Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Yurtsan beye tepki maili gönderelim bu yazıya sessiz kalmayalım

Motovento
    REKLAM ALANI
    efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    Caddelerde motorcu terörü

Sabah gazetesinin kapağında bir fotoğraf.

Gazetenin muhabiri Nurdeniz Kutsal, Dünya Supersport Motorsiklet Şampiyonu Kenan Sofuoğlu’nun arkasında motosikletle hız yapıyorlar.

İkisi de kasksız.

Fotoğraf tam da gençleri özendirecek türden. Herkesin imrendiği, gıpta ettiği Dünya Şampiyonu bir genç motosiklette, arkasında ise genç ve alımlı bir kız. Asi ruhlu genç ekek ve özgürlüğünü ilan etmiş genç kız imajı çizilmek istenmiş mizansen fotoğrafta.

Tevekkeli değil motorcular caddelerde terör estiriyor, neredeyse her gün bir motosikletçi kazada ölüyor.

Kelle koltukta, Allah’a emanet gittiğimiz trafikte bir de motorsikletliler çıktı başımıza.

Hiçbir kurala uymuyorlar, deli gibi motosiklet kullanıyorlar.

Kask takmıyorlar. Kendi kask takıp, arkasına aldığı arkadaşını kasksız bırakacak kadar bencilleri de var.

Yavaş ilerleyen trafikte, araçlar arasında slalom yapıyorlar. Duran trafikte, her an birisinin kapı açma riskine rağmen araçlarla kaldırım arasında süratle yol alıyorlar. Sokaklara ters yönden girip, otomobillerle burun buruna geliyorlar. Trafikte her türlü terörü estiriyorlar çünkü trafik polisi bunları denetlemiyor. Ceza kesmiyor. Uyarmıyor.

Ve üstüne üstlük gençleri motorsiklete kasksız binmeye özendiren Sabah gibi gazeteler de çıkıyor.

Kapağında gençleri kasksız motosiklet kullanmaya özendirecek kadar sorumsuz davranabilen Sabah, birkaç gün geçmez acı bir motosiklet kazasının haberini "kask takmadı öldü" diye haber de yapar utanmadan.

yurtsan@hurriyet.com.tr mail adreside bu

Arkadaşlar motora gönül veren herkes bu köşe yazısına tepki maili göndersin bu yönde haber yapmaya çalışan habercilerimizde motosiklete gönül veren kişilerin azımsanmayacak kadar çok olduğunu ve bilinçli kişiler olduğunu öğrensin

benim gönderdiğim mail

Yazdığınız köşe yazısında motosiklet sürücüleriyle ilgili yaptığınız genellemeyi esefle kınıyorum ülkemizde motosiklet kültürü günden güne daha iyileşme gösterirken ve gerçekten ciddi ve kaliteli motosiklet sürücüleri varken sizin böyle bi başlıkla haber yapmanız çok yanlış hoş kelebek gibi bi dergiyi kim alır ve o yazılanları dikkate alır oda belli zaten lütfen yaptığınız açıklamaları biraz daha araştırarak gerçeğe dayalı ve genelleme yapmadan yazarsanız motosiklet camiasını karşınıza almazsınız söylediklerinizde haklı olduğunuz yönler var evet ama bu genelleme bir çok kişiye haksızlık yapmaktadır artık motorcularımız bilinçlenmek adına ciddi adımlar atmaktadır lütfen motora gönül veren ve hevesi olan gençlerimizi böyle kalite oranı düşük köşe yazılarıyla soğutmayalım bu yazılar yüzünden aileler motor tutkusu olan arkadaşlara izin vermiyolar tutkularını sınırlıyolar her gün bi motorcu hayatını kaybediyo doğru peki hergün kaç kişi trafik kazasında vefat ediyo bunu sormak istiyorum yazdığınız şekilde motoru ve sürücülerini insanlara terörist gibi göstermek size ve habercilik anlayışına bağdaşmıyodur şahsi fikrim tüm motosiklet camiasından özür dilemeniz yönündedir

Türkiyedeki bir çok motor sürücüsü motosiklet.net 'te üyedir daha sağlıklı ve daha güzel araştırmalarınızı burdan daha iyi yapabilirsiniz ona göre köşe yazıları yazabilirsiniz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Gaziantep İl Temsilcisi AYDEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    O Bir Goldwing 1800 cc Birde Yamaha 250 cc
    ben de gönderıyorum...............
    HAyat bisikLET GİBidİR PEDal ceVİRmeSSEn düşERSİn....
    O BİR SUZUKİ ( YAKIŞIKLI )

E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    helallllllll sana ıso abı dur kahvaltımı yaptıktanm sonra bende gonderırım...ama benım oyumu yarım dıye sayarlar malum bılıyosun daha google 'nin verıtabanına ulasmadı mesajlarım....demıstınya....olsun gonderırım bende...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    yamaha süper tenere 1200cc ZE
    ben gönderdim ama hanım degil bey
    Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(MEVLANA)

u_baydur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R
    kardeşim sen bu yazıyı kime gönderdin, yazı nerde , link nerde, ne biçim konu bu...

alplion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    buell 1125R
    bi link eklesenizde bizde göndersek

hayati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    roadracer
    Ben de gönderdim şöyle;
    yurtsan@hurriyet.com.tr
    Bizim tepkimiz;henüz yeni yeni yerleşen motosiklet kültürünü baltalayıcı nitelikte olan yazınıza.Sizden ricamız,lütfen bu konuda biraz araştırma yaparak durumun hiçte sizin algıladığınız gibi olmadığını öğrenmeniz.
    Yaptığınız genellemede kurunun yanında yaşı da yakmışsınız.
    Aynı şeyleri araba kullananlara da yapmak pek ala mümkün.Konunun insan olduğu her dalda,buna benzer yaklaşımlarda bulunabiliriz.Ama konulara yanlı yaklaşırsak haklıyla haksızı aynı kefeye koymuş olmuyormuyuz?
    çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Honda CBF 150
    aslında mail gondermek dogru bir hareket.ancak cok ta fazla ciddiye alıp ne kelebek e ne de bu kadına pirim yaptırmamak lazım diye düşünüyorum.onları kendi sacma sapan okuyucu kitlesiyle bas basa bırakın derim
    34 AF 4401 [COLOR="Red"] H İ K O[/COLOR]

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    yamaha süper tenere 1200cc ZE
    yazdıgı yazı bu
    Caddelerde motorcu terörü

Sabah gazetesinin kapağında bir fotoğraf.

Gazetenin muhabiri Nurdeniz Kutsal, Dünya Supersport Motorsiklet Şampiyonu Kenan Sofuoğlu’nun arkasında motosikletle hız yapıyorlar.

İkisi de kasksız.

Fotoğraf tam da gençleri özendirecek türden. Herkesin imrendiği, gıpta ettiği Dünya Şampiyonu bir genç motosiklette, arkasında ise genç ve alımlı bir kız. Asi ruhlu genç ekek ve özgürlüğünü ilan etmiş genç kız imajı çizilmek istenmiş mizansen fotoğrafta.

Tevekkeli değil motorcular caddelerde terör estiriyor, neredeyse her gün bir motosikletçi kazada ölüyor.

Kelle koltukta, Allah’a emanet gittiğimiz trafikte bir de motorsikletliler çıktı başımıza.

Hiçbir kurala uymuyorlar, deli gibi motosiklet kullanıyorlar.

Kask takmıyorlar. Kendi kask takıp, arkasına aldığı arkadaşını kasksız bırakacak kadar bencilleri de var.

Yavaş ilerleyen trafikte, araçlar arasında slalom yapıyorlar. Duran trafikte, her an birisinin kapı açma riskine rağmen araçlarla kaldırım arasında süratle yol alıyorlar. Sokaklara ters yönden girip, otomobillerle burun buruna geliyorlar. Trafikte her türlü terörü estiriyorlar çünkü trafik polisi bunları denetlemiyor. Ceza kesmiyor. Uyarmıyor.

Ve üstüne üstlük gençleri motorsiklete kasksız binmeye özendiren Sabah gibi gazeteler de çıkıyor.

Kapağında gençleri kasksız motosiklet kullanmaya özendirecek kadar sorumsuz davranabilen Sabah, birkaç gün geçmez acı bir motosiklet kazasının haberini "kask takmadı öldü" diye haber de yapar utanmadan.

yurtsan@hurriyet.com.tr mail adreside bu
    Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(MEVLANA)

Motosikleti
    Honda CBR 125R
    bırakın siz bişi demeyin, yakında sabah bunun acısını çıkarır...

moto_yunus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER-6N
    bende gönderdim bir tepki maili....
    YUNUS EMRE KARAN
    www.facebook.com/yunusemrekaran
    https://www.youtube.com/channel/UCPdXVxbgO4Pwi0IZqVxcUDw

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Bendeniz de şöyle birşey gönderdim, umarım amacına uygun olmuştur.

Sayın Yurtsan,

Hürriyet Gazetesinin Kelebek ekinde, Caddelerde Motorcu Terörü başlıklı yazınızı okudum ve bu mektubu yazmak zorunda olduğumu hissettim.
    Yazınızda eleştirdiğiniz bir çok konudan biz motor sürücüleride mustaribiz. ancak yazınız genellemeler ile dolu olduğundan, trafikte 4 tekerlerden çekmediği kalmayan bizleri üzmüştür. Hergün bir motorcu ölüyor diyorsunuz ama, sanırım motorculuğa yabancı olduğunuzdan neden olduğunu sorgulayamıyor veya göremiyorsunuz. Bendeniz size yardımcı olmak adına bir iki şey söyleyeyim.

4 teker sürücüleri:
    Sıra düzeni olmuş akan bir trafikte arkandan korna çalarlar, neden diye dönüp baktığında bir de el kol hareketleri ve hakaretleri ile çekilmenizi isterler.
    Sizi sollamaya kalkmaz, yanınızdan teğet geçerler. O an bir çukurdan, taştan kaçmaya çalışabileceğinizi ya da rüzgardan etkilenip yana kayabileceğinizi hesap etmezler.
    Kavşaklarda geldiğimizi göre göre ve bile bile yola çıkarlar, yol hakkı sizin olsa bile. Zaten sürekli yanan farlarınızı, selektör yapmanızı hatta korna çalmanızı umursamazlar.
    Park etmek için yolun kenarına yanaşırken arkanızdan basarlar kornaya, başlarlar bağırışmaya. Park için neden kaldırımı kullanmıyormuşuz diye.
    ışıklarda durduğunuzda, nasıl bir şaka anlayışı ise, tamponları ile dokunurlar. Tartıştığımız zamanda Motorcular işte, serseri gibi kavga ediyorlar derler. Yolunuza çıkar, önünüze kırarlar direksiyonu.
    Yolda yağ, yakıt, su birikintisi gibi bizler için ölümcül tehlikeler içeren bir şeye rastladığımızda fren yaparız dellenirler, olmadı ani bir hareketle sağ-sola kaçarız dellenirler.

Çoğu bilinçsiz 4 teker sürücüsü bu yazdıklarımdan kat kat fazlasını her zaman, sanki aralarında anlaşmışlar gibi sürekli yaparlar. Daha biraz önce ofisime gelirken 2 kaza atlattım yukarıda yazdıklarımın benzeri şeyler yüzünden.Bizlerin trafikten, önlerinden, sağlarından sollarından Buhar Olup Uçup gitmemizi isterler. Motorcular trafikte sadece bir figürdür çoğu için. Bizlerinde o an onlar kadar trafik ile cebelleşen, çoluğu çocuğu, işi güc, olan kimseler olarak algılayamazlar. Kapalı Çelik bir kaportanın altında ne kadar güvencede, bizim ise ne kadar kırılgan olduğumuzu bilmezler. araçları ile yaptıkları orta boyutlu bir kazada bile en fazla keyifleri kaçar, kaskoyu aralar olur biter. Bizim bedenlerimizin kaskosu olmadığını anlamazlar.

Sayın Yurtsan,

Motorcular olarak dertlerimiz bir değildir ve sadece 4 teker sürücüleri yüzündende değildir. Trafik yönetmelik ve kanunlarında doğru düzgün bir motor tanımı yoktur. Bu yüzden Otomobil muamelesi görürsünüz. Otoyol ve köprülerde otomobiller ile aynı ücreti ödemek zorunda bırakılırsınız ki bize çok koyar. Haklı olduğumuz kazalarda bile devletin memurları doğrudan haksız muamelesi yapar. Kanunları bilmeyen trafik polisleri, artçımız ile seyehat edemeyeceğimizi iddia edebilecek kadar abes uygulamalar yapar, güzelim tatil planınızı mahveder ve sizi yollarda çaresiz koyar. Bilinçli bir motorcu olmak isteyenlere, bizlere fahiş fiyat ile güvenlik ekipmanı satarlar. Ortalama bir kask 400 Eurodan, mont 300 eurodan kakalanmaya çalışılır. Çaresiz alırsınız motorculuğun yaygın olduğu ülkelerde dörtte bir fiyatında olduklarını bile bile. Toplu gezilere çıkarsınız, her türlü güvenli sürüş organizasyonu ile, yolda size terörist muamelesi yaparlar. Polisin biri, ''Gezmek tabi yasak değil, ama tek tek gezin, böyle olur mu'' gibi enteresan bir cümle ile gurubunuzu afallatabilir her an. Yol güvenliği kavramı sadece otomobiller içinmiş gibi, bizleri öldüren standartlar ile karşılaşırız. Bariyerler bedenlerimizi parçalar, mıcırlı yolda hız kesmeden ilerleyen araçların fırlattığı taşlar en iyi ihtimalle kask camlarımızı kırar, kaza yapmamıza neden olurlar.

Yazabilecek o kadar çok derdimiz var ki. Sizden ricam, bunları biliniz. yazılarınızı kaleme alırken, arabanızı sürerken, yolda gördüğünüz bir motorcuya bakarken bunları aklınızdan geçiriveriniz. O zaman bizler ne kadar bilinçli motorcular olmak istiyorsak, sizlerde o kadar bilinçli sürücüler-vatandaşlar olacaksınızdır.

Bu mektubu, yazınız www.motosiklet.net sitemizde konu edildiği için yazdım. Sitemize girip, arzu ederseniz katılıp bizlerin uğraşlarını görebilirsiniz. Ülkemizde yeni yeni yaygınlaşan Motorsiklet Kültürü, emekleme dönemindedir. Bendeniz dünya denizlerini ve ülkelerini gezdiğim dönemlerde, bizde neden motosiklet bu kadar yaygın değil diye hayıflanırdım. Şimdi kıpırdanmaya başlayan Motorculuğa destek vermenizi arz ederim. Çalakalem oldu, umarım vakit ayırabilirsiniz.

Saygılarımla
    Poturdak

Motosikleti
    BMW Moto Guzzi CRF Vespa Activa
    Çok güzel yazmışsın eline sağlık ama bu gereksiz arkadaşın bunu anlayabileceğini sanmıyorum

Motosikleti
    Zealsun 200 gs 'den>zx6r' a ; aklım yok aklım! Scuba instructor
    Memleketin bu kadar sorunu varken gazeteciler bu işe el attıysa bilin ki Emin Çölaşan'ın başına gelenlerle alakalıdır...

Korkak gazeteci magazin ve aktuel muhabbetlerine takılır!!!

Allah ıslah etsin yalan haberden başka birşey değil!!!
    [B][COLOR="Red"]"Kendinizi Cesurca Gösterin! Trafikte Farkettirin! Yaşamanız Sadece Buna Bağlıdır!!!"[/COLOR][/B]:bounce:

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Bu işi de haLLettikkk !
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    Honda CBR 125R
    motosiklet kullanıcıları sizden özür bekliyor yazdım; kısa, öz ve anlaşılır...

yorumlar üzerine bişey eklemek istedim, bence yazdıklarında haksız değil, çünkü söyledikleri doğru; ama tek suçlu olarak bizi göstermesi aslında onun bir gazeteci bile olmadığını gösteriyor...

Taskiranus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bendeniz de şöyle birşey gönderdim, umarım amacına uygun olmuştur.

Sayın Yurtsan,

Hürriyet Gazetesinin Kelebek ekinde, Caddelerde Motorcu Terörü başlıklı yazınızı okudum ve bu mektubu yazmak zorunda olduğumu hissettim.
    Yazınızda eleştirdiğiniz bir çok konudan biz motor sürücüleride mustaribiz. ancak yazınız genellemeler ile dolu olduğundan, trafikte 4 tekerlerden çekmediği kalmayan bizleri üzmüştür. Hergün bir motorcu ölüyor diyorsunuz ama, sanırım motorculuğa yabancı olduğunuzdan neden olduğunu sorgulayamıyor veya göremiyorsunuz. Bendeniz size yardımcı olmak adına bir iki şey söyleyeyim.

4 teker sürücüleri:
    Sıra düzeni olmuş akan bir trafikte arkandan korna çalarlar, neden diye dönüp baktığında bir de el kol hareketleri ve hakaretleri ile çekilmenizi isterler.
    Sizi sollamaya kalkmaz, yanınızdan teğet geçerler. O an bir çukurdan, taştan kaçmaya çalışabileceğinizi ya da rüzgardan etkilenip yana kayabileceğinizi hesap etmezler.
    Kavşaklarda geldiğimizi göre göre ve bile bile yola çıkarlar, yol hakkı sizin olsa bile. Zaten sürekli yanan farlarınızı, selektör yapmanızı hatta korna çalmanızı umursamazlar.
    Park etmek için yolun kenarına yanaşırken arkanızdan basarlar kornaya, başlarlar bağırışmaya. Park için neden kaldırımı kullanmıyormuşuz diye.
    ışıklarda durduğunuzda, nasıl bir şaka anlayışı ise, tamponları ile dokunurlar. Tartıştığımız zamanda Motorcular işte, serseri gibi kavga ediyorlar derler. Yolunuza çıkar, önünüze kırarlar direksiyonu.
    Yolda yağ, yakıt, su birikintisi gibi bizler için ölümcül tehlikeler içeren bir şeye rastladığımızda fren yaparız dellenirler, olmadı ani bir hareketle sağ-sola kaçarız dellenirler.

Çoğu bilinçsiz 4 teker sürücüsü bu yazdıklarımdan kat kat fazlasını her zaman, sanki aralarında anlaşmışlar gibi sürekli yaparlar. Daha biraz önce ofisime gelirken 2 kaza atlattım yukarıda yazdıklarımın benzeri şeyler yüzünden.Bizlerin trafikten, önlerinden, sağlarından sollarından Buhar Olup Uçup gitmemizi isterler. Motorcular trafikte sadece bir figürdür çoğu için. Bizlerinde o an onlar kadar trafik ile cebelleşen, çoluğu çocuğu, işi güc, olan kimseler olarak algılayamazlar. Kapalı Çelik bir kaportanın altında ne kadar güvencede, bizim ise ne kadar kırılgan olduğumuzu bilmezler. araçları ile yaptıkları orta boyutlu bir kazada bile en fazla keyifleri kaçar, kaskoyu aralar olur biter. Bizim bedenlerimizin kaskosu olmadığını anlamazlar.

Sayın Yurtsan,

Motorcular olarak dertlerimiz bir değildir ve sadece 4 teker sürücüleri yüzündende değildir. Trafik yönetmelik ve kanunlarında doğru düzgün bir motor tanımı yoktur. Bu yüzden Otomobil muamelesi görürsünüz. Otoyol ve köprülerde otomobiller ile aynı ücreti ödemek zorunda bırakılırsınız ki bize çok koyar. Haklı olduğumuz kazalarda bile devletin memurları doğrudan haksız muamelesi yapar. Kanunları bilmeyen trafik polisleri, artçımız ile seyehat edemeyeceğimizi iddia edebilecek kadar abes uygulamalar yapar, güzelim tatil planınızı mahveder ve sizi yollarda çaresiz koyar. Bilinçli bir motorcu olmak isteyenlere, bizlere fahiş fiyat ile güvenlik ekipmanı satarlar. Ortalama bir kask 400 Eurodan, mont 300 eurodan kakalanmaya çalışılır. Çaresiz alırsınız motorculuğun yaygın olduğu ülkelerde dörtte bir fiyatında olduklarını bile bile. Toplu gezilere çıkarsınız, her türlü güvenli sürüş organizasyonu ile, yolda size terörist muamelesi yaparlar. Polisin biri, ''Gezmek tabi yasak değil, ama tek tek gezin, böyle olur mu'' gibi enteresan bir cümle ile gurubunuzu afallatabilir her an. Yol güvenliği kavramı sadece otomobiller içinmiş gibi, bizleri öldüren standartlar ile karşılaşırız. Bariyerler bedenlerimizi parçalar, mıcırlı yolda hız kesmeden ilerleyen araçların fırlattığı taşlar en iyi ihtimalle kask camlarımızı kırar, kaza yapmamıza neden olurlar.

Yazabilecek o kadar çok derdimiz var ki. Sizden ricam, bunları biliniz. yazılarınızı kaleme alırken, arabanızı sürerken, yolda gördüğünüz bir motorcuya bakarken bunları aklınızdan geçiriveriniz. O zaman bizler ne kadar bilinçli motorcular olmak istiyorsak, sizlerde o kadar bilinçli sürücüler-vatandaşlar olacaksınızdır.

Bu mektubu, yazınız www.motosiklet.net sitemizde konu edildiği için yazdım. Sitemize girip, arzu ederseniz katılıp bizlerin uğraşlarını görebilirsiniz. Ülkemizde yeni yeni yaygınlaşan Motorsiklet Kültürü, emekleme dönemindedir. Bendeniz dünya denizlerini ve ülkelerini gezdiğim dönemlerde, bizde neden motosiklet bu kadar yaygın değil diye hayıflanırdım. Şimdi kıpırdanmaya başlayan Motorculuğa destek vermenizi arz ederim. Çalakalem oldu, umarım vakit ayırabilirsiniz.

Saygılarımla
    Muzaffer abi, harikasın tamda benim söylemek istediklerimi yazmışsın eğer üşenmeyip bu yazıyı okursa o zat-ı muhterem zaten anlayacaktır yaptığı hatayı.Bir dokun bin ah işit modeli
    (Abi bu arada bi ara görüşelim.Aynı mahallede oturuyoz nihayetinde)

kaptanpoyraz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 YAMAHA FAZER600
    Arkadaşlar öncelikle bu yazar hanım değil erkek (!) bende bu köşe yazarına aşağıdaki maili gönderdim. Herkes duyarlı davranıp hakkımızdaki önyargıları kırmak için tepkisini gösterip mail ile bu kişiye ulaşsın.

Sayın ATAKAN; 17 Ağustos 2007 tarihinde Hürriyet gazetesinin Kelebek ekindeki yazınızda ''Caddelerde motorcu terörü'' başlığını kullandığınızı üzüntüyle okudum. Ve okudukça sizin motosiklet ve motosikletçiler hakkında hiçbir bilgiye sahip olmadığınızı ve yazınızı tamamen önyargılı olarak yazdığınızı düşünüyorum. Bir amacınızın da rakip gazeteyi kötülemek olduğu yazınızın içeriğinden açıkça belli. Ancak bu amacınız için biz motorcuları kullanmanız hiç etik bir davranış değil. Yazınızın içeriğinde “….Tevekkeli değil motorcular caddelerde terör estiriyor, neredeyse her gün bir motosikletçi kazada ölüyor. Kelle koltukta, Allah’a emanet gittiğimiz trafikte bir de motorsikletliler çıktı başımıza.” derken, bizleri toplum dışı varlıklar veya katli vacip teröristler gibi göstermeye çalışmanızın asıl nedenini anlamakta güçlük çekiyorum. Oysa bizlerde sizler gibi bu ülkenin insanlarıyız. Bizimde Annelerimiz, babalarımız, kardeşlerimiz, eşlerimiz ve çocuklarımız var. Tercih ettiğimiz ulaşım aracının ikiteker olması bizim sizlerden farklı yada eksik olduğumuz anlamına gelmez. Bizlerde doktoruz, öğretmeniz, işçiyiz, esnafız.

Bizler kesinlikle sizin göstermeye çalıştığınız gibi kelle koltukta serseriler değiliz. Motorumuza binip giderken bizimde evimizde bekleyen yavrularımız var. Evet sizlerden eksiğimiz de var. Bizim sizin araçlarınızdaki gibi kaporta zırhımız yok, bizim kaportamız bedenimiz. Biz trafikteki diğer 4 teker araçlar gibi bir kıçımızı koltuğa yan koyarak bir kolumuz camın dışında bir elimiz kornanın üstünde konforla seyahat edemiyoruz. Biz sizin bize yaptığınız gibi kafamız esip tav olunca üzerinize direksiyon kıramıyoruz. Biz arkadan bize selektör yapan bir araca sizin gibi yol vermemezlik yapamıyoruz. Bizler 100 ile 200 kg arasında olan iki tekerli araçlarımızla kullandığımız otoyollara, köprülere sizin 1 tonun üzerindeki 4 tekerli araçlarınızla ödediğiniz aynı ücreti ödüyoruz.

Evet bizimde içimizde çürük elmalar yok değil. Ama şöyle bir düşünün bakalım. Kamyoncusuyla, minibüsçüsüyle, taksicisiyle, otobüsçüsüyle hangimiz daha fazla oranda trafik terörüne sebep oluyoruz? İsterseniz internette şöyle bir gezinin bakalım hangi araç sürücüleri bizim kadar organize olup bilinçli bir sürüş için sürekli kendilerini geliştirme çabasındalar? Eleştirilerinizde haklı olduğunuz konularda biz motosiklet sürücülerinin sizden çok daha duyarlı ve hassas olduğumuzu öğrenmek için internetteki bir çok motosiklet sitesine şöyle bir göz atmanız yetecektir. Ondan sonra da bilinçsizce ve hiç araştırmadan önyargılı olarak yazdığınız yazınızı bir daha okuyun lütfen. Eğer kaleminizde ve yüreğinizde birazcık insaf ve meslek etiği varsa ondan sonra biz motorculara biz özür borçlu olduğunuzu anlayacaksınız.

Saygılarımla.

Yusuf FURAN (Kaptan Poyraz)

www.motosiklet.net

www.motordelisi.com

www.ikiteker.org

www.endurocu.com

www.egeriders.com

www.izmirriders.com

www.motosikletclub.com

www.superevariders.com
    Dürüst esnaf malını %20 karla satar, Hırslı esnaf malını %50 karla satar,biz karından vazgeçtik.Bu memleketin bir karış toprağının maliyetini ödeyebilecek babayiğit varsa gelip alsın!!

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Tamam tepki gösterin göstermesine de...

Adam eğer genelleme yapmamış olsaydı ( ki yazıyı okudum. Bana göre genelleme değil de, zaten şikayetçi olduğu tip motorcuları hedef almış) söylediklerinde bir tane yanlış var mı ?

Yıllardır bu tür yazılar sonucunda hemen tepki, bazen de küfür !

Peki arkadaşlar, iğneler nerede ? Maşallah Çuvaldız kısmı sağlam, hatta çuvaldız değil kılıç olmuş böğrüne sokuyoruz şikayet edenlerin.

Ben de şikayetçiyim adamın bahsettiği tip motorculardan, hem de hem 4 teker hem 2 teker kullanırken...

Önce trafiğe saygı göstereceğiz ki, sonrasında saygı bekleyelim !

Yok ben aradan giderim, yok kaldırımdan giderim yok ters yönden giderim.

Gidersin gitmesine de, ondan sonra biri de sana çakarsa gıkını çıkartamazsın.

Alın size bir genelleme de benden : Bana göre motor kullanaların %90ı yukarıda belirtilen tanıma uyuyor. Önce kendi içimizde diğerlerine karşılı saygılı olmak konusunda çoğunluğu ele geçirelim de, sonra her yazı yazana bir cevap veririz.
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Alıntı Taskiranus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muzaffer abi, harikasın tamda benim söylemek istediklerimi yazmışsın eğer üşenmeyip bu yazıyı okursa o zat-ı muhterem zaten anlayacaktır yaptığı hatayı.Bir dokun bin ah işit modeli
    (Abi bu arada bi ara görüşelim.Aynı mahallede oturuyoz nihayetinde)
    görüşürüz tabi abim Bu aralar yoğunduk, hafta sonu bakarız
    Poturdak

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)