Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    g_gokhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Merhaba mozenc Hangi konuda kararsiz kaldigini soylersen sana yardimci olabilirim elimden geldigi kadar,bnde bi kac gunluk gv kullanicisiyim ;)

---------- Post added at 10:39 ---------- Previous post was at 10:35 ----------

Tesekkurler mhmtrn,umarim hepimiz icin oyle olur..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Dun aksam arkadasla kisa bi dolandik, 9-10 bin civari vites degistirerek trafikte ilerleyince herkesin arkanizda kalmasi enteresan bir durum oldu yani Normalde boyle devirli kullanmam ama iste dun bi gaza geldik, oyle biraz bastik, iyi ki 600 luk bisi ile baslamamisim dedim yine kendi kendime, bizim alet 250 gibi gitmiyor valla gaza asilinca Ah ahh bekle ulen er6n sira sana da gelecek, hos bu arada kafami dragstar ile bulandirmaya calisanlar da var tabii, capir kardesligi bozulmasin hesabi
    ANGARAJ
    Whatever it is, it's better in the wind.
    Only a biker knows why a dog sticks his head out of a car window.

HERKESE MERHABAAA.
    YAŞ 35 PLAKADA 35. YAKLAŞIK 20 SENELİK ARABA KULLANICISIYIM. MOTORA HİÇ İLGİM YOKTU. AMA 5 AY ÖNCE Bİ KAŞINTI GELDİ. (SANIRIM YAŞLANMAK).ARAŞTIRMAYA BAŞLADIM. EHLİYETE YAZILDIM.KASIMDA EHLİYET TAMAM.
    SIRA MOTOR ALMAYA GELİNCE.OTURUPDA BİNİLEN MOTORLAR HOŞUMA GİDİYOR.O SEBEPLE CRUİSER MOTOR ALBENİSİNE KAPILDIM.SİZ AKTİF KULLANICILARIN FİKRİNİ ALMAK İSTEDİM.TAVSİYENİZ NE YÖNDE OLUR. SIFIR VEYA 1-2 YASINDA , YADA JAPON. ENJEKSİYONLU, KARBÜRATÖRLÜ.KAÇ CC

VAKİT AYIRDIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM

BOY :180cm
    KİLO : 105kg(GÖBEKLİ)
    KIYAFET : SPOR
    (NOT: PİSİKLET SÜRMEYİ YENİ ÖĞRENDİM)

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Bisikleti yeni öğrendiysen korumaları giymeyi ihmal etme; illa ki düşersin. Benim yaş 32, kilo 100 boy 180; motor altında sırıtmaz gayet kalıplı bir motor. Herkes 650lik sanıyor; arada bu binlik mi diye soran da var. Başlamak için iyi bir motor bence. İkinci el alsan daha az canın yanar; düşme kalkma balata yakma gibi hadiseler olabiliyor çünkü ilk başlangıçta.
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

Motosikleti
    Hyosung GV250
    slm herkese,bugun ufak bi gezinti yaptım yanlız gezi esnasında burnuma biraz benzin kokusu geldi hatta rahatsız bile etti.acaba bi sıkıntı olabilir mi bu durum ?

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Alıntı LAPİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    HERKESE MERHABAAA.
    YAŞ 35 PLAKADA 35. YAKLAŞIK 20 SENELİK ARABA KULLANICISIYIM. MOTORA HİÇ İLGİM YOKTU. AMA 5 AY ÖNCE Bİ KAŞINTI GELDİ. (SANIRIM YAŞLANMAK).ARAŞTIRMAYA BAŞLADIM. EHLİYETE YAZILDIM.KASIMDA EHLİYET TAMAM.
    SIRA MOTOR ALMAYA GELİNCE.OTURUPDA BİNİLEN MOTORLAR HOŞUMA GİDİYOR.O SEBEPLE CRUİSER MOTOR ALBENİSİNE KAPILDIM.SİZ AKTİF KULLANICILARIN FİKRİNİ ALMAK İSTEDİM.TAVSİYENİZ NE YÖNDE OLUR. SIFIR VEYA 1-2 YASINDA , YADA JAPON. ENJEKSİYONLU, KARBÜRATÖRLÜ.KAÇ CC

Öncelikle hoşgeldiniz.
    Bisiklete binmekle motor kullanmak birbirlerine benziyor,çünkü ikisinde de dururken ayakta dik konumda tutmak gerekiyor ve ilk kalkışı yapana kadar denge sağlamak gerekiyor.Fakat hiç bisiklete binmemiş,motora binemez diye bir durum da yok,bisikleti yalayıp yutmuş biri gibi hemen binemez belki ama kısa zamanda alışır motoru kullanmaya.
    Cruiser sınıfında Hyosung gv 250'ler hem görüntü olarak hemde fiyat aralığı olarak (fiyat/performans) iyidirler.Zaten önceki yazılarda kronik sorunlar ve ufak tefek arızalar bahsedilmiş,ne gibi önlemler alınabilir yada nasıl tamir edilebilir yazılmıştır.
    Kendi fikrimi sorarsan eğer; bu motor için enjeksiyonlu yada karbüratörlü farketmiyor.Km olarak bir değer veremiyorum çünkü önemli olan motorun diri olması,yani 8000-1000km'de yatmış motordansa 20000-25000 de yol yapmış ve belli periyotta kullanılmış motoru tercih ederim.Ki bu durum da tamamen sizin motora ayıracağınız bütçeyle alakalı,çünkü düşük km olanlar daha yüksek fiyattan satışa çıkarlar bu bir genel kural
    Bizim motorlarımız Kore yapımı ve Türkiye'de Kanuni firmasının elinde olan,tanıtımı yapılmayan,kaliteli ve ucuz sınıfında bir markadır,maalesef ki talihsiz bir markadır distribütor anlaşmazlıklarına kurban gitmiştir.Bu yüzden Japon iyidir,Kore kötüdür diyemeyeceğim,bu durumda tamamen bütçe ile alakalı,bende bu motoru alırken eğer birkaç bin fazla param olsaydı belki Dragstar 250 alırdım.Ama bütçem bu markayı ve bu modeli almaya yetti.Alırken Cbr125r veya sıfır Cbf150 de alabiliyorken ben 2005 model gv 250 tercih ettim ki iyi ki de böyle yapmışım,son derece memnunum,yolda bakışları hissetmek güzel bir duygu dediğiniz gibi albenisi olan makineler.
    Şimdiden hayırlı olsun,en yakın zamanda yolun diğer yarısını 2 tekerin özgürlüğünü yaşayarak geçirmeniz dileğiyle

Alıntı g_gokhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm herkese,bugun ufak bi gezinti yaptım yanlız gezi esnasında burnuma biraz benzin kokusu geldi hatta rahatsız bile etti.acaba bi sıkıntı olabilir mi bu durum ?
    Benzin tahliyesinden sıcak havalarda özellikle öğlen saatlerde motoru kullandıktan ve stop ettikten sonra bi miktar benzin kokusu gelmesi doğaldır.Bu koku deponun kenarlerına yakşaltıkça daha fazla hissedilebilir.

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    herkese iyi geceler..aramıza yeni katılan arkadaşlarımız hoşgeldiniz..
    sayın lapin cihan gerekli tüm açıklamayı yapmış.benim ekleyeceğim ise şahsen suzuki intruder 250 alacak param olsa dahi yine de gv250 alırdım..bu motor başka motor..şiddet ötesi bir şiddetle tavsiye ederim
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

timoti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 idi, Honda VT750 oldu
    Alıntı g_gokhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam depo ile benzin filtresi arasındaki hortumun üzerinde yay gibi bir zavazingo var onun hortumu iyi sıkıştırdığından emin olun. Bir de havalar çok sıcak olduğundan ve bizim asfalt kavramımız ziftin üzerine çakılları yaymadan ibaret olduğundan zift eriyip yolun üzerine çıkıyor. O da benzine benzeyen bir koku yayıyor belki odur. İyi forumlar.
    En umutsuz köle, köle olduğunu bilmeyendir.

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Valla intruder 250 yi bende istemem,bire bur test etme şansım oldu,kesinlikle ve tabiki GV250!

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı audioslave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hoşgeldiniz.
    Bisiklete binmekle motor kullanmak birbirlerine benziyor,çünkü ikisinde de dururken ayakta dik konumda tutmak gerekiyor ve ilk kalkışı yapana kadar denge sağlamak gerekiyor.Fakat hiç bisiklete binmemiş,motora binemez diye bir durum da yok,bisikleti yalayıp yutmuş biri gibi hemen binemez belki ama kısa zamanda alışır motoru kullanmaya.
    Cruiser sınıfında Hyosung gv 250'ler hem görüntü olarak hemde fiyat aralığı olarak (fiyat/performans) iyidirler.Zaten önceki yazılarda kronik sorunlar ve ufak tefek arızalar bahsedilmiş,ne gibi önlemler alınabilir yada nasıl tamir edilebilir yazılmıştır.
    Kendi fikrimi sorarsan eğer; bu motor için enjeksiyonlu yada karbüratörlü farketmiyor.Km olarak bir değer veremiyorum çünkü önemli olan motorun diri olması,yani 8000-1000km'de yatmış motordansa 20000-25000 de yol yapmış ve belli periyotta kullanılmış motoru tercih ederim.Ki bu durum da tamamen sizin motora ayıracağınız bütçeyle alakalı,çünkü düşük km olanlar daha yüksek fiyattan satışa çıkarlar bu bir genel kural
    Bizim motorlarımız Kore yapımı ve Türkiye'de Kanuni firmasının elinde olan,tanıtımı yapılmayan,kaliteli ve ucuz sınıfında bir markadır,maalesef ki talihsiz bir markadır distribütor anlaşmazlıklarına kurban gitmiştir.Bu yüzden Japon iyidir,Kore kötüdür diyemeyeceğim,bu durumda tamamen bütçe ile alakalı,bende bu motoru alırken eğer birkaç bin fazla param olsaydı belki Dragstar 250 alırdım.Ama bütçem bu markayı ve bu modeli almaya yetti.Alırken Cbr125r veya sıfır Cbf150 de alabiliyorken ben 2005 model gv 250 tercih ettim ki iyi ki de böyle yapmışım,son derece memnunum,yolda bakışları hissetmek güzel bir duygu dediğiniz gibi albenisi olan makineler.
    Şimdiden hayırlı olsun,en yakın zamanda yolun diğer yarısını 2 tekerin özgürlüğünü yaşayarak geçirmeniz dileğiyle

Benzin tahliyesinden sıcak havalarda özellikle öğlen saatlerde motoru kullandıktan ve stop ettikten sonra bi miktar benzin kokusu gelmesi doğaldır.Bu koku deponun kenarlerına yakşaltıkça daha fazla hissedilebilir.

Tesekkurler audioslave benm tedirginligim acaba benzin mi kaciriyo biyerinden diye oldu cunku onceki motorumda benzin kokusunu nerdeyse hic duymamistim,ek olarak deponun kapagina yaklasinca belirgin bi benzin kokusuda hissediyorum kapakta tam oturmamis gibi geliyo bana..

---------- Post added at 00:26 ---------- Previous post was at 00:23 ----------

Alıntı timoti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam depo ile benzin filtresi arasındaki hortumun üzerinde yay gibi bir zavazingo var onun hortumu iyi sıkıştırdığından emin olun. Bir de havalar çok sıcak olduğundan ve bizim asfalt kavramımız ziftin üzerine çakılları yaymadan ibaret olduğundan zift eriyip yolun üzerine çıkıyor. O da benzine benzeyen bir koku yayıyor belki odur. İyi forumlar.
    Önerin icin sagol timoti yarin sabah kalkinca ilk isim oraya bakmak olacak eger kokuda azalma olmazsa tamircime bir goturmem gerekecek herhalde

Motosikleti
    Arora Beatrix 150
    Herkese Merhaba
    Yeni gelen arkadaşlar hoşgeldiniz, bazı arkadaşlar GV 250'nin nasıl bir motor olduğunu soruyorlar kesinlikle aldığınızda sizi mutlu edecek bir motor, teknik özellikler hakkında bilgi
    veremiyorum bu motoru yıllardır kullanan ve motor konusunda üstad diyebileceğimiz arkadaşlar var bu arkadaşlar sizlere çok daha iyi bilgi vereceklerdir. Benim nickimdende belli
    ben daha yolun çok başındayım
    Formdaki arkadaşlarımla Ankara-Niğde yolculuğumda çektiğim resimlerden paylaşmak istedim umarım bakarken eğlenirsiniz.

RÜZGARI YENİ YÜKLEDİM (ANKARA KEÇİÖREN)
    http://imageshack.us/photo/my-images/39/dikmen2.jpg/

---------- Post added at 02:28 ---------- Previous post was at 01:58 ----------

[IMG] [/IMG]
    Yılın Muhtelif Aylarında Kapsama Alanı Dışındayım

merhaba ben mustafa balıkesirden büyük motor tecrubem yok yamaha crypton r kullanıyorum motorumdan cok memnunum ama uzun yol olmuyo
    arastırdım honda shadow cok ılgımı cektı 15000... 16000 tl aralarında
    gecen gv yi gordum bayide tip hemen hemen aynı ama 250 lik motor bilmiyorum karasızım kalite konusunda falan
    0 km mi alsam yada 2 el mi alsam ilginden dolayı tesekkurler

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    merhaba mustafa hoşgeldin..anladığım kadarı ile maddi sıkıntın yok.yalnız scooter dan sonra direk 750 cc lik vitesli bir motor sana ağır gelir diye düşünüyorum.gv250 ile istediğin uzun yola çıkabilirsin.sen yorulursun ama gv250 yorulmaz.sıfırı biraz makyajlı ikinci eli de iyi..artık senini keyfine kalmış..

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Selamlar beyler, elinde gv250 sisi barı olup da kullanmayan varmıdır acaba? Ya da fazla sisi barı olan, aslında sürücü sisi barı olsa daha makbule geçer ama hiçbiriniz de öyle bi aparat yok sanırım, neyse şimdilik sisi bar bulsam o da yeter. Ankara da hiç sağa sola yaptıran oldu mu onu da sorayım bari, bulamazsak belki yaptırma yoluna giderim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:20 ----------

Beyler bayanlar ve özellikle de slayerım Rıdvanım, hepiniz ön far da H4 60-55 W ampul kullanıldığına eminmisiniz acaba, bendeki gv250 manual ında uzun ve kısa için 35 w yazıyor, bugün sisi bar sorduğum bir tornacı motor ustası da farımın yanlış olduğunu, 35 w takmam gerektiğini söylemişti, benim far biraz ayarsız olduğundan da aydınlatma performansından hiç memnun değilim. Siz de de kullanım kılavuzu var mı, ne diyor, herkes 60-55w diye biliyor ama bu mevzu beni şaşırttı biraz, alsında 12v 7 A lik aküm var kaldırması lazım diye düşünüyorum ama yine de tüm gün far açık kullandıktan sonra bir sonraki gün akü neredeyse basmayacak kadar zayıflıyor, sonra normal farsız kullanırsam biraz şarj oluyor, bu yüzden mi acaba bilemedim. Ne diyosunuz?
    ANGARAJ
    Whatever it is, it's better in the wind.
    Only a biker knows why a dog sticks his head out of a car window.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Bulent78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler bayanlar ve özellikle de slayerım Rıdvanım, hepiniz ön far da H4 60-55 W ampul kullanıldığına eminmisiniz acaba, bendeki gv250 manual ında uzun ve kısa için 35 w yazıyor, bugün sisi bar sorduğum bir tornacı motor ustası da farımın yanlış olduğunu, 35 w takmam gerektiğini söylemişti, benim far biraz ayarsız olduğundan da aydınlatma performansından hiç memnun değilim. Siz de de kullanım kılavuzu var mı, ne diyor, herkes 60-55w diye biliyor ama bu mevzu beni şaşırttı biraz, alsında 12v 7 A lik aküm var kaldırması lazım diye düşünüyorum ama yine de tüm gün far açık kullandıktan sonra bir sonraki gün akü neredeyse basmayacak kadar zayıflıyor, sonra normal farsız kullanırsam biraz şarj oluyor, bu yüzden mi acaba bilemedim. Ne diyosunuz?
    Evet 55W kullandığıma eminim, son kararım. Eskilerde 35W kullanılmış ama 35W ampulün yeterli olmadığını onlar da fark etmiş olacak ki yeniler 55W ampul ile geliyor. Hatta Stkanuni web sitesinden indirebileceğin yeni kullanım kılavuzunda da 55W ampul kullanılması gerektiği yazar. Tamam onların aküsü 12 amper ama aynı şarj sistemiyle yüksek amperli akü sadece biraz zaman kazandırır, büyük bir değişiklik olmaz. Eğer akün yeni değilse normal, bir kere motordan söküp şarj ettirirsen daha iyi olur. Normal sürüş esnasında üretilen elektrik eğer far açıksa ancak far ve diğer donanımların çektiği tüketimi karşılayabiliyor, biraz yüksek devirlerde az da olsa şarj oluyor. Yani far açık kullandıktan sonra marş basma sorunu yaşamazsın ama farın açıkken bir yerde durduğunda ya da sürekli çok düşük devirlerde kalmak zorunda olduğun dur-kalk trafiğinde uzun süre kalırsan ve akün tam şarjlı yeni bir akü değilse bir sonraki marş basman sorun olabilir. Mesela ben gezi sırasında sigara molası için durduğumda farı kapatmayı unutmuşum. Yol boyunca zaten fazla şarj olamayan (ama mevcut şarjın da eksilmediği) aküm eski ve tam şarjlı olmadığı için 10-15 dk'lık molada neredeyse tamamen bitmişti. Normalde en az 1-1,5 saat kadar dayanması gerekirdi. Hatta o zamandan beri aküyü şarj etmediğim için her seferinde tek marşlık hakkım var. Geçen iş yerinde 3-4 sefer çalıştırıp 1-2 dk. içinde stop edince akşam vurdurarak çalıştırmıştım.
    Kısacası akünü şarj ettir, sonrasında da boş yere farı açık unutmamaya çalış sorun olmaz. Oluyorsa da akünün değiştirme zamanı gelmiştir muhtemelen.

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı LAPİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    HERKESE MERHABAAA.

Merhaba lapin,oncelikle motorun siritmama konusunda lycantrophic e kataliyorm o konuda bir tedirginligin olmasin.ikinci olarak dusuk ccden baslamani tavsiye ederim cunku bende oyle yaptim bnm acimdan daha yararli ve guvenli oldu ayrica cok cok agir bi makina degil o yusden ogrenmendede gv250 sana yardimci olabilir.

almaya niyetlendik bakalım...intruder 250 ile gv250 arasında ama hyosunga çok daha yakınım

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    intruder aldıktan sonra bir gv250 ile karşılaşınca ve hele hele bir tur atınca inan o kadar para verip intruder aldığına pişman olacaksın..o yüzden daha ucuz ve hemen hemen aynı kalitede ve hatta daha fazlası...regal mi hiç yaklaşma hem de hiç..

Motosikleti
    Hyosung GV250
    herkese selamlar,ön ve arka lastiğimi değiştirmek istiyorum bazı çatlaklar var üzerinde.Arka lastik ebatlarını bulmada zorlanacağım gibi geliyor herhalde nereye baksam bulamadım:S bu konuda ki marka ve alışveriş yapabileceğim firma ve kurum tavsiyelerine açığım fazlasıyla

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    gokhan yaklaşık 10-15 sayfa geride bunun baya bir muhabbeti geçmişti şimdi hatırlayamayacağım ama bir bak istersen..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler