Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yurtsan beye tepki maili gönderelim bu yazıya sessiz kalmayalım

Motovento
    REKLAM ALANI

bende şöyle yazdım.. sanki biraz ağır oldu ama ;

Nurdeniz hanım...öncelikle yazdığınız köşe yazısını esefle kınıyor ve bütün motosiklet camiasından özür dilemenizi şiddetle tavsiye ediyorum...Türkiyede bunca sorun olmasına karşın; araba sürücülerinin emniyet şeritlerini kullanmaları, yol kenarlarındaki bariyerlerin düzeltilmesi vb gibi konuları ele almayıp adeta bir motosiklet düşmanı gibi yazmış olduğunuz bu yazıyı en kısa zamanda diyetini vermenizi bekliyorum...Teşekkürler etmek isterdim fakat bu yazı yüzünden motosiklet camiasında saygınızın - değerde olduğunu belirterek teşekkürrü inşallah bizler arasında saygınızı yükselttikten sonra edeceğim...İyi çalışmalar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    :(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:((ANLAŞILDI SANIRIM)

On Numara

Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bendeniz de şöyle birşey gönderdim, umarım amacına uygun olmuştur.

Sayın Yurtsan,

Hürriyet Gazetesinin Kelebek ekinde, Caddelerde Motorcu Terörü başlıklı yazınızı okudum ve bu mektubu yazmak zorunda olduğumu hissettim.
    Yazınızda eleştirdiğiniz bir çok konudan biz motor sürücüleride mustaribiz. ancak yazınız genellemeler ile dolu olduğundan, trafikte 4 tekerlerden çekmediği kalmayan bizleri üzmüştür. Hergün bir motorcu ölüyor diyorsunuz ama, sanırım motorculuğa yabancı olduğunuzdan neden olduğunu sorgulayamıyor veya göremiyorsunuz. Bendeniz size yardımcı olmak adına bir iki şey söyleyeyim.

4 teker sürücüleri:
    Sıra düzeni olmuş akan bir trafikte arkandan korna çalarlar, neden diye dönüp baktığında bir de el kol hareketleri ve hakaretleri ile çekilmenizi isterler.
    Sizi sollamaya kalkmaz, yanınızdan teğet geçerler. O an bir çukurdan, taştan kaçmaya çalışabileceğinizi ya da rüzgardan etkilenip yana kayabileceğinizi hesap etmezler.
    Kavşaklarda geldiğimizi göre göre ve bile bile yola çıkarlar, yol hakkı sizin olsa bile. Zaten sürekli yanan farlarınızı, selektör yapmanızı hatta korna çalmanızı umursamazlar.
    Park etmek için yolun kenarına yanaşırken arkanızdan basarlar kornaya, başlarlar bağırışmaya. Park için neden kaldırımı kullanmıyormuşuz diye.
    ışıklarda durduğunuzda, nasıl bir şaka anlayışı ise, tamponları ile dokunurlar. Tartıştığımız zamanda Motorcular işte, serseri gibi kavga ediyorlar derler. Yolunuza çıkar, önünüze kırarlar direksiyonu.
    Yolda yağ, yakıt, su birikintisi gibi bizler için ölümcül tehlikeler içeren bir şeye rastladığımızda fren yaparız dellenirler, olmadı ani bir hareketle sağ-sola kaçarız dellenirler.

Çoğu bilinçsiz 4 teker sürücüsü bu yazdıklarımdan kat kat fazlasını her zaman, sanki aralarında anlaşmışlar gibi sürekli yaparlar. Daha biraz önce ofisime gelirken 2 kaza atlattım yukarıda yazdıklarımın benzeri şeyler yüzünden.Bizlerin trafikten, önlerinden, sağlarından sollarından Buhar Olup Uçup gitmemizi isterler. Motorcular trafikte sadece bir figürdür çoğu için. Bizlerinde o an onlar kadar trafik ile cebelleşen, çoluğu çocuğu, işi güc, olan kimseler olarak algılayamazlar. Kapalı Çelik bir kaportanın altında ne kadar güvencede, bizim ise ne kadar kırılgan olduğumuzu bilmezler. araçları ile yaptıkları orta boyutlu bir kazada bile en fazla keyifleri kaçar, kaskoyu aralar olur biter. Bizim bedenlerimizin kaskosu olmadığını anlamazlar.

Sayın Yurtsan,

Motorcular olarak dertlerimiz bir değildir ve sadece 4 teker sürücüleri yüzündende değildir. Trafik yönetmelik ve kanunlarında doğru düzgün bir motor tanımı yoktur. Bu yüzden Otomobil muamelesi görürsünüz. Otoyol ve köprülerde otomobiller ile aynı ücreti ödemek zorunda bırakılırsınız ki bize çok koyar. Haklı olduğumuz kazalarda bile devletin memurları doğrudan haksız muamelesi yapar. Kanunları bilmeyen trafik polisleri, artçımız ile seyehat edemeyeceğimizi iddia edebilecek kadar abes uygulamalar yapar, güzelim tatil planınızı mahveder ve sizi yollarda çaresiz koyar. Bilinçli bir motorcu olmak isteyenlere, bizlere fahiş fiyat ile güvenlik ekipmanı satarlar. Ortalama bir kask 400 Eurodan, mont 300 eurodan kakalanmaya çalışılır. Çaresiz alırsınız motorculuğun yaygın olduğu ülkelerde dörtte bir fiyatında olduklarını bile bile. Toplu gezilere çıkarsınız, her türlü güvenli sürüş organizasyonu ile, yolda size terörist muamelesi yaparlar. Polisin biri, ''Gezmek tabi yasak değil, ama tek tek gezin, böyle olur mu'' gibi enteresan bir cümle ile gurubunuzu afallatabilir her an. Yol güvenliği kavramı sadece otomobiller içinmiş gibi, bizleri öldüren standartlar ile karşılaşırız. Bariyerler bedenlerimizi parçalar, mıcırlı yolda hız kesmeden ilerleyen araçların fırlattığı taşlar en iyi ihtimalle kask camlarımızı kırar, kaza yapmamıza neden olurlar.

Yazabilecek o kadar çok derdimiz var ki. Sizden ricam, bunları biliniz. yazılarınızı kaleme alırken, arabanızı sürerken, yolda gördüğünüz bir motorcuya bakarken bunları aklınızdan geçiriveriniz. O zaman bizler ne kadar bilinçli motorcular olmak istiyorsak, sizlerde o kadar bilinçli sürücüler-vatandaşlar olacaksınızdır.

Bu mektubu, yazınız www.motosiklet.net sitemizde konu edildiği için yazdım. Sitemize girip, arzu ederseniz katılıp bizlerin uğraşlarını görebilirsiniz. Ülkemizde yeni yeni yaygınlaşan Motorsiklet Kültürü, emekleme dönemindedir. Bendeniz dünya denizlerini ve ülkelerini gezdiğim dönemlerde, bizde neden motosiklet bu kadar yaygın değil diye hayıflanırdım. Şimdi kıpırdanmaya başlayan Motorculuğa destek vermenizi arz ederim. Çalakalem oldu, umarım vakit ayırabilirsiniz.

Saygılarımla
    Abi napmışın ya çok iyi cvp dövsedin iyidi daha beter olması dileğiyle mailimi atıyorum
    [COLOR="RoyalBlue"][B][I]MOTORU[/I][/B] ve [B][I]İNSANLARI[/I][/B] SEVİYORSANIZ DOĞRU YERDESİNİZ :cat:[/COLOR]

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Dayanamadım yazdım.. Ama buraya kopyalamasam iyi olacak.. Bilirsiniz siz benim sivri dilimi, gece sıkıntıdan uyutmayacak cinsten
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

kıllıtarkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ALMAYACAĞIM!!!!!!!
    Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bendeniz de şöyle birşey gönderdim, umarım amacına uygun olmuştur.

Sayın Yurtsan,

Hürriyet Gazetesinin Kelebek ekinde, Caddelerde Motorcu Terörü başlıklı yazınızı okudum ve bu mektubu yazmak zorunda olduğumu hissettim.
    Yazınızda eleştirdiğiniz bir çok konudan biz motor sürücüleride mustaribiz. ancak yazınız genellemeler ile dolu olduğundan, trafikte 4 tekerlerden çekmediği kalmayan bizleri üzmüştür. Hergün bir motorcu ölüyor diyorsunuz ama, sanırım motorculuğa yabancı olduğunuzdan neden olduğunu sorgulayamıyor veya göremiyorsunuz. Bendeniz size yardımcı olmak adına bir iki şey söyleyeyim.

4 teker sürücüleri:
    Sıra düzeni olmuş akan bir trafikte arkandan korna çalarlar, neden diye dönüp baktığında bir de el kol hareketleri ve hakaretleri ile çekilmenizi isterler.
    Sizi sollamaya kalkmaz, yanınızdan teğet geçerler. O an bir çukurdan, taştan kaçmaya çalışabileceğinizi ya da rüzgardan etkilenip yana kayabileceğinizi hesap etmezler.
    Kavşaklarda geldiğimizi göre göre ve bile bile yola çıkarlar, yol hakkı sizin olsa bile. Zaten sürekli yanan farlarınızı, selektör yapmanızı hatta korna çalmanızı umursamazlar.
    Park etmek için yolun kenarına yanaşırken arkanızdan basarlar kornaya, başlarlar bağırışmaya. Park için neden kaldırımı kullanmıyormuşuz diye.
    ışıklarda durduğunuzda, nasıl bir şaka anlayışı ise, tamponları ile dokunurlar. Tartıştığımız zamanda Motorcular işte, serseri gibi kavga ediyorlar derler. Yolunuza çıkar, önünüze kırarlar direksiyonu.
    Yolda yağ, yakıt, su birikintisi gibi bizler için ölümcül tehlikeler içeren bir şeye rastladığımızda fren yaparız dellenirler, olmadı ani bir hareketle sağ-sola kaçarız dellenirler.

Çoğu bilinçsiz 4 teker sürücüsü bu yazdıklarımdan kat kat fazlasını her zaman, sanki aralarında anlaşmışlar gibi sürekli yaparlar. Daha biraz önce ofisime gelirken 2 kaza atlattım yukarıda yazdıklarımın benzeri şeyler yüzünden.Bizlerin trafikten, önlerinden, sağlarından sollarından Buhar Olup Uçup gitmemizi isterler. Motorcular trafikte sadece bir figürdür çoğu için. Bizlerinde o an onlar kadar trafik ile cebelleşen, çoluğu çocuğu, işi güc, olan kimseler olarak algılayamazlar. Kapalı Çelik bir kaportanın altında ne kadar güvencede, bizim ise ne kadar kırılgan olduğumuzu bilmezler. araçları ile yaptıkları orta boyutlu bir kazada bile en fazla keyifleri kaçar, kaskoyu aralar olur biter. Bizim bedenlerimizin kaskosu olmadığını anlamazlar.

Sayın Yurtsan,

Motorcular olarak dertlerimiz bir değildir ve sadece 4 teker sürücüleri yüzündende değildir. Trafik yönetmelik ve kanunlarında doğru düzgün bir motor tanımı yoktur. Bu yüzden Otomobil muamelesi görürsünüz. Otoyol ve köprülerde otomobiller ile aynı ücreti ödemek zorunda bırakılırsınız ki bize çok koyar. Haklı olduğumuz kazalarda bile devletin memurları doğrudan haksız muamelesi yapar. Kanunları bilmeyen trafik polisleri, artçımız ile seyehat edemeyeceğimizi iddia edebilecek kadar abes uygulamalar yapar, güzelim tatil planınızı mahveder ve sizi yollarda çaresiz koyar. Bilinçli bir motorcu olmak isteyenlere, bizlere fahiş fiyat ile güvenlik ekipmanı satarlar. Ortalama bir kask 400 Eurodan, mont 300 eurodan kakalanmaya çalışılır. Çaresiz alırsınız motorculuğun yaygın olduğu ülkelerde dörtte bir fiyatında olduklarını bile bile. Toplu gezilere çıkarsınız, her türlü güvenli sürüş organizasyonu ile, yolda size terörist muamelesi yaparlar. Polisin biri, ''Gezmek tabi yasak değil, ama tek tek gezin, böyle olur mu'' gibi enteresan bir cümle ile gurubunuzu afallatabilir her an. Yol güvenliği kavramı sadece otomobiller içinmiş gibi, bizleri öldüren standartlar ile karşılaşırız. Bariyerler bedenlerimizi parçalar, mıcırlı yolda hız kesmeden ilerleyen araçların fırlattığı taşlar en iyi ihtimalle kask camlarımızı kırar, kaza yapmamıza neden olurlar.

Yazabilecek o kadar çok derdimiz var ki. Sizden ricam, bunları biliniz. yazılarınızı kaleme alırken, arabanızı sürerken, yolda gördüğünüz bir motorcuya bakarken bunları aklınızdan geçiriveriniz. O zaman bizler ne kadar bilinçli motorcular olmak istiyorsak, sizlerde o kadar bilinçli sürücüler-vatandaşlar olacaksınızdır.

Bu mektubu, yazınız www.motosiklet.net sitemizde konu edildiği için yazdım. Sitemize girip, arzu ederseniz katılıp bizlerin uğraşlarını görebilirsiniz. Ülkemizde yeni yeni yaygınlaşan Motorsiklet Kültürü, emekleme dönemindedir. Bendeniz dünya denizlerini ve ülkelerini gezdiğim dönemlerde, bizde neden motosiklet bu kadar yaygın değil diye hayıflanırdım. Şimdi kıpırdanmaya başlayan Motorculuğa destek vermenizi arz ederim. Çalakalem oldu, umarım vakit ayırabilirsiniz.

Saygılarımla
    bravo abicim bir insan bu kadarmı güzel anlatır derdini

anlamayan eşektir
    [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]BU ALANA REKLAM ALINIR[/COLOR][/FONT] ::tutkuy::

Motosikleti
    sym mio
    aha bende yazdm yolladım ona iyi yazdım içimdeki herşeyi ona fırlattım
    [B]Bahar geri gelir biz olsak da olmasak da....[/B]::melek02:
    Apti mi kim o:cherry:,kımılcan:silent:
    ::fool::

CANGO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Alıntı ledo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam tepki gösterin göstermesine de...

Adam eğer genelleme yapmamış olsaydı ( ki yazıyı okudum. Bana göre genelleme değil de, zaten şikayetçi olduğu tip motorcuları hedef almış) söylediklerinde bir tane yanlış var mı ?

Yıllardır bu tür yazılar sonucunda hemen tepki, bazen de küfür !

Peki arkadaşlar, iğneler nerede ? Maşallah Çuvaldız kısmı sağlam, hatta çuvaldız değil kılıç olmuş böğrüne sokuyoruz şikayet edenlerin.

Ben de şikayetçiyim adamın bahsettiği tip motorculardan, hem de hem 4 teker hem 2 teker kullanırken...

Önce trafiğe saygı göstereceğiz ki, sonrasında saygı bekleyelim !

Yok ben aradan giderim, yok kaldırımdan giderim yok ters yönden giderim.

Gidersin gitmesine de, ondan sonra biri de sana çakarsa gıkını çıkartamazsın.

Alın size bir genelleme de benden : Bana göre motor kullanaların %90ı yukarıda belirtilen tanıma uyuyor. Önce kendi içimizde diğerlerine karşılı saygılı olmak konusunda çoğunluğu ele geçirelim de, sonra her yazı yazana bir cevap veririz.

ledo abi, valla abi olmamış abicim be.

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    haklısınız yurtsan bey.
    hepsini gebertelim bu teröristlerin.

bir tamponluk işleri var. "kaza" süsü verip, sıvışırız işin içinden.
    cezası da yok zaten.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

mhrrmkpnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

buda sabahtaki resim
    true love..

Drift Religion

cycle27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KINALI KUZU
    Alıntı ledo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam tepki gösterin göstermesine de...

Adam eğer genelleme yapmamış olsaydı ( ki yazıyı okudum. Bana göre genelleme değil de, zaten şikayetçi olduğu tip motorcuları hedef almış) söylediklerinde bir tane yanlış var mı ?

Yıllardır bu tür yazılar sonucunda hemen tepki, bazen de küfür !

Peki arkadaşlar, iğneler nerede ? Maşallah Çuvaldız kısmı sağlam, hatta çuvaldız değil kılıç olmuş böğrüne sokuyoruz şikayet edenlerin.

Ben de şikayetçiyim adamın bahsettiği tip motorculardan, hem de hem 4 teker hem 2 teker kullanırken...

Önce trafiğe saygı göstereceğiz ki, sonrasında saygı bekleyelim !

Yok ben aradan giderim, yok kaldırımdan giderim yok ters yönden giderim.

Gidersin gitmesine de, ondan sonra biri de sana çakarsa gıkını çıkartamazsın.

Alın size bir genelleme de benden : Bana göre motor kullanaların %90ı yukarıda belirtilen tanıma uyuyor. Önce kendi içimizde diğerlerine karşılı saygılı olmak konusunda çoğunluğu ele geçirelim de, sonra her yazı yazana bir cevap veririz.
    tamam sende halısın ledo usta ama benim başıma gelene ne demeli. Daha bu gün işime giderken , arkadan bayan bir sürücü yanımda durdu ve bana dedi:
    Bayan: Neden sağdan gitmiyorsun, arabaların arkasından gidiyorsun geç kenara.
    Ben: hanımefendi arabaların olduğu kadar, akan tarfikte motorlarında gitme hakkı vardır. sağa geçip kendimi tehlikeye atamam.(sağda park etmiş araçlar ve az ilerisinde kontrolsuz kavşak var ki; yolu ortalamış arabalar karşıya geçecekler.

Bayan: Geç kenara ya sen heryere sığarsın.(doğru bir motor her yere sığabilir ama akan trafikte yolun sağından normal süratte gitmek bazen tehlikeli olabiliyor.)

Ben arabada kullandım gerçekten bir motor bir araba kadar yer kaplıyor aslında.
    önce 4 tekerlek ve daha fazlası trafikte motorlarında olduğunu farketsin değil mi ama.
    [B][I][COLOR="Red"]GAZİANTEP [COLOR="Black"]MT[/COLOR][/COLOR][/I][/B]
    [COLOR="Red"]ŞAHİNEM, ANTEPLİYEM AĞAM[/COLOR][COLOR="Black"]OMUZUMDA MAVZER BİR YÜK[/COLOR][COLOR="Red"]DÜŞMANLA, YUMRUKLARIMLA SAVAŞACAĞIM[/COLOR]
    [COLOR="Black"]YUMRUKLARIM MEMLEKET KADAR BÜYÜK. [/COLOR]

entellektüel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Zat 150 Yakında Yamaha 1200 cc Chopper
    Sevgili motor dostları...
    Yurtsan beyin Motosikletçileri terörist olarak göstermesi açıkça bana ve benim gibi trafik kurallarına uygun bir şekilde motosiklet kullananlara açıkcası hakarettir...Bizler MOTOSİKLET KÜLTÜRÜ'nün adabını ve kurallarını uygulamaktayız...Peki madem biz teröristtiz...Alkollü araç kullanarak kaza yapan adam öldüren Otomobil kullanıcıları melek midir? Caddelerde sadece motosikletler mi slalom yapmaktadır...Slalom yaparak kazalara neden olan dört tekerli araç kullanıcıları...1 YTL lik yolcuyu alabilmek önünüzden aniden sağa yanaşan hatta olabildiğince yavaş hızla giden sürücüler Melek midir? Caddelerde ve sokaklarda formüla pilotuymuşcasına yollardaki hız tahditlerine uymayan dört teker sürücüleri melek midir? Bir Alkollü sürücü maalesef iki motosikletçi arkadaşlarımızın ölümüne neden olmuştur...Bu sürücü Dört tekerli sürücüsü olunca Yurtsan beye göre masumdur...Çünkü Yurtsan bey Otomobil sektörünün yağcılığını yapmaktadır... Yazıp eleştirirken tüm gazetecilerin öğrendiği 2K 5 N formülünü unutmuştur... Kim Kime ? Ne ? Nerede? Nasıl? Neden? Netice ? formülünü unutarak gazetecilik etiğini de ayaklar altına almıştır... Sabah gazetesini eleştirmiş güya ama Bizim gibi MOTOSİKLET KÜLTÜRÜ'ne ve TRAFİK KURALLARI'na uyumla motosiklet kullananlara hakaret etmiştir....Bu yazıda ayırımcılık ve bölücülük yapmıştır.))) Dört teker sürücüleri kayırılmış yıllarca Dört teker sürücülerinin neden olduğu kazaların faturasıbizlere çıkarılmak isteenmektedir..., Eksozlarında simsiyah çıkan dumanlarıyla çevre ve hava kirliği yaratanlar, Neredeyse pavyona dönmüş araçlarındaki ultra ses sistemleriyle sokakları gümbür inleterek dolaşan Gürültü kirliliği yaratanlar, Çok parlak farlarıyla uzun farlarıyla karşısındakini kör edecek kadar duyarsız dört teker sürücüleri, Çevreyi kirleten dört teker sürücüleri ve hovardaca benzin harcayan Ülke ekonomisini düşünmeyen duyarsız Dört teker sürücüleri kayırılmştır. Bu ayırımcılık değilmidir. Aileden bir gazeteci olarak, Yurtsan beyin Özel Otomobillerin Tükettiği benzin oranı ile Bir motosikletin tükettiği benzin oranını karşılaştırmasını, Motosikletin yol yıpratma oranının Otomobilin yol yıpratma oranını araştırmasını Ahlak kirliliği yaratan meslektaşlarının paparazzi programlarını bir kız babası ve bir kızkardeşin ağabeyi gözüyle izlemesini, tavsiye edeceğim...Elimden başkası gelmez... Ayrıca Bizler şimdiye kadar Trafik kazasına karışmamış motosilklet sürücülerine hakaret eden bu yazı için Dava açma haklarımızı kullanarak Hürriyet Gazetesine Yurtsan bey Gıyabına Tazminat Talebinde bulunma hakkımız vardır.... Ayrıca Yazısında eşitlik ilkelrini ihla ettiğinde dolayı Provakatörlük yapmasında dolayı İstanbul Cumhuriyet Savcılığına ve Basın Savcılığına suç duyurusunda bulunarak dava açılmasını sağlama haklarımız da bulunmaktadır... Yazdığı yazı kanıtın ta kendisidir... Bence Motosiklet Camiasında avukat olarak bulunan arkadaşlarımız bu davaları tesis edebilirler ve Motsiklet siteleri Alınacak Tazminatla Mağdur durumdaki motosiklet tutkunlarına yardımcı olabilir...Bizler Hatırlarsanız Kızılaya Kan bağığşı yaparak Sağlık katkısında bulunmaktayız... Gezilerimiz deki anıları paylaşarak ülke sevgisine ve turizme katkı yapmaktayız.. En önemlisi Ülke ekonomisine Harcadığımız az benzinle , Yolları daha az yıpratarak katkı sağlamaktayız... Dünyanın bir çok çağdaş ülkesinde Motosiklet kullananlara devlet dahi bazı konularda öncelik tanırken Ağır jeep denilen arazi araçlarıyla trafikte dolaşanlardan sanırım ki bizler daha masumuz... Yazık çok talihsiz ve alel usul yazılmış bir köşe yazısı için umarım ki Hürriyet Gazetesi ve Sahibi Aydın Doğan Beyefendi Sayıları milyonları bulan Motosiklet tutkunlarından Özür dilemelidir. Yada bizler Birleşerek ortak tavız koyarak Hürriyet Gazetesi almama D Medya yı izlememe kampanyası başlatabiliriz... Yorumu halkımızın vicdanına ve sizlere bırakıyorum....
    [B][I][COLOR="Red"]Yanlışlarıyla Mutlu olanları, Doğrularınızla Rahatsız etmeyiniz...[/COLOR][/I][/B]

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Eğri oturun doğru konuşun dostlar...adam haklı...harfi harfine...aklı başında 3 motorcu varsa bir o kadar bilincsiz 30 tanesi vardır...aptallar daha fazla olunca motosikletcileri karalama hakkı doğuyor insanlarda ...

Alıntı efendy_iso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Caddelerde motorcu terörü

Sabah gazetesinin kapağında bir fotoğraf.

Gazetenin muhabiri Nurdeniz Kutsal, Dünya Supersport Motorsiklet Şampiyonu Kenan Sofuoğlu’nun arkasında motosikletle hız yapıyorlar.İkisi de kasksız.

Fotoğraf tam da gençleri özendirecek türden. Herkesin imrendiği, gıpta ettiği Dünya Şampiyonu bir genç motosiklette, arkasında ise genç ve alımlı bir kız. Asi ruhlu genç ekek ve özgürlüğünü ilan etmiş genç kız imajı çizilmek istenmiş mizansen fotoğrafta.

Tevekkeli değil motorcular caddelerde terör estiriyor, neredeyse her gün bir motosikletçi kazada ölüyor.

+1

Kelle koltukta, Allah’a emanet gittiğimiz trafikte bir de motorsikletliler çıktı başımıza.

+1

Hiçbir kurala uymuyorlar, deli gibi motosiklet kullanıyorlar.

+1

Kask takmıyorlar. Kendi kask takıp, arkasına aldığı arkadaşını kasksız bırakacak kadar bencilleri de var.

+1

Yavaş ilerleyen trafikte, araçlar arasında slalom yapıyorlar.

+1

Duran trafikte, her an birisinin kapı açma riskine rağmen araçlarla kaldırım arasında süratle yol alıyorlar.

+1

Sokaklara ters yönden girip, otomobillerle burun buruna geliyorlar.

+1

Trafikte her türlü terörü estiriyorlar çünkü trafik polisi bunları denetlemiyor. Ceza kesmiyor. Uyarmıyor.

+1

Ve üstüne üstlük gençleri motorsiklete kasksız binmeye özendiren Sabah gibi gazeteler de çıkıyor.

Kapağında gençleri kasksız motosiklet kullanmaya özendirecek kadar sorumsuz davranabilen Sabah, birkaç gün geçmez acı bir motosiklet kazasının haberini "kask takmadı öldü" diye haber de yapar utanmadan.

o fotoğraf benimde gözüme battı...+1...ötesi varmı...bırakın motorcu camiasının büyükiüğünü ebadını çapını şeklini şemalini...trafikte sırıtan o kadar şey var ki...biride bizleriz işte...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kelle koltukta, Allah’a emanet gittiğimiz trafikte bir de motorsikletliler çıktı başımıza.
    Şu yukarıdaki cümle tüm iyi niyetimi aldı götürdü. (Zaten bu aralar pek yok! Krediyi de ikametgah İst.'da olmadığı için henüz alamadım.)

Yazdığım eposta aşağıda arkadaşlar görüldüğü üzere üstünde çok düşünmeden, forrap gibi güzel bir yazı döşemeden CaMuR, Tuğba gibi ağzıma geleni saydım, hep şu ''bazı'' gazetecilerin topluma kin, nefret tohumları saçmasını engellemek için elimizden geleni yapmalıyız diye düşünürüm.

motoRsiklet hk. yaziniz

o yazidaki genellemeleriniz icin sizi kiniyorum, motosiklete gonul verenlerin olusturdugu buyuk bir topluluga uye biri olarak on yargilarinizdan arinmanizi ve toplumun bir kesimini dislayacak yazilar yazmamaniz gerektigini hatirlatirim, guvenlik ekipmanlarini kullanmayan, bizim ''kaskkafali'' diye nitelendirdigimiz insanlari sizden cok biz elestiriyoruz

forumumuzda yaziniz buyuk yanki uyandirdi bu tavriniz gazetenize olumsuz yansiyacaktir, size anladiginiz dilden bir genelleme yapmiyor editorunuzun sizi siddetle uyarmasini temenni ediyorum

yurtsan@hurriyet.com.tr,
    editor@sabah.com.tr
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

entellektüel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Zat 150 Yakında Yamaha 1200 cc Chopper

Motosiklet Kültürüne Yer Vermeyen Medyaya Tepkiye çağri

Yurtsan ATAKAN adlı bir köşe yazarının 17 Ağustos ta yayınlanan Hürriyet Gazetesinin eki Kelebekte "İÇELİM MEST OLALIM" Başlıklı yazısının devamında

Caddelerde motorcu terörü
    Sabah gazetesinin kapağında bir fotoğraf.

Gazetenin muhabiri Nurdeniz Kutsal, Dünya Supersport Motorsiklet Şampiyonu Kenan Sofuoğlu’nun arkasında motosikletle hız yapıyorlar.

İkisi de kasksız.

Fotoğraf tam da gençleri özendirecek türden. Herkesin imrendiği, gıpta ettiği Dünya Şampiyonu bir genç motosiklette, arkasında ise genç ve alımlı bir kız. Asi ruhlu genç ekek ve özgürlüğünü ilan etmiş genç kız imajı çizilmek istenmiş mizansen fotoğrafta.

Tevekkeli değil motorcular caddelerde terör estiriyor, neredeyse her gün bir motosikletçi kazada ölüyor.

Hiçbir kurala uymuyorlar, deli gibi motosiklet kullanıyorlar.

Kask takmıyorlar. Kendi kask takıp, arkasına aldığı arkadaşını kasksız bırakacak kadar bencilleri de var.

Yavaş ilerleyen trafikte, araçlar arasında slalom yapıyorlar. Duran trafikte, her an birisinin kapı açma riskine rağmen araçlarla kaldırım arasında süratle yol alıyorlar. Sokaklara ters yönden girip, otomobillerle burun buruna geliyorlar. Trafikte her türlü terörü estiriyorlar çünkü trafik polisi bunları denetlemiyor. Ceza kesmiyor. Uyarmıyor.

Ve üstüne üstlük gençleri motorsiklete kasksız binmeye özendiren Sabah gibi gazeteler de çıkıyor.

Kapağında gençleri kasksız motosiklet kullanmaya özendirecek kadar sorumsuz davranabilen Sabah, birkaç gün geçmez acı bir motosiklet kazasının haberini "kask takmadı öldü" diye haber de yapar utanmadan.

bu yazıyla ilgili yorumumu ilgili başlığa yazdım ... Ancak Bildiğiniz gibi ben MOTOSİKLET GÜNLÜĞÜ diye bir televizyon programı yapma hazırlıklarındayım...
    Ancak Sayın (?) Yurtsan Beyin İçelim Mest Olalım türü yazısının etksinde kalarak Bir ufak açtım ve onun dediği gibi mest oluyorum...Tabiiki Yazısının başlığındaki gibi İçerek Mest Olmuş Sürücülerin ülke ahlakına örnek haberlerini gazetelerde okuyup ve ibretle takip edeceğiz...Motosiklet sürücülerini düşman terörist ilan eden bir yazının yazarı ne demek tedir İçin Mest olun... Ankarada neredeyse insanlar içecek su bulamazken...biz içip mest olup ballandırarak anlattığı Kahve içme kültürünü öğreneceğiz... ne güzel ? Türkiye de insanlar tüm sorunlarını çözmüş ve Artık sıra Kahve Kültürüne ve Selülit kültürüne gelmiştir...1789 da Maria Antuanet "Açsanız Pasta yiyin "demişti sonuç malum...17 Ağustos 2007 de Yurtsan ATAKAN bey İçelim Mest Olalım diyor ve caddelerde motorcu Teröründen dem vuruyor...Terör nedeniyle binlerce insan mağdur olmuş ve mağdur olmaktadır... Yurtsan ATAKAN beyefendi Sanırım StarBuck kafelerde gezmekten, Motosiklet Kullanan özürlü vatandaşlarımızı görememektedir...Bir mobilet yada scootera yapılan tekerlek ilavesiyle Bir çok özürlü insanımız vasıta ihtiyacını karşılamaktadır...bu yazı Mensubu olduğu medya grubunun Motosiklet kültüründen nekadar ahaberli olduğunu göstermektedir.Rüzgarın Kızı insanlara Motosiklet Kültürü ve sevgisini anlatırken..Ayni medya kuruluşundaki Yurtsan ATAKAN Motosiklet Kullanıcılarını
    Emanet aldığı materyalleri hatta organları canı pahasına yetiştiren ayaklarınıza getiren Kurye emekçisi motosiklet kullanıcılarına hakaret etmiştir. Bizi Aşağılamıştır...O Zaman Bizler MOTOSİKLET KÜLTÜRSÜZÜ MEDYA GRUPLARINI İZLEMEMELİYİZ BOYKOT ETMELİYİZ Kİ BİZİM FARKIMIZA VARSINLAR...TÜM MOTOSİKLET SEVENLERE VE MOTOSİKLET SİTELERİNE ÇAĞRIDA BULUNUYORUM... TOPLU OLARAK KAN VERMEK- HUZUREVİ ZİYARETİ - ÇOCUK ESİRGEME YUVASI ZİYARETİ KADAR KUTSAL BİR ŞEYDİR MOTOSİKLET KÜLTÜRSÜZÜ MOTOSİKLET KULLANCILARINA AZINLIK MUAMELESİ YAPAN,MOTOSİKLETİ GÖRMEYEN MEDYA GRUBUNU İZLEMEME BOYKOTU VE BU HAKARETE TAZMİNAT DAVASI AÇMAK EN DOĞAL YASAL HAKLARIMIZDAN BİRİDİR... BİR TİŞÖRT ÜZERİNE bu MEDYA GRUBUNUN LOGOSUNU BASARAK İZLEMİYORUM YAZARAK DOLAŞTIĞIMIZDA SANIRIM BU MEDYA GRUBUNUN YETKİLİLERİ YAZARLARININ NASIL BİR HATA YAPTIĞINI GÖRECEKLER VE DİĞER MEDYA GRUPLARIDA MOTOSİKLET KÜLTÜRÜNÜN FARKINA VARACAKTIR....
    [B][I][COLOR="Red"]Yanlışlarıyla Mutlu olanları, Doğrularınızla Rahatsız etmeyiniz...[/COLOR][/I][/B]

u_baydur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R
    arkadaşla bu kültürsüz herif - ki biraz kültürü olsa motosiklet kullanıcıları hakkında böyle konuşmaya cesaret edemezdi; öyle ki adam kültüsüzlüğünün bile farkında değil...- bana bi de utanmadan cevap göndermiş...

size de gönderdi mi, yoksa bana özel mi

Motosikleti
    honda dylan
    bi msj da benden .bıraz agır oldu ama neyse.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Yurtsan beyin söyledikleri korkunç.ESefle kınıyorum.

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Alıntı u_baydur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşla bu kültürsüz herif - ki biraz kültürü olsa motosiklet kullanıcıları hakkında böyle konuşmaya cesaret edemezdi; öyle ki adam kültüsüzlüğünün bile farkında değil...- bana bi de utanmadan cevap göndermiş...

size de gönderdi mi, yoksa bana özel mi
    Ne gibi bir cevap gönderdiği önemli.
    Poturdak

u_baydur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R
    mesaj anlatmıyor mu? Neydi o sözzz... hıh; özrü kabahatinden büyük...

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    O na şeyde denebilir mi o zaman?
    merd-i kıpti, şecaat arz ederken, sirkatin söylermiş

yaşasın motosiklet, Yaşasın www.motosiklet.net:)
    Poturdak

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    "insan ne konuştuğunu bilmeli ya da bilmediği konularda konuşmamalı"

başlığıyla kınadım. hem de esefle!!! :D
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)