Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

R25 15.000 KM Bakımı Hakkında?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Carlsberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Merhabalar,

2017 Model R25 sahibiyim, km 15 bine dayandı. Tam olarak 14979km'de şu anda.

Garantisi sürdüğü ve şimdiye kadar tüm bakımları serviste yapıldığı için bu bakımı da serviste yaptıracağım.

Merak ettiklerim;

- İlle 15 bini geçmeden gitmek zorunda mıyım? Yamaha bayiisi zaten 20-25km kadar uzakta bana, bir kaç gün de gezsem, atıyorum 15200 km'de gitsem bu bir sorun mudur? Motorun garantisini vs. etkiler mi?

- Tam olarak neler değişiyor?

- Ortalama maliyeti ne aralıkta olur?

- Ek tavsiyeleriniz vs. var mı?

Teşekkürler.
    Taklitler Aslını Yüceltir!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    trancexp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 &MT125
    Ara servisi öğren. Yada kitabında yazar zaten.

Motosikleti
    MT-07
    https://www.yamaha-motor.eu/tr/tr/De...Bakim-Tablosu/

Artık yamahanın sitesinde aşağı yukarı fiyat alabileceğin şeyler yazıyor. 15200km çok farketmez ama fazla geçmemeni öneririm. Ayrıca Hava filtresi elemanına bakılır. Değişmesi gerekir ise +110tl olarak düşün.

Motosikleti
    YZF R25
    Servisi aradım zaten, hafta sonu olduğu için sisteme giriş yok hafta içine randevu almalısınız, hafta içi ararsanız bakalım dediler.

15200'ü çok abartı bir rakam olarak söyledim zaten, olsa olsa 15050 gibi bi km'de gidip yaptıracağım.

Hava filtresi +110, tamamdır not ettim kenarıya teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:10 ----------

Yani sadece yağ ve tapa pulu değişecek, 150TL.
    150 de işçilik alırlar mı acaba?
    110'da hava filtresi olsa, aşağı yukarı 400 girecek doğru mudur?

Motosikleti
    MT-07
    Bundan iki ay önce MT-25 için servis işçilik ücreti 80-100tl arası die hatırlıyorum. Sonuçta yarım saatlik bir birim ücreti kesecekler die biliyorum. 40-50tl olsun die düşünüyorum. Eski faturalar mevcuttu ama satınca dosya halinde yeni sahibine verdim. MT-07'nin dosyasında saatine 100tl+kdv girmişler. Tam saat ücreti almışlar. 118tl.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bundan iki ay önce MT-25 için servis işçilik ücreti 80-100tl arası die hatırlıyorum. Sonuçta yarım saatlik bir birim ücreti kesecekler die biliyorum. 40-50tl olsun die düşünüyorum. Eski faturalar mevcuttu ama satınca dosya halinde yeni sahibine verdim. MT-07'nin dosyasında saatine 100tl+kdv girmişler. Tam saat ücreti almışlar. 118tl.
    Hacı sen mt25 i nasıl satabildin ben R25 i elimden çıkartamiyorum fiyatı da 2017 modeller arasında en uygun fiyatlilardan birisi

Motosikleti
    MT-07 &MT125
    bakımları kendiniz yapın , servise gerek yok. boza boza öğrenirsiniz. hahah.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hacı sen mt25 i nasıl satabildin ben R25 i elimden çıkartamiyorum fiyatı da 2017 modeller arasında en uygun fiyatlilardan birisi
    Ben elimdeki para ile giderleri gelirler hesapladım. Gittim bayiye bıraktım motoru. Yaptığım hesaplamalarda karda olduğuma kanaat getirdim. 17500'e sattılar benim motoru. Maalesef 18 üstünde istediğin an elinde kalmaya devam edecek. Bir umut haziran sonunda bitecek ötv olayını bekle derim ama o zamana kadar da aradaki farktan çok zam yiyecek motorlar. MT-07 aldığımdan 1 hafta sonra 1300tl zamlandı mesela.

Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı trancexp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bakımları kendiniz yapın , servise gerek yok. boza boza öğrenirsiniz. hahah.
    Boza boza öğrenme aşamasını geçeli oldu, normalde kendim yapıyorum motor bakımlarını zaten. Konuyu okursanız amacımı anlarsınız.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Carlsberg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    110'da hava filtresi olsa, aşağı yukarı 400 girecek doğru mudur?
    Aynen doğrudur. Dediğim gibi hava filtresinin durumuna göre değişiyor.

130 bin liralık arabanın bakımını 600 liraya yaptırdım geçenlerde. 8000 liralık motorumun bakımına en az 300 lira gider parça değişimiyle. Böyle saçma sapan bir şey olamaz. Onun dışında ben 500 km sonra gitmiştim. Bana bir şey demediler. O biraz da sizin servisin insiyatifine kalmış.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Bakımda en pahalı kalem yağ ve motosiklet yağları (aynı yağın hem motor hem de şanzıman balata yağlamasından ötürü) daha pahalı. Normal bence...

Motosikleti
    MT-07 &MT125
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakımda en pahalı kalem yağ ve motosiklet yağları (aynı yağın hem motor hem de şanzıman balata yağlamasından ötürü) daha pahalı. Normal bence...
    yağ pahalı değil , işçilik ve yedek parça pahalı . balata 200 küsür lira , hava filtresi 100 küsür lira, yağ filtresi 80-90 lira bunlar 250cc motorlar için olanlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:33 ----------

Alıntı Carlsberg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boza boza öğrenme aşamasını geçeli oldu, normalde kendim yapıyorum motor bakımlarını zaten. Konuyu okursanız amacımı anlarsınız.
    hafız tork anahtarı kullanıyormusun.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı trancexp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hafız tork anahtarı kullanıyormusun.
    Atışmanıza karışıyorum ama daha tork anahtarı kullanan servis görmedim ben Dün gittiğim Yamaha servisi de buna dahil.

Motosikleti
    Forza 250
    Atışmanıza karışıyorum ama daha tork anahtarı kullanan servis görmedim ben Dün gittiğim Yamaha servisi de buna dahil.
    motorun service manuel ine bakan servis gördün mü? ayrıca tork anahtarı da neymiş komprasörle 1000 devir/dk somun çatlatana kadar sıkılır !
    SYM Gts Evo 250, SYM Maxsym 400,KTM Duke 390,Xmax 400abs, Joymax250, Forza250

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı MimTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun service manuel ine bakan servis gördün mü? ayrıca tork anahtarı da neymiş komprasörle 1000 devir/dk somun çatlatana kadar sıkılır !
    Aynen öyle walla. Ben kavga dövüş eski motorda torklattırmıştım tüm somunları. Benden nefret edercesine bakmışlardı

Motosikleti
    MT-07 &MT125
    buji için düşündüm daha önce değişmedim . Hislerle hareket edicez yani.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Vallahi benim orijinal servis bakım maliyetimin %60'ı yağ.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Ben elimdeki para ile giderleri gelirler hesapladım. Gittim bayiye bıraktım motoru. Yaptığım hesaplamalarda karda olduğuma kanaat getirdim. 17500'e sattılar benim motoru. Maalesef 18 üstünde istediğin an elinde kalmaya devam edecek. Bir umut haziran sonunda bitecek ötv olayını bekle derim ama o zamana kadar da aradaki farktan çok zam yiyecek motorlar. MT-07 aldığımdan 1 hafta sonra 1300tl zamlandı mesela.
    Fiyatı 18 civarına çekebilirim benim icin sıkıntı yok ama inan içim acır. 2016 bomboş hala üzerinde irc lastikleri duran haşat olmuş R25 lere bile 20 bin istiyorlar. Aynı parayı bende 2017 için istemiyorum bile hatta. 20 bin yazdım teklif verene al götür diyeceğim ama yok

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyatı 18 civarına çekebilirim benim icin sıkıntı yok ama inan içim acır. 2016 bomboş hala üzerinde irc lastikleri duran haşat olmuş R25 lere bile 20 bin istiyorlar. Aynı parayı bende 2017 için istemiyorum bile hatta. 20 bin yazdım teklif verene al götür diyeceğim ama yok
    hocam teklif verme sınırına bile yaklaşmamışsın. üzerindeki lastikleri söktür, çıkma irc leri tak fiyatını aşağı çek, söktüğün lastikleri de ayrıca sat. Neden mi bunu söylüyorum senin taktığın michelin in, pirellinin, metzellerin değeri yok alıcının gözünde.
    SYM Gts Evo 250, SYM Maxsym 400,KTM Duke 390,Xmax 400abs, Joymax250, Forza250

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)