Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    suzuki an125
    herkeze selam.uzun süredir işlerimin yoğunluğundan yazamıyordum,ama ara ara girip yazılarınızı okudum..aramıza yeni katılan arkadaşlara hoşgeldiniz diyelim önce...maşallah gezileriniz ve fotolarınız süper
    Alıntı acoskun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Kayar2;
    Sağolsun bana Kilitçi hocamız alıp gönderdi, kendim İstanbul'a gitmiştim, bulamamıştım, daha doğrusu bulduklarım 300 Tl civarıydı, çok pahalı geldi, ama bir kaç müdahale ile 80 Tl. bir paraya harika bir ayaklık oldu.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:23 ----------

Merhaba Özgür Bolsu;
    Harika bir anlatım, Allah hayırlı uğurlu etsin, kazasız belasız binersin inşallah.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:30 ----------

Arkadaşlar Merhaba;
    Son susturucu sökülmül hali ile çıkarttığı tok ve gür sesi yükeleme denemesi yapıyorum, inşallah başarılı olurum.

http://www.youtube.com/watch?v=3uzRnP5GTuE
    ayhan abi ayaklığa nasıl bir işlem uyguladın bizim gv'lere uyması için merak ettim..ayaklık takıp vites arka pedalı takmak istiyorum..eski motorum o şekildi ve inanılmaz rahattı vites yükseltmesi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:20 ----------

Alıntı Özgür Bolsu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli arkadaşlar...malum Ankarada deli gibi yağmur yağıyor bu mevsimde ve bende bir şekilde yağmurda kaldım...sorum şu güneşli bir havada motorunuzu yıkarken nelere dikkat ediyorsunuz..bir de arabalara kullanılan pasta cilalardan kullanan var mı hiç..parlaklık vs nasıl bir sonuç veriyor...ve en son olarakta bana önerebileceğiniz piyasada bulabileceğim mamuller varmı? (Kovaya pril sık, köpürt kurula önerileride kabulumdür falan marka al , biraz pahalı olsada memnun kalırsın önerileride..) saygılarımla...
    yeni motorun hayırlı olsun,Allah ağız tadıyla kullanmak nasip etsin özgür.ben nasıl yıkadığımı anlatayım...derinlemesine bir temizlik yapacaksam kovaya biraz bulaşık deterjanı sıkıp su dolduruyorum...köpüren suya fırçayı daldırıp daldırıp motosikleti yıkıyorum ve sonra tazzikli olmayan su tutarak durulayıp kuruluyorum..çabuk yıkama yapacaksam kovaya duru su doldurup nalburdan aldığım kocaman sıva süngerini suya daldırıp sulu sulu motoru siliyorum.süngerdeki su akarken kiride akıtıyor ve kuruluyorum...motorunu yıkarken sele altına su gitmemesine dikkat et..tazzikli su kullanmassan gitmeside pek mümkün değil..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:25 ----------

Alıntı Şenonar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm arkadaşlar Benim apache yi satıp bir gv 250 almayı düşünüyorum bana tavsiyeleriniz neler olur.
    Sonuçta tarz değiştiricem Motorun artıları ve eksileri neler biraz açıklama yaparsanız Çok memnun olurum.
    Motosiklet bilgim baya var 2.5 senede 40.000 km yi aşkın yol yaptım
    dostum forum sayfalarını biraz okursan çok çok fazla bilgi bulabilirsin gv250 hakkında..okumanıda şiddetle tavsiye edrim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    timoti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 idi, Honda VT750 oldu
    Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hakan abi resimlere bakınca inanmassın belki,aynı şekilde yine yoruldum

Çok güzeldi yaa...

Ellerine sağlık Hakan abi

Heee abi ogün benzinlikten ayrıldığımızda evedönüş yolunda ıslandınmı? Aklımda kaldın valla
    Çorum'da yağmurun dinmesini bekleyip Uğurludağ'a doğru yola çıktım. Yağmur yoktu ama yerler ıslaktı. O yüzden dikkatli ve yavaş gitti. Mehmet güzel geziydi yaparız yine.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:37 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:34 ----------

Merhaba Timoti;
    Sizi kıskanmadım dersem yalan olur, gezinize rehberlik etmek isterdim, baraj deyince Alacahöyük'te dünyanın ilk barajını gözden kaçırmışsınız, Hattuşa'da yollara parke taş döşemişler, çok güzel olmuş, GV250 ile en çok gitmek istediğim yerlerden birisi idi. Yazılıkaya'yı görmemenize üzüldüm. Seyyar satıcılar Yazılıkaya'da kulübe kurmuşlardı. Orda hem ellleri ile heykel yapıp, o heykelleri satarlar. Orda bir çok arkadaşım vardı. Çok güzel bir gezi olmuş, bir gün kimbilir belki yolumuz tekrar oraya düşer...
    Hocam emekli olunca atlayıp gelin gezeriz gönlümüzce. Hem rehberliğiniz keyifli ve doyurucu olur zannımca.

Hazer yoktun uzun zamandır. Tekrar hoşgeldin.
    En umutsuz köle, köle olduğunu bilmeyendir.

kilitci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Timoti senin gezilerini keyifle takip ediyorum buradan.Resimler ve anlatım tarzın çok eğlenceli hem hiç görmediğimiz yerler görüyoruz gerçi ayhan abi gezmiş heralde oraları ama ben hiç gitmedim böylece görmüş oldum.

acoskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650
    Merhaba Hazer Hocam;
    Mustafa Hocam bana alıp gönderdi, monte ettiğim deliği Kilitçi( Mustafa) Hocam'mı deldirdi bilmiyorum. Ben sadece tam olarak oturması için uzayan bir demiri demici de biraz çarka tutup, kestirdim. Tıpa tıp uydu. Hazer hocam, arka pedala vitesi takmak nasıl olur bilmiyorum.

Mustafa Hocam; Çorum Sungur'lu, Boğazkale ve Osmancık ilçelerinde 5 yıl görev yaptım. O bölgeyi en ücra köylerine kadar gezme fırsatım oldu. Oralarda çok güzel dostluklar edindim, hala görüştüğüm arkadaşlarım var. Eski görev yaptığı yerleri insan özlüyor. Bir dostum da o bölgeye gidince insanı heyecanlandırıyor.
    Şarköy'de Sigortacı...

Motosikleti
    BMW F650GS
    Hazer merhaba.
    Şu arkadan basma vites olayını bende istiyorum fakat ona uyacak bişey bulamadım sen nereden almayı düşünüyorsun.

Motosikleti
    suzuki an125
    Alıntı kilitci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hazer merhaba.
    Şu arkadan basma vites olayını bende istiyorum fakat ona uyacak bişey bulamadım sen nereden almayı düşünüyorsun.
    http://www.hyosungsource.com/parts/g...d-heel-shifter
    geniş ayaklık,2 adet hava filtresi ve vites ters ayaklığı kargo dahil 200 tl civarı tutuyor...sanıım buradan sipariş verecem hepsini....80 tl ayaklık tutuyorsa çin işi olanı,30x2=60 tl tl hava filtreleri tr fiyatı..ben orjinal ayaklık,orjinal hava filtresi 2 adeti ve ters vites ayaklığı 200 tl'ye uyguna almış olucam sanırım

timoti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 idi, Honda VT750 oldu
    Alıntı HAZER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geniş ayaklık,2 adet hava filtresi ve vites ters ayaklığı kargo dahil 200 tl civarı tutuyor...sanıım buradan sipariş verecem hepsini....80 tl ayaklık tutuyorsa çin işi olanı,30x2=60 tl tl hava filtreleri tr fiyatı..ben orjinal ayaklık,orjinal hava filtresi 2 adeti ve ters vites ayaklığı 200 tl'ye uyguna almış olucam sanırım
    Hocam ben de geniş ayaklık, koltuk kılıfı, sis farı ve birkaç ufak tefek şey daha alacağım
    1) kargo nasıl ücretlendiriliyor?
    2) beraber sipariş versek daha ucuza gelir mi?
    3) girişte vergi sorunu oluyor mu?
    4) vergi parçaların toplam fiyatına bağlı olabilir mi?

gibi sorular var aklımda siz nedersiniz? Uygun olursa önümüzdeki hafta beraber isteyebiliriz.
    En umutsuz köle, köle olduğunu bilmeyendir.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650
    Hazer Hocam;
    Eğer 200'e mal edebilirsen süper olur...
    Şarköy'de Sigortacı...

Motosikleti
    suzuki an125
    Alıntı timoti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ben de geniş ayaklık, koltuk kılıfı, sis farı ve birkaç ufak tefek şey daha alacağım
    1) kargo nasıl ücretlendiriliyor?
    2) beraber sipariş versek daha ucuza gelir mi?
    3) girişte vergi sorunu oluyor mu?
    4) vergi parçaların toplam fiyatına bağlı olabilir mi?

gibi sorular var aklımda siz nedersiniz? Uygun olursa önümüzdeki hafta beraber isteyebiliriz.
    dostum bildiğim kadarı ile 150 euro altı alışverişlerde gümrük sorunu olmuyor...200 tl'lik alışverişte olması imkansız..ama dediğin gibi bereber verirsek sipariş sorun çıkma ihtimali yüksek :( siteye üye ol fiyatlar tl olarak görünüyor zaten...almak istediklerini sepete atıp kargo fiyatınıda görebiliyorsun..kargo fiyatı kilo olarak hesaplanıyor

Hazer Hocam;
    Eğer 200'e mal edebilirsen süper olur...
    2 hava filtresi,geniş ayaklık ve vites pedalı 119tl + kargo 77tl=196 tl toplam maliyet eve teslim

Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650
    dostum bildiğim kadarı ile 150 euro altı alışverişlerde gümrük sorunu olmuyor...200 tl'lik alışverişte olması imkansız..ama dediğin gibi bereber verirsek sipariş sorun çıkma ihtimali yüksek :( siteye üye ol fiyatlar tl olarak görünüyor zaten...almak istediklerini sepete atıp kargo fiyatınıda görebiliyorsun..kargo fiyatı kilo olarak hesaplanıyor

2 hava filtresi,geniş ayaklık ve vites pedalı 119tl + kargo 77tl=196 tl toplam maliyet eve teslim
    Hazer Hocam;
    Daha önceden Yörük hocamda bu site hakkında tavsiye de bulundu. neden cesaret edemedim bilmiyorum. Güvenilir site olduğunu söyledi. Ayaklık değil, ama başka hesaplar yaptım, Türkiye ile aynı fiyata yaklaşıyordu. Sanırım onun için kararlı davranamadım. Ama söylediğin fiyata çok cazip, kaçırmamanı tavsiye ederim. Saygılarımla..
    Şarköy'de Sigortacı...

Motosikleti
    2010 gv 250
    bende birşeyler alıcam siteden ancak paypala üye olmak gerekiyor paypalda karttan para çekiyor yanlış bilimiyorsam bu paypal kaç para çekiyor karttan ? aslında paypala üye olmuş bir arkadaşa biz parasını peşin versek o bize alsa hepimiz ayrı ayrı paypala para vermemiş oluruz?

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Arkdaşlar http://www.hyosungsource.com/parts/g...250aftermarket bunu almayı düşünüyorum ama dogal olarak tereddütlerim var bir başka konu ise size linkini attıgım zincir dişli seti toplamda 88 tl ama şu zincir http://www.hyosungsource.com/parts/g...12-drive-chain tek başına 76 tl.

Açıkcası ilk linkini attıgım set halinde olan zincir dişli takımının kalitesi konusunda tereddütlerim oldu. İki zincir içinde "gt 250" yazıyor ama nerdeyse birisi digerinin iki katı??

Gelelim sorulara
    -Daha önce bu siteden parça olan oldumu?
    -Linkini verdigim zincir dişli seti hakkındaki düşünceleriniz nedir?

Motosikleti
    BMW F650GS
    Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkdaşlar http://www.hyosungsource.com/parts/g...250aftermarket bunu almayı düşünüyorum ama dogal olarak tereddütlerim var bir başka konu ise size linkini attıgım zincir dişli seti toplamda 88 tl ama şu zincir http://www.hyosungsource.com/parts/g...12-drive-chain tek başına 76 tl.

Açıkcası ilk linkini attıgım set halinde olan zincir dişli takımının kalitesi konusunda tereddütlerim oldu. İki zincir içinde "gt 250" yazıyor ama nerdeyse birisi digerinin iki katı??

Gelelim sorulara
    -Daha önce bu siteden parça olan oldumu?
    -Linkini verdigim zincir dişli seti hakkındaki düşünceleriniz nedir?
    Bu siteden parça alanlar oldu bu forumdan güvenilir olduğunu söylüyorlar.
    İlk linkteki parçada Afretrmarket yazıyor yani benim bildiğim kadarıyla yansanayi gibi bişey demek ikincide ise Genuine parts yazıyor bu da orjinal parça demek bana göre orjinalini almak daha mantıklı.

Motosikleti
    2010 gv 250
    siteden sisy bar ayaklık 274 lira + paypal. bana biraz pahalı geldi. site güvenilir ama paypal varsa sorun yok zaten.

sparkhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merhaba arkadaşlar. ben kanuni sv gv 250 almak için araştırma yapıyorum. İstanbulda uygun fiyata 2 adet sıfır buldum.sv ye geçtikten sonra parçaların farklılaşıp Çinli olduğunu okudum.Almalımıyım nelere dikkat etmeliyim bana yardımcı olurmusunuz?

Motosikleti
    Hyosung GV250
    selam arkadaşlar,

hyosungsource'dan alışverişim oldu, üstelik inanamayacğaım bi şekilde 4 günde siparişlerim elime ulaştı. bi sorun-sıkıntınız olursa mail atmaktan da çekinmeyin, mr. Lee diye bir bey işletiyor siteyi ve dükkanı, elinden geldiği kadar yardımcı oluyor. hatta istediğim parçalar için vida da eklerseniz pakete sevinirim falan demiştim de, eklemişti. :D

gümrük konusunda ise limit 100 euro, bayram/yılbaşı gibi bazı tatiller öncesi bir ay boyunca ise limit ya 200 ya da 300 euro'ya çıkıyor. şimdi onu net hatırlamıyorum doğrusu.

bu arada dün kilyos tarafına bi gezi düzenledik, yolda da iki üç GV250'li arkadaş gördüm, aranızdan birileri olabilir mi diye merak etmedim değil

Motosikleti
    2010 gv 250
    koreliler falan otaraf dürüst insanlar zaten hyundainin kaç tane müdürü yolsuzlukla suçlandı intihar ettiler hep. Bizim satıcılarımız gibi dürüstlük 1. sırada
    geçende ben istanbuldaydım eminönünde bi arkadaş gördüm ama çok uzaktan plaka uj 3287 galba çok zor okudum ama. queequeg alışveriş sürecini biraz anlatırmısın kredi kartı olayını falan... birde benim alacağım şeyler 190 lira civarında en fazla. ancak kargoyla 274 lira oluyor. 100 euroyu geçmemiş oluyorum dimi ? kargo dahil değil bu sınıra ?

Motosikleti
    Hyosung GV250
    paypal'in internet sitesine girip üye olman gerekiyor. www.paypal.com
    siteye kendi bilgilerini giriyorsun kredi kartı vesaire. bir kerelik 1 lira ya da 1 dolar gibi para çekiyorlar oradan kredi kartını doğrulamak için. ondan sonra paypal üzerinden şu anlık yapacağın bir şey yok.

hyosungsource.com'a girip oradan da bir üyelik açıyorsun, almak istediğin şeyleri sepete ekliyor en son da ödeme tuşuna basıyorsun. oradan ödeme seçenekleri sunuyordu yanlış hatırlamıyorsam, sen paypal'i seçiyorsun bu durumda. hyosungsource, seni doğrudan paypale aktarıyor. paypal'e üye olduğun kullanıcı adı ve şifrenle siteye giriş yapıyorsun ve sana ödeme onay ekranı geliyor. orada kime ne kadar ödeme yapacağının bilgileri ve detayları oluyor. orada ödemeyi yapmayı seçersen, paypal kredi kartından parayı çekiyor ve diğer kullanıcıya, yani bu durumda hyosungsource.com'a aktarıyor.

yani uzun lafın kısası, gittigidiyor'dan alışveriş yaptın mı hiç bilmiyorum ama, paypal gittigidiyor'un yaptığı aracılık görevini üstleniyor. böylece kredi kartın son derece güvenli ellerde oluyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:19 ----------

posta konusunda ise, paketlerin üzerine kutunun içeriğinin kaç lira veya dolar olduğunu yazıyorlar genellikle. o nedenle kargo içeriği dahil değil.

bu arada, genelde gümrük işleri yapan ptt'ye geliyor kutular. eğer direk onay verip geçirirlerse zaten adresine geliyor. ola ki ptt'de takıldı. gidiyorsun oraya, kutuyu önünde açıyorlar. ne aldın, kaç paraya geldi falan diye değerlendiriyorlar.

ben genelde bir şey satın aldığımda, kutunun üzerine ücreti düşük yazmalarını rica ediyorum. elektronik eşya olmadığı sürece %80 oranda sorunsuz elime geçiyor aldığım şeyler.

Motosikleti
    2010 gv 250
    verdiğin bilgiler gerçekten çok yararlı olacak teşekkür ederim.

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Alıntı queequeg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar,

hyosungsource'dan alışverişim oldu, üstelik inanamayacğaım bi şekilde 4 günde siparişlerim elime ulaştı. bi sorun-sıkıntınız olursa mail atmaktan da çekinmeyin, mr. Lee diye bir bey işletiyor siteyi ve dükkanı, elinden geldiği kadar yardımcı oluyor. hatta istediğim parçalar için vida da eklerseniz pakete sevinirim falan demiştim de, eklemişti. :D

gümrük konusunda ise limit 100 euro, bayram/yılbaşı gibi bazı tatiller öncesi bir ay boyunca ise limit ya 200 ya da 300 euro'ya çıkıyor. şimdi onu net hatırlamıyorum doğrusu.

bu arada dün kilyos tarafına bi gezi düzenledik, yolda da iki üç GV250'li arkadaş gördüm, aranızdan birileri olabilir mi diye merak etmedim değil
    Bir tane V-Strom 3 tane Gv li grup vardı;ben onlarla karşılaştım.
    Kolpa Adamları

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 14 kullanıcı var. (0 üye ve 14 misafir)

Bu Konudaki Etiketler