Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

cbf 150 yi havalı göstermek için ne yapmalıyım

Motovento
    REKLAM ALANI
    arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı okancaytasi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay canina supermis dostum bunlar ya
    alternatif olarak çok çok iyi folyo kaplama yapan yerler var, fiyatları da oldukça uygun. Eğer kaplanacak parça pürüzsüz ise boya gibi oluyor. Sedefli renkler falan da var. Bunda da aynı şekilde folyo kaplattıktan sonra faturayla beraber trafik şubesine gider ruhsata işletirsin. Hiçsıkıntı olmaz.

Arkadaşlar koruma demirlerinden bahsetmiş istersen onları da boyatırsın.Çok degişik renkler yapıyorlar, beyaz, sarı, turuncu, kırmızı, metalik renkler vs (Örneğin KTM motorların Beyaz, siyah, turuncu veya metalik gri, siyah, beyaz, turuncu renk teması çok güzel olur. Veya hondanın kendi renk temaları)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    altayfun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ DOMİNAR 400
    Jantları siyaha boya ve kırmızı şerit çekebilirsin.göstergeye beyaz led döşetebilirsin

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Kırmızı CBF için Jantlar siyah olsa nasıl olur sizce? Bende Gri Jantı hiç sevmiyorum.

altayfun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ DOMİNAR 400
    Alıntı Mucit23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kırmızı CBF için Jantlar siyah olsa nasıl olur sizce? Bende Gri Jantı hiç sevmiyorum.
    Siyah jant iki renktede fark yaratır bence

Motosikleti
    HD Sportster 883R
    Motordan sıkıldıysan bilemem ama cbf'ten memnunsan eğer, yapılabilecek bir kaç şey var ve bunlar tamamen zevk meselesi.

Örneğin ben cbf'in modifiye edilerek spor bir havaya bürünmesini bir türlü beğenemiyorum ancak "mini-touring" olarak yapılan işlemleri çok beğeniyorum.
    (mini-touring diye bir kavram var mı bilmiyorum, tamamen kendim uydurdum.)

Uzun (füme) ön cam, ön arka bütün demirler. 3'lü çanta seti. Kaliteli led sis farları (u10 kapaklı olanlardan). Elcik korumaları takılınca duruş kurye motoruna göre biraz daha değişiyor.

Ek olarak:

Bi-xenon işine girilebilir. Hazır bi-xenon setlerden alıp, merceği ve ampulü ds1 tip ile değiştirip balastı da gen5 balast takarak o bmw'lerin şimşek çakma efekti yakalanıp güzel bir aydınlatma sağlanabilir.
    (biraz pahalıya gelir ancak tahminimce şu an için taşıtlarda kullanılabilecek en kaliteli aydınlatma olacaktır.)

Ön camın iç tarafına ufak bir konsol yapılıp saat, termometre, voltmetre, motor yağı sıcaklık göstergesi ve vites göstergeleri eklenebilir.
    (zevke göre dijital yada analog.)

Sağ sol pandizot diye geçen, grenaj iç (siyah) parçaların birine USB çıkışı ve 4'lü flaşör düğmesi ve diğerine çakmak çıkışı eklenebilir.

Isıtmalı elcik ve ısıtmalı sele yapılabilir. (aliexpress'te çok uygun seçenekler var.)

Dikkat ettiysen hep küçük dokunuşlar ve başlı başına "kuryeye bak apaçi işi yapmış" denmesine sebep olmayacak dokunuşlar olduğu halde kullanışlılığı ve verimliliği çok arttıracak dokunuşlar bunlar.

(!)Ne kadar gerekli tartışılır, sadece motordan sıkıldığı halde değiştirmek yerine geliştirmeyi tercih ettiğin durumlarda yapılabilecek işlemlerdir bunlar. Yoksa maddi olarak da motorun genel potansiyeli olarak da cbf'e fazla olacak işlemlerdir.

Sen cbf'ine ne yaptın dersen; Bi-xenon, yan çantalar, vites göstergesi, motor yağı sıcaklık göstergesi ve sis farları hariç gerekli ekipmanın tamamını alıp balkonuma koydum. Montaj için fırsat bekliyorum. (boya koruma, depo kılıfı ve sele kılıfını aldığım gün hallettim.)

Michelin yada eşdeğer kalitede lastik görünüm için değil ancak kullanılmaya devam edilecekse (güvenlik için) önem taşıyor.

Siyah jant ve kırmızı jant şeridi de güzel olur. Ybr aynası ve çok az gidon yükseltme (boya göre) de olabilir.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Top case üstüne suşici logosu

Jantlari siyaha boyatip kirmizi seritlerden yapicam. En kisa zamanda resim de aticam. Iyi bisey cikacak ortaya nasipse..

Resim nasil atacagim arkadaslar

korkmazunal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF150
    Hizliresim.com adresine yükleyip ordaki linki buraya kopyalayabilirsin.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Ön amasör yaylarını sök. Altına bi tane sakal, tel jant takıyosun. Sobaborusu eksozu ihmal etme. Hadi bakalım.

korkmazunal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF150
    Güzel görünüyor gri şeritler.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700

150'den ancak bu kadar oluyor. Tamam mı, yeter mi? Yoksa daha mı jan jan lı lazım?

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Cbf yi görünce dedem aklıma geliyo
    fatih.met ve Pistonlar bunu beğendiler.

diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    Alıntı sdirer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresim.com/69157l.jpg

150'den ancak bu kadar oluyor. Tamam mı, yeter mi? Yoksa daha mı jan jan lı lazım?
    Dostum bu 72-73 model cb 125. Cbf in buyuk buyuk buyuk buyuk babasi.

Cbf ten bu olmaz. Ha olur 1 motor parasi daha harcarsin.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Fatih.met bi güzel yıkasın onu size.

Duyduğuma göre acaip bir çekicilik kazanıyormuş, ve insanlar pırıltısından gözlerini alamıyorlarmış. Şahsen ben bile kıskanmıştım okuyunca.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Seleyi sökün altın semer koyun

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    1) sepet ve türevi şeyler takma.
    2) motorun hep temiz olsun gıcır gıcır parlasın.
    3) tank şeridi yakışır kırmızı olabilir. (tank şeridi nedir arkadaş? lastik şeridi yazacaktım world of tanks'a gitti kafa)
    4) uzun tur camı kullanma.
    5) motor sürerken sırt çantan olsun sırtında.
    6) motoruna mercekli zenon taktırabilirsen ama bu biraz tuzlu olur.
    7) jantları altın sarısı yapmak yakışır belki.

bak benim motorun temizliğine;

http://i.hizliresim.com/M0D6MQ.jpg

http://i.hizliresim.com/aLYoad.jpg

http://i.hizliresim.com/br6lZ0.jpg

http://i.hizliresim.com/ZZ3LPZ.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:28 ----------

Alıntı okancaytasi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu sele kılıfından bana da lazım ama bulamıyorum?

kız gibi motor işte, sepeti sök tamam. neresi kurye motoru bunun? bir ara bir konuda birisi r25 ile bakkala sigara almaya gittiğini söylemişti. bakkalcı amca sizin işinizde zor demiş arkadaşa ve soğuk havalarda tehlikeli yollar falan demiş. arkadaş ise -evet bende üzülüyorum, onlara allah kolaylık versin. ben zevk için biniyorum demiş.

bakkalcı gerizekalı r25 motoru kurye motoru sanmış allahım kafayı yiyeceğim.

beynini patlatacaksın salakların. yarış motorunu kurye sanıyor aptallar yaa! r25 yani 600cc falan değil ama o kasa bildiğin racing. sepet yok bir şey yok neresiyle ne taşıyacak kuryelik yapacak. boş insanımız boş boş!
    crxforever bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Fatih, eline sağlık çok güzel olmuş. Yanlız fotoğraf çekmeden önce merceği silsen tam süper olacak.
    fatih.met bunu beğendi.

Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1) sepet ve türevi şeyler takma.
    2) motorun hep temiz olsun gıcır gıcır parlasın.
    3) tank şeridi yakışır kırmızı olabilir. (tank şeridi nedir arkadaş? lastik şeridi yazacaktım world of tanks'a gitti kafa)
    4) uzun tur camı kullanma.
    5) motor sürerken sırt çantan olsun sırtında.
    6) motoruna mercekli zenon taktırabilirsen ama bu biraz tuzlu olur.
    7) jantları altın sarısı yapmak yakışır belki.

bak benim motorun temizliğine;

http://i.hizliresim.com/M0D6MQ.jpg

http://i.hizliresim.com/aLYoad.jpg

http://i.hizliresim.com/br6lZ0.jpg

http://i.hizliresim.com/ZZ3LPZ.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:28 ----------

bu sele kılıfından bana da lazım ama bulamıyorum?

kız gibi motor işte, sepeti sök tamam. neresi kurye motoru bunun? bir ara bir konuda birisi r25 ile bakkala sigara almaya gittiğini söylemişti. bakkalcı amca sizin işinizde zor demiş arkadaşa ve soğuk havalarda tehlikeli yollar falan demiş. arkadaş ise -evet bende üzülüyorum, onlara allah kolaylık versin. ben zevk için biniyorum demiş.

bakkalcı gerizekalı r25 motoru kurye motoru sanmış allahım kafayı yiyeceğim.

beynini patlatacaksın salakların. yarış motorunu kurye sanıyor aptallar yaa! r25 yani 600cc falan değil ama o kasa bildiğin racing. sepet yok bir şey yok neresiyle ne taşıyacak kuryelik yapacak. boş insanımız boş boş!
    Insanlarin gozunde motor motordur bunu anladim ben de. Pek bi farki yok bilmryen icin. Tavsiyelerini uygulayacagim. Tesekkurler. Elimden geleni yaptim. Seninki tvs. Tvs zaten daha gosterisli bi motor bu cok acik belli. guzel motorun var

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)