Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 SonuncuSonuncu

Nedir bu köpeklerden cektiğimiz*

Motovento
    REKLAM ALANI
    Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı eftelya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    böyle bir köpek karşısında kimsenin yavaşlayacağını yada yere yatacağını veya elini kaldırıp hoşt hoştt diyeceğini sanmıyorum : )

kesinlikle haklısın , çok zekiler . yenişehir belediyesine bazen işimiz düşüyor . bahçelerin olduğu bir yer ve önündeki yol L şeklinde, ordan geçerken köpekler 10-15 metre kadar ilerden size paralel koşuyorlar. insan önce bi düşünüyor allahalla bunlar napıyo gibisinden : ) sonra az ilerden yolu takip ederek döndüğünüz zaman köpeciklerin tam içine düşüyorsunuz . onlar önünüze çıkmak için size paralel koşuyorlar : ) boşuna seviniyorsunuz
    sen buna köpekmi diyosun valla akıllara zarar bu ya bu şekilde üzerime gelsin motoru felan bırakırım al senin olsun derim abi yapma ben ettim sen etme

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBF150'yi,CBF250'yi sattım...Şimdi 2009 GT250r
    http://www.aktronik.com/kopek.html?g...FUqS3wodA2bZFw

Cep Tipi Ultrasonik Kedi Köpek Kovucu

Forumdan Uzaklaştırıldı
    terrorizer koptum yaaaa , gülme krizine girdim : ) : )
    çok komik oluyor böyle şeyler , insan önce korkuyor ama sonra oturup düşününce gülüyor : )

Terrorizer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 600f
    Motorla giderken cebimden KGS yi çıkarmakta zorlanıyorum ben bırak köpek kovucuyu. Yaya iken ise kaçarken belki can havli ile çıkarabilirim
    ★★ ----- Decaying organic matter ----- ★★

Forumdan Uzaklaştırıldı
    benim kediden korkan arkadaslarım var biliyomusun : )
    bir defasında kaldırımda yürüyoruz kedinin biri çöp bidonuna çıkmış korkuyla bize bakıyor . bizde kedinin olduğu tarafa doğru yürüyoduk zaten , kedi biraz ıslanmış yüzü çamur falan olmuş biraz korkunç görünüyordu : ) arkadasımında kediden korktuğunu biliyodum , bak bak bizi gözüne kestirdi bu kedi dedim . arkadasım korktu yavaşladı biraz , ama şaka yaptığımı biliyor sırıtıyo , biz iki adım daha attık ki kedi bize doğru koşmaya başladı : ) arkadaşım çığlık atarak nasıl kaçmaya başladı , o bağırınca bende korktum ne yalan söleyim , kedi de koşarak çöp bidonuyla bizim aramızda kalan arabanın altına girdi : ) gülmekten yerlere yattık , etrafımızdakilerde bize gülüyordu en kötüsü de oydu : )

Motosikleti
    Honda cbr 600f
    Benim kuzen bildiğin koskoca adam korkuyor. Apartmanın kapısında kedi var diye apartmana girmiyordu. Onu ziyarete gitmiştim konyadayken. Gece sokaktan dönüşümde kedi getirdim dedim kendisini odaya kilitledi =)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    değişik fobileri var insanların , bende 4'ten fazla bacağı olan şeylerden korkarım mesela , birde sürüngenlerden : )

Motosikleti
    Honda cbr 600f
    Sana zarar verecek şeylerden korkman kadar normal birşey tabi ki yok fakat ben bugüne kadar sokakta insan kovalayan kedi hiç görmedim

Motosikleti
    Salcano sm250
    Alıntı muratcan7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Köpek kaçıran frekanslar yayan elektronik cihazlar var. Onlar kaçırıyor diye biliyorum.

Kedilerden şikayetçiyim bende. Üzerine üzerine geliyorum donup kalıyor. Kaçsa sağa sola devam edicem. Duruyor öyle ölü gibi. Gelde çarp diyor.

Ayrıca park edince direk seleye oturuyorlar. Yayılıyorlar birde sanki digiturk izliyorlar

hahahha
    digitürk
    [B] 34 EA 6?3?[/B]

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı mhyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hiçbiriniz köpekten benim önceden korktuğum kadar korkmuyorsunuzdur sizi temin ederim.Sokakta karşıma çıksalar yanımda kim varsa arkasına saklanır öyle giderdim.
    Bu yaz da arkamda artçı varken bir tanesi beni kovalamış, sol tabanımı yiyerek sersemlemişti.Fakat yavaş yavaş bir şeyi öğrendim ki köpeklerden korkmayacaksınız.
    Neden mi?
    Siz motorla 20 km üstü bir hızla giderken bile sizi paçadan yakalamaları mantıken zor.Diyelim yakaladılar.Hayvan sürüklenir bir yere çarpar ve illaki bırakır Benim peşime köpek düşünce hemen yavaşlıyor hatta duruyorum.Bir bakıyorum o da durmuş beni izliyor.Yani diyeceğim o ki bu hayvanlar motorun sesini bişi sanıyorlar peşine düşüyorlar.Hiç korkmayın rahat olun.Çok sıkılırsanız çekin kenara, gidin köpeğin yanına kafasını okşayın.
    Ben ki o kadar çok korkan insan şimdi onlarla dostum.Hakikaten korkulacak bir şey yok.Mazlum bu hayvanlar
    sen bizim buraların köpeklerine denk gelmemişsin çobanlar o hayvanları neyle besliyorsa artık hayvan yolda giden otomobillerin tekerini tek ısırışta patlatıyor abartıyorsam namerdim
    o yüzden özellikle şehirler arası yola çıkacaksam yanıma mutlaka kurusıkı tabanca alıyorum
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Motosikleti
    Salcano sm250
    Motorun sesine geliyolar. Arkadaşın dediği gibi motoru bi kenara çekeriz biraz bekleriz sonra yolumuza devam ederiz. zaten paçaya yapışmıyolar arka tekere doğru havlayıp koşuyolar. Arkadaş tekeri ısırıyo diyo..
    Motosiklet giderken tekeri ısırırsa hayvanın ağzı arka çamurluğa girer parçalanır.
    [B] 34 EA 6?3?[/B]

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Motosikletle gezerekn yanımızda kedi taşımalıyız önlem için
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Grakul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hakkatende o resimdeki canlının kopekle bir alakası yok canavarımsı psikopat hayvan yaw emınım neyı kovaladıysa o sekılde kovaladıgı sey su anda aramızda degıldır torpillerde super mantıklı geldi bana ve cok eglencelı bır konu olmus bu aynı sey benım basıma gelse gene en mantıklısı gaza basmak amaaa aklıma suda gelmıyo degıl kopek kovalaması sonucunda kaza yapsam (allah korusun) o ankı psikolojiyle bılmıyorm artık o resimdeki hayvana benzer bir vaziyette "Oglum senın derdın ne la " diyerek saldırırım heralde ustune el ense bırbırımıze gırerız kopekle yada kacarsa bu seferde geldıgımız yolları ben onun pesınde kosarız heralde bi 5 km. Bu arada kedi, kopek ,balık ,kuş ,hamster, tosbağa petshopta satılan her turlu hayvandan besledım zaman zaman yanı hayvanseverimdir yanlış anlaşılmasın lutfen
    İmzamı, ben imzamı burlara değil yollara atarım...

TWG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 FAZER
    şimdiye kadar 1-2 sefer önce yavaşla sonra gazla taktiğini kullandım ama kısmetime yol müsaitti
    1 sefer sultanahmet'te arka sokakta yavaş yavaş giderken, önümüzde yayalar filan da var, kenardan bir köpek çıktı.
    aynı taktiği uygulamak mümkün değil mecburen gizli silahım olan B planını devreye soktum
    zaten 10-15km hızla gidiyordum o sırada
    debriyajı sıkıp küçük bir bilek hareketiyle gaza asılınca, dakikada 14.000 devire ulaşan motorun o senfonik sesine, kuyruğunu bacakları arasına alarak cevap vermişti hayvancık

bir kere bisikletle yorgun argın vaziyette, yokuş yukarı hafif eğimli şehirlerarası bir yolda iki arkadaş eve dönüyoruz
    sağ tarafta tarlaların içinde 3-5 köpek kulakları dikti ve havlayarak koşmaya başladılar
    dursam diye düşündüm onca köpeğin arasında ne yapabilirim
    o anda nasıl bir güç geldiyse pedallara asılıp köpekler yola ulaşmadan o bayırı aşmıştım

2-3 kere de yaya olarak hiç beklemediğim bir şekilde köpek tacizine uğradım
    bazısında tek bazısında grup halinde geziyorlardı ve her seferinde dişlerini gösterip hırlayarak tehdit ediyor namussuzlar
    köpeklerden çekinmeme rağmen o sırada garip bir soğukkanlılık geliyor
    ben de onları tehdit edercesine azarlıyorum
    bazen ısrar ediyorlar ama sonunda çekiliyorlar
    birgün gelir de çekilmezlerse C planımı devreye sokmaktan korkuyorum
    hiç acımam basarım tekmeyi, benim canım onun midesinden daha kıymetli
    FAZER = ZAFER

Forumdan Uzaklaştırıldı
    beni bugüne kadar hiç bi köpek rahatsız etmedi etseydi kaçmazdım heralde yanınıza mantar tabancası alın patladın köpek kaçar ama köpek yavuz bişeyse ve kaçıramassanız daha beter sinirlenir döver sizi

Alıntı eftelya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    değişik fobileri var insanların , bende 4'ten fazla bacağı olan şeylerden korkarım mesela , birde sürüngenlerden : )
    motosiklette giderken bi tırtıl peşine düşerse vah vah sana yasık olar

üniversitedeyken kafayı sıyırmış bi kedi bacaklarıma saldırmıştı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBF150'yi,CBF250'yi sattım...Şimdi 2009 GT250r
    Benim hanıma çocukken köpek saldırmış.Ufak tefek çizikler nedeniyle soluğu hastenede almış.Tabiki mecburen kuduz aşısı.Ertesi gün ikinci iğneyi vurulmak için hastaneye gittiğinde hastane bahçesinde başka bir köpek kovalamış.O yüzden şimdi köpeklere karşı fobisi değil paranoyası var

Motosikleti
    Honda cbr 600f
    Arkadaşlar öyle tekme mantar tabancası atarım, tekme atarım , bağırırım çağırırım bunlara gülüyorum ben
    Şimdi çocukluğuma çok fazla indik ama neden güldüğümü anlatayım.

Ben küçükken köyde içme suyunu gidip aldığımız kervangeçmez yerde bir kuyu var. Karadenizliyim bu arada. Babam ile elimizde birer bidon, baba oğul gidiyoruz su almaya. Yine L şeklinde bir yol düşünün biz uzun bölümden aşağı döndük sol yapacağız. Soldaki evin köpeği serbest bi şekilde yan evin kapısında yatıyordu. Safkan mı emin değilim çocukluk malum iyi hatırlamıyorum ama kangaldı. Kafayı bir kaldırdı bize baktı sonra geri koydu kafayı. Sonra onların evinin oraya döndüğümüzü görünce o miskin miskin yatan hayvan bir kalktı üzerimize bir koşuşu var anlatamam. Ben hemen yanımdaki incir ağacının tepesine bir fırladım , saniyeler içinde ağacın tepesindeyim Babam da daha sonra sorduğumda neden öyle dedin diye bilmiyor fakat bana in ağaçtan dedi. O telaş ile o da ne dediğini bilmiyor ama ben de koca babamdan daha iyi bilecek halim yok diyerek inip arkasına geçtim. Babam önce elindeki bidonu falan sipar etti savurdu ama köpek etrafımızda yarım daire çiziyor.
    Babamın yerden aldığı taşı hatırlıyorum tek eli ile zor tutuyordu yani büyük bir taş sayılırdı. Babamdan beklenmeyecek bir isabet ile köpeğin tam ağzına yerleştirdi taşı. Köpeğin dişlerinin kırıldığını ve ağzından oluk oluk kan aktığını hatırlıyorum. Fakat köpek performansından hiçbirşey kaybetmeden hatta daha da sinirlenerek devam etti. Babam bana kaç dedi. (Bu bölüm de iyi cesaret ya köpek peşime düşse? Çok zeki adam değil sanırım bu babam )
    Ben kaçarken babam dikkatini daha fazla çekti köpeğin ki peşimden gelmesin. Ben koşarak uzaklaştım ama öyle koştuğumu hatırlamıyorum...
    Daha sonrası babamın anlattığına göre öyle ilerleye ilerleye evin sahibine bağırmaya başlamış babam. Son anda yetişip köpeği tutmuşlar bağlamışlar falan filan...

Buradan çıkacak sonuç ise öyle sizin koyacağınız .ıçı kırık bir tekmenin sağlam bir köpeğe zerre kadar etki etmeyeceğidir. Yaya olan arkadaşlara benden duyuru. He bir de hazır uyarı yapıyorken köpeklerin davranışları farklı durumlarda farklılık gösterir. Köpekler ile samimiyeti onlardan kaçmaktan öte gitmeyen arkadaşlara hatırlatayım; bir köpek kendi savunduğu alanda farklı, bu alanın dışında farklı davranır. Aynı şekilde tek başınayken ayrı, sürü içerisinde ayrı davranır.

Genel olarak köpeğin koruduğu alanın dışında çıktığınızda sorun kısmen çözülecektir. Bu zaman içerisinde başınıza birşey gelmezse pek kovalamaz koruduğu alana geri döner. Ama konu motor olunca sadece alan savunmaktan ötesi de var sanırım o konuda bir fikrim yok. Sesinden mi rahatsız oluyorlar yoksa onu da farklı bir hayvan olarak mı düşünüyorlar bilemiyorum.

hasanpinar0537 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bugün beni 3 kere kovalamalarına rağmen çok sakindim.
    unutmayın havalayan köpek ısırmaz.
    ayrıca bir köpeğin sizi kovalamaya başlayacağını düşündüğünüz an hiç gazlamaya kalkmayın hiç yokmuş gibi davranın tecrübelerle sabittir.
    HONDA;hayat onda...İ.V.İ.B.İ
    DRİFT RELİGİON

motor ve ortam müsaitse egzoz patlatın işe yarıyo

raven71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda xl 200
    siz köpekten değil köpek sizden kaçsın köpekleri uzak tutmak için köpek kovucular var almanızı tavsiye ederim.

Yaydığı ultrasonik ses dalgaları hayvanlar üzerinde hiç bir kalıcı etki bırakmaz.
    7 m lik bir çaptaki tüm köpekleri uzaklaştırır.Üzerindeki kemer klipsi ile üzerinizde taşıyabilirsiniz. aşağıdaki linki inceleyin

http://www.adrenalin.com.tr/productd...uctTypeID=1976

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler