Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bir Aşkın Doğuşu

Motovento
    REKLAM ALANI
    mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    Arkadaşlar nerden esti bilmiyorum ama sizlerle kendi hayatıma motosikletin girişini ve şu andaki durumunu anlatmak istiyorum.

İlkokul 3 e giderken köyde motosiklet tamircisinde çalışmaya başladım. Motosiklet aşkım ise işte o tamircide çalışırken geziye çıkmış yaklaşık 30 motosikletli bir grubun dükkana gelmesiyle başladı hiç görmediğim kadar büyük motosikletler ve bu motosikletlerin üstündeki mutlu,huzurlu ve bi o kadarda sevecen yüzler. İşte o günden beri motosiklet sahibi olmak hep hayalim oldu.

İlk motosiklete de bu dükkanda bindim kendisi çok eski bi mobylette idi dükkanın bi köşesinde atılmıştı ve ustam ile topladık dükkanda dursun binersin dedi. Evet bindim hemde neredeyse 3 yaz fakat ailemin iş sebebi itibariyle Aydın Nazilli ilçesine taşınınca onunla vedalaştık.

Daha sonra aile dostumunuz scooter ı çıktı karşıma tvs scooty pep onunla da haşır neşir olduk fakat kendi motorum evet hani kendi motorum yoktu hala, para biriktirdim tam motor alayım dedim ama önce ehliyet herşeyi doğru yapmak gerekirdi bi heves değil aşksa eğer emek isteyecekti.

Ehliyette tamam lise de bitti sıra geldi motora bi hevesle çalışıp para biriktirdim ama o da ne üniversite çıktı karşıma parayı üniversite de kullanmak için bi köşeye koymam gerekti yine hayallerim yarım kaldı.

Evet gelelim ilk motosikletime kavuşmama üniversite de çalışmaya başladım ve yine sırf motor için para biriktirdim ama bu safhada uzun süren bi araştırmam oldu.Hangi motoru almalıyım ne yapmalıyım nasıl olmalı vs…vs…vs… işte bu sırada motosiklet.net üyesi oldum .Bana az yakacak biraz heybetli fakat düşük cc ve de uzun yolda rahat gidecek bi motosiklet lazımdı ve cbf 150 de karar kıldım. Ocak ayıydı memlekete gittim çok aradım taradım fakat bir türlü bütçeme uygun temiz bi cbf bulamadım tamam dedim yine olmayacak zorlamaya gerek yok bi saniye o da ne Nazilli Honda Servisinde bi cbf olamazzz hemde çantalı hemen koştum tabi bi sağına bbakıyorum bi soluna bi ses geldi
    ‘Genç beğendin mi?’
    bende
    ‘Evet abi ya fiyatı ne sahibi ne kadar istiyor’
    ---‘3750 diyor çantalarıyla’
    ‘Off baya çok sahibiyle konuşsam’
    ---‘Peki sahibi şu’
    ‘Kim kim!!!’

Evet sahibi zamında tvs scooty pep ini kullandığım aile dostumuz motorunu büyütmüş haberim yok bi sevinçle telefon açtım sen al götür parayı ayarlarız dert etme dedi ve bi sevinçle motorumu aldım.Babam çok karşıydı kendisinin ben daha bebekken motor aşkı olmasına rağmen ama motoru alıp eve götürünce bana dedi ki ’Oğlum afferin çalıştın kazandın aldın’ ve çok mutlu oldum.Fakat kış ve her yer kar tabi Kütahya’ya okuduğum yere ilçesindeyim Emet motoru getirmedim.

Havalar güzelleşti 11 Nisan gibi memlekete gittim tabi bu zamanı nasıl geçirdim ne siz sorun ne ben söyleyim .Nisan 13de motosikletimi babam ile bi arkadaşının pikapının arkasında okuduğum yere getirdik.

Ve işte herşey burada başladı şu ana kadar motorumla 3000 km kadar bi yol yaptım 11.000 km de motorum ilk uzun yolumda kaza yaptım ve yerden kalktığımda dediğim şey ‘Allah’ım sana çok şükür korumalarım vardı.’ Çünkü onlar olmasaydı çok kötü şeyler olabilirdi. Kaza tamamen benim viraj da yaptığım bi hatadan oldu mıcıra kaptırdım motoru bende Allah’a şükür hiç bir şey yok fakat cbf im sıyrıklarla atlattı kazayı.

Şu anda cbf aldığım için o kadar mutluyum ki tam isteklerime karşılık veren bi motosiklet ve onu yavru bi touring yapmak istiyorum sis farları, dörtlü flaşör, telefon ve gps tutucu , intercom sistem gibi düşüncelerim var çünkü onunla daha yapmak istediğim çok uzun yollar var.

Bana motosikletim çok şeyler kattı özgürlük, kendine güven, adrenalin, yaşama aşkı 2 gün kullanmayım ya bi eksik var diyorum lafı çok uzattım biliyorum son olarak şunları söylemek istiyorum aşk emek ve titizlik ister bu işin aşkı motosikletse titizliği korumalar olmalı yoksa aşk ızdıraba dönüşebilir!!
    Okuyan arkadaşlara çok teşekkürler.

Ve fotoğraflar…

Motosikletimin ilk fotoğrafı:

Uploaded with ImageShack.us

Onunla ilk mangalım

İlk yaralarımız

nezih77, egelim 43, Alper_tim ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    6uven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 ( BY 1623 )
    Resmen Yazını imrenerek okudum özellikle bu konuda babanızın arkanızda olup destek vermesi çok güzel keşke bütün babalar böyle olsa şahsen aynı şeyi söyleyemicem bu sevda yüzünden babam evden kovdu neyse hayırlı olsun ALLAH kaza bela vermesin
    GidemediğiN YeR SeniN DeğildiR...

Motosikleti
    Alıntı 6uven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Resmen Yazını imrenerek okudum özellikle bu konuda babanızın arkanızda olup destek vermesi çok güzel keşke bütün babalar böyle olsa şahsen aynı şeyi söyleyemicem bu sevda yüzünden babam evden kovdu neyse hayırlı olsun ALLAH kaza bela vermesin
    Teşekkürler bende çok uğraştım bu konuda babamla ama aldım ve geldim.

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Eh ne diyelim onlar ermiş muradına biz çıkalım kerevetine bi ömür boyu mutluluklar
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eh ne diyelim onlar ermiş muradına biz çıkalım kerevetine bi ömür boyu mutluluklar
    Çok teşekkürler

Motosikleti
    Alıntı mali_181 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkürler
    Bu arada Merkeze gelirsen beklerim
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada Merkeze gelirsen beklerim
    Önümüzdeki hafta içi geleceğim ya orada ya da Eskişehir e geçersem orda bi honda servisine gitmem lazım

Motosikleti
    Gelirsen beklerim numaramı özelden gönderiyorum ama burada Honda servisi yok mutlak servislik işin varsa Eskişehirdede yok sanırsam Honda servisi Bursada var bize en yakın ama servis harici dersen çözeriz

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    her şey istemekle başlar...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Ben 3 senedir istiyorum bu sene kavusucam aileme dedigim sey su ehliyeti halledin motorumu ben alıcam tamam dediler fakat gene biriktirdigim paramın arasına para koyuyorlar 350 ise 380 oluyor gittikce artıyor param 3 ay iş buldum orada calısıcam hem annem hem babam razı içinde kalmasın al hevesini fakat kaskın olmadan binme diyorlar
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin...

Motosikleti
    Kuba CG150 Sport(balanslı)
    üniversite meselesinden dolayı hem ehliyetim ertelendi hemde hayalimde ki motosiklet..motor için para biriktimeye devam inşallah hem üniyi hemde motosikletimi kazanırım .. Allah herkesin gönlündekini nasip etsin...güzel yazı olmuş imrenerek okudum

Ahmanamra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Ne mutlu ki sana sonunda kavuşmuşsun hayaline. Allah kazasız belasız nice kmler nasip etsin aşkınla Motor aşkı ve o motora sahip olana kadar çekilen çile kutsaldır Ben 10 sene bekledim sonunda tam aradığımı buldum. Biraz fazla yaksada bir enduro sahibi olmak eşsiz bir duygu ya
    Etme cahille sohbet küstürürsün. Silme çıkını cam kırığıyla kestirirsin. ;)

http://www.facebook.com/amraercan

Motosikleti
    Arkadaşlar inşallah hepinizin isteği gerçek olur Allah herkesin gönlüne göre versin yorumlar için teşekkür ediyorum

10SuzAsLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar-200NS
    geç olsun güç olmasın demişler hayırlı sürüşler .
    Şu Motorsikletine atlayıp da, keyifle çıkıp arada bir tırstığın uzun yol var ya, işte o “hayatın ta kendisi”, yollarda karşılaştıkların da onun içinden geçirdiğin “insanlar” aslında. Hayat bildiğin yol, sonu da varman gereken yere varıyor aslında...

Motosikleti
    Alıntı 10SuzAsLa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geç olsun güç olmasın demişler hayırlı sürüşler .
    Aynen öyle teşekkürler

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    Cbf ile yollar sana hep acik olsun
    tekerin daima duz bassin kardesim

Motosikleti
    Alıntı burdurlu1985 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbf ile yollar sana hep acik olsun
    tekerin daima duz bassin kardesim
    teşekkürler abi hepimizin tekeri düz bassın

ossiaa4560 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 KT 2012
    allah kaza bela vermesin. motorun güzel..
    Farımda Hep Açık Yolum da...

34 AG 9914

Motosikleti
    Alıntı ossiaa4560 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    allah kaza bela vermesin. motorun güzel..
    Çok teşekkürler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)