Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Yasoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500
    Selamlar,
    Bence de lastik havası için en ideali fabrika verilerinin kullanımı. Buda:

............................Ön.........Arka
    Tek yolcu için:........25 psi.....29 psi
    Çift Yolcu için:........25 psi.....32 psi

Konu ile ilgili olarak Uzman TV deki videoların birinde yağmurlu havalarda lastik havası ayarı ile ilgili bilgi de vermiş. Aşağıda linkini veriyorum. Ana fikir şu: Fabrika ayarlarının biraz üstünde (0,1-0,2 psi) hava basın diyor. Yani ön lastik için 25 yerine 25,2 gibi.

http://www.uzmantv.com/yagmurlu-hava...-nasil-yapilir

Birde arkadaşlar konu ile ilgili en önemli hususlardan biri lastik havasının soğukken ölçülmesi gerekiyor. Bunun için ölçme aleti var. Kalem gibi küçük birşey. Geçen hafta koçtaş tan 4,5 TL ye aldım.

İyi günler.
    canpolatd bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    bilgiler faydalı oldu teşekkürler

Motosikleti
    hyosung gv250
    Yasoe arkadaşım gerçekten faydalı bilgiler veriyosun teşekkür ederim.Bu forumda ben şunu anladım %10'u az konuşuyor ve öz konuşuyor, %90'ı çok konuşuyor ve boş konuşuyor, belki iyi arkadaslardır, kişiliklerine bi sitemim yok ama laf kalabalığına hiç gerek yok gerçekten saygılar...

Motosikleti
    Kawasaki EN500
    Alıntı DeJaVu_91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yasoe arkadaşım gerçekten faydalı bilgiler veriyosun teşekkür ederim.Bu forumda ben şunu anladım %10'u az konuşuyor ve öz konuşuyor, %90'ı çok konuşuyor ve boş konuşuyor, belki iyi arkadaslardır, kişiliklerine bi sitemim yok ama laf kalabalığına hiç gerek yok gerçekten saygılar...
    Birşey değil DeJaVu,
    Bence yeter ki konuşma olsun, birbirimizin varlığını bilelim.. Bazen çok geyiğe kayabilir ama olsun, sonuçta ortak bir noktamız var.. İnsanlar yazmaktan çekinmesin diye söylüyorum.

Bu arada havalar biraz ısınınca bir GV 250 buluşması mı yapsak, veya gezisi.. Belki çok erken ortaya attım fikri ama şimdiden fikir oluşsun diye söylüyorum. Şöyle Mart gibi falan...

Anladığım kadarıyla İzmit-İstanbul-Bursa taraflarında baya arkadaş var.. Mesela Yalova da toplansak..

Motosikleti
    hyosung gv250
    Tüm Gv-250cileri topalaman zorda belki İstanbul grubu toplanabilir merkez bi yer seçilir, orda uzun mesafeli yolculuklar yapılır rota ve harita duruma göre izlenir.Bu arada sen kendine yakın yeri ortak nokta seçmişsin eğer böyle düşünürsen buluşma zor hocam

Motosikleti
    Kawasaki EN500
    Kendim için değil yaw, Bursadan gelecek arkadaşlar için Yalova dedim..

Motosikleti
    hyosung gv250
    Benim yaşım 18 ben kalkıp İstanbul'dan İzmir'e gitmeyi düşünüyosam Bursa'dan gelmek isteyen 30 yaşındaki adamda İstanbul'a gelebilir.

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    GV.ciler buluşma olursa (tarih ve hava şartları uygun olursa) bende katılabilirim. Hatta perioğlu (Muhterem'de) katılır bize
    ..::.. GO ..::..

Motosikleti
    hyosung gv250
    Seni biliyorum abi, sensiz olurmu?

Motosikleti
    suzuki an125
    yasoe bilgiler için sağol dostum

Motosikleti
    Hyosung gv250
    lastiklerin uzerıne baktıgımda on teker 36psı arka teker 33 psı yazıyor bu basılması gereken degerler degılmı ?? (motor gv250)

Motosikleti
    suzuki an125
    Alıntı tangoabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lastiklerin uzerıne baktıgımda on teker 36psı arka teker 33 psı yazıyor bu basılması gereken degerler degılmı ?? (motor gv250)
    benimde lastiklerin üstündeki uygulanması gereken değerler değişik olduğundan kafam karışmıştı..ama sanırım kullanım klavuzuna uyacaz...orkoye sende maltepedeymişsin bir gün çay içmeye beklerim..benimde işyerim maltepede

Motosikleti
    Kawasaki EN500
    Alıntı tangoabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastik üzerindekiler maksimum değerler diye biliyorum. Sonuçta lastik üreticisi lastiğin kullanılacağı motorun ağırlığını bilemeyeceği için ideal basıncı yazması zor olur bence.
    Kullanım klavuzundaki değerlerin kullanımı en ideal bence..

Bu arada birşey değil Hazer..

Toplanma yeri olarak da tarih belli olunca birkaç alternatif yer belirleyip, oylama yaparız ne dersiniz?? Önemli olan tarih... Ama oylama öncesinde "Kardeşim nerede olursa olsun ben gelirim!" sözü alalım katılımcılardan..
    Sonuçta İstanbul çevresinde bir yer olacak sanırım. Ağırlıklı olarak İstanbuldan gibi katılımcılar..

İyi hafta sonları..

Motosikleti
    hyosung gv250
    Bence neresi olacağından çok toplanmak için ortak nokta belirlemek lazım değil mi?Bunun oylaması olabilir yani genel katılımcılar İstanbul'dan olacağı için Avrupa Yakası mı-Asya Yakası mı?diye ankette oylama yapmak gerekir diye düşünüyorum siz ne dersiniz?

Sergeant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2005 kle, 2007 kymco ck
    lastiklere 30/30 basıp geçin çok takılıyorsunuz bu kadar kurcalamaya gerek yok
    bende lastik olarak michelin takılı fena degil
    yakıt olarakta bugun full depoyu bitirerek ölçtüm tam 320km
    Now the world is gone. Im just one.

uthec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700 Youtube: /yolavcisi
    merhaba arkadaşlar..bu konuyu sessiz takip edenlerdenim, her sayfasını okudum ve sayenizde tarzımı belirledim..hiç motor deneyimim olmadı ve bu motorla başlamak istiyorum...benım boy 1.69 , kilo 57 bu motoru kullanabilir miyim sizce bir sorun olur mu? başlangıç için bana büyük mü gelir bunları merak ediyorum?
    teşekkürler şimdiden

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    uzun zamandır siteyi takip edemiyordum. dün gv 250 mle yollarımız ayrıldı. askerlik sebebiyle gitmeden sattım. bugün de askerlik sebebiyle izmir'e geldim. 5 ay motora hasret kalacağım yani

Motosikleti
    suzuki an125
    Alıntı thin lizzy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzun zamandır siteyi takip edemiyordum. dün gv 250 mle yollarımız ayrıldı. askerlik sebebiyle gitmeden sattım. bugün de askerlik sebebiyle izmir'e geldim. 5 ay motora hasret kalacağım yani
    hayırlı teskereler kardeşim

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    teşekkürler hazer.

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    arkadaşlar selamlar...çok uzun zaman oldu ama yurt dışında görevde olmam ve net problemim olduğu için giremedim.bundan sonra aranızda olmaya çalışacağım.hepinize saygılar sevgiler..okumadığım sayfaları okuyayım daha sonra tartışıp yorumlar yaparız..görüşmek üzere..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler