Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Belediyenin bariyer açıklaması!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    RECOKARAP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şuan TVS Apacahe
    İstanbul Büyük Şehir Belediyesine Metrobüs bariyerileri ile ilgili attığım şikayet ve öneri maili için belediyenin bana gönderdiği yanıtı sizlere aynen iletiyorum...

T.C.
    İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI
    Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı Halkla İlişkiler Müdürlüğü
    BEYAZMASA

Sayın RECEP KARAPELİT;
    İlgi : 26/01/2009 Tarih ve 475107 Nolu Başvurunuz

BİZE YAPTIĞINIZ BAŞVURUNUZ : 22.01.2009 Onur Sual geçirdiği motosiklet kazası nedeni ile Bakırköy incirli mekiinde metrobüs bariyerleri yüzünden kafası koparak feci şekilde can verdi. 26.01.2009 Uğur Ezer Cevizlibağ-Zeytinburnu mevkiinde Geçirdiği motosiklet kazası nedeni ile kafası koparak fci şekilde can verdi. Sizce bı metrobüs bariyerleri ne kadar güzenli. Bir haftada iki can aldı.Ve tesadüf olmadığı bariz açık şekilde kazazedelrin kafaları kopmakta. Bu durum metrobüs bariyerlerinin ıslah olmaması durumunda devam edecek ve bariyerler bizim giyotinimiz olmaya devam edecek. Belediyeden dileğim seçim zamanı die çabuk çabuk metrobüsü bitirmeye çalışacaklarına daha güzeli şekilde yapılsın. İsan hayatı bu kadar ucuz değil. bu nasıl bir ölüm şeklidir kafa kopması ve bir haftada 2 tane ve aralarındaki mesafe 2 km Buna dur deyin lütfen

BELEDİYENİN CEVABI

İLETİNİZDE YER ALAN SORUN HAKKINDA İLGİLİ BİRİM İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ALT YAPI HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜN İLE YAPILAN GÖRÜŞME SONUCU ALINAN CEVAP AŞAGIDAKİ GİBİDİR :İLETİDEKİ KAZANIN TRAFİK KAZASI OLUP İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ALT YAPI HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜ UYGULANMALARINDA HER HANGİ BİR HATASI BULUNMAMAKTADIR. MEVCUT KULANILAN BARİYER (ÇELİK HALATLAR)AVRUPA STANDARTLARINDADIR.ARAÇIN KARŞI ŞERİTE GEÇMESİNİ ENGELLE VEDE KAZAYI EN AZ HASARLA NOKTALANMASINI SAĞLAR. BARİYERLER DEĞİŞİK TESTLERDEN GEÇEREK ÖRGU SAYISI BELİRLENMİŞTİR. DARBE ANINDA ÇELİK HALAT BARİYETLERİN 30 DERECELİK EĞİMLİDİR.

ALT YAPI HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜ
    İLETİŞİM NUMARASI 0212 449 41 41
    AYLİN HANIM İYİ GÜNLER DİLERİZ

Çelik bariyerin teknik detayını istedim ben sanki. O bariyerler sadece metrobüsün E-5'e, E5-de seyreden aracında Metrobüs hattına, bir kaza sonucu girmesini engellemek için yapılmış. Bir motosiklet kazasında oluşabilcek durumlar hiç mi hiç düşünülmemiş varsa yoksa 4 teker güvenliği. Bizi trafikte adam yerine koyuyolarsa namerdim :( çok kötü yaaa

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu cevaba yorum yapmıyorum.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

oğuz-antalya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 satıldı & cbr 125
    .............
    Manavgat şimdilik . . .
    oğuz-antalya & ChİpSEt07 ( erdal)

cousinecruis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R 1150 GS
    Standartlar böyle olabilir fakat seçim yanlış. Yani bariyerin türü değişik olmalı, tam kapalı bariyer olmalı. O tür bariyerlerde dünya standartlarında. Bu durumda belediye değil daha yüksek bir mercii, o bariyerleri seçen heyet ile görüşülmeli.
    Evindeki muhabbet kuşunu, bebe şampuanı ile yıkayan insanlardan zarar gelmez

ErTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaRRdı
    Böyle gerizekalıca bir cevap nasıl olur anlayamıyorum...

Sanki bariyerlerin özelliğini sormuşuz gibi...
    ... yaşlı bir devrimci düşürmez hiç ağzından özgürlük kelimesini
    ve yatmadan önce bir bardak su yerine denize bırakır takma dişlerini ...
    ''Four wheels move the body. Two wheels move the Soul.''

345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 600f,hyosung gt250r
    Kazayı en az hasarla noktalamasını sağlar lafı zaten ilgili dediğimiz ilgisizlerin ne kadar cahil ne kadar umursamaz ve ne kadar rahat olduklarını gösteriyor bize.Bi insan kafası koparak ölüyor herkes bu bariyerler yüzünden diyor ama yetkili kişi yok efendim bariyerler hatalı değil diyor ve ekliyor karşı tarafa geçmesini önler ve kaza az hasarla tamamlanmış olur.Buradan devletin bile kazayı sadece otomobillerin yapacağını trafikte sadece otomobillerin olacağını varsayarak işlerini yaptığını önlemini aldığını bu işlerin imkanı yok düzelmeyeceğini ve bizim boşuna çırpındığımızı görmek mümkün

By_StaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc700x
    ne kadar saçma ve ne kadar aptalca bir yanıt yahu :S
    PiaggioCiao 25cc>>Mobilette Enduro 50cc>>Peugeot Nİnja 52>>Peugeot Trekker 100cc>>Ledow Cxm 250cc>>Kawasaki Zx9>> Yamaha DraGStaR 650..
    "www.radyomoto.com"/MoToRCu CC'si BüYüK OLaN DeĞiL;GöNLü BüYüK OLaNDıR

Motosikleti
    Kanuni Tigrina 2oo6
    a........ , ........ , ..........
    anladınız dimi

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı RECOKARAP adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul Büyük Şehir Belediyesine Metrobüs bariyerileri ile ilgili attığım şikayet ve öneri maili için belediyenin bana gönderdiği yanıtı sizlere aynen iletiyorum...

T.C.
    İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI
    Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı Halkla İlişkiler Müdürlüğü
    BEYAZMASA

Sayın RECEP KARAPELİT;
    İlgi : 26/01/2009 Tarih ve 475107 Nolu Başvurunuz

BİZE YAPTIĞINIZ BAŞVURUNUZ : 22.01.2009 Onur Sual geçirdiği motosiklet kazası nedeni ile Bakırköy incirli mekiinde metrobüs bariyerleri yüzünden kafası koparak feci şekilde can verdi. 26.01.2009 Uğur Ezer Cevizlibağ-Zeytinburnu mevkiinde Geçirdiği motosiklet kazası nedeni ile kafası koparak fci şekilde can verdi. Sizce bı metrobüs bariyerleri ne kadar güzenli. Bir haftada iki can aldı.Ve tesadüf olmadığı bariz açık şekilde kazazedelrin kafaları kopmakta. Bu durum metrobüs bariyerlerinin ıslah olmaması durumunda devam edecek ve bariyerler bizim giyotinimiz olmaya devam edecek. Belediyeden dileğim seçim zamanı die çabuk çabuk metrobüsü bitirmeye çalışacaklarına daha güzeli şekilde yapılsın. İsan hayatı bu kadar ucuz değil. bu nasıl bir ölüm şeklidir kafa kopması ve bir haftada 2 tane ve aralarındaki mesafe 2 km Buna dur deyin lütfen

BELEDİYENİN CEVABI

İLETİNİZDE YER ALAN SORUN HAKKINDA İLGİLİ BİRİM İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ALT YAPI HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜN İLE YAPILAN GÖRÜŞME SONUCU ALINAN CEVAP AŞAGIDAKİ GİBİDİR :İLETİDEKİ KAZANIN TRAFİK KAZASI OLUP İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ALT YAPI HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜ UYGULANMALARINDA HER HANGİ BİR HATASI BULUNMAMAKTADIR. MEVCUT KULANILAN BARİYER (ÇELİK HALATLAR)AVRUPA STANDARTLARINDADIR.ARAÇIN KARŞI ŞERİTE GEÇMESİNİ ENGELLE VEDE KAZAYI EN AZ HASARLA NOKTALANMASINI SAĞLAR. BARİYERLER DEĞİŞİK TESTLERDEN GEÇEREK ÖRGU SAYISI BELİRLENMİŞTİR. DARBE ANINDA ÇELİK HALAT BARİYETLERİN 30 DERECELİK EĞİMLİDİR.

ALT YAPI HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜ
    İLETİŞİM NUMARASI 0212 449 41 41
    AYLİN HANIM İYİ GÜNLER DİLERİZ

Çelik bariyerin teknik detayını istedim ben sanki. O bariyerler sadece metrobüsün E-5'e, E5-de seyreden aracında Metrobüs hattına, bir kaza sonucu girmesini engellemek için yapılmış. Bir motosiklet kazasında oluşabilcek durumlar hiç mi hiç düşünülmemiş varsa yoksa 4 teker güvenliği. Bizi trafikte adam yerine koyuyolarsa namerdim :( çok kötü yaaa

Kendilerini Haklı cıkaracak bir sonuca varmasalar dişimi kırardım zaten. Bizim calıştığımız yerlerde olsun, okulda olsun hep ayni tepki ile karşılaşmıyormuyuz zaten görünen köy klavuz istemez diye bir laf var ama bu bizde pek olmuyor nerkez bir türkü tuturmuş gidiyor. Ne diyim ki başka... Büyüklerimiz düşünmüş test etmiş en sağlıklısını koymuşlar işte Bravo diyip altışlamak düşüyor bize değil mi...
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Motosikleti
    Şuan TVS Apacahe
    Ben şnu anlıyorum bundan : SİZ MOTOSİKLETLİLER BİZİM .......... DEĞİLSİNİZ. SİZİN KAZA YAPTIĞINIZDA GÜVENLİĞİNİZ FALAN BİZİ BAĞLAMAZ. BİZİ İLGİLENDİREN MOTOSİKLET DIŞINDAKİ ARAÇLARIN GÜVENLİĞİ,TOPLU TAŞIMA ARAÇLARININ GÜVENLİĞİ V.S. SİZ MOTOSİKLETLİLER İÇİN YAPACAK BİŞEYİMİZ YOK. KSRA BAKMAYIN

Gerçekten çok acı

Motosikleti
    xx 12999,9rr cadı süpürgesi :P
    kelimesi kelimesine bumudur yani cevap.
    hiç bir üzüntü ibaresi hiç bir iyi niyet göstergesi olmıyan biz yaptık işine gelirse mantığıyla yazılmış saçma sapan bi cevap....
    yazık....
    [B]durmak yok... yola devam.....
    [/B]
    [COLOR="Red"][B][I]selam dünyalı ben dostum......::sapka::::151::[/I][/B][/COLOR]

Motosikleti
    Şuan TVS Apacahe
    Alıntı kuyucadısı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kelimesi kelimesine bumudur yani cevap.
    hiç bir üzüntü ibaresi hiç bir iyi niyet göstergesi olmıyan biz yaptık işine gelirse mantığıyla yazılmış saçma sapan bi cevap....
    yazık....
    mailime ne geldiyse aynen aktardım arkadaşlar. Siz bide Haber sitelerindeki yorumları okuyun neredeyse ooohhhh iyi olmuş diyecekler. İnanın o kadar çok üzülüyorumki bu duruma. Mitingde sesimizi duyurucaz inşallah Lütfen müsait olan herkez katılsın

izmirli_ua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DD 250 e-9 siyah satılık
    insan hayatı bu kadar değesizmi olur cok yazık
    İnsanın değeri bir kesirLe ifade ediLecek oLursa;,,payı gerçek kişiLiğini gösterir,paydası da kendisini ne zannettiğini.......Payda büyüdükçe kesrin değeri küçüLür.........* ToLstoy *

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı RECOKARAP adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .... bir kaza sonucu girmesini engellemek için yapılmış. .........
    Ya havle ve la kuvvett..
    Ulenn o zaman bu insanlar neden ölüyor

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    yorumumu kendime saklıyorum
    Orgazma Dudak Büktürür

Motosikleti
    Şuan TVS Apacahe
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya havle ve la kuvvett..
    Ulenn o zaman bu insanlar neden ölüyor

metrobüsün E-5'e, E5-de seyreden aracında Metrobüs hattına, bir kaza sonucu girmesini engellemek

işte olay burda. bariyer aracın girmesini engellemek için. Motosiklet kazsında direkt bedenimiz darbeye maruz kaldığı için bizi pek tınlayan yok yani

CBF150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 BMW R 1200 GS Adventure
    Belediyeden cevap veren her kimse inşallah onunda en yakını o tellerde can verirde o zaman milletin ciğeri canı nasıl yanmış nasıl sızlamış o zaman görürüz onu

deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)
    Eger bu resmi yazi kimin elinde ise direk yeminli ceviri yaptirip gerekli avrupa birligi komisyonuna ulastirsin ilgeleneceklerdir diye dusunmekteyim...
    Ben Felegin Tekerine Comak Sokariiiiim
    Kirli Dunyadaki Kirlenmemis Duygular Adina...
    Listen To Your Heart/Roxette/19.10.1988

Moderatör Ergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Memleket yönetiminin gerekli birimleri gayet güzel açıklamış.bakın ne diyorlar ''Düşmeseydin kardeşim,Çarpmasaymışlar,Banamı sordun motosiklete binerken bizim standartımız 4 ve 4 den fazla tekerli araçlar.Senin kafan kopmuş gözün düşmüş bizim umurumuzdamı.'' demişler.olayın özü şu her biriniz bir süpermen herbiriniz terminatör,herbiriniz ghost rider olmadan binmeyim kardeşim şu merete mazallah bi tarafınız koparsa arkanızdan ağlayanınız olmaz.Bu memlekette dua edinki ölenlerin cesetlerini toparlıyolarda yakınlarına teslim ediyolar.Ya onuda yapmasalar ne olacak halimiz.Ben bu görüşte olan yöneticilerimize koccaman bir alkış istiyorum artık nerenizle alkışlamak isterseniz oranızla alkışlayabilirsiniz.
    YAZIKLAR OLSUN BÖYLE YÖNETİME BÖYLE DÜZENE!!!
    YÜRÜYEN BİR APTAL OTURAN İKİ AKILLIDAN DAHA ÇOK YOL ALIR

cousinecruis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R 1150 GS
    Kadir TOPBAŞ tanıyan bir kişi yok mu şu forumda? en azından bariyerlerin altı birşeylerle kapatılsın...
    Evindeki muhabbet kuşunu, bebe şampuanı ile yıkayan insanlardan zarar gelmez

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler