Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Yurtsan beye tepki maili gönderelim bu yazıya sessiz kalmayalım

Motovento
    REKLAM ALANI
    u_baydur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R
    Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O na şeyde denebilir mi o zaman?
    merd-i kıpti, şecaat arz ederken, sirkatin söylermiş

yaşasın motosiklet, Yaşasın www.motosiklet.net:)
    abicim ben anlamadım ; ama sen diyosan denir valla

ya kimseye göndermedi şimdi bu cevap, bi bana mı gonderdi,.. öleyse şuraya da koyamda siz de gülün yaw.

beyimize binlerce tebrik mesajı geelmiş. on tane mt mesajından nolcakmış ki...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    yani ( 2. kez tercüme ediyorum )

çingenenin yiğidi kahramanlık ederken yalan söylermiş( ya da hile yaparmış)
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Alıntı u_baydur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abicim ben anlamadım ; ama sen diyosan denir valla
    "şecaat arzederken merd-i kıpti sirkatin söyler." (ragıp paşa)

''merdi kıpti şecaat arzederken sirkatin söyler. çingenenin merdi, kendini överken hırsızlığını söyler başka bir deyişle mert çingene hırsızlığıyla övünür, demektir. övünülmiyecek şeylerle övünülmez anlamında kullanılır''
    Poturdak

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    sirkat : yalan, hile, dolanbaççılık. demektir. fakat bir deyim olduğundan kalıp dışına çıkılır.
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O na şeyde denebilir mi o zaman?
    merd-i kıpti, şecaat arz ederken, sirkatin söylermiş

yaşasın motosiklet, Yaşasın www.motosiklet.net:)
    birader genclerin aklını karıştırma yahu...Öztürkçe lütfen...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birader genclerin aklını karıştırma yahu...Öztürkçe lütfen...
    gennnçç karıştı ise kafacığın ben yardımcı oliimm

''...memur abi Baktım evin sahibi kapıda, daldım mutfak penceresinden, balkondan aşağı. ben aşağıdayım, evsahibi hala bağırıyor evde kim vaaar diye...''
    Haha işte bunu anlatan bir atasözü
    Poturdak

Motosikleti
    Honda CBR 125R
    muzaffer abim ben diycektim; mete abi biliyom ayağına yatıyo diye de, büyüğümüzdür demiyim dedim.. biri sussaa biri susmuyo ama

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı u_baydur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    size de gönderdi mi, yoksa bana özel mi
    Benim yazdıklarım içine oturmuştur zavallının Belki de felç geldi adama pc başında
    Cevap filan yazamaz
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yarasi olan gocunur derler.. Bence fazla tepki gostermeyin. Kimse kimseyi kotu gostermeye calismiyor. Zaten artik 4 teker kullanicilarida, kaski korumasi olan motorcuya yavas yavas saygi gostermeye ba$ladi. Alisiyorlar bize. Zat-i muhterem'in bahsettiklerinden bizene, onlar trafikte her zaman kufredilmeyi hak eden, otomobil suruculeri tarafindan sıkıstırılan, kendilerini ölümsüz zanneden ve en onemlisi motorcu gecinip, aslinda kaba tabirle artistlikten ba$ka bir$ey yapmayan tipler.. Sanirim zat-i muhterem de bu tiplere deginmis..
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

SeRHaTeKiNci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco (Satılık)
    muzaffer abi.. Müsade varsa.. ben senin yazının aynısını gönderdim.. Altına da Serhat Ekinci yazdım.. Gerçi bu saatten sonra izin istemek saçma ama. Böyle yaptım? Bi sakıncası yoktu degil mi?
    Gidersen Öyle Bir Gitmelisin ki;
    Ayrılıklar Bile Seninle Gurur Duymalı..

Motosikleti
    Honda CBR 125R
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yarasi olan gocunur derler..
    hıh , abicim bana verdiği cevap ta aynen böyle başlıyodu...

sen nerden biliyon demek sana da gönderdi.

halbuki bi özür dilemesini istemiştim beyaw...

kaptaniderya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorsuz
    Yurtsan Bey yazısında demişki

"Gazetenin muhabiri Nurdeniz Kutsal, Dünya Supersport Motorsiklet Şampiyonu Kenan Sofuoğlu’nun arkasında motosikletle hız yapıyorlar."

Oyazıyı dikkatle okumamış herhalde !! Diğer tüm genellemeleri gibi magazin yapmış , belkide ciddi gazeteci olursa Emin Çölaşan gibi olacağından korkmuş ??

Kenan Sofuoğlu o fotoğrafı trafiğe kapalı alanda çektirmiş , gidilen mesafede çok ama çok kısa bir mesafe , keşke gazeteci hanıma uymasa idi de böyle magazin muhabirleri ( bence magazin muhabirisiniz Yurtsan bey , katil 4 tekerleri görmezden gelmişsiniz ) böyle bir dikkatsiz ciddiyetsiz yazıya malzeme olmasa idi

Bende sunu yazdım ;
    "Sn Atakan size yazılacak pek cok cümle var ama anlamsız geldi bir an , rekabet amacı ile bir karalama yazısı yazıyor bir magazin haberi tadında köşenize taşıyor , hayatını motosiklete adamış pek çok sürücüyü zan altında bırakıyorunuz .

Ayrıca Kenan Sofuoğlu nun o gazeteci hanımla çekilen fotografı trafige kapalı ve kısa bir mesafe kapsamında çekilmiştir , keske çektirmese idi ve magazin malzemesi olmasa idi ,

İsterdimki profesyonel eğitimlerini almış , korumaları tam , hayatını motosiklet felsefesine adamış özgür insanların belediye ve karayollarının hatalı banketleri , çukur dolu yolları , katil kamyon ve delicesine sürat yapan 4 teker sürücülerini konu alın ,

YURTSAN BEY , MOTORSIKLET KULLANICILARI INSANDIR , PEK COK MESLEK GRUBUNA MENSUBUZDUR , KARIYERLERIMIZ KAS ICINDE BILINMEZ AMA BIR GUN O KASKIN ICINDE BIR YAKININIZ OLDUGUNDA BIZLERI ANLAMAZSINIZ UMARIM

Emin Çölaşan sonrasında Hürriyet okumaktan vazgecmek üzere idim , bu yazınızdan sonra gazeteyi almaktanda , sitenize girmektende vazgeciyorum , katıldıgım her platformda bu fikrimi sonuna kadar konusacagım , yazık....

Biliyormusunuz bizler Özgür ruhlu insanlarız , Peki sizin böylesi Özgür ruhu varmı ? Pek zannetmiyorum ....."

syg
    günan ülgen
    Özgürlüğüm Rüzgarında Saklı

super_meke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    varadero
    bende kendısıne bı maıl gonderdım ahanda gonderdıgım maıl
    merhaba ben ortalama 15 senedır motosıklet surucusuyum caddelerde motorcu terörü baslıklı yazınızı okuyunca zıyadesı ıle uzuldugunmu belırtmek ısterım.Çunku ön yargılı olarak butun motosıklet camıasını karalamıssınız.şu cumlenızı anlayamadım demıssınızkı Kelle koltukta, Allah’a emanet gittiğimiz trafikte bir de motorsikletliler çıktı başımıza.Her 4 ve daha cok tekerleklı arac sahıbı gıbı bızlerde vergımızı odeyıp muayene ıstasyonlarında muayenemızı yaptırıyoruz.Sızce bızlerınde trafıkte olmaya hakkı yokmu
    bıde su cumlenız cok tuhafıma gıttı demıssınızkı Tevekkeli değil motorcular caddelerde terör estiriyor, neredeyse her gün bir motosikletçi kazada ölüyor.Ben bircok türk motosiklet forum sitelerine uyeyım ve emın olun kı yüzbinlerce kişi kelle koltukta Allaha emanet gittiğimizi düşünüyorduk demekki yanılmışız.Siz 4 tekerleklı ve daha cok tekerleklı arac suruculerı sızın tamponlarınız var hava yastıklarınız ve kaportanız var motosıklette ıse kaporta bızlerız o yuzden motosiklet kullanırken basımızdan kaskımızı montumuzdan dırseklıgımızı dızımıden dızlıgımı cıkartmayız.5 pamagın 5 ıde bır olmadıgı gıbı genelde pızzacı ve kurye motosıklet suruculerı ekmek parası ugruna suratlı motosıklet kullandıklarına bende sahıt oldum ama ınanın bunların olmaması ıcınde elımızden geldıgınce calısmaktayız.Ama onlarda sızın belıttıgınız gıbı asla terorıst değıldır bundan emın olun.Bıde sunu anlamıs değilim 4 ve daha cok tekerleklı arac suruculerı duran trafıkte durduk yere neden kapı acma ıhtıyacı duyarlar.Ama ınanın bu rıskıde goz onunde bulunduruyoruz.Trafik polislerının bız motosıklet suruculerını denetlemedıgınıde nereden cıkarttınız.Tabıkı denetlenıyoruz gerektıgınde ceza kesılıyor gerektıgınde hayırlı yolculuklar denıyor bızlere ama bızler asla tererıst degılız 4 ve daha cok tekerleklı kafeslerin trafıkte bızlerı sıkıstırıp serıt dısına atmaya calısmalarından dıkkatsız suruculerın bırden bıre ustumuze kırmalarından akan trafıkte sırf eğlence olsun dıye ustumuze dıreksıyon kıran ve sonrada kahkahalarla gulen suruculerden alkol alıp arkadaslarımızı ölduren kafes suruculerınden asıl bızler sıkayetcıyız
    keske baska bır gazeteyı suclamak ugruma motosıklet camıasını kullanmasaydınız.Çunku bılmıyorsunuz motosıkletı motosıkletcının trafıkte cektıgı sıkıntıyı bılmıyorsunuz.Bılmıs olsaydınız zaten boyle bır yazı ıle butun motosıklet camıasını karalamazdınız bundan emınım
    sanırım motosıklet camıasına bır özur borcunuz var
    motosiklet surucusu
    Özkan

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    sayın atakan;

Alıntı yurtsan atakan adlı üyeden alıntı
    Her içki içeni potansiyel ırz düşmanı görmek yerine, içkili otomobil kullananları potansiyel katil olarak görüp, çok daha iyi denetlemek; işlenen suçlarda içkiyi hafifletici sebep olmaktan çıkartıp, ağırlaştırıcı sebep saymak, içki magandalarıyla savaşmak için çok daha etkili ve medeni bir yol.
    http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/gost...id=3451980&p=2

başka bir yazınızda sunduğunuz medeni yol kavramını keşke önce siz şiar edinseydiniz.
    her motosiklet sürücüsünü potansiyel serseri, trafik teröristi görmek ve göstermeye çalışmak yerine, bu insanların kim olduklarını, neden gazetelere manşet olduklarını araştırsaydınız.
    buna imkanınız vardı.

"ele verir talkını, kendi yutar salkımı" deyişine muhatap olmamanız için, aynı köşede bizlere bir özür yazısı yazabilirsiniz.

bekliyoruz.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    beyfendimize bir sürü teprik mesajı gelmişte üç beş tane motorcunun tepkisinden ne olcakmış

Sana o tebrik mesajı gönderenlerde senin gibi evrimini tamamlayamamış halen yontma taş devrinde yaşadığını zanneden ama yontulamamış insanlar

( şeytan diyo gönder )

zion1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    taze bitti :)
    Alıntı efendy_iso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyfendimize bir sürü teprik mesajı gelmişte üç beş tane motorcunun tepkisinden ne olcakmış

Sana o tebrik mesajı gönderenlerde senin gibi evrimini tamamlayamamış halen yontma taş devrinde yaşadığını zanneden ama yontulamamış insanlar

( şeytan diyo gönder )
    kan ka tenhada kıstırak mı adamı ne diyon madem o kadar atıp tutmuş hakkımızda ..bizde onu atıp tutmasak mı? dinsizin hakkından imansız gelir..derler
    BEN DEGİL,BİZ DİYE ÇIKTIK BU YOLA

efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    yavvv alemsinnsennn kankammmmmmmmmmm

Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    Alıntı ledo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam tepki gösterin göstermesine de...

Adam eğer genelleme yapmamış olsaydı ( ki yazıyı okudum. Bana göre genelleme değil de, zaten şikayetçi olduğu tip motorcuları hedef almış) söylediklerinde bir tane yanlış var mı ?

Yıllardır bu tür yazılar sonucunda hemen tepki, bazen de küfür !

Peki arkadaşlar, iğneler nerede ? Maşallah Çuvaldız kısmı sağlam, hatta çuvaldız değil kılıç olmuş böğrüne sokuyoruz şikayet edenlerin.

Ben de şikayetçiyim adamın bahsettiği tip motorculardan, hem de hem 4 teker hem 2 teker kullanırken...

Önce trafiğe saygı göstereceğiz ki, sonrasında saygı bekleyelim !

Yok ben aradan giderim, yok kaldırımdan giderim yok ters yönden giderim.

Gidersin gitmesine de, ondan sonra biri de sana çakarsa gıkını çıkartamazsın.

Alın size bir genelleme de benden : Bana göre motor kullanaların %90ı yukarıda belirtilen tanıma uyuyor. Önce kendi içimizde diğerlerine karşılı saygılı olmak konusunda çoğunluğu ele geçirelim de, sonra her yazı yazana bir cevap veririz.

yazdıklarına katılıyorum....

ben esenyurttan otobüs ile E-5 ten sefaköye ve oradan da demiciler sitesine giriyorum. yolda bazen öyle motor kullananlar görüyorum ki sadece allahım kurtuldu diyorum. araçlar arasında dans etmek. yok ben ayna manya yaparım cakaları bunları geçin beyler bayanlar. dikkatli kullanalım. hele hele de Emniyet şeridi mantığını kaldırın kafanızdan. sonrada bariyerlere isyan edersiniz. eğer motosiklet bir araç ise ilk şerit sağ şerittir ve orada gidelim. Emniyet şeridi unutmayın aciliyetler içindir. ( EŞA olmayın) (gazoz ağacından alıntıdır)
    Motorumu Sattım Kendimi Garip ve Yanlız Hissediyorum
    ( A RH + ) Türkçe' ye Sahip Çık, Yok Olmasına İzin Verme...
    Aşkın Bir Sabun İse Köpürt Beni Pakize

zion1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    taze bitti :)
    iso kankam

yakarımmmm romayıda yakarımmmmmmm dostlarım içinama baş harfi f olan arkadaşları da uyaralım bunlara mazeme veriyolar aha bu akşam sen şahitsin
    BEN DEGİL,BİZ DİYE ÇIKTIK BU YOLA

dorlion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 Versys 650 SE
    amma kaale almışsınız ya şu adamı mı kadını mı artık, cinsiyetini hala çözebilmiş değilim

İnsanoğlu her zaman ve her yerde aynı, ister motosiklet tepesinde olsun, ister arabanın içinde...

Herkes kendini biliyor...
    Sırf herkeste 4 teker var diye...

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)