Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sürücü Kursuna Yazıldım

Motovento
    REKLAM ALANI

Yakin zamanda a2 ehliyet almış daha önce b veya başka bir sınıf ehliyet sahibi olmayan biri olarak şunları söyleyeyim.

Sınav zor filan diye kesinlikle düşünmeyin bir kere sınav gerçekten çok kolay, Benim motora dair hiçbir deneyimim yoktu 1 ay scooter kullanmıştım öyle günde 15-20 dakika sokak aralarında.

a2 ve a sınıf ehliyet sınavı aynı benim sınava girdiğim gün a sınıfı ehliyet alanlarda vardı aynı parkuru tamamladılar sadece daha büyük cc motorla girdiler sınava o kadar.

Önemli olan sizin sürüş derslerine katılmanız sürücü kursundan alma hakkınız olan tüm derslere girin mutlaka girin bu sizin için önemli. Yoksa sınavda size geçmeniz gereken parkuru geçmek için 3-4 saat motor kullanmanız bile yeterli olabilir.

a ehliyet almanızı öneririm ben a2 alırken yok ya daha büyük cc motor zaten almayacağım yakın zamanda ne gerek var ben scooter süreceğim diye düşünürken şimdi sırf cc kısıtlaması yüzünden istesemde bazı motorları kullanamayacağım için pişmanım

sonradan tekrar sınava girmek para vermek o kadar zaman harcamak bu işlere gerçekten yersiz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CagrioneTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 300, MT 25, ARORA BEATRİX
    Alıntı eran_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tüh. Cidden sinir bozucu bir durum. Benim gittiğim kurstaki sekreter hanım beni dün aradı. 15 ya da 16 sında sınava gireceksiniz. Günü netleşince arayacağız dedi.
    Sizin yaşadığınızı yaşamaktan hep korkarım. Çok berbat bir durmum.
    Olmazsa kurs ile görüşüp ders almaya devam etmek istediğinizi söyleyin. Sonuçta daha sınavınıza 1 ay falan var. Soğumamanız için idmanlara devam edin bari.
    Sorun da burada zaten hiç derse başlamadık. Bayram sonrasında eğitimlere başlayacağımızı belirtti. Bende bekledim bayram geçti pazartesi aradım. Sana mesaj gelmedimi dedi gelmedi dedim. Arayacam dedi çarşamba oldu tekrar aradım. Yine arayacam dedi taaa düne kadar her gün aradım arayacam diyip durdu. Dün öğreniyorum ki kaydımı bile yapmamış. Nasıl bir sorumsuzluktur bu arkadaş ben anlamıyorum. Kendim motor kullanıyorum. Sıkıntı o yatsın 1 ay daha diyemiecem valla. Yağmurlar da başladı bakalım. offffffffff
    baba bilgisiyle adam olunmaz bekar hayatı yaşa.

eran_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu cumartesi sınava giriyorum.

Bakalım sıyırabilecek miyiz bu işi.

Alandayız. Sınavım 14:35’te ama ben 1,5 saat önce geldim. Stres oldum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    sınava odaklan relax

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    boşluk olursa erken biten olursa daha erken girersin, ben 45 dk önce girmiştim sabah =)

İşlem tamam arkadaşlar. Sıkıntısız hallettim şükür Haftaya gelip alın sertifikayı dediler .

hayırlı olsun.

valla parkur iyiymiş senin, benim parkurda 8'den sonra ince bir eğim vardı, hiç gaz yapmasan bile +7 -8 km hız koyuyordu normal haline. cok lanet okumustum =)

inshroud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı uğurlu olsun İncek'teki alan değil mi burası? Güzel bir pist. Konuyu ilk açtığınızda doğru karar olduğunu ve sorun yaşamayacağınızı söyleyen bir adam olarak çok mutlu oldum. Kazasız belasız günlerde sağlıkla sürmeniz dileğiyle.

Alıntı inshroud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun İncek'teki alan değil mi burası? Güzel bir pist. Konuyu ilk açtığınızda doğru karar olduğunu ve sorun yaşamayacağınızı söyleyen bir adam olarak çok mutlu oldum. Kazasız belasız günlerde sağlıkla sürmeniz dileğiyle.
    Evet hocam incek.
    Çok teşekkür ederim.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Hayirli olsun simdiden ehliyetin....

Kazasiz belasiz,cezasiz kullanmalar..

Arkadaşlar her şey iyi güzel de, mesela akan trafik parkurunun ortalarında sağ bileğim çok ağrıdı. Işıklarda galan baya dinlendirmek zorunda kaldım. Acaba oturuş posizyonumda mı sıkıntı var. Yoksa gidonu mu fazla sıkıyorum. Gidonu biraz fazla sıkıyor olabilirim. En başından beri kontrolü kaybederim diye sıktığımı düşünüyorum. Zamanla düzelir bir şey midir bu?

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Arkadaşlar her şey iyi güzel de, mesela akan trafik parkurunun ortalarında sağ bileğim çok ağrıdı. Işıklarda galan baya dinlendirmek zorunda kaldım. Acaba oturuş posizyonumda mı sıkıntı var. Yoksa gidonu mu fazla sıkıyorum. Gidonu biraz fazla sıkıyor olabilirim. En başından beri kontrolü kaybederim diye sıktığımı düşünüyorum. Zamanla düzelir bir şey midir bu?
    Evet heyecandan sıkmış olabilirsin. Tecrübe kazandıkça düzelir. Bakışı unutma, motora değil etrafına dikkat et. Göstergeye bakma bile. Hayırlı olsun.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Yoksa gidonu mu fazla sıkıyorum
    hayırlı olsun

motosikletin üzerinde, kolların yokmuş gibi oturacaksın
    ellerin minik(tüy) kumanda dokunuşları yapacak

sıkmak mı oda ne relax

Barkın Bayoğlu’nun otoruş pozisyonu videosunu izlemiştim. Bir de bu videoya denk geldim. Bu videoda anlatılan gaz kontrolü hareketi doğru mu acaba?

https://youtu.be/KM-NnHDKvPo

darbe ile titreşimi karıştırmış gibi
    karıştırma konusunda başarılı denebilir

Alıntı ',' adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    darbe ile titreşimi karıştırmış gibi
    karıştırma konusunda başarılı denebilir
    Gaz verme şekli doğru mu peki?

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Tek parmak bile gaz verebilirsin ilerde ama şimdilik sıkman stresten olabilir. Stres yapma alışınca sıkmazsın.
    Tek parmak ile gaz vermeyi ne şimdi nede ustalaşınca deneme. Bir kez mecbur kalıp yaptım sadece.

Arkadaşlar ben haftaya yani 12 Ekim Cuma gününe randevu aldım. Bugün ayın 3'ü. Ben yatırmam gereken harcı, değerli kağıt bedelini ve hizmet bedelini yatırdım. 9 gün önceden yatırdığım için randevu günü gittiğimde sistemsel bi sorun olmaz değil mi? Çok takarım da böyle şeyleri.

dekontları götür yanında, gerçi bakmıyorlr ama. ben 3 hafta önceden yatırdım bir sıkıntı olmadı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler