniz link acılmıyor
    İNSTAGRAM = sakalliesnaf - MAİlL = mehmetmerickekec@gmail.com
    MOTOSİKLET = CBF 600 ABS 2007 102K +
    TECRUBE = 250K +

Darkcaine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FJS 600 ABS / Honda NC 750X DCT (16)

Arenli ve parolakan bunu beğendiler.
    İmkansız; bu Dünyayı değiştirebilecek gücü içlerinde keşfetmek yerine, kendilerine sunulan dünyada yaşamayı daha kolay bulan, küçük insanların ortaya attığı büyük bir kelimedir.
    İmkansız bir gerçeklik değil, bir görüştür.

aydin-ist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750x 2015
    Kaç gündür paylaşım yok, arkadaşlar motor değiştirme zamanı geldi, artık NC bitti mi demekte, NC750X platformunu boş bırakarak...

Böyle düşüncesi olanlara iki öneri; BMW S1000XR, DUCATI MULTISTRADA 1200 S vererek bu forumdaki ölü toprağını kaldırmak da bana düşsün Bence S100XR 'e geçin, her ne kadar bazılarımız Ducati Ducati'dir desede... XR da XR hani.

Minds, like bodies, will often fall into a pimpled, ill-conditioned state from mere excess of comfort.

n4me - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x DTC
    Ramazan etkiliyor herkesi benim kafa da çok karışık abi ilkte nc diyordum sonra aklıma versys girdi şimdi ise cbr 650F... Aslında hep gönlümde bir ss var ama uzun yol yaptığın zaman artçıda olunca hem rahatsız hemde bagaj hacmi sıfır... Bu seneyi de ybr ile devam ediyorum seneye inşallah birinde karar verip alacağım

Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    valla forum öldü

ben motorun yagını değişcem fotolarını atarım bari
    aydin-ist bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC750x 2015
    Alıntı n4me adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ramazan etkiliyor herkesi benim kafa da çok karışık abi ilkte nc diyordum sonra aklıma versys girdi şimdi ise cbr 650F... Aslında hep gönlümde bir ss var ama uzun yol yaptığın zaman artçıda olunca hem rahatsız hemde bagaj hacmi sıfır... Bu seneyi de ybr ile devam ediyorum seneye inşallah birinde karar verip alacağım
    Artçımda var, ve SS istiyorum diyorsan, işte alman gereken BMW 1000 XR, üstünde 1000rr ın 4 silindirli motoru bulunan, 160 Beygir lik bir aygır bu. Yapılma amacı da, yaşlı yarışçıların dik oturarak SS kullanmak istiyorum diyenlerine satılmaktır. Sürücü ve Artçı açısından mükemmel bir konfora sahip. Yani tam sana göre
    Minds, like bodies, will often fall into a pimpled, ill-conditioned state from mere excess of comfort.

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Arkadaşlar merhaba,
    Bir aksilik olmazsa önümüzdeki hafta takriben 6-7 bin km sürecek Doğu Avrupa turuna çıkacağım. Yanımda bakım ürünleri (zincir yağı, temizleyicisi, yedek ampuller ve lastik tamir kiti) olacak. 12bin bakımından yeni çıktım ve yolda motordan kaynaklı bir sorun yaşamayacağımı umarak gidiyorum. Dikkat etmem gereken veya yanıma almamı tavsiye ettiğiniz birşeyler var mıdır?

Murat Ustaoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Alıntı schumacher__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,
    Bir aksilik olmazsa önümüzdeki hafta takriben 6-7 bin km sürecek Doğu Avrupa turuna çıkacağım. Yanımda bakım ürünleri (zincir yağı, temizleyicisi, yedek ampuller ve lastik tamir kiti) olacak. 12bin bakımından yeni çıktım ve yolda motordan kaynaklı bir sorun yaşamayacağımı umarak gidiyorum. Dikkat etmem gereken veya yanıma almamı tavsiye ettiğiniz birşeyler var mıdır?
    Ben de eylül veya ekim gibi düşünüyorum. Tecrübeleri paylaşırsanız sevinirim. Şimdiden iyi tatiller.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:14 ----------

Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese teşekkürler. Bu arada muhtemelen çoğumuzun bilmediği birşey zatürree grip gibi bulaşıcı hastalık mış ve aşısı varmış😂
    Nasil oldun abi? Duzelmissindir insallah.

Motosikleti
    Alıntı muratus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de eylül veya ekim gibi düşünüyorum. Tecrübeleri paylaşırsanız sevinirim. Şimdiden iyi tatiller.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:14 ----------

Nasil oldun abi? Duzelmissindir insallah.
    Sagolasin valla gittikçe düzeliyor . Bayramda sivasa gidebilmek hayaliyle yatiyorum 15 gündür hayırlısı bakalım
    Sayfaya bakiyom kimse yok insanda neşe olmayınca parmaklarda çalışmıyor
    Murat Ustaoğlu bunu beğendi.

Murat Ustaoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Abi sorma, bir hastalandın grubun neşesi kaçtı. Ben buna bağlıyorum yazışma yok, organizasyon yok, buluşma yok.. İyileş de yapalım birşeyler..

Motosikleti
    Honda NC750x 2015
    Sagolasin valla gittikçe düzeliyor . Bayramda sivasa gidebilmek hayaliyle yatiyorum 15 gündür hayırlısı bakalım
    Sayfaya bakiyom kimse yok insanda neşe olmayınca parmaklarda çalışmıyor
    Ya bırak Sevgili Ahmet Turan Peker, bak burada arkadaşlardan bir makarnaya sos olmuyor, sessiz sedasız oturuyorlar, ikimiz gidip BMW S1000 XR alıp o gruba katılalım, eminim orası böyle sessiz değildir :D

Üstelik XR'ı görünce ne zatürresi diyerek, hemen dünya turuna başlayacaksındır. Bak sağlığına da iyi gelecek :D

Motosikleti
    Alıntı aydin-ist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya bırak Sevgili Ahmet Turan Peker, bak burada arkadaşlardan bir makarnaya sos olmuyor, sessiz sedasız oturuyorlar, ikimiz gidip BMW S1000 XR alıp o gruba katılalım, eminim orası böyle sessiz değildir :D

Üstelik XR'ı görünce ne zatürresi diyerek, hemen dünya turuna başlayacaksındır. Bak sağlığına da iyi gelecek :D
    Aydın abi O işler bizi aşar. Ha Allah ömür verirse bilinmez neler olur ben benim olan motordan yada arabada daha iyisini hiç görmedim inan hiç bmv Mercedes......vs hayalinde kurmadim NC şu anda bana yeterli yakın zamanda da bu değişmez

Şaka maka gözüm açıldı bayağı bayrama giderim heralde

Motosikleti
    Honda NC750x 2015
    Aydın abi O işler bizi aşar. Ha Allah ömür verirse bilinmez neler olur ben benim olan motordan yada arabada daha iyisini hiç görmedim inan hiç bmv Mercedes......vs hayalinde kurmadim NC şu anda bana yeterli yakın zamanda da bu değişmez

Şaka maka gözüm açıldı bayağı bayrama giderim heralde
    Bak ortalığı BMW ve DUCATI ile karıştırmam işe yaradı, sen bile iyileştin

Amaç Ducati, Bmw, değil, bu ne sessizlik ya burada.

Öte yandan bir noktaya kadar da haklısın, Honda bayii ile konuşuyordum, ya sen tamam BMW ye geçeceğim diyorsun ama, sıfır motoru satın almayı yaparsın tamam ama, ona servise ödeyeceğin para benzeri bir hondanın 3-4 katıdır farkında mısın dedi. Bizim bir arkadaş da Honda Cross Runner için servise girdi 1700TL garanti servis bakım çıkmış. Ki karşılığı olan Cross Tourer ne yazar o belirsiz.
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler