Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Devlete ve medyaya meydan okuyan motorlar! - Hıncal Uluç / 28 Nisan 2017, Cuma

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    <<yeni sahibine hayırlı olsun>>TVS Apache RTR 150
    İstanbul'un trafik katilleri arasına hızlı bir şekilde motosikletler de girdiler.. Baktılar bu kentte trafik başı boş, baktılar bu kentte ne yapsan yanına kâr kalıyor, baktılar polisler gözleri önünde işlenen suçlara bile göz yumuyor, boş veriyorlar..
    Azdıkça azdılar..
    Hıncal Uluç'un "Devlete ve medyaya meydan okuyan motorlar!" köşe yazısının tamamını okumak için tıklyın.

Adam Haklı Arkadaşlar... (Öz eleştiri yapmanın zamanı gelmedi mi?)

herkese merhabalar,

Hıncal Uluç 'un yazdığı yazıyı paylaşmak istiyorum... Küçük şehirlerde çitalı apaçiler, büyük şehirlerde ducatili... kimse kusura bakmasın bu adamlar bizleri antipatik göstermek için ellerinden geleni yapıyorlar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Pulsar NS 200
    Yazıyı okumadım.Gerçi Hıncal okumayı bayadır bıraktım.Ama az çok tahmin ediyorum ne yazdığını,Toplumdan bu kadar uzak insanların arada sırada da olsa doğru şeyleri yazmaları bana samimi gelmiyor.Eminim ucu kendisine dokunduğu için bu konuya değinmiştir.Onun köşesinde bir yazı yazması için mutlaka ucunun kendisine dokunması lazım. Yoksa genel ülke sorunları,sistem,adalet düzeni,trafik, refah seviyesi vs vs zerre umrunda olmaz.Ha unutmadan kendisi pekbir beyaz Türkdür.
    MotorcuMetoG bunu beğendi.

Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Bahsettiği konular gerçekten rahatsız olunacak şeyler. Trafik acınası durumda. Bunda sıkıntı yok. Ama genellemesini de çok güzel yapmış ve önyargılarını da konuşturmuş. Fakat bunun yazdıklarını ciddiye alıp düşündüklerine hala değer verenler olduğunu sanmıyorum. Emniyet şeridinde giderken önündeki motor çekilmedi belki de. Yoksa nereden aklına gelecek bunları yazmak.
    YERUÇAĞI ve Mehmet3444 bunu beğendiler.

Sabah gazetesi ve Hıncal Uluç?
    O yazıda "Allah bir." yazsa "Dur bakalım biz yanlış biliyoruz galiba." derim.
    Bozuk saat bile günde 2 kez doğru gösterir.
    Capitao_3 ve MotorcuMetoG bunu beğendiler.

Motosikleti
    -
    Hıncal gıbı her devrın goygoycusunun,sabah gıbı havuz pacavrası bır mecrada karaladıklarının gozumde bır degerı yok.

Bagcıların ekonomık gelır dagılımı esıtsızlıgın , sıvrısıneklerın ureme ıstatıstıklerıne pozıtıf etkısı gıbı bır arastırma ne kadar topluma yararlı ise , hıncal ve zırvalarıda topluma o kadar yararlıdır, o da en ıyımser bır bakıs acısıyla.
    Osm@n bunu beğendi.

Boş adam parası var pulu var daha ne istiyon gavat.Kalkmıssın insanların zevklerine engel arıyon.Gercekten bizim ülkemizde savas cıkması lazım baska türlü temizlenmez bu ve bunun gibi kendini insanların abisi sanan zihniyetleri baska türlü temizleyemeyeceğiz...
    MotorcuMetoG bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cbr250R -> Yamaha MT-07
    Söylediklerinde haklılık payı olsa da devlete ve medyaya meydan okuyan motorlar diye özellikle tek bir kısmı parmakla göstermesi ve her zamanki ben her şeyi bilirim havasından dolayı tamamen haksız duruma düşmüş bir yazardır.

Biz kimsenin önünde trafiği kapatıp yanlama yapmıyoruz. Kimseyi tehlikeye atmıyoruz. Haberlerde kaç tane motorlu maganda haberi çıkıyor kaç tane otomobilli maganda?

Bir iki adam boş yolda teker yaptı eğlendi diye trafik müdürü olsa yerin dibine geçecekmiş. Dünyanın her yerinde var bu adamlar. Dünyanın bütün trafik memurları işi bıraksın hıncalı oturtalım o koltuğa.

Kusura bakmayın aslında onaylamadığım bazı hareketleri de savunmuş olabilirim ama konu hıncal olunca çok doğru bir şey söylemiş olsa bile yanlışı savunasım geliyor.

Improves - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Normal gündelik hayatını yaşarken birden böyle bir duruma şahit olduğuna pek inanmıyorum. Arkadaşların dediği gibi ucu kendisine bir şekilde dokunmuştur. Bir motorluya karşı karşıya gelip olumsuz bir şeyler yaşamıştır ve bu durumu ülkenin göz önüne nasıl çıkarırımın cevabıdır bu medya. Zaten kaldı ki ATV ve SABAH'a bir gram inancım yok kendilerini medyadanda saymıyorum doğrusu. Bu nedenden dolayı mutlaka garez olacak bir durum yaşadığını yoksa birden o sakin ve muhteşem giden hayatının ortasında böyle bir şey yapacak birisi ve birileri değiller.

Alıntı Improves adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normal gündelik hayatını yaşarken birden böyle bir duruma şahit olduğuna pek inanmıyorum. Arkadaşların dediği gibi ucu kendisine bir şekilde dokunmuştur. Bir motorluya karşı karşıya gelip olumsuz bir şeyler yaşamıştır ve bu durumu ülkenin göz önüne nasıl çıkarırımın cevabıdır bu medya. Zaten kaldı ki ATV ve SABAH'a bir gram inancım yok kendilerini medyadanda saymıyorum doğrusu. Bu nedenden dolayı mutlaka garez olacak bir durum yaşadığını yoksa birden o sakin ve muhteşem giden hayatının ortasında böyle bir şey yapacak birisi ve birileri değiller.
    Simdi bu hıncal denen kamilde söyle bir sorun var yası ilerlemiş insanların yaptığı seyi yapamadığının verdiği eziklikle böyle yargılıyor acıp video izliyor adam teker yaptı diye kızıyor ulan sanane adamın kabiliyeti var yapıyor düşerse kendine zarar hayatında iki tekerin üstüne binmeyipte böyle aptal aptal yorumlar yapan bütün insanlara kızıyorum..Kardeşim önce bir tecrübe edin sonra gel aylak aylak konus.

Bunların öfkeleri baska seye ama işte en sessiz masum olan kesim hangisi ise ona saldırıyorlar..Kudurmus köpek sürüsünden baska bişey değil bunun gibiler.

plaka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba CR1
    İlgili videoyu merak ettim.

korkmazunal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF150
    Hıncal gibi birisi bakın insan demiyorum birisi gereksiz birisi için beklenecek bi yazı. Her alanda eh işte bilgisi var o yüzden he diyin ya da yaw he he diyin geçin.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Hani filozof şair, "Söylesem tesiri yok, sussam gönül razı değil" demiş ya, o haldeyim, bu motosiklet rezaleti, faciası, iğrençliği, başıboşluğu karşısında..
    Şundan sonrasını okumadım. O da sırf değişik bir şey mi yazmış diye merak ettiğimden. Bu tipsiz yıllardır motosikletlere sövüyor zaten. Yeni bir şey değil. Böyle onlarca yazısı var. Haksız değil yazdıklarında ama fanatik derecede karşıt görüşlü ve genellemeye meğilli olduğundan haklı da değil. Zaten yandaş medyanın değersiz kalemlerinden biri. Birkaç sene sonra öldüğünde hatırlanacak biri de değil. Çok da takmaya gerek yok.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    anca gevrek gevrek gülsün o

Motosikleti
    HONDA CBR 600
    Haklımı Haklı Dedikleri evet bunda bı sıkıntı yok ama ya arkadas sen nasıl trafıkde bı ınsansın once ondan bahset ?

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Sayın YANDAŞ medyanın YANDAŞ yazarı her ne kadar haklı olsanda benim vergilerimle çıkarttığınız gazetede yazdığınız sürece bir hiçsin.
    Kapının önünde duran polisler senin g*tünü kollamak için orada.
    Riptalon ve kahveisteyen bunu beğendiler.

gitaristgkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt 600 e
    Haklılık payı olsada önce iğneyi kendine çuvaldızı başkasına batır diye bpşa dememiş atalarımız...

diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    yazıyı okumadım. çok net okumam da. ön yargı değil biliyorum kendisini.

şimdi biraz dışarı çıkalım motosikletten;

yolda arabalar eds olmayan yerde emniyet şeridine giriyor mu? buna da sitem edecek köşesinde

iş yerinde insanlar birbirleri üstüne basarak yükselmeye çalışıyor mu? bunu da yazacak

devletten vergi kaçıran adam rahat rahat geziyor ama sen ben sigortalı işçi olarak çalıştığımızda bizden vergiyi söke söke alıyor mu? bunu da yazacaksın

ihalede adam kayırma yapılıp yandaşa ihale verilip zengin olunuyor mu? bunu yazsana köşende delikanlı diyesi geliyor insanın

yeri geliyor polis memurunu öldüren ünlü kişiler içeriden rahatlıkla çıkabiliyor tanıdıkları vasıtasıyla. bunu da yazacaksın köşene

uzar gider bu liste daha politik konulara girmek istemem.

hayatta 2 tip insan vardır. biri iyi biri kötü. araba kullanan da motor kullanan da iş yerinde yönetici olan da patron da ihale alan da motosiklet kullanan da otobüse binen de herkesin içinde hem iyi vardır hem kötü.

şimdi kalkıp motosiklet kullanıcıları içinde apaçiler var diye hepimizi kural tanımaz isyanqar pashalı delikanlı görmek hoş değil.

genelleme yapmasak öleceğiz hastalığına tutulmuşuz millet olarak. yapacak bişey yok.

her şeyin başı eğitim. eğitim. eğitim. gelecek nesilleri çok ama çok iyi eğitmeliyiz.

kolay gelsin.
    Metehan07-70, fatih.met ve Mehmet3444 bunu beğendiler.

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bunlarda şikayet etmek genetik özellik.

Bakanı da şikayet ediyor, memuru da, gazetecisi de şikayet ediyor başbakanı da...

Ulan ülkeyi sanki uzaylılar yönetiyor!

Söyle bakalım gevrek amca ;

- "Vali yok.. Emniyet Müdürü yok.. Trafik müdürü zaten yok.."

Bir anlat bakalım neden yok? Neden kuralsızlık hakim? Neden yaptım oldu mantığı işliyor?? Neden herşey yapanın yanına kalıyor ?

20 seneden fazladır kenti yönetenler, yaklaşık 17 seneden beri ülkeyi yönetenler kim?

Senin her gün şakşakladığın, yalayıp yalayıp yuttuğun kişiler değil mi? Daha da iyi olacağız, evet ya evet tabii ki evet, yetmez ama evet dediğin güruh değil mi?

Kim kime şikayet ediyorsun 4. güç ?

Demezler mi adama ??

Bu adamın sorunu ; zaten artık onu kimse dinlemiyor, takmıyor iken.. bir de üstüne üstlük elinde yapabileceği tek şey olan köşe yazarlığını, okuma-yazma oranı en düşük ve okuma alışkanlığı olmayan bir kitleye karşı yapma zorunluluğu. İyice şaşırmış...
    Metehan07-70, kahveisteyen ve quattromeb bunu beğendiler.

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    Hıncal video konusunda haklı. Fakat muhtemelen Barbarosta'ki motor susturucu falan iptal etmemiştir. Bilmez o motorun sesinin yüksek olduğunu.

Türkiye'nin her yerinde motor kullandım en bilinçi motor sürücüleri İzmir ve İstanbul'da. Anadoluda kafasına kask takan adama deli gözüyle bakıyorlar. Kaskını çıkar pişersin onun içinde diyeni gördüm.. Hatta geçen hafta Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesinde arkadaşla oturduk kafasına kask takanları saydık 1 tane kask takan çıkmadı. İnanamazsınız.

Türkiye'nin bir sürü sorunu var... ama bu sorunların neredeyse tamamını önleyebilecek çok daha büyük bir sorunu var, EĞİTİM...

Özellikle İstanbul'da ki motor kullanıcıları bazen sınırları aşıyor. Geçen gün ilk defa İstanbul'a motorla gittim insanlar bana tip tip bakıyordu. Işıkta durmuyorlar, kaldırıma çıkıyorlar, kör noktalara giriyorlar, yayaların karşıdan karşıya geçeceği noktaları şerit değiştirmek için kullanıyorlar. Hıncal'ı bende sevmem ama bilinçsiz kullanıcı çok fazla.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)