Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

mudurum ben daha ehliyeti bekliyorum motor icin malesef henuz motorum yok... Lakin sizlerle tanismak icin neresi derseniz gelmeye hazirim... Haber verin yeter...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Lastik hesaplama konusunda bir hata yapmışım. Ölçü hatası olarak sadece %2 çok önemli değil ama ters yazmışım. Yani aradaki fark %5 ama hız ve mesafe sayacın az değil fazla gösteriyor. Yani 105 km/s hız gösterdiğinde aslında 100 km/s hızla gidiyorsun ve 1000 km mesafe gösterdiğinde 950 km yol gitmiş oluyorsun.

Şöyle ki;
    Km sayacın, lastik 526 kez döndüğünde 1000 km gösterecek şekilde ayarlanmış. Ama sen çevresi 189,87 cm olan orjinal lastik yerine, çevresi 180,45 cm olan lastik kullandığın için lastik 526 kez döndüğünde 950 km yol gitmiş oluyorsun. Aradaki fark %5. Tabi 1000 km sadece örnek, %5 olan fark her zaman var. Mesela 50 km/s hız gösterirken aslında 47,5 km/s, 100 km/s gösterirken 95 km/s, 140 km/s gösterirken 133 km/s hız yapıyorsun. Aynı şekilde 50 TL benzinle 370 km yaptığını düşünürken aslında 350 km yapmıştın. Buna göre 3,3 lt/100 km tüketime ulaşmışsın.

Can bu arada yeni aldığım yağmurluğu her ne kadar yağmurda test edememiş olsam da şiddetle tavsiye ediyorum. Linkteki üründen daha kaliteli duruyor.

cancalskan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T kanuni Gv 250
    Alıntı Constantinen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mudurum ben daha ehliyeti bekliyorum motor icin malesef henuz motorum yok... Lakin sizlerle tanismak icin neresi derseniz gelmeye hazirim... Haber verin yeter...
    Şimdi sende motor yoksa bir kişi gelip artcı alması lazım malum ben zaten artcı ile geleceiğim veya constatinen bu hafta değil haftaya gelecek. Biri gelip alacakmı?

Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastik hesaplama konusunda bir hata yapmışım. Ölçü hatası olarak sadece %2 çok önemli değil ama ters yazmışım. Yani aradaki fark %5 ama hız ve mesafe sayacın az değil fazla gösteriyor. Yani 105 km/s hız gösterdiğinde aslında 100 km/s hızla gidiyorsun ve 1000 km mesafe gösterdiğinde 950 km yol gitmiş oluyorsun.

Şöyle ki;
    Km sayacın, lastik 526 kez döndüğünde 1000 km gösterecek şekilde ayarlanmış. Ama sen çevresi 189,87 cm olan orjinal lastik yerine, çevresi 180,45 cm olan lastik kullandığın için lastik 526 kez döndüğünde 950 km yol gitmiş oluyorsun. Aradaki fark %5. Tabi 1000 km sadece örnek, %5 olan fark her zaman var. Mesela 50 km/s hız gösterirken aslında 47,5 km/s, 100 km/s gösterirken 95 km/s, 140 km/s gösterirken 133 km/s hız yapıyorsun. Aynı şekilde 50 TL benzinle 370 km yaptığını düşünürken aslında 350 km yapmıştın. Buna göre 3,3 lt/100 km tüketime ulaşmışsın.

Can bu arada yeni aldığım yağmurluğu her ne kadar yağmurda test edememiş olsam da şiddetle tavsiye ediyorum. Linkteki üründen daha kaliteli duruyor.
    Rıdvan senin yağmurlukda ayaklık yok ondan istemedim ayrı almak zorunda kalacağım ayaklığı birde malum ben iki takım alırım büyük ihtimal ile artcıda olacak. Metzeller kıyaslaması bekliyoruz
    S&T kanuni Gv 250

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Constantinen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahmet'te buluşucaz gibi görünüyor. Sen 18.30 gibi Beylikdüzü/Haramidere'de olacakmışsın gibi düşün. Aksi bir durumda haber veririm. Telefon numaramı özel mesajla gönderiyorum.

Alıntı cancalskan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi sende motor yoksa bir kişi gelip artcı alması lazım malum ben zaten artcı ile geleceiğim veya constatinen bu hafta değil haftaya gelecek. Biri gelip alacakmı?
    Sonuçta göztepeye gidip alacak değiliz. Haramidere-Beylikdüzü civarına gelirse ben gidip alırım.

Rıdvan senin yağmurlukda ayaklık yok ondan istemedim ayrı almak zorunda kalacağım ayaklığı birde malum ben iki takım alırım büyük ihtimal ile artcıda olacak. Metzeller kıyaslaması bekliyoruz
    Birlikte almış olsan da ayrı bir parça sonuçta pantolonla beraber değil. Lastik için de sen metzeler alacak parayı ver ben kıyaslamayı yaparım

abiler ben zaten motorsuz geliyorum bide artci falan olup motoru ogrenmek icin istirak ettigim anda bozmayayim = ) disarda yaptiginiz bitanesine gelirim orda gorurum... Ayrica avrypa yakasinda yapilan bulusmalarin hepsine metrobus ile ulasabilecegimi hatirlamis bulunuyorum bundan kelli disarda hava guzelkenki bi bulusmaya gelir sizleri gorur bilgi alirim....

Motosikleti
    S&T kanuni Gv 250
    Birlikte almış olsan da ayrı bir parça sonuçta pantolonla beraber değil. Lastik için de sen metzeler alacak parayı ver ben kıyaslamayı yaparım
    Yok ona bende razıyım bir cift metzeller iki sene sonra michealn ver iki senede onu kullanıyım detaylı rapor yazarım Bende üst var olmadı artcıya bir takım senin aldığından bana bir pantoloan iki adet de ayakkbalık almam lazım bakalım ilk beni tamamlarım sonra artcıyı

---------- Post added at 15:52 ---------- Previous post was at 14:15 ----------

Rıdvan metzelleri nerede sordun bizim ebatlara tam uyanı var bunun fiyatta uygun michelan bulamıyoruz zaten bari metzeller alalaım fikrindeyim
    S&T kanuni Gv 250

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Ebatlar; ön lastik tam orjinal boyutunda, arka lastik michelindeki gibi 140/90-15. Fiyatı anes motora sordum. http://www.motosiklet.net/forum/anes...ml#post2455878

Motosikleti
    S&T kanuni Gv 250
    bizim arka 140 / 90 / 15 değilmi orjinalde ?
    S&T kanuni Gv 250

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    bizim arka 140 / 90 / 15 değilmi orjinalde ?
    orjinali 150/80-15. 140/90-16 eni 1 cm dar ama lastiğin dış çapı yaklaşık aynı, yani uygun.

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    http://www.feyizoglu.com/Prosev-Yagm...i_45906.html#0

Bu takım nasıl bir yorum alalım ahmet gidip su takımdan alsakmı ?
    Can bu benim kullandığım yağmurluk..Sonucunu biliyorsun

birde rıdvan bu wunderground sitesine göre saat 6 ile 10 arası yağışlı mı olacak ? tam çözemedimde..ona göre hazırlanmam lazım..
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

Motosikleti
    S&T kanuni Gv 250
    Alıntı StyLeOscaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Can bu benim kullandığım yağmurluk..Sonucunu biliyorsun

birde rıdvan bu wunderground sitesine göre saat 6 ile 10 arası yağışlı mı olacak ? tam çözemedimde..ona göre hazırlanmam lazım..
    Hım Ben simdi en uygun olarak iki tane alt alıp belki ileride iiki tanede ayakabılık alacağım yukarıyı montla idare edeceğiz
    S&T kanuni Gv 250

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    S&T Kanuni GV250 Aquila (2009)
    gençler herkeste benim numaram var, boşa çıkan hemen atlayıp gelebilir... eston reşitpaşa evleri 3. kısım b13 d19... ihlas marmara evleri 1. kısımın oraya gelin önce ordan rahat bulursunuz, arayın karışırsa yollar...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Ahmet bence gelicem deyip de gelmeyenlerin sebebi sensin. Millet forumdaki mesajlarından sayko eğilimli olduğunu anladı korktukları için gelmiyorlar

Motosikleti
    S&T kanuni Gv 250
    Alıntı Batuizm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gençler herkeste benim numaram var, boşa çıkan hemen atlayıp gelebilir... eston reşitpaşa evleri 3. kısım b13 d19... ihlas marmara evleri 1. kısımın oraya gelin önce ordan rahat bulursunuz, arayın karışırsa yollar...
    iş yerimden 37 km veriyor bakalım ka. saatde geleceiğim
    S&T kanuni Gv 250

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı StyLeOscaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok yüksek ihtimalle İstanbul'un bu taraflarına yağmur yağmayacak. Geliyorsun dimi?

Necati gelicem demişti, haber yok. Numarası olan varsa bir arasın.

Motosikleti
    S&T kanuni Gv 250
    Çok yüksek ihtimalle İstanbul'un bu taraflarına yağmur yağmayacak. Geliyorsun dimi?

Necati gelicem demişti, haber yok. Numarası olan varsa bir arasın.
    Yani yağmur yağmayacak gibi ise geleceiğim. Necati contanine mi bende olacak.
    S&T kanuni Gv 250

Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200 Custom
    Arkadaşlar ben de gelmek istiyorum,
    beylikdüzünde buluşup beraber geçebiliriz ahmetlere.

(532) 296 37 43 numaran , bana numaranızı mesaj atarsanız iyi olur

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    S&T Kanuni GV250 Aquila (2009)
    neymis benim sayko mesajlarim ridvan alla alla? ;oD sayko birisi birisine sayko diyosa, bu kisi 2 sayko gucunde midir yoksa karesini alip 4 saykodurmu deriz? az onve psikiyatr zaten hayvan dedi bana lol kopacaz ;oDD

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Yani yağmur yağmayacak gibi ise geleceiğim. Necati contanine mi bende olacak.
    Constantinen gelmiyormuş, bende olacak derken?

Alıntı Bellagio adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben de gelmek istiyorum,
    beylikdüzünde buluşup beraber geçebiliriz ahmetlere.

(532) 296 37 43 numaran , bana numaranızı mesaj atarsanız iyi olur
    Beylikdüzü bana ters geliyor biraz. Oraya gelmek için önce Ahmet'lerin oradan geçmem gerekecek zaten. Bulamayacağını düşünüyorsan İhlas Marmara evlerinin orada buluşabiliriz.

Motosikleti
    S&T kanuni Gv 250
    Ne saykosu ya ne diyorsunuz siz hayırdır

---------- Post added at 17:40 ---------- Previous post was at 17:37 ----------

Constantinen gelmiyormuş, bende olacak derken?

Numarası olacak
    S&T kanuni Gv 250

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler