Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Arkadaşlarim Motorumu Istediklerinde Onlari Kirmadan Nasil Hayir Diyebilirim???

Motovento
    REKLAM ALANI
    FutureShock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660Z Ténéré
    Alıntı mindtrap adlı üyeden alıntı
    Yazdiklarinizi okudum ve sizin arkadas secmeyi bilmediginiz gibi bir sonuca ulastim her onunuze gelene meraba demek tabi dogru degil Ama arkadasina motor muhabeti yapmakta dogru degil. Ben arkadaslarimi secerken genelde bana kazanclarini ve benden gotureceklerini goz onune alirim. Prons and Cons hesabini yaparim eger bos bir adamsa zararliysa selam vermem ama selam verdigim adamada asla materyal seylerin muhabetini yapmam.

Bana araba kullanmayi bir arkadasim ogretti kendisiyle beraber biraz dolastik sonra bana beraber Ankara yapalim mi dedi Ankaraya kadar arabayi ben surdum o yanda oturdu yolda durduk yemek yedik icecek etc. Sonra benim arabam oldu kendisinin bana kazandirdigi guvenle spor bmw aldim. Bende arkadaslarim araba kullanmayi bilmiyorum dediklerinde onlarla Ankara yaptim. Hem arkadas demek can demek araba nedir. Benim ne ilk ne son arabam nede kisa omrumde sahip oldugum en buyuk armagan.

Motorunu arkadasina vermeyen insanlarin sonunuda hep gordum cevremde. Benim neden arkam yok bu insanlar torpilli bak ne guzel is bulmus ben neden bulamiyorum. Senin her isin halloluveriyor benimkiler neden bole bekletiliyor. O sana selam veren adami nerden taniyorsun abi. Iki hafta sonra bir arkadasimin yanina hollandaya kalmaya gidecem bir baska arkadasima is bulduk hep istedigi isi yardimci oldum. Ben arkadasima degil arabami canimi emanet ederim Sizde oyle yapin tavsiyem pisman olmicaksiniz.
    Değişik bi yorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    N_O_S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    veremem de bitsin bunda darılacak bişe yok benim malım kılmetlı dersin
    YAŞAM HIZ! HAYAT HIZ! ÖLÜM HIZ!
    HONDA FAN ..!

zx12r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR600 F
    bence acık söylemek daima iyidir bizim insanlarımızda hayır demek ayıp olur düşünürüz 1 ayıp olur 2 ayıp olur 3 ncüde kayıp olur yada kıramayacaksak sen acemisin hiç kullandın mı gibileirnden bir soru sormak ve gerekirse motorun arkasına senden binmek sartıyla tatlıya bağlanabilir ben ce

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    Alıntı mindtrap adlı üyeden alıntı
    Yazdiklarinizi okudum ve sizin arkadas secmeyi bilmediginiz gibi bir sonuca ulastim her onunuze gelene meraba demek tabi dogru degil Ama arkadasina motor muhabeti yapmakta dogru degil. Ben arkadaslarimi secerken genelde bana kazanclarini ve benden gotureceklerini goz onune alirim. Prons and Cons hesabini yaparim eger bos bir adamsa zararliysa selam vermem ama selam verdigim adamada asla materyal seylerin muhabetini yapmam.

Bana araba kullanmayi bir arkadasim ogretti kendisiyle beraber biraz dolastik sonra bana beraber Ankara yapalim mi dedi Ankaraya kadar arabayi ben surdum o yanda oturdu yolda durduk yemek yedik icecek etc. Sonra benim arabam oldu kendisinin bana kazandirdigi guvenle spor bmw aldim. Bende arkadaslarim araba kullanmayi bilmiyorum dediklerinde onlarla Ankara yaptim. Hem arkadas demek can demek araba nedir. Benim ne ilk ne son arabam nede kisa omrumde sahip oldugum en buyuk armagan.

Motorunu arkadasina vermeyen insanlarin sonunuda hep gordum cevremde. Benim neden arkam yok bu insanlar torpilli bak ne guzel is bulmus ben neden bulamiyorum. Senin her isin halloluveriyor benimkiler neden bole bekletiliyor. O sana selam veren adami nerden taniyorsun abi. Iki hafta sonra bir arkadasimin yanina hollandaya kalmaya gidecem bir baska arkadasima is bulduk hep istedigi isi yardimci oldum. Ben arkadasima degil arabami canimi emanet ederim Sizde oyle yapin tavsiyem pisman olmicaksiniz.
    yok arkadasım sana katılmıorum.. cok güvenmedigin bi sürece kimseye motor vermeye veya baska bi şey vermeye gelmio... kendi malı değil yaa..nolcak dio basıo gidio...cok güvendigin kişi olur. zaten akıllı biridir o da size gore. ole bi hata yapıpda istemez zaten...çünkü sonucları cok feci olabilio onu düşünebilir...

ALBATROS-FB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    at avrat silah diyecen bitiricen işi, oda senin atın sayılır
    TEK AŞKIMFENERBAHÇEalbatros-fb@hotmail.com

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    Alıntı ALBATROS-FB adlı üyeden alıntı
    at avrat silah diyecen bitiricen işi, oda senin atın sayılır
    orası olede.. adamlar şaka yaptıgımı sanıolar o zamanda...

kimyacı_23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gv 650
    ben motoru aldıgım ilk günden beri kimseye vermedim.cünkü birine versem digeri isteyecek ögrenci oldugun için işin içinden cıkılmayacak.ilk günden tavrımı koydum gelin gezdiriyim diyorum ama kimseye motoru emanet atmiyorum.alan adam motorun sınırlarını zorlayacak( malum filimlerde son sürat giden motorlara hayran hayran bakıyoruz ) motordan önce kendine zarar verecek ki zaten korumada takmıyolar.motor bu sakaya gelmez.

DUDULALA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat 2006
    2 seçeneğin var;

1- Motoru vereceksin; ya ehliyetsiz olduğu için yakalanacak ceza yiyeceksin, ya düşüp kıracak çizecek masraf ödeyeceksin. Bu masrafları isteyeceksin. Arkadaşın versede vermesede KÖTÜ OLACAKSIN.

2- Veremem diyeceksin. KÖTÜ OLACAKSIN.

Sonuçta vermeyerek kötü olacaksın. Kazancın; temiz ve sorunsuz motorun olacak.
    BİBER MUHAKKAK YAKAR, "YA GİRERKEN YA ÇIKARKEN"... By NaZmİ

İskenderunluKILIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İskenderun/HATAY ama Şimdilik AĞVA/İstanbul
    Motosikleti
    Yok Yok İşte Beah ama Olacak merak etmeyin
    Yapacağın pek bi şey yok ya işim var diyip kaçacaksın ya da kırmayıp vereceksin

_ _ _ İskenderunlu _ KILIÇ _ _ _
    [B] ยภยtยlคภlคг ยภยtคภlคгı ครlค ยภยt๓คzlคг ¤ۣۜ __ к ı ℓ ı ç __ [/B]

kuvva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    vermeyi bir kenara bırak, istenmemesi gerekir.
    karşındaki kişinin cep telefon numarasını istememek gibi çünki sonuçta kişiye özel, bedeli çok ağır olabilir.

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    Alıntı kuvva adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vermeyi bir kenara bırak, istenmemesi gerekir.
    karşındaki kişinin cep telefon numarasını istememek gibi çünki sonuçta kişiye özel, bedeli çok ağır olabilir.
    HAKLISIN ARKADAŞIM..SONUCLARI COK FECİ OLABİLİR..BU SAATTEN SONRA KİMSEYE VERMIYORUM ZATEN...Bi tek bizim muhasebeci hariç...

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    vermiyecen abi .... size bir olay anlatayım
    babam zamanında biriktirdiği para ile 96 yılında 94 model SERÇE marka bir araç aldı... fethiye ye gittik... bir akşam gezmeden akrabalarımızın yanına dönüyoruz.. direksiyonun başına DAYIM geçti... ve 3-4 dk sonra bizi 80 km hızla sulama kanalına uçurdu..... daha gün gibi aklımda MIH gibi çakılmış beynime... sonra mı noldu? ekonomik yönden 4-5 sene geriye düştük araca yaptığımız masraf cabası birde 2-3 ay arabasız rezil olduk ve dayım masrafı ödemeyi bırak yarısını bile göndermedi vede aramadı ki o yıllarda subay olup ii b para kazandığı halde .... işte böyle
    emanet atın canı burnunda olurmuş ben kimseden motor istemiyorum istememde kimsede benden istemesin sadece motor değil acil olmadıkça kimseden hiçbir şey almamaya dikkat ediyorum ..........
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

arelia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 125 T
    "başkası bindiğinde huysuzlanıyor benim kaplan, atar üstünden seni" de korksun
    would I still see suspicions in your eyes?

Jazzbass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ledow 250cc Chopper
    Arkadaş
    - Baba ver iki tur atayım senin şu yavruyla bee

Ben

- Sen kullanamazsın bunu

[COLOR="Red"][B]"Korkularının üzerine gidebildiğin kadar yeni birşeyler öğrenirsin."[/B][/COLOR]

CAnımı iste ama motorumu isteme

Forumdan Uzaklaştırıldı
    arkadaş:ver şunu iki turlayım
    selçuk:olur ama müsait bir zamanda
    motosiklet:vıınnn vııınn vıııııııııın

unsalyzf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2004 Kanuni Hussar 125 - YZF R1 2006
    Büyük motorumu isteyemezler zaten bende arada "benden motor isteyen ....milyar parayı önüme koyacak sonra anahtarı benden alabilir" diyorum vermeyeceğimi açık bir dille ifade ediyorum. Küçük motoru (Kanuni Hussar) onu verebilirim ama çok kısa aralıklı yani acil bir durum olur veririm yoksa vermem Bir defasında bir arkadaşım askerden izine gelmişti ona verdim 2 gün gezdi geldi.
    GÖRÜNMEZ ADAMLAR

arkadaşlar genelde çevemdeki insanlar anlayışlı insanlar olduğu için benden motorumu isterlerken her zaman 'müsade var mı' , 'binebilir miyim' , ' bi sakıncası var mı' vb.. vb.. benzer cümleler kuruyorlar..bende eğer güvendiğim biriyse veririm ama öyle önüme gelene de vermem..dediğin gibi isteyen çok oluyor ama bazen kırıyorum üzgünüm yapacağım bi şey yok..ben bu motoru zar zor aldım bi taraflarım çıktı ödeyeceğim diye..gidip yatırıverecekler motoru ondan sonra 'kusura bakma bi ara hallederiz' yemezzzzlerrrrrr..kimse kusura bakmasın....

clint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim bu siteden öğrendiğim bir bilgi var, tıpkı "At sahibine göre kişner" sözü gibi her motorunda yalnızca sahibi tarafından kullanılacağıdır. Belki otomobil için bu durum böyle değil ama motosiklet için katılıyorum buna. Henüz alamadım ama, alırsam yakın akrabalarım dahil arka koltuk dışında motora bindirmeyi düşünmüyorum, herşeydeh önce başına birşey gelse binenin sorumlu hisseder insan kendini. Kaldı ki, kedinizin düşürüp çizmesi ile bi başkasının bunu yapması da aynı şey değil.
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

secret5de - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramsey 125.cc.
    bende motorumu motor sürdüğünü bildiğim bi kişiye anca veririm ama geçen senin gibi arkaş çok ısrar etti sanki anadan doğma motor süre biliyomuş gibi bindi ve bizim garajda çarpmak için kolon beğeniyodu sanki vallah bana ders oldu vallahi kaza yapsa ne motoru yaprabilir nede kendini düzelte bilirdi aartık kim istersen kırılsın kırılmasın vermiyeceğim motor çok istisna kişiler hariç... ama bana sorar motorunu kimseye vermemen en mantıklısı valla bak beni dinle kimseye verme sende bahene uydur arka fren tutmuyo benzin yok babam aradı acil gitmem gerek bi şey uydur sende verme motoru

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler