Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı viper08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostlar yılbaşı yasaklarinda hava filtresi değiştireyim diyorum . Ne marka önerirsiniz? Deneyimleriniz nasıl bu konuda ?
    Allah kolaylık versin; NC'lerde hava filtesi değiştirmek epeyice meşakatli. (Benim CB500F'te 5dk'lık iş...) Ben olsam orijinal filtre kullanırdım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MODALI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 - HONDA NC750 X DCT
    herkese selamlar tekrar.daha önce de yazdığım gibi nc750 x imi sattım ama ilgilenen olursa trexes üçlü çanta seti ve orijinal ön cam mevcut.eğer almak isteyen olursa sahibinden com da ilan numaralarını aşağıda yazıyorum.

çanta seti 876582898

ön cam 876582179

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:12 ----------

ön cam demişim . cam yani

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Vay ve Türkiye'de muhtemelen en çok sayıdaki NC motor ve çok canlı halden ölüye döndü başlık...

Olcay biraz yaşatmaya çalıştı ama o da bıktı herhalde. Bir de gevezeler hep başka motor aldı çoğu Afrika ya kaydı bir ben kaldım NC den başka binmem diyen

oguncelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750 x
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay ve Türkiye'de muhtemelen en çok sayıdaki NC motor ve çok canlı halden ölüye döndü başlık...

Olcay biraz yaşatmaya çalıştı ama o da bıktı herhalde. Bir de gevezeler hep başka motor aldı çoğu Afrika ya kaydı bir ben kaldım NC den başka binmem diyen
    Parayı bulursam bende afrika alacağım ahmet abi bulamayacağım için NC candır

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Yenisini 90.000'e alan olursa şenlenir buralar.

Motosikleti
    Alıntı oguncelik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Parayı bulursam bende afrika alacağım ahmet abi bulamayacağım için NC candır
    Sıralama xmax - NC - Afrika

Motosikleti
    Honda Nc 750 x
    Herkese selamlar

Nc nin aküsü bitti maalesef, hangi marka akü önerirsiniz

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X

Ben bu yaz sattım bir de motoru, uzun bir süre binmem herhalde motora sıkıldım.

Ama eski bir chopper alıp kurcalayasım var.

Herkese selamlar

Değerleri karşılayan, bilinen markalardan en ucuzu şu an hangisi ise ben onu alırdım.

Kaç yıllık akü seninki? Yani orjinal akü ise motor kaç model?

Benim akü 6 yıllıktı hala tık dememişti satana kadar, belki bu kış teklemiştir.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    Honda Nc 750 x
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bu yaz sattım bir de motoru, uzun bir süre binmem herhalde motora sıkıldım.

Ama eski bir chopper alıp kurcalayasım var.

Değerleri karşılayan, bilinen markalardan en ucuzu şu an hangisi ise ben onu alırdım.

Kaç yıllık akü seninki? Yani orjinal akü ise motor kaç model?

Benim akü 6 yıllıktı hala tık dememişti satana kadar, belki bu kış teklemiştir.
    Vlm takmıştım mayıs 2017 de, 1 haftadır tıklamaya başlamıştı, 2 gün önce hiç basmadı.

Motosikleti
    Vlm takmıştım mayıs 2017 de, 1 haftadır tıklamaya başlamıştı, 2 gün önce hiç basmadı.
    Bir kez basmadı diye hemen akü alma önümüz yaz her şartta gider. Şarj edin toparlarsa yazı çıkarır

Motosikleti
    Honda Nc 750 x
    Bir kez basmadı diye hemen akü alma önümüz yaz her şartta gider. Şarj edin toparlarsa yazı çıkarır
    Benimde böyle pis huyum var Ahmet abi, midem bulandı bir kere illa değiştirmem gerekiyor cumartesi muayene vardı, eşimin covid testi pozitif çıktı haliyle bende temaslı olduğum için bugün iş yerinden apar topar gönderdiler eve muayene de ertelendi aküde 10 gün yatacağız artık

Herkese selamlar

denimoto ile irtibata geçerseniz size uygun aküyü önerecektir.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2020 nc750x de arka amörtisör ayarını en yumuşağa aldım,konfor çok güzel oldu 70 kiloyum,ama tümsek ve çukurdan geçince tak diye bişey vuruyor.orta ayağı routech ten almıştım,omu vuruyor arka amörtisörmü anlayamadım,motoru yeni aldık daha,bu durumun sebebi ne olabilir acaba,ve ne yapmam gerekir?

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şehir içinde çok binmeden fan açması normalmi,daha yazda gelmedi zaten düşük devir çalışan sıfır makina

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2020 nc750x de arka amörtisör ayarını en yumuşağa aldım,konfor çok güzel oldu 70 kiloyum,ama tümsek ve çukurdan geçince tak diye bişey vuruyor.orta ayağı routech ten almıştım,omu vuruyor arka amörtisörmü anlayamadım,motoru yeni aldık daha,bu durumun sebebi ne olabilir acaba,ve ne yapmam gerekir?
    Tak dediğinize göre bence arka amortisörünüz vuruyor. Orta ayağın çarpma sesini öyle sert duyar mısınız bilemiyorum. Ama onu anlamak çok zor olmasa gerek.

Arka amortisör ön yükleme ayarı yapılırken genelde şöyle bir metod uygulanıyor. "Static sag" diye aratırsanız yabancı kaynaklarda bulabilirsiniz. Özetle; sürücü bütün ekipmanı ile motosikletin üzerine çıktığında, normal süspansiyon mesafesinin %20-30'u kadar çökecek şekilde ayar yapılıyor. Mesela motosikletin arkada 10cm süspansiyon mesafesi mi var, motoru doğrultuyorsun, arka kuyruktan yerden yüksekliğini ölçüyorsun. Daha sonra motora çıkıyorsun, birinin bu arada motoru dengede tutması gerekiyor, aynı noktadan tekrar ölçüyorsun. Arka kuyruğun 2-3 cm çökmesi gerekiyor. Eğer fazla çöküyorsa ön yüklemeyi arttırıyorsun, az çöküyorsa ön yüklemeyi düşürüyorsun. Tabi bu kabaca tavsiye edilen bir metod. Burdan başlayıp ihtiyacınıza göre gerekirse ön yüklemeyi arttırıp azaltabilirsiniz. Ama fazla düşürürseniz arka süspansiyon sık sık dibe vurur.
    blueway2 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Nc 750 x
    Merhabalar

Bugün otoparkta fren sıvılarını değiştirdim bayağı pis çıktı, ön fren gayet güzel olmuşken arka frene hava mı aldırdım acaba, işlem bittikten sonra turladım otopark içinde arka fren tutmuyor gibi hissettim nasıl bir yöntem önerirsiniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:31 ----------

Merhabalar

Bugün otoparkta fren sıvılarını değiştirdim bayağı pis çıktı, ön fren gayet güzel olmuşken arka frene hava mı aldırdım acaba, işlem bittikten sonra turladım otopark içinde arka fren tutmuyor gibi hissettim nasıl bir yöntem önerirsiniz
    Çıkan yağ

Motosikleti
    Honda Nc 750 x
    Merhabalar

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:31 ----------

Çıkan yağ

https://www.linkpicture.com/q/IMG_20210423_152242.jpg
    Bugün biraz freni pompalayıp içindeki havayı aldım yağıda biraz fazla koymuşum sanırım, antifirizi değiştirdim oda güzel oldu, 3 günlük kapanma bana yaradı. Sipariş ettiğim bagaj kapağı motoru da geldi, sıra geldi Ahmet abinin otomatik bagaj yapımına, öbür hafta onuda hallederim sanırım.

Motosikleti
    Honda NC750D Integra
    Arkadaşlar selamlar,

2014 NC750D Integra (49.000 km'de) alarak aranıza katıldım. Bizim başlık burası değil biliyorum ama orada çok az hareket olduğu için buraya yazmak istedim sorularımı.

Ön diskimi değiştireceğim bir sonraki bakımda. İnternette gezinirken bir İngiliz sitesinde Brembo marka ön disk buldum :
    https://www.nc700shop.com/en/braking...rake-disk.html

Bunu alırsam standart kaliperle ilgili bir sorun yaşar mıyım? Daha önce alan var mı? Direk Türkiye'den alabileceğim biri, bir firma vs var mı? Bunu alırsam balataları da Brembo alayım diyorum : https://www.hepsiburada.com/brembo-brembo-nc-750-s-abs-honda-fren-balatasi-on-2014-ve-sonra-07ho41sa-pm-HB00000SQSTE

Hanımla beraber biniyoruz genelde ve tek disk olduğu için zayıf geliyor bana frenler. Bir geliştirme olur en azından.

Ustam arka tork damperini de değiştirelim bir sonraki bakıma dedi. Türkiye'de internette bir türlü bulamadım. Bunun adı bazı yerlerde dişli takozu diye geçiyor ama bizim makineler için olanını bulamadım bir türlü :
    https://www.nc700shop.com/en/honda-o...amper-set.html

Üzerinde 45 litrelik Honda orjinal çanta var. Ben Shad SH58X almayı düşünüyorum. Shad plate benim çanta demirine uyum sağlar mı? Yoksa bir de çanta taşıyıcı mı almak zorunda kalacağım?

Aldıktan sonra yaptığımız yağ değişiminde Top 1 10W30 Full sentetik yağ kullandık. Ancak benim makine bu yağı pek sevmedi gibi. Vites değişimleri sarsıntılı ve arasıra viteste takılıp kalma sorunları başladı. Normalden daha erken bir değişim yapmayı düşünüyorum. Motul 7100 10W30 alayım diyorum. Başka bir öneriniz var mı?

İnternette 750D Integra olarak yaptığım aramalarda çok fazla seçenek çıkmıyor parçalarda. NC750'lerin özellikle mekanik parçaları birbirine tam uyumlu mudur?

Bir de aslında direk Integra konusu ama seleyi değiştirmeyi düşünüyorum. Hem ben hem de eşim çok rahat edemedik. Shad'ın bir konfor selesi var ama ısıtmalı vs derken fiyatı yüksek epeyce. Önerebileceğiniz bir sele imalatçısı vs. var mıdır (tercihen Ankara'da)?

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı mamutsmoto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selamlar,

2014 NC750D Integra (49.000 km'de) alarak aranıza katıldım. Bizim başlık burası değil biliyorum ama orada çok az hareket olduğu için buraya yazmak istedim sorularımı.

Ön diskimi değiştireceğim bir sonraki bakımda. İnternette gezinirken bir İngiliz sitesinde Brembo marka ön disk buldum :
    https://www.nc700shop.com/en/braking...rake-disk.html

Bunu alırsam standart kaliperle ilgili bir sorun yaşar mıyım? Daha önce alan var mı? Direk Türkiye'den alabileceğim biri, bir firma vs var mı? Bunu alırsam balataları da Brembo alayım diyorum : https://www.hepsiburada.com/brembo-brembo-nc-750-s-abs-honda-fren-balatasi-on-2014-ve-sonra-07ho41sa-pm-HB00000SQSTE

Hanımla beraber biniyoruz genelde ve tek disk olduğu için zayıf geliyor bana frenler. Bir geliştirme olur en azından.

Ustam arka tork damperini de değiştirelim bir sonraki bakıma dedi. Türkiye'de internette bir türlü bulamadım. Bunun adı bazı yerlerde dişli takozu diye geçiyor ama bizim makineler için olanını bulamadım bir türlü :
    https://www.nc700shop.com/en/honda-o...amper-set.html

Üzerinde 45 litrelik Honda orjinal çanta var. Ben Shad SH58X almayı düşünüyorum. Shad plate benim çanta demirine uyum sağlar mı? Yoksa bir de çanta taşıyıcı mı almak zorunda kalacağım?

Aldıktan sonra yaptığımız yağ değişiminde Top 1 10W30 Full sentetik yağ kullandık. Ancak benim makine bu yağı pek sevmedi gibi. Vites değişimleri sarsıntılı ve arasıra viteste takılıp kalma sorunları başladı. Normalden daha erken bir değişim yapmayı düşünüyorum. Motul 7100 10W30 alayım diyorum. Başka bir öneriniz var mı?

İnternette 750D Integra olarak yaptığım aramalarda çok fazla seçenek çıkmıyor parçalarda. NC750'lerin özellikle mekanik parçaları birbirine tam uyumlu mudur?

Bir de aslında direk Integra konusu ama seleyi değiştirmeyi düşünüyorum. Hem ben hem de eşim çok rahat edemedik. Shad'ın bir konfor selesi var ama ısıtmalı vs derken fiyatı yüksek epeyce. Önerebileceğiniz bir sele imalatçısı vs. var mıdır (tercihen Ankara'da)?
    Disk için Denimoto'dan Galfer sorabilirsiniz. Ayrıca yerli SBS Brakes markası var, onları da arayabilirsiniz.

Gösterdiğiniz parçaya kaplin lastiği diyorlar sanırım. Eğer sizinkinde boşluk az ise içine iç lastik parçaları sıkıştırıp bir müddet daha eski kaplin lastiği ile devam edebilirsiniz. Bunun için Honda Esengül vb. yetkili servisleri de arayabilirsiniz. (Ben parçaları genelde Esengül'den alıyorum...)

NC750X için Motul 7100 10W-30 gayet güzel çalışıyordu. Integra için de (başka bir sorun yoksa) düzgün çalışacaktır...
    mamutsmoto bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şehir içinde çok binmeden fan açması normalmi,daha yazda gelmedi zaten düşük devir çalışan sıfır makina
    30 k nc kullandım hiç fan açtığını bilmem uzun yol şehir içi hiç duymadım hiç fan çalışmadı desem yalan olmaz
    ama tenere ile toprak yola gireyim 2 km olmadan har har başlardı afrika da aynı sanırım 1. vites gitmeyi pek sevmiyor
    yamaha bu konu da daha iyi di fan açması kötü birşey değil ama fakat bi baktır bence
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler