Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Herkese merhaba, 20 gün önce GV 250 aldım 2005 model, elektrik tesisatı ile ilgili sorun yaşıyorum, devir göstergesi çalışmıyor ve daha önce elektrik tesisatı çok oynanmış dedi servisteki usta. Elektrik tesisatını komple değiştirme imkanı var mı, bunu komple yedek parça olarak hazır alabileceğim bi yer var mı, bu konuda yardımcı olabilecek daha önce bu tarz elektrik arızası yüzünden tesisatı komple değiştiren varsa yardımlarınızı bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    Merhaba arkadaşlar, ben de aranıza dün itibari ile katılmış bulunmaktayım, bir kaç sorum olacak,

0 bir S&T Kanuni GV250 aldım, herşey çok güzel, ideal bir başlangıç motoru bence, bu gece parkettim yağ göstergesine bi göz gezdireyim dedim sanki yağ çok çok az hatta yok gibi geldi, ilk kez bi motor aldım bilgisizim malesef aldığım yere de sormuştum yağ koymam gerekir mi hani sonuçta 0 ne bilim, onlar da yok dediler zaten var içinde 1000km'de değiştirecez falan, şimdi içime bi kurt düşmedi değil, sabah tekrar bakıcam da lan yoksa yağsız mı gidiyoruz diye bi düşündüm.. 0 motorlarda içinde yağ hazırdır diye düşünüyorum ?

Bir de rodaj konusunda ne tavsiye edersiniz arkadaşlar, kaç devirdir, kaç hızdır.. Kullanma kılavuzunda 1/2 tur vs. gibisinden şeyler yazıyor ama motorun en optimum performansa kavuşması için sizler ne uyguladınız mesela.. Yüksek devirli bir motor sonuçta ve trafikte veya anayolda belli hızlara ve devirlere bağlı kalmak zorunda kalıyorsunuz bazen, mesela trafikte evet güzel vites değiştirmeler falan ama bir anayolda 5.vites 5500-6000 devir devam etmek gerekiyor 80-90 km/s için. Rodaj için neler önerirsiniz onları da öğrenmek isterim.. Şimdiden teşekkürler herkese

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    bir başka olay da genelde okuduğum 7.000-8.000 devirli motorların rodajında 4.000-5.000'i geçmemek ama GV250 14.000 devir, orada da bir sıkıntı var gibi sanki, rodajı abartmış olabilirim ama istediğim motorumun en iyi şekilde ve en uzun ömürlü, temiz, sorunsuz gitmesi..

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Alıntı canoz67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, ben de aranıza dün itibari ile katılmış bulunmaktayım, bir kaç sorum olacak,

0 bir S&T Kanuni GV250 aldım, herşey çok güzel, ideal bir başlangıç motoru bence, bu gece parkettim yağ göstergesine bi göz gezdireyim dedim sanki yağ çok çok az hatta yok gibi geldi, ilk kez bi motor aldım bilgisizim malesef aldığım yere de sormuştum yağ koymam gerekir mi hani sonuçta 0 ne bilim, onlar da yok dediler zaten var içinde 1000km'de değiştirecez falan, şimdi içime bi kurt düşmedi değil, sabah tekrar bakıcam da lan yoksa yağsız mı gidiyoruz diye bi düşündüm.. 0 motorlarda içinde yağ hazırdır diye düşünüyorum ?

Bir de rodaj konusunda ne tavsiye edersiniz arkadaşlar, kaç devirdir, kaç hızdır.. Kullanma kılavuzunda 1/2 tur vs. gibisinden şeyler yazıyor ama motorun en optimum performansa kavuşması için sizler ne uyguladınız mesela.. Yüksek devirli bir motor sonuçta ve trafikte veya anayolda belli hızlara ve devirlere bağlı kalmak zorunda kalıyorsunuz bazen, mesela trafikte evet güzel vites değiştirmeler falan ama bir anayolda 5.vites 5500-6000 devir devam etmek gerekiyor 80-90 km/s için. Rodaj için neler önerirsiniz onları da öğrenmek isterim.. Şimdiden teşekkürler herkese
    Merhaba, hayırlı olsun. Elimden geldiğince cevap vermeye çalışayım, ben de motoru 4 ay önce aldım şu anda 4700de bugün de 5000i geçicem kısmetse. Yağ konusunda ben de sıkıntı yaşadım başta, ama GV250'de yağ kontrolünün bir taktiği var önce motoru 3 dakika rölantide ısıtıyorsun, 3 dakika bekle sonra da dik konuma getirip yandaki göstergeden bakıyorsun. Kullanma kılavuzunda da yazıyor. Yağı montajını yaparken koyarlar, yağsız gideceğini düşünmüyorum. Rodaj konusuna da çok takılmaya gerek yok, 800 km'ye kadar gazı yarım aç, sonrasında 1600 km'ye kadar 3/4 aç. 80-90 km rahat görürsün rodajda. Rodaj konusunda da çok gerilmek sıkıntı yaratmak gerekmez. Ama sürekli düşük devirlerde de kullanma, farklı devirlerde kullanmanın motorun daha sağlam yerine yerleşmesine çapakların gitmesine yardımcı olacağından bahsediliyor.

---------- Post added at 09:44 ---------- Previous post was at 08:39 ----------

[/COLOR]Var mı Anadolu Hisarı - Anadolu Kavağı gezisine katılmak isteyen?
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    çok teşekkürler bu sabah baktım da bi sorun yokmuş oh dedim tavsiyeleriniz için çok teşekkürler bir de siperlik taktırmak istiyorum uyumlu bir siperlik biliyor musunuz marka model ?

Motosikleti
    GV 250
    Alıntı canoz67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok teşekkürler bu sabah baktım da bi sorun yokmuş oh dedim tavsiyeleriniz için çok teşekkürler bir de siperlik taktırmak istiyorum uyumlu bir siperlik biliyor musunuz marka model ?
    En uyumlusu hyosungsource'tan almak. Ben sonbahara doğru şunu düşünüyorum ama yurtdışı kota konusu beni düşündürüyor:
    http://www.hyosungsource.com/index.p...8hi92d7kb06h91

Şu da var gerçi şöyle bişey düşünürsen ama bu tarz siperlikler motoru biraz kebapçı motoruna döndürüyor bence:
    http://www.hyosungsource.com/index.p...roducts_id=304

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı MRimmortal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba, 20 gün önce GV 250 aldım 2005 model, elektrik tesisatı ile ilgili sorun yaşıyorum, devir göstergesi çalışmıyor ve daha önce elektrik tesisatı çok oynanmış dedi servisteki usta. Elektrik tesisatını komple değiştirme imkanı var mı, bunu komple yedek parça olarak hazır alabileceğim bi yer var mı, bu konuda yardımcı olabilecek daha önce bu tarz elektrik arızası yüzünden tesisatı komple değiştiren varsa yardımlarınızı bekliyorum.
    Stkanuni sevislerin kablo demetini hazır olarak 125 TL'ye alabilirsin. Ama çok fazla yerinde sorun yoksa mevcut kabloları tamir etmek daha makul olur.

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    herkese iyi akşamlar..biraz önce iskenderuna geldim yine :( canoz67 ve mrimmortal, aramıza hoşgeldiniz arkadaşlar..herkese selamlar sevgiler..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    Valla rüzgarı pek de sevmedim olayın belki de biraz keyfindeyim o yüzden alttaki daha uygun gibi geldi, bu ay düşündüğüm şeyleri tamamlamak istiyorum. Çok teşekkürler

Alıntı lycantrophic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En uyumlusu hyosungsource'tan almak. Ben sonbahara doğru şunu düşünüyorum ama yurtdışı kota konusu beni düşündürüyor:
    http://www.hyosungsource.com/index.p...8hi92d7kb06h91

Şu da var gerçi şöyle bişey düşünürsen ama bu tarz siperlikler motoru biraz kebapçı motoruna döndürüyor bence:
    http://www.hyosungsource.com/index.p...roducts_id=304

---------- Post added at 04:31 ---------- Previous post was at 04:26 ----------

Motoru aldıkya artık neler eklesek moduna geçtim Egsoz vs. asla orjinalini bozma niyetinde değilim ama hava filtresi olayını araştırdım, tartışılmış baya başka yerlerde yakıtı arttırır, ses toklaşır vs. içinizde deneyen var mı hava filtresi değişimini, aslında yan kapaklardan dışarı çıkan bi hava filtresi de kötü durmaz diye düşünüyorum.

zealous - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc750X
    arkadaslar motorumu bugün sattım askere gideceğim için. alan arkadaşlarada hayırlı olsun çok güzel bir motora sahip oldunuz.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...4178959/detay/

29binde 5.500tl
    hyosung gv 250

Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200 Custom
    Ahmet'in motosikleti değil mi bu?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...89087712/detay

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Bellagio adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet onun motoruydu. Hatta geçenlerde bu ilan için uyarmıştı ben motoru 48.000'de sattım diye. Motoru bir galerici alıp km geri sarmış ve depoyu boyatmış.

Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200 Custom
    2004 model 70.000 km 'de motosiklet

Gerekli aksesuarlar,

lastik 700 TL
    egzoz 1000-1500 TL
    ön cam 500 TL
    çanta 500 TL (150-200 liralık çanta çok hoş durmuyor)

Motosikletin ederi zaten 9000-10.000 dolaylarında temizliğine göre,
    adamlar ya tutarsa diye koyuyorlar ;)

Alıntı Fonder adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...88256296/detay

honda shadow 11bin? neden bukadar ucuz

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Stkanuni sevislerin kablo demetini hazır olarak 125 TL'ye alabilirsin. Ama çok fazla yerinde sorun yoksa mevcut kabloları tamir etmek daha makul olur.
    Teşekkür ederim çok sağolun

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:03 ----------

Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese iyi akşamlar..biraz önce iskenderuna geldim yine :( canoz67 ve mrimmortal, aramıza hoşgeldiniz arkadaşlar..herkese selamlar sevgiler..
    Çok teşekkürler, aranızda olmak burdan tecrübe edinmek çok güzel,
    Kazasız belasız yolculuklar diliyorum...Saygılarımla
    Paran varsa RANGE ROVER, Paran yoksa GAME OVER :mrgreen:

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Cumartesi-Pazar günleri yaptığımız Kıyıköy gezisi-kampından bir kaç fotoğraf.

lycantrophic bunu beğendi.

mhmtrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    harbiden dehşet yerlermiş be yaaa ah o kampta olmak vardı..

Motosikleti
    GV 250
    Hakikaten çok güzel yermiş fotoğraflar da çok başarılı. Daha nice böyle etkinliklere...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı mhmtrn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    harbiden dehşet yerlermiş be yaaa ah o kampta olmak vardı..
    Alıntı lycantrophic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hakikaten çok güzel yermiş fotoğraflar da çok başarılı. Daha nice böyle etkinliklere...
    Gezdiklerimiz, gezeceklerimizin teminatıdır. Bizden ayrılmayın.

kilitci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    1. fotoğraf çok hoşuma gitti iyi çekmişsin.

onurpark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Scooty Pep + Kawasaki EN 500
    Çok güzel fotoğraflar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler