Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Belediyenin bariyer açıklaması!!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda cbr 125r
    yazık yazık gercekten çok yazık. sen hey baştaki bizlere değer vermiosan ne işin var senin orda sadece kendi çıkarlarınız için mi çıkarsınız o koltuklara ? nerde insan nerde can
    4 TEKER BEDENİMİ 2 TEKER RUHUMU TAŞIRR. DeLi RüZgArr.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    nedym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Alıcım
    Alıntı RECOKARAP adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul Büyük Şehir Belediyesine Metrobüs bariyerileri ile ilgili attığım şikayet ve öneri maili için belediyenin bana gönderdiği yanıtı sizlere aynen iletiyorum...

T.C.
    İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI
    Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı Halkla İlişkiler Müdürlüğü
    BEYAZMASA

Sayın RECEP KARAPELİT;
    İlgi : 26/01/2009 Tarih ve 475107 Nolu Başvurunuz

BİZE YAPTIĞINIZ BAŞVURUNUZ : 22.01.2009 Onur Sual geçirdiği motosiklet kazası nedeni ile Bakırköy incirli mekiinde metrobüs bariyerleri yüzünden kafası koparak feci şekilde can verdi. 26.01.2009 Uğur Ezer Cevizlibağ-Zeytinburnu mevkiinde Geçirdiği motosiklet kazası nedeni ile kafası koparak fci şekilde can verdi. Sizce bı metrobüs bariyerleri ne kadar güzenli. Bir haftada iki can aldı.Ve tesadüf olmadığı bariz açık şekilde kazazedelrin kafaları kopmakta. Bu durum metrobüs bariyerlerinin ıslah olmaması durumunda devam edecek ve bariyerler bizim giyotinimiz olmaya devam edecek. Belediyeden dileğim seçim zamanı die çabuk çabuk metrobüsü bitirmeye çalışacaklarına daha güzeli şekilde yapılsın. İsan hayatı bu kadar ucuz değil. bu nasıl bir ölüm şeklidir kafa kopması ve bir haftada 2 tane ve aralarındaki mesafe 2 km Buna dur deyin lütfen

BELEDİYENİN CEVABI

İLETİNİZDE YER ALAN SORUN HAKKINDA İLGİLİ BİRİM İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ALT YAPI HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜN İLE YAPILAN GÖRÜŞME SONUCU ALINAN CEVAP AŞAGIDAKİ GİBİDİR :İLETİDEKİ KAZANIN TRAFİK KAZASI OLUP İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ALT YAPI HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜ UYGULANMALARINDA HER HANGİ BİR HATASI BULUNMAMAKTADIR. MEVCUT KULANILAN BARİYER (ÇELİK HALATLAR)AVRUPA STANDARTLARINDADIR.ARAÇIN KARŞI ŞERİTE GEÇMESİNİ ENGELLE VEDE KAZAYI EN AZ HASARLA NOKTALANMASINI SAĞLAR. BARİYERLER DEĞİŞİK TESTLERDEN GEÇEREK ÖRGU SAYISI BELİRLENMİŞTİR. DARBE ANINDA ÇELİK HALAT BARİYETLERİN 30 DERECELİK EĞİMLİDİR.

ALT YAPI HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜ
    İLETİŞİM NUMARASI 0212 449 41 41
    AYLİN HANIM İYİ GÜNLER DİLERİZ

Çelik bariyerin teknik detayını istedim ben sanki. O bariyerler sadece metrobüsün E-5'e, E5-de seyreden aracında Metrobüs hattına, bir kaza sonucu girmesini engellemek için yapılmış. Bir motosiklet kazasında oluşabilcek durumlar hiç mi hiç düşünülmemiş varsa yoksa 4 teker güvenliği. Bizi trafikte adam yerine koyuyolarsa namerdim :( çok kötü yaaa

Ben onun a.b. standartının................................

oumar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW - F650
    Şaka gibi ya sinirden elim ayağım titriyor... Ya ne yapılmasını istiyolar, hepimiz ölelim mi, motosiklet gibi çevreye duyarlı ulaşımın en kolay yolunu yok mu sayalım, yoksa verilen milyarlarca verginin böyle aptal saptal şeylere yatırlıdığına mı yanalım,, napalım?!! tüm türkiyede 81 ilde eş zamanlı protesto mu yapalım, bir basın yayın firmasıyla anlaşıp ilanlar mı verelim, AB yemi şikayet edelim, yoksa sadece duat edip Allah'a mı yalvaralım,tüm bu acılar bitsin diye

LANET OLSUN!!!
    ooops!
    KASK TAKMIYORSAN,KORUYACAK BİRŞEYİN YOK DEMEKTİR....
    ..:: 35 EA 5130 ::..

chozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW f 650 & Cbf 150 & Yakında inşallah Fazer
    Adilikten baska bişey değil yazıklar olsun aldığınız paralar haram olsun
    Ey kardeşim! Sen fikirden ve düşünceden ibaretsin. Senin varlığın bunlardandır. Geri kalan sinir ve kemiktir ki, onlar hayvanlarda da vardır.
    Mevlana

Maverick35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki VN800- 2003
    ohhaaaa.......Çüüüüşşşşşşş............

Belediyenin bu cevabına söyleyebileceğim tek laf bunlar.

Maalesef, bir çok belediyecide "Ben yaptım oldu", "En iyisini ben bilirim" mantığı vardır.

Bariyerler, dünya standartlarında olabilir, ama, arabalar düşünülerek seçilmiş.
    Arabalara göre dünya standardında, motorcular içinse, çok tehlikeli.
    Bu, belediyecilere ancak bir şekilde anlatılabilir:Mahkeme

Vefat eden arkadaşlarımızın yakınları dava açmalı.

"Burası Türkiye, bir şey çıkmaz" mantığıyla bu iş olmaz.

SimurG_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisan Roadstar
    " MEVCUT KULANILAN BARİYER (ÇELİK HALATLAR)AVRUPA STANDARTLARINDADIR"
    tabi herşeyin en doğrusunu avrupa bilir ya...
    yola bir düşüldü mü ömür boyunca gidilir ekmeğin ve şarabın peşinden turnaların peşinden
    büyük şehirler büyük aşklar çığlık çığlığa terkedilir...

Maverick35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki VN800- 2003
    "MEVCUT KULANILAN BARİYER (ÇELİK HALATLAR)AVRUPA STANDARTLARINDADIR"

Ama, Avrupa'da motosiklet kullanan bir insan bariyerlere çarparsa kafası kopmuyor.

dunpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor DD250E-9B & IZHPLANET5 350cc-2zamanlı
    Büyükşehir belediyesinin cevabı Türkiye'deki Motosiklet kültürünü ne kadar iyi algıladıklarını anlatıyor...Dehset içersinde izliyoruz...bukadar kalite ile metrobüsü koruyorlarmış demek ki,alkışlayalım ozaman
    ...dunpa55...Geology Engineer & Profession of Engineering Management
    ...55VATAN41MEKAN...

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    ARkadaşlar siyasi olacak ama geçen seçimde bu adamlara oy verdim, 3 ay öncesine kadar hala yine onlara oy vermeyi düşünüyordum, ama bu 3 ay boyunca gözüme o kadar battılar ki, benzin zamları, yolsuzluklar, hatalrını düzelteceklerine kapatmaları ve son olarak bu vurdumduymaz bizi yok gören tavırları, nefret eder hale geldim, oy moy yok benden onlara, 1 oyları eksik olsun...

thecoolzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir bakan oglu ayni sekilde can verir ve bir gun sonrada o tum bariyerler degisir o gune kadar bizim canimiz o celik bariyerden daha ucuzdur. Bastaki hukumete ve onu buraya getirip bizim icin o giyotinleri hazirladiklari icin tessekurlerimi bir borc bilirim.
    aynen katılıyorum.baska türlü değişmez o bariyerler.insanı nasıl cileden cıkarıyor allahsızlar.

OGLUMVE BEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    bizi yolda tanımayan zihniyet ten de anca böyle bir cevap beklenir zaten gireceksin belediyeden içeri motorlarla heralde tanıyacaklar
    cerrahi sana teşekkür ederim bana hayatımın süprizini yaptın:

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sadece büyük araçlar için düşünülmüş bir güvenlik önlemi. Belki bu bağlamda düşünüldüğü zaman doğru bir donanım. Fakat yakın zamanda gerçekleşen 2 feci kaza göz önünde bulundurularak, motosiklet sürücülerinin güvenliği için de bazı ek önlemler alınmalı.

Mesela,
    Halatların üzeri plastik bir kapakla yol boyunca kapatılabilir. Bu da hem araçların karıştığı bir kazada halatların işlevini yerine getirmesini engellemeyeceği gibi, hem de bariyerlere temas ile oluşabilecek herhangi bir motosiklet kazasında, sürücünün can sağlığı açısından alınabilecek yerinde bir önlem olur bence.

OGLUMVE BEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece büyük araçlar için düşünülmüş bir güvenlik önlemi. Belki bu bağlamda düşünüldüğü zaman doğru bir donanım. Fakat yakın zamanda gerçekleşen 2 feci kaza göz önünde bulundurularak, motosiklet sürücülerinin güvenliği için de bazı ek önlemler alınmalı.

Mesela,
    Halatların üzeri plastik bir kapakla yol boyunca kapatılabilir. Bu da hem araçların karıştığı bir kazada halatların işlevini yerine getirmesini engellemeyeceği gibi, hem de bariyerlere temas ile oluşabilecek herhangi bir motosiklet kazasında, sürücünün can sağlığı açısından alınabilecek yerinde bir önlem olur bence.
    emrecim bir tek halatla bitmiyor zaten birde halatların gergisi için kullanılan köşebent ler var onlarda tehlike
    cerrahi sana teşekkür ederim bana hayatımın süprizini yaptın:

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    istanbul başlı başına bir ülke zaten kadir topbaşında çok umrundaydı biz böyle durumları 2 gün sonra unuturuz nasılsa diyorlar işte adamın kafa kopmuş hatta iki kişinin adam bariyerlerin özelliğini anlatıyor çok iyi bi icad yapmışya
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Bam Bam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 Honda 1000RR
    böyle bir cevaba söylenecek çok şey var, pazar günkü mitingte habercilere tek tek söyleyeceğim..

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı OGLUMVE BEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    emrecim bir tek halatla bitmiyor zaten birde halatların gergisi için kullanılan köşebent ler var onlarda tehlike

İşte boydan boya; komple kapatılamıyor mu acaba bütün bunların üzeri

Motosikleti
    GSXR-1000
    Pazar gunu görürler cevabı.

nirengi74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ninja 250 SL
    böyle belediyeye de alt yapısınada fen işlerinede ne desem azdır.
    avrupa kim lan insan olun.yemişim standartını yok kazayı en az hasara indircekmişde nasıl bi düşünce bu kafanız başka bişeye basmıyıyo mu devlet yetkilileri insan olun biz can güvenliğinden bahsediyoruz mal deil...
    Artık 3 Kişi Takılıyorum; BEN KEYFİM veKAHYASI

Murat2100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA 600 RR
    türkiye burası anca başbakanın oglu ölecek sonra deyiştirirler
    Seni Sevdimde Ne Oldu Efes Ve Turkcell Zengin Oldu

duvpuduv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS125T-2005, SL150-2009
    böyle olaylar karşısında boş adamların boş cevapları olur

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler