Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ertakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Led olduğuna hanım emin. Gelip geçen biriydi heralde : ) Bakımlara gittiğim zaman ben de mutlaka çaylarını kahvelerini içerim. Zaten bana bu forumu tavsiye eden de Polat abi. Güzel insanlardır dedi, sağolsun doğru da demiş : ) Hafta boyunca saat 15.00 da vardiyam biter, müsait olduğun bir zaman görüşelim sizlerle tanışalım isterim abi. Servisi basabiliriz mesela

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Ertakan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Led olduğuna hanım emin. Gelip geçen biriydi heralde : ) Bakımlara gittiğim zaman ben de mutlaka çaylarını kahvelerini içerim. Zaten bana bu forumu tavsiye eden de Polat abi. Güzel insanlardır dedi, sağolsun doğru da demiş : ) Hafta boyunca saat 15.00 da vardiyam biter, müsait olduğun bir zaman görüşelim sizlerle tanışalım isterim abi. Servisi basabiliriz mesela
    Ben bakıma değil hep geyiğe gidiyorum, hatta yazın her akşam uğruyordum hala kovmadılar
    Facebook'tan şu gruba kendini ekle, buluşma görüşme kısmını genelde oradan hallediyoruz anlık olarak daha ulaşılabilir olduğu için. http://www.facebook.com/groups/gv250/ Yarın ya da haftanın kalan diğer günlerinden birinde sahilde bi çay içeriz.

mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    Arkadaşlar bu hafta içi motorumu bakıma sokmak istiyorum yağ filtremin kapak saplamalarından biri yalama oldu onun için sanayiye gideceğim hazır da el atmışken komple bakıma girsin istiyorum karbüratör temizliği falan sübap ayarları falan gibi size soracağım sübap ayarları nedir emme 0.20 egzoz 0.30 die biliyorum doğrumudur ?? Arka silindirden sübap sesi geliyor çekişinde gidişinde hiç bi sıkıntı yok ama yinede kontrol ettirmek istiyorum

Levent E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Günaydın herkese.Ridvan in da bahsettigi ekipman konusunda birseyler paylaşayım;üzerimde montum,yagmuluk takımı,bot yagmurlugu,maske,pofuduk bir korumalı eldiven olmasına rağmen bazı yerlerde cok üşüdüm.saganak yağmurda hiç sorun olmadı ancak malkara tarafında durduğumda cok titredim,çünkü sıcaklık 2-3 derecelerdeydi ve üzerinizdekiler buz gibi oluyor,hava geçmese de soğuk bir duvara yaslanmissiniz gibi üşüyorsunuz.kaskimin da sadece yazın kullanılabileceğini anladım;hava kanallarını kapatsam da içeride fırtına vardı termal iclik giymek sartmis onu da anladım guzel bir kaskin gerekliliğini de
    Rıdvan in Facebook'ta paylaştığı tişörtten maske yapımını uyguladım(kulakların çinlisi mı?),birde göğsüme gazete koydum eski usul,olay çözüldü..hatta Gelibolu'da bir tesisteki termometre bozuk degilse(saati doğruydu)sıcaklık 1derece gösteriyordu,120km ile seyrettim üşümedim.o kadar giyinip sorunu gazetenin çözmesi manidar oldu bence.
    Doğru giyinmeden kesinlikle yola çıkmayın ben acemi olduğumdan hala deneme yanılma yontemlerindeyim ama benim gibi arkadaslara tavsiyem;"hötünüz donar arkadaslar aman diyim yolculuk eziyete dönüşmesin"

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:00 ----------

Düzeltme yapayım erkan paylaşmış Facebook sayfasında,teşekkürlerimi geri alıp erkan a sunarım Rıdvan cim
    Zengibar bunu beğendi.
    Gitmek istedikten sonra her yer yakındır.

TwisTeD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gv250 2007
    Polat bana da bahsetmişti, eli yüzü düzgün anlaşabileceğiniz tipleri size yönlendiriyorum diye Bu hafta içi buluşma yapalım, tazeleme, kaynaşma misali

Gazete olayı baya bi güzel evet, eskiden motorun çantasında gazete gezdirirdim

Johnizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV650
    kim demiş gvlerde led stop yok diye?

Rıdvan'ım bana kışlık bi yağ tavsiye et, yağı filtreyi değişeyim... mobil, castrol, shell, motul cart curt kafam duman oldu bi haftadır en iyisi hangisi diye arayıp durmaktan... zeytinyağı de onu koyucam sana itimadım sonsuz bilirsin
    Carpe diem!

4 teker bedeni, 2 teker ruhu taşır!

Hayat; Aldığımız solukların değil, soluğumuzun kesildiği anların toplamıdır!

Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Bu Perşembe bir buluşma olur mu acaba?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı mali_181 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu hafta içi motorumu bakıma sokmak istiyorum yağ filtremin kapak saplamalarından biri yalama oldu onun için sanayiye gideceğim hazır da el atmışken komple bakıma girsin istiyorum karbüratör temizliği falan sübap ayarları falan gibi size soracağım sübap ayarları nedir emme 0.20 egzoz 0.30 die biliyorum doğrumudur ?? Arka silindirden sübap sesi geliyor çekişinde gidişinde hiç bi sıkıntı yok ama yinede kontrol ettirmek istiyorum
    Kabüratör temizliği falan için cevabım, en etkili yöntem olan çalışıyorsa kurcalama olur. Eğer bir şikayetin yoksa ayar yapma çabasıyla daha kötü hale gelebilir hiç gerek yok yani. Sübap ayarı diye bir şey yok bu motorda. Zaten üstten egzantrikli olduğu için ayar yapacak bir düzenek de yok. Uzuuun km'ler boyunca da sübap boşluğu oluşmaz. Oluştuğunda da sübap fincanlarının altındaki şimler uygun olan kalınlıktakilerle değiştirilir. Kısacası filtre sapalamasını değiştirmek haricinde hiç bir şey yapmana gerek yok.

Alıntı Levent E. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günaydın herkese.Ridvan in da bahsettigi ekipman konusunda birseyler paylaşayım;üzerimde montum,yagmuluk takımı,bot yagmurlugu,maske,pofuduk bir korumalı eldiven olmasına rağmen bazı yerlerde cok üşüdüm.saganak yağmurda hiç sorun olmadı ancak malkara tarafında durduğumda cok titredim,çünkü sıcaklık 2-3 derecelerdeydi ve üzerinizdekiler buz gibi oluyor,hava geçmese de soğuk bir duvara yaslanmissiniz gibi üşüyorsunuz.kaskimin da sadece yazın kullanılabileceğini anladım;hava kanallarını kapatsam da içeride fırtına vardı termal iclik giymek sartmis onu da anladım guzel bir kaskin gerekliliğini de
    Rıdvan in Facebook'ta paylaştığı tişörtten maske yapımını uyguladım(kulakların çinlisi mı?),birde göğsüme gazete koydum eski usul,olay çözüldü..hatta Gelibolu'da bir tesisteki termometre bozuk degilse(saati doğruydu)sıcaklık 1derece gösteriyordu,120km ile seyrettim üşümedim.o kadar giyinip sorunu gazetenin çözmesi manidar oldu bence.
    Doğru giyinmeden kesinlikle yola çıkmayın ben acemi olduğumdan hala deneme yanılma yontemlerindeyim ama benim gibi arkadaslara tavsiyem;"hötünüz donar arkadaslar aman diyim yolculuk eziyete dönüşmesin"
    Düzeltme yapayım erkan paylaşmış Facebook sayfasında,teşekkürlerimi geri alıp erkan a sunarım Rıdvan cim
    Termal içlik, kışlık mont, kışlık pantolon, kışık eldiven ve bot ile üşüme ihtimali olan yerlerin sadece el ve ayaklar olur. Ayakları daha soğuğa dayanıklı bir botla sıcak tutabilirsin ama eller en iyi eldivenle bile üşüyebiliyor çook soğukta. Elcik ısıtmayla buna epey engel olunabilir ya da kurye elciği takıp kar yağarken yazlık eldivenle bile dolaşılabilir.

Alıntı Johnizm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kim demiş gvlerde led stop yok diye?

Rıdvan'ım bana kışlık bi yağ tavsiye et, yağı filtreyi değişeyim... mobil, castrol, shell, motul cart curt kafam duman oldu bi haftadır en iyisi hangisi diye arayıp durmaktan... zeytinyağı de onu koyucam sana itimadım sonsuz bilirsin
    Belki senin eski motoru görmüşlerdir.
    Zeytinyağı bizim motora dokunuyor onu kullanma Bence ne idüğü belirsiz bir yağ olmadıkça yani bilinen herhangi bir marka olursa hangisi olduğu çok büyük önem teşkil etmiyor. Yeter ki 4 zamanlı motosiklet yağı olsun, scooter vs. yağı olmasın şanzıman yağlayan cinsinden olsun. (JASO MA ibaresi bunun standardıdır) Ama ille de marka dersen Motul al bence.

Bu Perşembe bir buluşma olur mu acaba?
    Bugün olur, yarın olur, Perşembe olur bir yerde oturup çay içmek için 15 gün önceden etkinlik düzenleyecek değiliz.
    maxi97 bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Bence de öyle evimin dibi oluyor zaten de millet islerini ona göre ayarlıyor,vize cikariyor falan falan..Adını onceden koymak lazım heralde

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Bence de öyle evimin dibi oluyor zaten de millet islerini ona göre ayarlıyor,vize cikariyor falan falan..Adını onceden koymak lazım heralde
    Bırak zaten vize uygulamasına tabi olanlar hiç gelmiyor. Sonra bir de motosiklet kullanıyoruz özgürüz biz falan diye dolaşıyorlar ortalıkta Özgürlük tasmanın yettiği yere kadar değildir.
    YÖRÜK bunu beğendi.

TwisTeD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gv250 2007
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bırak zaten vize uygulamasına tabi olanlar hiç gelmiyor. Sonra bir de motosiklet kullanıyoruz özgürüz biz falan diye dolaşıyorlar ortalıkta Özgürlük tasmanın yettiği yere kadar değildir.
    Rıdvan bir yerlerde kavga çıkaracaksın

Bu ara pek bi özgürüm, isterseniz bu akşam bile olur, Rıdvan patlat feysten davetiye

Motosikleti
    Hyosung GV650
    peki motul 5100 10w-40 mı castrol power1 10w-40 mı?
    Carpe diem!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı TwisTeD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rıdvan bir yerlerde kavga çıkaracaksın
    O lafların hedefi kendini biliyor. (nasıl olsa foruma bile giremeyecek kadar kısıtlı )

Alıntı TwisTeD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ara pek bi özgürüm, isterseniz bu akşam bile olur, Rıdvan patlat feysten davetiye
    Olabilir, akşama daha çok var.

Aslında dediğim gibi çok fark etmiyor bence ama Motul al.

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    http://www.motosikletim.com.tr/urun/...-15w50-4l.aspx
    önerim budur,bir sonra ki yağ değişiminde bunu düşünüyorum.motor ustası da bana tavsiye etmişti...

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı audioslave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motosikletim.com.tr/urun/...-15w50-4l.aspx
    önerim budur,bir sonra ki yağ değişiminde bunu düşünüyorum.motor ustası da bana tavsiye etmişti...
    bizim cihazlarda soğutma sıkıntısı yaşanmıyo, 250de yağ, 650de su soğutma var zaten... bide yüksek devir yapan aletler, tork değilde beygir var... ayrıca kış geldi 15w'lik değilde 10w'lik daha uygun olmaz mı?
    audioslave bunu beğendi.
    Carpe diem!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    bizim cihazlarda soğutma sıkıntısı yaşanmıyo, 250de yağ, 650de su soğutma var zaten... bide yüksek devir yapan aletler, tork değilde beygir var... ayrıca kış geldi 15w'lik değilde 10w'lik daha uygun olmaz mı?
    Evet, senin için öyle bir yağa gerek yok, aslında bizim motorlarda da pek gerek yok ama denenebilir.

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Ozaman ortalama ama güzel bir yağ: Castrol Power 10w-40

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Geleneksel Perşembe Buluşması bugün (evet bugün Pazartesi biliyorum ) saat 19.00'da Ömür plaza Burger King'de. Sonrasında yine her zamanki gibi 20.30 civarı Florya'ya geçeriz.

mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    Ya geçen bir iki gv ile karşılaştım onlarda çok düzenli bi çalışma sesi var ama mesela benm arka sübap tan çıkı çıkı die ses gelio bi kaç kişi de senn gibi dedi çekişnde sıkıntı yoksa hiç kurcalatma dedi daha kötü belalar alabilirsin başına dediler ben birde 2.el aldığım için uzun süredir bakımsızdır die de korkuyorum ama heralde en iyisi elletmemek birde birşey daha soracağım affınıza sığınarak şimdi ön silindirin eksosunu parmağımla biraz tıkıyorum sonra arka silindirin ön silindir daha pata pata çalışıyor arka silindir daha sakin ve sessiz bu normalmi?? Yoksa ikiside aynı şekilde ve seste mi çalışmalı??

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı mali_181 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya geçen bir iki gv ile karşılaştım onlarda çok düzenli bi çalışma sesi var ama mesela benm arka sübap tan çıkı çıkı die ses gelio bi kaç kişi de senn gibi dedi çekişnde sıkıntı yoksa hiç kurcalatma dedi daha kötü belalar alabilirsin başına dediler ben birde 2.el aldığım için uzun süredir bakımsızdır die de korkuyorum ama heralde en iyisi elletmemek birde birşey daha soracağım affınıza sığınarak şimdi ön silindirin eksosunu parmağımla biraz tıkıyorum sonra arka silindirin ön silindir daha pata pata çalışıyor arka silindir daha sakin ve sessiz bu normalmi?? Yoksa ikiside aynı şekilde ve seste mi çalışmalı??
    Daha önce sübap açısından herhangi bir bakım yapılması gerekmediği için bu açıdan bakımsız olması gibi bir şey yok, bu kadar dert etme. Ses iyice artarsa eğer egzantrik gergilerinden dolayı olabilir şimdilik herhangi bir şey yapmana gerek yok. Egzoz sesine de aldırma çünkü sen hiç bir zaman tam olarak sadece ön ya da arka silindirin egzozunu kapatamazsın dolayısıyla duyacağın ses seni aldatır. Çünkü egzozlar susturucu kısmına gelmeden önce birbirleriyle bağlantılı, yani sen bir yerden kapatınca diğer yerden çıkıyor yine.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler