Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Sürücü Kursuna Yazıldım

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Selam bende orada eğitim alıyorum. 14 Ekim'de benimde sınavım. Hadi artık gün sayıyorum resmen 33 yaşımda :D
    YZFR25 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SeaWolf77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw g310 gs
    Ben de 10 gün önce A sınıfı ehliyet sınavını geçip dün geçici ehliyet belgemi aldım. Yaşım 41. İş güç ancak müsade etti. Şimdi de bir terslik olmazsa motorumu cumartesi teslim alacağım. İstanbul-Gölcük olacak. Otoyolda bisiklet tecrübem var ama motorla bakalım. Fıtı fıtı gelmeye çalışacağım.

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Bende bugün geçtim sınavdan �� ne kadar heyecan stress yapıyor insan, ne zaman çıkar ehliyet acaba şimdi motor bakma zamanı şöyle güzel bi ybr bulursam

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ekrem_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende bugün geçtim sınavdan �� ne kadar heyecan stress yapıyor insan, ne zaman çıkar ehliyet acaba şimdi motor bakma zamanı şöyle güzel bi ybr bulursam
    Dosyanı 1 hafta sonra alırsın.

Ehliyet için direk randevunu al 1 hafta sonrasında en yakın tarihe. randevu gününden 4 gün sonra geldi benim ehliyet. zaten gelene kadar da sana a4 olarak geçici ehliyet veriyorlar.
    Ekrem_06 bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

YZFR25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 200 Abs
    Ehliyet alacak arkadaşlar randevu sistemini düzenli aralıklarla kontrol etsin. 2-3 gün sonrasına, bazen ertesi güne randevular düşüyor iptal edenler oluyor. Bazı nüfus müdürlüklerinde de randevunuz olmasa da rica minnet yardımcı olabiliyorlar. Ben randevulu şekilde başakşehir nüfus müdürlüğüne gittim. Randevusuz kimlik için gelenler vardı geri çevirmediler. Saat 4 gibi giderseniz çok kalabalık olmuyor.

Konuyu bastan sona okudum herkes soylemis gerekenleri fakat asil dikkatimi ceken yas meslek yasanmisliklar hic farketmiyor bu motosikletin ruzgarini eteginin altindan bir kere yedin mi cocuk gibi heyecanli oluyorsun. Allah herkese kazasiz belasiz huzurlu surusler nasip etsin
    YZFR25 ve eran_ bunu beğendiler.

eran_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ekrem_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haydi hayırlı olsun. 1 hafta içinde sertifikanız sürücü kursuna gelir zaten. Siz şimdiden randevuyu alın. Yılbaşından sonraya kalmasın muhtemelen harçlar zamlanır.
    Ben cuma günü evrakları teslim ettim. Ertesi gün de PTT'den mesaj geldi, ehliyetiniz teslim edilmek üzere gönderildi gibisinden. Artık sistem oturduğu için gayet hızlı ilerliyor.

Zaten Nüfus Müdürlüğünde geçici bir belge veriyorlar. 1 ay süresi var. Şu an bile motosikletle trafiğe çıkabilirim.
    Ekrem_06 bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Çok teşekkür ederim arkadaşlar, gerçekten yaş önemli değil bu acayip bir heyecan.. Hemen başvurumu yapıyorum o zaman çok teşekkürler

Evet arkadaşlar biraz önce ehliyetim elime ulaştı.
    Darısı tüm isteyenlere.

hayırlısı olsun, ıslatmak gerek :

Hayırlı olsun. Ben de bu sabah girdim sınava. Bir tek iç parkurda düz sarı çizgiden geçmeyi unuttum. Komisyondaki adam trip attı biraz. Sonra "Tekrar geçeyim isterseniz." dedim. O da, "Geç bakalım, geçebilirsen devam et, dış parkurun başlangıcı olan yere git ve bekle dedi." Onu da hallettik. Yanlız çok kasıntıydı adam. Bırakabilirdi de...

Vasat sürücü kursunun vasat ekipmanları bir yandan, sağanak yağış bir yandan atlattık çok şükür. Üstümde kocaman bir mont, kafamda dandik half face kask (kask 50km'yi geçince rüzgar nedeniyle 3-4 kere kafandan geriye doğru kaydı, paso tek el gidon, tek el kask düzeltip durdum.) Bir yandan sırıl sıklam eden sağanak gayet başarılı geçtim dış parkuru.

Birisi vardı, her şeyi doğru yaptı fakat dış parkurda yaya ışığı kırmızı iken geçmiş. O ışığı ağaç dallarından görebilmek için dikkat etmek gerekiyor. Onu bıraktılar mesela.

Motosikleti
    MT-25, Versys650, GV250 (Satıldı) Çinlilere muhtaç
    35 yasimda aldim ehliyetimi ve cok hakli. Sanki lise talebesi gibi heyecanlanmistim sinavda. Ama farkli gorusler olsa da A almakla cok iyi etmissiniz. Bilemezsiniz gelecegi ve ayni prosedur zor gelirdi

Alıntı ekomoto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Ben de bu sabah girdim sınava. Bir tek iç parkurda düz sarı çizgiden geçmeyi unuttum. Komisyondaki adam trip attı biraz. Sonra "Tekrar geçeyim isterseniz." dedim. O da, "Geç bakalım, geçebilirsen devam et, dış parkurun başlangıcı olan yere git ve bekle dedi." Onu da hallettik. Yanlız çok kasıntıydı adam. Bırakabilirdi de...

Vasat sürücü kursunun vasat ekipmanları bir yandan, sağanak yağış bir yandan atlattık çok şükür. Üstümde kocaman bir mont, kafamda dandik half face kask (kask 50km'yi geçince rüzgar nedeniyle 3-4 kere kafandan geriye doğru kaydı, paso tek el gidon, tek el kask düzeltip durdum.) Bir yandan sırıl sıklam eden sağanak gayet başarılı geçtim dış parkuru.

Birisi vardı, her şeyi doğru yaptı fakat dış parkurda yaya ışığı kırmızı iken geçmiş. O ışığı ağaç dallarından görebilmek için dikkat etmek gerekiyor. Onu bıraktılar mesela.

Adama kasıntı diyormuşsun ama normalde bırakması gerekirdi, belirttiğin şekilde bir süreç yok çünkü, insaflı çıkmış adam
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adama kasıntı diyormuşsun ama normalde bırakması gerekirdi, belirttiğin şekilde bir süreç yok çünkü, insaflı çıkmış adam
    Haklısın hocam. Normalde bırakması gerekirdi. Bıraksaydı zaten diyecek birşeyim yoktu. Allah razı olsun gene yardımcı oldu adam. Her ne kadar basit bir durumdan kalacak olsaydım da kural kuraldır.

Alıntı ekomoto adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hocam hangi kurs merak ettim Yazmak istemezseniz özelden de yazabilirsiniz.
    Hayırlı olsun bu arada. Kazasız belasız inşallah.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı eran_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar biraz önce ehliyetim elime ulaştı.
    Darısı tüm isteyenlere.

https://i.hizliresim.com/ODQkY0.jpg
    hayırlı olsun

bize değil
    kolluk kuvvetleri ne gösterecen

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Ben sınav başlamadan önce kulaklığı taktım, bir baktım habire başka kanalların sesleri karışıyor.
    Ben duyuyorum ama diğer telsizden gelmiyor bu sesler.
    Sanırım dışarıdaki Tır Kamyon ve Oto sınavının frekansları karışıyordu.

Slaloma girdim. Biraz yavaş dedi komisyon. Neyse yavaşlayıp slalomu bitirdim.
    Ardından 8'e girdim. Tam ikinci yuvarlaktan birinciye geri girecekken telsizden
    "bırak gel" diye bir ses geldi. Bende ilk yuvarlağı bodoslama geçip çıktım gittim komisyonun yanına
    Adam "niye geldin" diyor bende "siz bırak gel" dediniz diyorum.

Allahtan sınav öncesi frekans karıştığını söylemiştim, anlayış gösterdiler.
    Tekrar yapayım dedim. Gerek yok zaten bitirmiştin dediler.

Düz çizgiden devam et dediler bitirdim onuda.

Trafiğe çıktık. Benim kurs motorunun kilometre göstergesi bozuk, camı da yok.
    Telsizden yavaş git diyorlar habire
    Elimle kilometreyi 60 a getirdim. Kendimce diyorumki psikolojik olarak yavaş giderim

Ama adamlar hala yavaş git diyor. Bir baktım kilometre göstergesi sarsıntıdan düşmüş 20 nin altına
    Tabi çok sıkıldım öyle giderken. Ben sağa sola bakına bakına gidiyorum.

Bir tur daha atalım dediler. Tam turu atacakken burdan dönelim dediler. Herkesede oradan U dönüşü yaptırıyorlamış.
    Ama orda U dönüşü yasak Telsizden ben devam edeceğim burdan dönülmez dedim

Neyse ilerden döndük girdik okula.
    Ama bir sorun var. Benim turum 20 dk sürdü. Hala 10 dk motor üzerinde kullanmam gerekmiş

Komisyon okulun bahçesinde motorla git gel 10 dk , 30 dk yı doldur deyince,
    bir 10 dk da öyle turlayıp ehliyeti kaptık

Alıntı eran_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam hangi kurs merak ettim Yazmak istemezseniz özelden de yazabilirsiniz.
    Hayırlı olsun bu arada. Kazasız belasız inşallah.
    Teşekkürler hocam. Özelden yazıyorum.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler