Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Dr.Aequitas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Vulcan VN 900 Classic
    Peki bu buji sıkıştırma tork olayını neye göre hesap ediyorlar.. Bunu ölçen bi buji anahtarı filan mı var?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:52 ----------

Şundan soruyorum, eger fazla sıkıştırırsak yüksek sıcaklık meydana getirip motor bloğuna zarar verebiliyormuş, yeteri kadar sıkıştırmazsak da güçte düşme meydana geliyormuş.. Çok ince bi ayar yani buji olayı..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Dr.Aequitas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki bu buji sıkıştırma tork olayını neye göre hesap ediyorlar.. Bunu ölçen bi buji anahtarı filan mı var?

Şundan soruyorum, eger fazla sıkıştırırsak yüksek sıcaklık meydana getirip motor bloğuna zarar verebiliyormuş, yeteri kadar sıkıştırmazsak da güçte düşme meydana geliyormuş.. Çok ince bi ayar yani buji olayı..
    Bujiyi fazla sıkmanla dişleri bozarsın. Ama şasideki bir civatayı sıkarcasına yüklenmediğin sürece bir şey olmaz. Dediğim şekilde yapman yeterli.
    Ben illa torkuyla sıkacam dersen 20-25 nm torkla sıkabilirsin. Ama önce birkaç yüz TL verip bir tork anahtarı alman gerekir tabi. Ayrıca bırak bujiyi silindir saplamalarını bile tork anahtarıyla sıkan tamirci görmedim ben. Hatta tork anahtarı sahibi tamirci sayısı bile yok denecek kadar azdır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    S&T Kanuni GV250 Aquila (2009)
    rıdvan kanuni tigerin geniş ayaklığı en ucuzuymuş ayaklıklar arasında duyduğuma göre, öyle ise bana şunun fiyatını linkini bul sıyırcam saatlerdir bulamadım, daha ucuzunu biliyorsan onu da piliz ;oD

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Gv ye tel jant çok yakışmış..ama gel görki çilesi de ayrı..lastik patlamasını vb şeyleri geçtim, zincirdeki yağ sıçradığında temizlemesi resmen ölüm..mct den biliyorum..baya yoruyordu bir jantı temizleyene kadar..
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Batuizm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rıdvan kanuni tigerin geniş ayaklığı en ucuzuymuş ayaklıklar arasında duyduğuma göre, öyle ise bana şunun fiyatını linkini bul sıyırcam saatlerdir bulamadım, daha ucuzunu biliyorsan onu da piliz ;oD
    Ucuz dediğin tigerın ayaklıkları 130-140 TL civarı. Ama ucuz olarak Yuki'nin var, çifti 70 TL. Eğer bulabilirsen tabi. Hadi yukinin ki biraz ucuz sayılabileceği için alınabilir ama bulamayıp da 100 TL civarına çıkarsan 130 TL'ye bizim orjinal ayaklıkları satıyor. Her ne kadar hyosung yazmasa da tam olarak benim motordaki ayaklıklar.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...705854/detay/?

İlan tarihi biraz eski, eğer bu yoksa Can'ın motordaki ayaklıklar da 120 TL

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...917425/detay/?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    S&T Kanuni GV250 Aquila (2009)
    eyw cigerim hatirlat sana sexy adamli bi long votka enerji cakayim ellerimle ;oD

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Batuizm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eyw cigerim hatirlat sana sexy adamli bi long votka enerji cakayim ellerimle ;oD
    Ben onun hatun olan modelini istiyorum. Hatta hatun canlı olursa daha bir makbule geçer.

Motosikleti
    S&T Kanuni GV 250
    Arkadaşlar selam,

Bir kaç arkadaşla geyiğine bir şeyler çektik. Sizle paylaşayım istedim.

http://www.youtube.com/watch?v=d6jcgG7NUEo

mototor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 X
    gunaydin arkadaslar,

isyerinden youtube'a giremiyoruz, videoyu eve gidince izlerim artik.

ridvan, akuyu yarim saat sarj ettirdikten sonra normal calisti, aku sorunlu galiba. ben eski motordan akuyle, vurdurmayla baya ugrastim, insani hayattan bezdiriyor. en iyisi yeni bi aku almak. zaten vurdurmak, adi ustunde, guzel bisey olamaz

bir de goturdugum usta bakti ben cok anlamiyorum motordan; 'bunun bujileri de degismeli' dedi, nasil anladin degismesi gerektgiini dedim; 'motor calisirken pir pir ediyor, bujiler gitmis' dedi dogru mu soylemis, var mi boyle bisey, yoksa beni mi yemeye calismis

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı mototor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gunaydin arkadaslar,

isyerinden youtube'a giremiyoruz, videoyu eve gidince izlerim artik.

ridvan, akuyu yarim saat sarj ettirdikten sonra normal calisti, aku sorunlu galiba. ben eski motordan akuyle, vurdurmayla baya ugrastim, insani hayattan bezdiriyor. en iyisi yeni bi aku almak. zaten vurdurmak, adi ustunde, guzel bisey olamaz

bir de goturdugum usta bakti ben cok anlamiyorum motordan; 'bunun bujileri de degismeli' dedi, nasil anladin degismesi gerektgiini dedim; 'motor calisirken pir pir ediyor, bujiler gitmis' dedi dogru mu soylemis, var mi boyle bisey, yoksa beni mi yemeye calismis
    Soğuk motor ve düşük akü gücü bujilerin kaçırmasına sebep olabilir. Çok anormal bir durum değil ama bujilerinin değişme zamanı da gelmiş olabilir.

Vurdurmak iyi değil haklısın

Motosikleti
    NC 750 X
    peki aku olarak ne tavsiye ediliyor bizim motorlar icin?

gecen forumdan biri nano jel aku almisti galiba, onlar nasildir acaba.

gidip 12v 12a herhangi bi aku alsam olur mu?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250

Genel olarak vereceğin parayla doğru orantılı olarak akünün ömrü ve kalitesi artar.
    Yani iyi bir akü alman senin yararına olacaktır. Ben sana alternatifleri sıralıyım.

Yuasa sulu akü, bakım yapılan tip akü 116 TL http://magaza.entelenerji.com/12n12a-4a-1.html

Yuasa sulu, bakımsız akü 200 TL http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...557484/detay/?

VLM sulu bakımsız akü (Can'ın aküden) 100 TLhttp://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-motosiklet-ytx14-bs-zx14-zx12-shadow-k1200-f650-f800-etv-aku-53265447/detay/?

Bosch sulu, bakımsız akü 139 TL http://www.akusepeti.com/YTX14-BS-12...ku,PR-116.html

Yuasa bakımsız olan en iyisi. Ama 200 TL çok dersen VLM ile Bosch arasında tercih yapmanı tavsiye ederim. Ben olsam yüksek ihtimalle Bosch alırdım. Eğer aküyü aldığında içinde asit/su yoksa -ki genellikle yoktur- koymalarına izin verme, motoruna da takma. Çünkü en sağlıklısı asit koyulduktan sonra yarım saat bekleyip (kaynama sesine benzen ses iyice azalana kadar) sonra da 6-7 saat kadar şarj etmektir. Bu şekilde yaparsan akünün ömrü olabildiğince uzun olur. Ama aldığında hazır asitli şarjlı bir aküyse direkt motoruna takabilirsin.

zealous - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc750X
    arkadaslar benim one ve arka fren bitti gibi bişi oldu on fren sanki metal metale surtuyormus gibi ses yapiyor baktim daha warda yenisini alip taksam ii olur. fiyatlarini bilen warmi?
    hyosung gv 250

Motosikleti
    NC 750 X
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genel olarak vereceğin parayla doğru orantılı olarak akünün ömrü ve kalitesi artar.
    Yani iyi bir akü alman senin yararına olacaktır. Ben sana alternatifleri sıralıyım.

Yuasa sulu akü, bakım yapılan tip akü 116 TL http://magaza.entelenerji.com/12n12a-4a-1.html

Yuasa sulu, bakımsız akü 200 TL http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...557484/detay/?

VLM sulu bakımsız akü (Can'ın aküden) 100 TLhttp://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-motosiklet-ytx14-bs-zx14-zx12-shadow-k1200-f650-f800-etv-aku-53265447/detay/?

Bosch sulu, bakımsız akü 139 TL http://www.akusepeti.com/YTX14-BS-12...ku,PR-116.html

Yuasa bakımsız olan en iyisi. Ama 200 TL çok dersen VLM ile Bosch arasında tercih yapmanı tavsiye ederim. Ben olsam yüksek ihtimalle Bosch alırdım. Eğer aküyü aldığında içinde asit/su yoksa -ki genellikle yoktur- koymalarına izin verme, motoruna da takma. Çünkü en sağlıklısı asit koyulduktan sonra yarım saat bekleyip (kaynama sesine benzen ses iyice azalana kadar) sonra da 6-7 saat kadar şarj etmektir. Bu şekilde yaparsan akünün ömrü olabildiğince uzun olur. Ama aldığında hazır asitli şarjlı bir aküyse direkt motoruna takabilirsin.
    sagol ridvan bilgilendirme icin, bosche'u direkt burdan siparis vericem gitsin, daha ucuza bulamam heralde.

almadan once forumu bi karistirip nano jel hakkinda yazan arkadasi bulup ona da bi sorayim nerden almis, nasilmis diye.

