Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

İstanbul-Chopper-Kulüp

Motovento
    REKLAM ALANI
    _Uzay_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 X
    Merhaba Arkadaşlar,

Bir ağabeyimiz (Kayar2) İstanbul'da choppercılar için bir kulüp kurmak istiyor Diğer tarzlar da katılabilir tabii ki ama kendisi chopper kullandığı için özellikle belirtti

Soruları şunlar :

1-İster misiniz?

2-Bu yer nerede olsun? (Kendisi Anadolu yakasında )

3-Bu yerde neler olsun?
    Çay-kahve,eğitim imkanı, bakım / servis, vb...

4-Üyelik sistemi olsun mu? Üyelere çay indirimli mesela

5-Böyle bir kulüp için kurucu/yönetici kadroda olmak isterler mi?

Görüş ve önerileriniz için şimdiden ellerinize sağlık, teşekkürler
    [Bu alan reklam için kiralıktır. İletişim: 444 UZAY]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1-Siz kaç kişisiniz?
    2-Tanıdık olmadan,yabancılarla ilk başta yönetim kurulmaz.(sorun çıkar)
    3-kendi WEB sayfanızı açıp,kendi kurallarınızı koymalısınız...
    4-AMAÇ nedir?
    5-klüp kurmak farklı,grup olmak çok farklı birşeydir...
    6-mekan vs gibi yer düşünüyorsunuz;buranın masraflarını kim karşılayacak?
    7-eğer aidat alacaksanız,vergi vermeniz gerekir... (kanunlar açısından)

Aslında daha fazla soru sorabilirim; ama başlangıç noktanız yanlış...
    tanımadığınız insanlarla,daha ilk baştan klüp kurup yola çıkmak... yönetimde söz vermek!!!
    bu tipte başlangıcın sonu,çoğunlukla ayrılık-kırgınlık olur...
    siz ilk önce kendi aranızda toplanın;amacınızın ne olduğuna karar verin,kurallarımız budur dersiniz... internet üzerinden de bağlantınız olur... yavaş yavaş hayata geçersiniz!!! ama yönetim konusu çook önemli...
    bir daha düşünün....

Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı AYBERK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1-Siz kaç kişisiniz?
    2-Tanıdık olmadan,yabancılarla ilk başta yönetim kurulmaz.(sorun çıkar)
    3-kendi WEB sayfanızı açıp,kendi kurallarınızı koymalısınız...
    4-AMAÇ nedir?
    5-klüp kurmak farklı,grup olmak çok farklı birşeydir...
    6-mekan vs gibi yer düşünüyorsunuz;buranın masraflarını kim karşılayacak?
    7-eğer aidat alacaksanız,vergi vermeniz gerekir... (kanunlar açısından)

Aslında daha fazla soru sorabilirim; ama başlangıç noktanız yanlış...
    tanımadığınız insanlarla,daha ilk baştan klüp kurup yola çıkmak... yönetimde söz vermek!!!
    bu tipte başlangıcın sonu,çoğunlukla ayrılık-kırgınlık olur...
    siz ilk önce kendi aranızda toplanın;amacınızın ne olduğuna karar verin,kurallarımız budur dersiniz... internet üzerinden de bağlantınız olur... yavaş yavaş hayata geçersiniz!!! ama yönetim konusu çook önemli...
    bir daha düşünün....

Teşekkür ederim Ayberk

Biz aslında bunlarız

Birbirimizi tanıyoruz ama halkayı biraz daha genişletmek istiyoruz. Sadece GV650 kullanıcıları değil

Şirkette fazla detaylı yazmaya fırsatım olmadığı için senin yazdıkların bizi hiçbirşeyden anlamayan insanlar durumuna düşürmüş ama sorun değil

Aidat alınacağını sanmıyorum. Oluşumun gereksinimlerine göre oy birliği ile legal yollarla ilerde hepsi halledilir. Amacımız daha çok bir konağımız olsun. Haftasonu o yoldan geçerken uğrayabileceğimiz, çay içip sohbet edebileceğimiz hani derler ya; küçük bir yuvamız olsun

Kaya abi dükkanını yeni bir yere taşıyacak ve olumlu yanıtlar alıp heveslenirse buna göre biraz daha büyük bir yer kiralayacak. Bize düşen tek şey oraya gidip bedava WC'yi kullanıp çay içip sohbet etmek. Ama daha yapıcı ve daha güzel bir fikir çıkarsa ona göre daha güzel bir dükkan kiralayacak.

Bildiklerim bunlar. Kendisi de yanıt verecektir.

Motosikleti
    Regal Raptor
    Bence bu konuyu Kaya arkadaşımız açsamalı ve düşüncelerini belirtmeli aslında fikir güzel
    ASALET;boyda değil, soydadır! İNCELİK;belde degil, dildedir! DOĞRULUK;sözde değil,özdedir! GÜZELLİK;yüzde değil, YÜREKTEDİR!!

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Başta İstanbul ve İzmir olmak üzere bu kulüplerden yeteri kadar var.

Kendi içinde ikiye ayrılıyorlar MC ve RC ( detayları anlatmak uzun sürer)

MC olanlar zaten ayrı bir dünya. RC tipinde olanlarda ise bir süre görüş ayrılıkları yüzünden muhakkak kavgalar ve çatışmalar çıkıyor. Sonrasında ise bölünmeler oluyor (tecrübe ile sabittir)

Hevesinizi kırmak istemem ama eğer kulübü kurarsanız zaman da vermek kaydı ile çıkacak sıkıntıları bir bir anlatırım
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı KurtÇobanı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence bu konuyu Kaya arkadaşımız açsamalı ve düşüncelerini belirtmeli aslında fikir güzel
    Emir büyük yerden geldi, bana açtırttı
    İşleri benimkilerden daha yoğun herhalde. Bakalım, ben de bekliyorum abimizi.

Kendisi Regal Raptor ve GV650 hakkında gayet bilgilidir. Bize çoook yardımı dokundu. İstanbul'da bir yerde sadece bize ait bir sohbet yeri, duraklama yeri vb olması çok iyi olur bence.

Ben söylediklerini yazdım ve görevimi tamamladım.

Forumdan Uzaklaştırıldı

sa

arkadaşlar bu düşünce aniden geldi fikirlerinizi alıyım diye uzay a anket yapalım dedim ve gördümki ilgi var
    bu işi maddi ve manevi üstlenebilecek kurucu arkadaşlar olacak şu anda ben öncülük ediyorum sadece hevesli olan arkadaşlara görüşecegiz

ikincisi kullanmak isteyen arkadaşlar üyeler belirli bir aidat olması daha ciddi bir kuruluş olarak devamını saglar

üye olmıyan larda fiat ve öncelik bakımından üyeler öncelikli olarak faydlanabilecekler

sohbet egitim bakım gibi hizmetler olacak ve motorcuları kaldıracak bir yerde olması nı düşünüyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:06 ----------

levent kardeşim bu konuda baya bir tercübesi var ne zaman görüşecegiz

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Fikir güzel ve hevesli insanlar olduğunuz belli..
    Kendi aranızda konuştuğunuz bir oluşum olduğunu da farkındayım..MT içerisinden veya başka ortamlardan kesinlikle katılan olacaktır ancak bu şekilde üye toplanmayacağı aşikar

Nabız yokladığınızı farkındayım, bence klubü kurun, fotoğrafları çekip paylaşın, ilk önce ben geleceğim tanışmaya

tombo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çapırdı çıplak oldu SUZUKI GSR 600 K7
    engin Venox mu aldın yaw,gittimi mondial.
    hayırlı olsun.

Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ledo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başta İstanbul ve İzmir olmak üzere bu kulüplerden yeteri kadar var.

Kendi içinde ikiye ayrılıyorlar MC ve RC ( detayları anlatmak uzun sürer)

MC olanlar zaten ayrı bir dünya. RC tipinde olanlarda ise bir süre görüş ayrılıkları yüzünden muhakkak kavgalar ve çatışmalar çıkıyor. Sonrasında ise bölünmeler oluyor (tecrübe ile sabittir)

Hevesinizi kırmak istemem ama eğer kulübü kurarsanız zaman da vermek kaydı ile çıkacak sıkıntıları bir bir anlatırım

Size katılıyorum. Hadi yapalım denilipte bir çırpıda yapılacak yürütülecek işler değil bunlar. Eski bir Mc kurucu üyesi ve kısa bir süreliğine Rc normal üyesi olarak yaşadıklarımdan sonra başınıza gelecekleri şimdiden söyleyeyim.

İllaki bir kurul seçmek zorunda kalacaksınız ( başkan, yardımcısı, vs vs ) Yoksa doğru düzgün bir organizasyon yapamacağınız gibi kimse kimseyi dinlemeden kafasına göre hareket etmeye başlayacak.Bu kurulu kurduğunuz vakitte, illaki o kuruldaki üyeleri beğenmeyen, kendisinin bu işe daha layık olduğunu iddia edip ayrılıkçılık yapanlar çıkacaktır. bunlarlada ayrı uğraşmak gerekiyor.

Mutlaka katı kurallarınız olmalı, yoksa herkez farklı telden çalıyor. Kural koyduğunuz vakitte çoğunluk kuralları beğenmiyor.kurallarda açıkça belirleneyen bir olayla karşılaşırsanız olay her kafadan bir ses çıkıp olay çorbaya dönüyor.

Mutlaka farklı farklı mekanlarda buluşmanız gerekiyor. yoksa hem üyeler sıkılıyor, hemde mekana uzakta kalan üyeler su kaynatıyor.

Üye alımında illaki seçici davranmalısınız yoksa ipini koparan kazığını söken geliyor. bir mekanda olay çıkarsa bu olay tüm gruba mal ediliyor.adınız kötüye çıkıyor.

Ayrıca birbirinden farklı motor gücü ve sürüş tekniği olan bir topluluğu bir araya getirip toplu sürüş yapmaya kalktığınızda , illaki birileri yavaş birileride hızlı kalıyor. hızlı kullananlar yavaş kullananlar arasında zamanla ortam geriliyor.

Bir mekanda diğer gruplarla karşılaştığınız vakit,alacağınız hal ve tavırıda önceden belirleyin.

Daha sayfalarca yazarım ama uzun yazıları kimsenin okumayı sevmediğinide bildiğim için burada kesiyorum.

Eğer böyle bir oluşum yapma fikriniz varsa sadece Gv650 kullanıcılarından yapın. Kimse kimsenin motoruna kabahat bulamasın.Kimse kimsenin altında veya üstünde olmasın. Varsın üye sayısı az olsun hiç önemli değil. zaten bir grup 15 kişi geçince ne yaparsanız yapın illaki bir sorun oluyor.

Yok biz illaki deneyerek yaşayarak öğrenmek isitoyruz derseniz Allah şimdiden size sabır versin. Türkiyede Hele hele İstanbulda zor bir işe kalkışıyorsunuz.

Ben sizin yerinizde olsam ( hatta şimdiki aklım olsaydı diyeyim) üye alımı yaparken, motorsiklet sahibi olma ile motorcu olmanın farkını bilen, Yol yapmanın ne olduğunu anlayan üyeler alırdım.

Motosikleti
    Regal Raptor
    Alıntı Deli Çerkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha sayfalarca yazarım ama uzun yazıları kimsenin okumayı sevmediğinide bildiğim için burada kesiyorum.
    Uzunca yorum yazan kişiler arasında, yorumlarını sonuna kadar okuduğum nadir kişilerden birisiniz,
    hangi konuda olursa olsun yorumlarınızın içeriğinde bilgi ve deneyim edinebileceğimi bildiğim için
    uzunda olsa okumakdan keyif aldığımı söyleylemek isterim.

Kaya arkadaşımında kendine has bilgi deneyim ve tecrübesi olduğunu düşünüyorum bunların yanında, sizin önerileri ve tavsiyelerinizi
    dikkate alacağını umuyorum.

Üstadım siz uzun uzun yorumlar yazmayı ihmal etmeyin, yorumlarınızı sonuna kadar keyifle okuyanların olduğunu hatırlatırım
    ASALET;boyda değil, soydadır! İNCELİK;belde degil, dildedir! DOĞRULUK;sözde değil,özdedir! GÜZELLİK;yüzde değil, YÜREKTEDİR!!

Motosikleti
    Hyosung GV650
    yukarıda arkadaşların belirttiği gibi, bu iş biraz da organizasyon işi. bir çok problemi de içinde barındıracak bir iş. ben de bir gv650 sahibi olarak bu kulübün kurulmadan önce kurallarının, tüzüğünün belirlenmesi, bütün altyapısının tamamlanması ve ondan sonra internet/sosyal hayat vs. üzerinden "motorcu" karakterindeki insanların gruba seçici bir şekilde alınması yolunda ilerlenmesini tavsiye ederim. düşünce güzel bir düşünce ve örnek olması bakımından anatolian tigers'a bakılabilir bence. ben destekliyorum

Motosikleti
    Honda SHADOW
    Konuyu Hortlatmanın Zamanı Gelmiş Bence;
    _UZAY_ arkadaş Kulüp Konusunda Bir Gelişmeniz Varmıdır? Eğer Varsa Destek Olmak, Yeni Bir oluşuma Girmek İçin yardımcı olmaya Hazırım...

Motosikleti
    Honda SHADOW

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Aslında seçici olmakta fayda var.Chopper-cruiser kullanıcılarına ve aynı vizyona sahip insanlar arasında işleyen bir kulüp olmalı.
    Eğer gelişmeler varsa ve üyelik olayları başlarsa,buradan yazarsanız seviniriz

Motosikleti
    Honda SHADOW
    Evet gelişme varsa hemen duruma dahil olalım...

meyto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv250
    her türlü etkinlik okeyyyy

Motosikleti
    Honda SHADOW
    Bu gidişle buradan çoğalıp kendi kendimize yapıcaz galiba bu işi, hadi bakalım...

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA

güzel bir konu

bu konu ile yakından ilgileniyorum bir yer aranıyor bilen yazsın

Motosikleti
    DayDream
    maltepe sahilde bi yer bulunur :D çok da güzel olur olsa..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)