Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Bi gelin abiler yardım lazım ! Mt 25 mi Dominar 400 mü

Motovento
    REKLAM ALANI

Bak dostum , hala Pulsar ım var satmadım , birde 500 lük japon um var , mt25 çok kullandım ,

MT 25 in adı japon , japon falan değil , çöp de diyemem Allah var Pulsar dan kaliteli duruyor ama japon havası da vermiyor

İkinci el CBR 500r veya CB 500 f deseydin düşünme al derdim ama , dominar mı MT 25 mi ikisi de bir birinden aman aman değil , abs , yakıt dan dolayı dominar alırdım

Ayrıca MT u kronik sorunları da çok fazla . Gerek yok dominar al geç.

Ama ikinci el CB500 f de yabana atma

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    R25
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bak dostum , hala Pulsar ım var satmadım , birde 500 lük japon um var , mt25 çok kullandım ,

MT 25 in adı japon , japon falan değil , çöp de diyemem Allah var Pulsar dan kaliteli duruyor ama japon havası da vermiyor

İkinci el CBR 500r veya CB 500 f deseydin düşünme al derdim ama , dominar mı MT 25 mi ikisi de bir birinden aman aman değil , abs , yakıt dan dolayı dominar alırdım

Ayrıca MT u kronik sorunları da çok fazla . Gerek yok dominar al geç.

Ama ikinci el CB500 f de yabana atma
    Abi ben bajajın anlamsız parça fiyatlarına ve servisine kafayı taktım, parça kaliteli olsa tamam derim o fiyata satılsın, mesela aynası rs 200 grubundaydım belki 20 kişinin aynası kırık her iki günde bir ayna kırılması yaşanıyordu, motoru olduğu yerde yere bırak gidon kolu yamuluyor boru şeklinde ince kalitesiz bir alüminyum dan yapılmış. Bakıma gidiyorsun grenajlar sökülüyor ya takarken tırnaklar kırılıyor yada yerine oturmuyor. Dominar nasıldır bilmiyorum ama böyle abuk subuk şeyler yaşamak istemiyorum. Sadece bir ampul 100 TL olurmu.
    ozansntrk bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Arkadaşim sana önerim kawasaki Z300 alman,hee yedek parça olarak diğer japonlardan bir tık pahali olabilir,ikinci eli zayif olabilir,ama cidden memnun kalirsin.izmirde kuzenimin arkadaşi 2 senedir kullaniyor çok memnun,yinede detayli sorar bilgi alirim.

2016 modelini 0km 23.500tl ye veren yerler var.

Yinede sen bilirsin

Motosikleti
    R25
    Tipi hoşuma gitmiyor abi o fiyata çıkabilsem r25 ABS alabilirim, teşekkürler

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tipi hoşuma gitmiyor abi o fiyata çıkabilsem r25 ABS alabilirim, teşekkürler
    Abi ayni paraya dominar 400 bende bir bin 200 rs satip mt 25 cok cix degil yani

Motosikleti
    R25
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi ayni paraya dominar 400 bende bir bin 200 rs satip mt 25 cok cix degil yani
    Türkçeyi katlettin kanka
    ozansntrk bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA R6 2015
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen şimdi eğitimli ve bilgili misin yani? Saçmalayıp duruyorsun başka bir şey yaptığın yok.
    :D hayır yazılanlara yorum yaparsın , saçmaladığımı söylersin sonra , okuyup anlamaman senin problemin, bak angrypower gayette anlamış ve yanlışsın diyor , sen sadece anlamadığın için
    sende beni tanımadığın için ne kadar eğitimli olduğumu bilmiyorsun , ben anlamadığın için ön yargılı davrandım , 250cc segmentinde hangi motorun var ve hangilerine bindin yazar mısın ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:26 ----------

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben o Dominar'ın 150000km'yi devirdiğini gördüm. Burada ki sorun nie bu kadar afaki kaldı anlamadım? MT-25 kararsız ve düzensiz bir alet. R6 ile kıyaslayıp aynı kaliteyi beklediğini düşünmeye başladım. Ben Dominar'la uzun yola'da çıktım ben. Hemde stock hali ile. MT-25'te elimi gazdan çektiğim an yığılıyor ki öyle böyle bir yığılma değil, Dominar ise kararında ve olması gerektiği gibi kompresyona biniyor.

Dominar'ın 2 büyük handikabı vardır gözümde. Birincisi titreşimi, ikincisi ise gereksiz büyük egzoz'u. O egzozdur ki virajda sürtüp, kullanıcısını rahatsız eder ve denge bozar. Onun dışında hiçbir dandikliğini görmedim.

Bajaj'dan bana para da verilmiyor. Verilse idi yeni motor hediye ederlerdi. MT-25'in kronik sorunlu secereside mevcuttur. Biz kimseye alma demiyoruz. Lakin sunduğu teknolojide az buz değildir.

Dominar:

Full led aydınlatma, fazla tork, kaydırmalı debriyaj, ön-arka abs, çelik fren hortumları, nispeten iyi lastikleri ve kararlı performansı mevcut.

MT-25:

Şuursuz 15k devir bandı, çift silindir, dohc motor (Dominar'da sohc mevcut), fazla yakıt tüketimi ve japon adı var.

Ne isterse onu alır. Ben iki motorunda artılarını ve eksilerini defalarca yazdım. Sadece ben değil çoğu kullanıcısı ön amortisörlerinin rezalet olduğunu söylüyor. Düz yolda basmak ise tek derdimiz; CG'lerde düz yolda basıyor.

Virajda elini ayarlayamaz ise MT-25 direk high side atacak yer bile arayabilir ama Dominar'da bu durum mevcut değil.

Dominar'da stock hali ile 163 gördüm, MT-25'te 189 gördüm. Şimdi bu demektir ki MT-25 çoh iyi???
    okudum yazdıklarını ve sende okudun yazdıklarımı , dominar 400 ün canlısını bile görmedim ,

bahsettiğim şu sende beni anlamadın bende anlatamadım :D

kısaca mevzu benim ne aldığım ne bindiğim yada bugüne kadar ne kadar motor test edip hatta tamir ettiğimde değil.

eline 2 motor geçmiş karşılaştırıyorsun sana göre doğru , 3-5 kişi daha binecekki buna karar verecek ,

ve kesinlikle ben idda etmiyorum dominar 400 iyi r25 iyi :D

idda ettiğim şu r25 in daha uzun km yapacağı aynı şartlarda ve huzur kısmıda şu , bi motoru alırsın , sana sorun çıkarma yüzdesi çok düşüktür ,,,

yani çok şansız olman gerekir . mt25 i alan adam ne dış aksamından ne sinyalinden ,ne işte freninden kolay kolay sorun yaşamaz ,

dışarı bıraktığın bir mt 25 10 senede solar , bi dominar400 3 senede 20 yaşında gözükür, güneş bu tip motorları daha çabuk çürütüyor,

belki bilirsin kullanılmayan motorlar yattığı sürece ağır sıkıntılar çıkarır , ama bir japona yıl sonra tek marşla devam ederken bir dominara start veremeyebilirsin.

bu tip motorlarda ısı çok yüksek olur ,

mt 25 4 subap yapısı gereği zorlanarak ve bağırarak giden bir motor , zaten parçadan kazanılmak üzere yapışlmış bir motor

çok yazdım be :D neyse ben seninkileri okudum.sen de oku .

bajaja biz bilmeden önyargı ile kötüledik , ve halen önyargı ile kötülüyorum , bir mt25 almak bajaj almaktan 10 kat daha mantıklı ,bunun için 100lerce sebep var ,

senin virajlarda 30-40 derece yatman için üretilmemiş yani o motorlar :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:36 ----------

bu sayfada öyle birşey var , bir sidik yarışı almış gidiyor , sen biliyorsun ben biliyorum , şöyle söyleyeyim binmediğim motor neredeyse yok , km tecrübemde 120 bin felan aşağı yukarı topladım daha fazladır. çocukluğumdan beri biniyorum ,yoktu tamirciler , kasklar yoktu ozamanlar :D bindik en iyilerinede en kötülerinede , yeri geldi ekonomimiz el vermedi, yeri geldi hiç paramız olmadı ,

önemli olan paylaşımdı , bilen kardeşlerimizide sataşıp üzmedik.
    forumda insanın kendi fikrini paylaşması suç oluyor. benim fikrimdir huzur için japon alın.
    bu bize büyüklerimiz tarafındna yıllarca söylendi ama bi başlarken 2 sene çin 2 sene kore olmak üzere 4 sene kıytırık markalara bindik. ve ağzımızın payını kötü bir şekilde alıp tecrübe ettik.

huzurumuz kaçtı , uyuyamadık , günlerce tamirden alamadık motorlar..... şansız değildik , sadece dandik bir motordan 100binlik motor performansı bekledik.

o yüzden bende yaşadım sizin yazdıklarını ve anlıyorum ama sadece bir motora 5 dk 10 dk yada 1 yıl binip onun hakkında kesin ve kusursuz bilgi edinemezsiniz.

bunu çok iyi bir yarışçı bilir , ama siz bilemezsiniz. sadece öyle olduğunu zannedersiniz.

üzmeyin birbirinizi. siz daha biliyorsanız öyle olsun.
    newmoto76 bunu beğendi.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ne yapalım sidik mi yarıştıracağız şimdi? Honda cbr250 mc22'ye kadar uzanıyor. Biraz yüksek hacimli motor kullanan egosunun gazıyla yüksekten uçuyor sonra tipik örnek olarak sen varsın şimdi.

Angry'e verdiğin cevapta bile 3 kuruş bilgin olmadığı belli.

9.000 devirde maksimum torkunu 12000 devirde gücünü vermeye başlayan motorun ömrünün hemen hemen yarı yarıya daha az devir çeviren motordan daha uzun olacağını iddia ediyorsun.

Kuru gürültü yapıp akıl bulandırmadan önce biraz oku, öğren.

Motosikleti
    YAMAHA R6 2015
    Alıntı yokon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ozansntrk a olan sabrı hayretle izledim.
    keşke sende birşeyler yazsaydın :D motorunu bildiği veya bildiğini zannetiklerini

bu şuna benzedi , bir akpli bir chp li :D birbirine diğer partinin yanlış olduğunu anlatmaya çalışıyor , ama kardeş olduklarını unutuyorlar

Ben şu yoruma kesinlikle katılıyorum.. Alacağın motorlu taşıt bu otomobil de olsa motosiklette olsa.. 2 yıl geçtikten sonraki dinamizmine 5 yıl geçtikten sonra ise diriliğine bakıcaksın..

Bana göre hintli motosikletlerin kondisyon olarak Japon motosikletleri ayarına gelmesi için en azından önemli bir süre malzemeden çalmamaları gerekiyor ki hindistandan bence bu çıkmaz ama çinlilerden çıkıyor.. Çinliler Japon motosikletlerine yakın ürünler üretecekler..

Bizdeki sıkıntı şu distributorlerin kağıt üzerinde gazladıkları herşeye inanıyoruz. Sonra satın alıp sağı solu gıcırdayınca bu ne abi diyoruz. Tüm dünyada Toyota nın çok yüksek adette satmasının asıl nedeni harika bir otomobil olması değil "sorunsuzluk"tur.. Şimdide Hyundai sorunsuzluk bayrağını dalgalandırıyor durumda..

Motorlu taşıt kafanın rahat olma işidir. Çünkü canın,huzurun,güvenliğin bununla ilişiktir.. Bana ne zaman arıza çıkarağını öngöremeyeceğim yada işletme maliyeti 3 yılda servise gidip gelmekten nefret edeceğim bir marka en iyisini yapıyorum dese kendini ispat edene kadar almam..

Bajaj vs. hintli markalar yada çinli markalar 5 yıl sonra bir Jopnla yanyana koydugunda diriliği, kondisyonu, rengi, plastik aksamı vs. si Japona yakın bir yerde duruyorsa o zaman o marka olmuş demektir.

Her malın bir referans noktası vardır. Motosiklet için ise bu referans noktası Japon Motosiklet Endüstrisidir. Kimse Ducati BMW vs demesin Japonlar bu işin mühendislik kralıdır...

Ben bu motorlar 100 bin km yaptım doğru bir yaklaşım değil YBR ile belki çok daha fazlasını yaparsın ancak. Önemli olan yıl bazında makinenin halen sağlam, iyi görünümde ve kondisyonda olması..
    ozansntrk bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA R6 2015
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne yapalım sidik mi yarıştıracağız şimdi? Honda cbr250 mc22'ye kadar uzanıyor. Biraz yüksek hacimli motor kullanan egosunun gazıyla yüksekten uçuyor sonra tipik örnek olarak sen varsın şimdi.

Angry'e verdiğin cevapta bile 3 kuruş bilgin olmadığı belli.

9.000 devirde maksimum torkunu 12000 devirde gücünü vermeye başlayan motorun ömrünün hemen hemen yarı yarıya daha az devir çeviren motordan daha uzun olacağını iddia ediyorsun.

Kuru gürültü yapıp akıl bulandırmadan önce biraz oku, öğren.
    burada üretilen malzeme kalitesi önemli ,dominarın sen inanıyor musun , kawasaki gibi gemi artıklarından motor ürettiğine yada yamaha kalitesinde blok vs yaptığına

motora yağı koydukça gider :D bir audi daha güçlü arabadır ,ama sen fiat markasıyla audiyi karşılaştırıyorsun diyorsun ki fiat daha az devir çeviriyor, aynı şartlarda biri 1m km yaparken birisi 400-500 binde ölecektir ,

onun dışında ayıp ediyorsun , ayıp yani saygı önemli. önce az kendine saygın olsun , varsa birşeyler yazarsın ,

soru sordum cevap vermedin. yazdıklarımıda okumadın ,

kuru gürültüyüm teşekkürler.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ne kötü bir motor almışım.Tüh bilemedik işte.Dominar çıktığında bayii'ye gittim.Fiyatından ötürü alamamıştım.Üstüne bindim çalıştırdım.Çok hoşuma gitti.Dominardan öncede pulsar 200ns vardı.

Alanya bayii dominarları uygun fiyata veriyor diye duydum.Gittim pulsarı satmadan dominarı çok uygun rakama aldım.Motorun ivmelenmesi çok hoşuma gitti.Ağırlığı ilk seferde korkutsada sonradan alıştım.Bu motorla 400 km gece yolculuğuna çıktım.Aydınlatması güzeldi.Isparta yolunda torkunun iyi oluşu güzel heyecanlı ve hızlı yolculuk yapmama vesile oldu.Şimdi 2019 uygun fiyata verseler bunu satar gider onu alırım.Tabi hedefim artık mt-07.

Sevmediğim yöneri yokmu?Var tabi.
    Ön tarafdan zırıltı geliyor,bunu sebebi defalarca kafayı söküp kablo geçirmemden sonra düzgün montaj yapamadığıma bağlıyorum.Düne kadar bu zırıltı yoktu.Karoserinin herhangi bir noktasından gelen başka zırıltı bende mevcut değil.
    Selesi çok sert.Uzun seyehatler işkenceye dönüşüyor.Bu yüzden jel kaplama yaptım.
    Bağzen anlık gaz yemiyorgibi davranıyor.Ya uygun vitesde değilim ondan yapıyor yada yazılımsal bir hata.Diğer dominarcılar update yaptıkdan sonra bu sorunları olmamış.Ben update yaptırmadım.Yaptırmayıda düşünmüyorum.
    Diğer bir kötü tarafı lastikler stock ise gazı aniden açtığında yanlamaya meyilli.
    Vites düştüğünde yığılma yapmıyor.Firenler hiç olmadığı kadar iyi.Beni 2 kere ölümcül kazadan kurtardı.Birinde arabanın biri aniden durdu.Sümük gibi yapışacaktım.Absler gerçektende canmış.Arabaya çarpmaya ramak kala durdum.
    İkincisi aniden durmam gerekti.Gece 110 km hız ile gidiyordum önüme birşey çıktı.Firenleri kökledim.Yeterli zamanda durdu.Bu motoru almak için abs bile başlı başına bir sebep.

Sen rs200 den sonra dominarda onun ile aynı kalitede sanıyorsan yanılıyorsun.Üzerine bin öyle karar ver.Ben bu piyasada motor alırmıydım.Almazdım.Bu fiyatlar bu motorlara verilmez.Fırsat motoru olur yada temiz 2.el olursa bu ikisinden birini düşürdüğünde al.

Mt25 asla alınası bir motor değildi benim için.Mt07 duruken mt25 kesinlikle almam.

Dominarda hız yok.Tek silindir ve titreşimli bir motor.

Motorun birinci elden sahibiyim ve neyivar neyi yok yazdım.
    ozansntrk bunu beğendi.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Bence versuslu konu açmak yasak olsun ya.Boşu boşuna kavga çıkıyor...

bilalefe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yamaha mt diyorum ve diğer konuya geçiyorum

Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi ben bajajın anlamsız parça fiyatlarına ve servisine kafayı taktım, parça kaliteli olsa tamam derim o fiyata satılsın, mesela aynası rs 200 grubundaydım belki 20 kişinin aynası kırık her iki günde bir ayna kırılması yaşanıyordu, motoru olduğu yerde yere bırak gidon kolu yamuluyor boru şeklinde ince kalitesiz bir alüminyum dan yapılmış. Bakıma gidiyorsun grenajlar sökülüyor ya takarken tırnaklar kırılıyor yada yerine oturmuyor. Dominar nasıldır bilmiyorum ama böyle abuk subuk şeyler yaşamak istemiyorum. Sadece bir ampul 100 TL olurmu.
    100 TL akkor ampul ise yuh , a... LED ise normal , dominar bende kullanmadım ama ns kullandım hala satmadım iki senedir yatan ns ım var 5000 km de .

Motosikleti
    MT-07
    Dominar full led. Kafa değişiyor birşey olunca. En son 2650₺ idi.

Yazı ile iki bin altı yüz elli Türk lirası.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dominar full led. Kafa değişiyor birşey olunca. En son 2650₺ idi.

Yazı ile iki bin altı yüz elli Türk lirası.
    oha o paraya öküz alınır be.

Motosikleti
    MT-07
    Eee şimşek etkili led istiyorsan bununda bir bedeli var. Yalnız felaket güzel aydınlatıyordu. Akşamları yola çıkınca farkına varıyorsun. Gündüzde ledleri direk farkedilmeni sağlıyor.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Afrika led far takım 7-8.000TL (o da geçen sene fiyatı), Dominar ucuzmuş...

Motosikleti
    R25
    DÜZCE BAYİ NASILDIR ?
    Olaya yeni bir boyut kazandırıyorum abiler elinize dilinize sağlık değerli yorumlarınız için. Düzce Yamaha bayisinde bugün ilana koyulan yzf r25 için kapora gönderdim, 2017 model 2000 km de hatasız olduğu söylendi. Pazartesi günü İstanbul’dan bayiye gidip motora bakacağım, söylendiği gibi ise 20000 TL ye alacağım. Çizik vs varsa 0 mt 25 19000 TL ye alıp döneceğim. Şimdi sorum bu bayi güvenilirmi, sonuçta galeri değil koskoca Yamaha bayi yalan söyleyecek halleri yoktur diye tahmin ediyorum. Expertiz yapmama gerek varmıdır bayi zaten değişen vs olsa söyler diye umuyorum. İnşallah çizik ezik vs yokturda alırım. Beni şüphelendiren bayinin 20.000 TL ye sıfır ayarında motor vermesi oldu. Bayiyi tanıyan bilen varsa yazarsa sevinirim az yol gitmiyecem. Düzce / Antalya ortak Yamaha bayisi.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)