---------- Post added at 15:10 ---------- Previous post was at 15:06 ----------

Alıntı antikor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba

eğer akü almayı düşünürseniz kesinlikle euro star nano jel akü tavsiye ederim.
    1 ay marşa basmasanız bil tek basışta alıyor. orjnal aküsü ancak 1 hafta dayanabiliyordu.

Bu arada herkese merhaba
    mesaji buldum

antikor selam, akuyu nerden ve ne kadara aldin, bilgi verebilir misin?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    sagol ridvan bilgilendirme icin, bosche'u direkt burdan siparis vericem gitsin, daha ucuza bulamam heralde.

almadan once forumu bi karistirip nano jel hakkinda yazan arkadasi bulup ona da bi sorayim nerden almis, nasilmis diye.

mesaji buldum

antikor selam, akuyu nerden ve ne kadara aldin, bilgi verebilir misin?
    Bahsedilen jel aküyü buldum. 100 TL. Ama ben bilmediğim aküye 100 TL vermem.

http://www.pilsitesi.com/x_eurostar-...klet+Ak%FCs%FC

Alıntı zealous adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar benim one ve arka fren bitti gibi bişi oldu on fren sanki metal metale surtuyormus gibi ses yapiyor baktim daha warda yenisini alip taksam ii olur. fiyatlarini bilen warmi?
    Kuralkan'da ön 35 TL, arka 50 TL. Ön fren balatası bir çok uyan model var. Bir çinlinin balatasını 10-15 TL'ye alıp takabilirsin. Hatta çoğu servise gittiğinde sana orjinal deseler bile muhtemelen ucuz balata takacaklardır. Ön freni kendin değiştirebilirsin. Arka fren biraz zor olur tekerleği sökmen gerekir ama arka fren balatasının bitmesine ihtimal vermiyorum. Kampana fren balataları kolay kolay bitmez. Ama önü değiştirmeyi ihmal etme. Fren diskini çizip zarar verebilir, bu da 300 TL'nin üzerinde bir masraf demek olur.

zealous - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc750X
    Kuralkan'da ön 35 TL, arka 50 TL. Ön fren balatası bir çok uyan model var. Bir çinlinin balatasını 10-15 TL'ye alıp takabilirsin. Hatta çoğu servise gittiğinde sana orjinal deseler bile muhtemelen ucuz balata takacaklardır. Ön freni kendin değiştirebilirsin. Arka fren biraz zor olur tekerleği sökmen gerekir ama arka fren balatasının bitmesine ihtimal vermiyorum. Kampana fren balataları kolay kolay bitmez. Ama önü değiştirmeyi ihmal etme. Fren diskini çizip zarar verebilir, bu da 300 TL'nin üzerinde bir masraf demek olur.[/QUOTE]

himm saol onu fegistireyim ozaman yani kuralkandan sipariş werip 1 hafta beklemeye gerek yok diosun uyanlarda olur olemi? fark warmidir azda olsa? yoksa gidiim kuralkandan aliim bu arada seni hyosung da ,işe almalari lazim wala
    hyosung gv 250

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    himm saol onu fegistireyim ozaman yani kuralkandan sipariş werip 1 hafta beklemeye gerek yok diosun uyanlarda olur olemi? fark warmidir azda olsa?
    Kalite farkı tabii ki olur. Ama Kuralkan (Stkanuni distribütörü yani Kanuni) orjinal satmıyor zaten. Onlar da Çinliden uydurma balata satıyor. Çünkü hyosungsoure'da kargo hariç 23 TL olan balata Türkiye'de 15 TL olamaz. Bence yakında varsa servise yoksa bir tamirciye 15-20 TL'ye taktır hiç uğraşma.

bu arada seni hyosung da ,işe almalari lazim wala

wallaby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T GV250
    Selamlar arkadaslar,
    Sizin olağan perşembe buluşması olacak mı?
    Ömür AVM nin oradan geçen servis ayarladım iş çıkışında gelebilirim (mağlum göztepede oturuyorum oraları hiç bilmiyorum)
    henüz motorum olmasa da sizlerle tanışmak için gelebilirim.

kilitci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Alıntı borasanal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam,

Güzel video olmuş elinize sağlık

Motosikleti
    NC 750 X
    Alıntı borasanal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam,

videoyu simdi izleyebildim, baya guzel olmus. da o arabalarin falan ne isi var biker videosunda

fragmani ve filmi de sabirsizlikla bekliyoruz.

---------- Post added at 20:15 ---------- Previous post was at 20:08 ----------

gv250'nin orjinal akusu ne? ben akuyu cikardim simdi sarjda, A.T E diye bir marka, orjinal akusu mu bu?

---------- Post added at 20:20 ---------- Previous post was at 20:15 ----------

bunlar da diger motorlarim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler