Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

cbf 150 yi havalı göstermek için ne yapmalıyım

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1) sepet ve türevi şeyler takma.
    2) motorun hep temiz olsun gıcır gıcır parlasın.
    3) tank şeridi yakışır kırmızı olabilir. (tank şeridi nedir arkadaş? lastik şeridi yazacaktım world of tanks'a gitti kafa)
    4) uzun tur camı kullanma.
    5) motor sürerken sırt çantan olsun sırtında.
    6) motoruna mercekli zenon taktırabilirsen ama bu biraz tuzlu olur.
    7) jantları altın sarısı yapmak yakışır belki.

bak benim motorun temizliğine;

http://i.hizliresim.com/M0D6MQ.jpg

http://i.hizliresim.com/aLYoad.jpg

http://i.hizliresim.com/br6lZ0.jpg

http://i.hizliresim.com/ZZ3LPZ.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:28 ----------

bu sele kılıfından bana da lazım ama bulamıyorum?

kız gibi motor işte, sepeti sök tamam. neresi kurye motoru bunun? bir ara bir konuda birisi r25 ile bakkala sigara almaya gittiğini söylemişti. bakkalcı amca sizin işinizde zor demiş arkadaşa ve soğuk havalarda tehlikeli yollar falan demiş. arkadaş ise -evet bende üzülüyorum, onlara allah kolaylık versin. ben zevk için biniyorum demiş.

bakkalcı gerizekalı r25 motoru kurye motoru sanmış allahım kafayı yiyeceğim.

beynini patlatacaksın salakların. yarış motorunu kurye sanıyor aptallar yaa! r25 yani 600cc falan değil ama o kasa bildiğin racing. sepet yok bir şey yok neresiyle ne taşıyacak kuryelik yapacak. boş insanımız boş boş!

FATİH MAŞALLAH ÇOK TEMİZ MOTORUN
    Sırrı ne söyle bizde yapalım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Alıntı diablof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum bu 72-73 model cb 125. Cbf in buyuk buyuk buyuk buyuk babasi.

Cbf ten bu olmaz. Ha olur 1 motor parasi daha harcarsin.
    Vay arkadaş, millette ne göz var, hiç bir şeye kaçmıyor. Bu fotoyu bizim sitede cafe racer diye aratınca çıkan başlıklardan aldım. Altına 150 yazarım anlamazlar herhalde diye düşünmüştüm.

bu sayılır mı? ama konuda bütçe belirtilmemiş. bu işin sonu yok.
    diablof bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    bundan yapmada ne yaparsan yap

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Motora masraf etmek yerine ekipmanlarına masraf et. Hem motoru satınca ekipmanlar yine sende kalacak, boşa masraf olmayacak.

Havalı ve iyisinden bir kask, havalı bir deri mont vb. edinirsen kurye sanmaları zorlaşır.

Motor MT7 de olsa motoru parkettikten sonra üzerinde montun, elnde kaskınla girdiğin ortamlarda kurye muamelesi göreceksin.

Aslında kimin ne düşündüğünün pek önemi yok. Başkası ne der demek yerine kendi keyfine takılırsan daha mutlu olursun. Hem kurye olmak da kötü değil, motor emekçisi onlar.

MeliksahMELO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250 Comet (Naked)
    Normalde böyle yorumlar yazmam ama bir espri geldi aklıma;

Branda örtebilirsin üstüne.
    nines ve hasmet bunu beğendiler.

Motosikleti
    HD Sportster 883R
    Sele kılıfı olarak ben aşağıdaki kılıfı almıştım, bir şikayetim yok.
    http://urun.n11.com/yedek-parca/motorsiklet-sele-kilifi-cift-katli-fileli-ucretsiz-kargo-P155042169

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir ara bir konuda birisi r25 ile bakkala sigara almaya gittiğini söylemişti. bakkalcı amca sizin işinizde zor demiş arkadaşa ve soğuk havalarda tehlikeli yollar falan demiş. arkadaş ise -evet bende üzülüyorum, onlara allah kolaylık versin. ben zevk için biniyorum demiş.

bakkalcı gerizekalı r25 motoru kurye motoru sanmış allahım kafayı yiyeceğim.

beynini patlatacaksın salakların. yarış motorunu kurye sanıyor aptallar yaa! r25 yani 600cc falan değil ama o kasa bildiğin racing. sepet yok bir şey yok neresiyle ne taşıyacak kuryelik yapacak. boş insanımız boş boş!
    Fatih, ne bu şiddet bu celal. İlgisizliği ve vurdumduymazlığı için niye beynini patlatıyorsun gariban bakkalın? İlla bilmek zorunda mı? Tüm iki tekerlek aynıdır belki onun için? Motosikletinin kurye motoru ile karıştırılma fobisi mi agresifleştiriyor seni böyle? Boşversene yahu... Üzerine bindiği arabadan motosikletten saygınlık dilenecek fakirlerden olma bence. Üzerine bindiğim için sen motora değer katıyorsun, tersi değil.
    espresso bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Pistonlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    FATİH MAŞALLAH ÇOK TEMİZ MOTORUN
    Sırrı ne söyle bizde yapalım
    önce oto yıkamada köpük sonra tazyikli su vuruyorum. her yerini kuruladıktan sonra bir kaç tur atıyorum iyice sular aksın diye. sonra evin bahçesinde motorun tüm metal ve plastik aksağamlarını wd-40 banyosu yaptırıyorum. sonra bir kaç tur daha atıp tekrar bahçeye çekiyorum ve parlamayan yerleri skoç bırayt sünger ile wd-40 yediriyorum ve son olarak zinciri yağlıyorum sprey yağ ile ve motor hazır ön diske wd-40 bulaşıyor genelde ve yanıp uçması için biraz gezip fren yapıyorum.

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fatih, ne bu şiddet bu celal. İlgisizliği ve vurdumduymazlığı için niye beynini patlatıyorsun gariban bakkalın? İlla bilmek zorunda mı? Tüm iki tekerlek aynıdır belki onun için? Motosikletinin kurye motoru ile karıştırılma fobisi mi agresifleştiriyor seni böyle? Boşversene yahu... Üzerine bindiği arabadan motosikletten saygınlık dilenecek fakirlerden olma bence. Üzerine bindiğim için sen motora değer katıyorsun, tersi değil.
    öyle bir memlekette yaşıyoruz ki mükemmel bir insan olsak bile bize karşı saygısız insanlar olacak. ben haddini aşıp bilmedikleri konularda dil uzatmalarına kızıyorum.

zaten benim için motorun tipi yada büyüklüğü önemli değil, benim için motorun temizliği ve ne kadar titiz bakıldığı önemli. bir insanın motoru temiz ise o kişi motosikletine değer veriyor ve motoru gerçekten sevdiği için kullanıyor demektir.

ben altımda bisiklet varken de böyle bakardım, jant tellerini üşenmeden neredeyse her hafta tek tek siler parlatırdım ve güneşe çıktığımda milletin gözünü alırdı.

temizlik titizlik önemli benim için, motorun fiyatından ve büyüklüğünden ziyade ben daha çok temizliğinden dolayı beni tebrik eden olursa sevinirim.

bu arada benim motor temiz ama öyle sıfır gibi falan değil, resimden öyle görünüyor ve 5 metre uzaktan falan böyle temiz görünüyor. yanına gelince motor bloğunda boyası kalkmış yerler ve depo üzerinde çizik yerler var. genel olarak temiz olunca o yıpranan yerler pek dikkat çekmiyor aslında.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:49 ----------

Alıntı cenkyenmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sele kılıfı olarak ben aşağıdaki kılıfı almıştım, bir şikayetim yok.
    http://urun.n11.com/yedek-parca/motorsiklet-sele-kilifi-cift-katli-fileli-ucretsiz-kargo-P155042169
    şimdi dikkatli baktım, bu kılıftan değil benim aradığım. daha ince dokuma olacak, aynı bu kılıftan ama daha ince dokuma yani.

bu ilandaki kılıf biraz sert ve kalın, hemde transparan. arkayı göstermesin istiyorum ben.

bir tane cbf150 de görmüştüm ve adam istanbul sirkeci taraflarında bir yer söyledi de unuttum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:01 ----------

buldum; buna benzer bir kaplamadan bahsediyorum işte ama bulmak kolay değil.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı GT250rAlanya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üzerine HAVALI yazabilirsin.
    Kurye motoru değildirde yazabilir

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Herhangi bir eşyayla ilgisi olmayan bir insanın ayırt etme şeklini genellikle renkler belirler.
    Bunun dışında bir de nadirlik yani az görünürlük.
    Sarı bir otomobil alırsanız sizi taksici zannedebilirler.
    Fakat sarı bir ferrari alırsanız hemen ayıt edilir.

Motosikletle ilgisi olmayan bir insanda eğer kuryelerin çok kullandığı bir renk motosiklet kullanıyorsanız sizi kurye zannedebilir bu gayet doğal.
    Ne demiştik önce renk.
    Türkiye'de yaşamadığım için bilmiyorum ama mesela kuryeler genellikle siyah renk motosiklet kullanıyorsa ve sizde siyah motosiklet kullaniyorsaniz, ilk görünümünüz kurye olduğunuz izlenimi verebilir.
    Hatta motosiklet dünyasının içindeki bir insan bile renkten dolayı ilk olarak böyle düşünecektir.
    Fakat az görülen bir modelin siyah rengini alırsanız genellikle bu yanılgı oluşmaz.
    Tabi az görülen motorlar genellikle pahalı oldukları için az görünürler.
    Yinede onu bile karıştıran olacaktır.
    Bu kişinin o araca ilgisi oraninda değişir.
    Örneğin tekneler benim ilgi alanıma giren araçlar değildir ve gördüğüm her tekne sahibini balıkçı zannedebilirim.

Ama bir yatı ayırt ederim.

Eğer kurye gibi görünmek istemiyorsanız kurye gibi giyinmeyecek, onların kullandığı motosikletlere binmeyecek, anneniz oğlum şu mektupları postaya atıver dediğinde duymamazlıktan geleceksiniz.
    Bunları yapmazsınız herkes sizi kurye zanneder, sosyeteniz bozulur, ele güne rezil olursunuz.
    Elinizde tatlı paketiyle kız istemeye gidersiniz kapıyı açan kim pizza istedi diye içeriye seslenir.
    Buyur bile etmezler.
    Okula gidersiniz, öğretmen derste ne lazım olsa almaya sizi gönderir.
    Mazallah naaparsınız sonra.

Bu kafayla Allah yardımcınız olsun.
    İşiniz çok zor.

Motosikleti
    HERO HUNK 150
    kurye olmak veya zannedilmek ayıpmı?her meslek gerekli ve lazımdır bıkakın kurue zannetsinler benide zaman zaman öyle sanıyorlar ama bunun bir önemi yok, karda yağmurda geçen kaydım düştüm sağ bacağım motorun altında kaldı vatandaşlar geldi kaldırdılar motoru, ah be abicim bu havada motoramı binilir dedi bir tanesi bende şimdi uzun uzun anlatmaktansa ekmek parası be kardeşim ne yapalım dedim, bindim motora geldim eve. ben kurumsal bir firmada şube müdürüyüm, bindiğim motor bajaj boxer tam bir kurye köy motoru ama seviyorum beklentimi karşılıyor ben memnunum cbf te olabilir iki teker olsunda motor motordur kurye sansalarda bir şey değişmez biz de kendimizi taşıyoruz yani kendimizin kuryesiyiz bakın keyfinize

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herhangi bir eşyayla ilgisi olmayan bir insanın ayırt etme şeklini genellikle renkler belirler.
    Bunun dışında bir de nadirlik yani az görünürlük.
    Sarı bir otomobil alırsanız sizi taksici zannedebilirler.
    Fakat sarı bir ferrari alırsanız hemen ayıt edilir.

Motosikletle ilgisi olmayan bir insanda eğer kuryelerin çok kullandığı bir renk motosiklet kullanıyorsanız sizi kurye zannedebilir bu gayet doğal.
    Ne demiştik önce renk.
    Türkiye'de yaşamadığım için bilmiyorum ama mesela kuryeler genellikle siyah renk motosiklet kullanıyorsa ve sizde siyah motosiklet kullaniyorsaniz, ilk görünümünüz kurye olduğunuz izlenimi verebilir.
    Hatta motosiklet dünyasının içindeki bir insan bile renkten dolayı ilk olarak böyle düşünecektir.
    Fakat az görülen bir modelin siyah rengini alırsanız genellikle bu yanılgı oluşmaz.
    Tabi az görülen motorlar genellikle pahalı oldukları için az görünürler.
    Yinede onu bile karıştıran olacaktır.
    Bu kişinin o araca ilgisi oraninda değişir.
    Örneğin tekneler benim ilgi alanıma giren araçlar değildir ve gördüğüm her tekne sahibini balıkçı zannedebilirim.

Ama bir yatı ayırt ederim.

Eğer kurye gibi görünmek istemiyorsanız kurye gibi giyinmeyecek, onların kullandığı motosikletlere binmeyecek, anneniz oğlum şu mektupları postaya atıver dediğinde duymamazlıktan geleceksiniz.
    Bunları yapmazsınız herkes sizi kurye zanneder, sosyeteniz bozulur, ele güne rezil olursunuz.
    Elinizde tatlı paketiyle kız istemeye gidersiniz kapıyı açan kim pizza istedi diye içeriye seslenir.
    Buyur bile etmezler.
    Okula gidersiniz, öğretmen derste ne lazım olsa almaya sizi gönderir.
    Mazallah naaparsınız sonra.

Bu kafayla Allah yardımcınız olsun.
    İşiniz çok zor.
    Hocam ordan bakinca insanlarin aylik kazancı kadar degerli görülmesi ve insan yerine konulmasi üzerine ne söyleyebilirsiniz?
    Oralarda durum nasıldır?

Mesela burda biri trafikte birini ezerse öldürürse bile alacağı ceza karşıdakinin mesleğine , parasına göre vs . değişiyor.

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı MeliksahMELO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normalde böyle yorumlar yazmam ama bir espri geldi aklıma;

Branda örtebilirsin üstüne.
    Benim de dilimin ucunda ama.. yok yok söyleyemem

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL 650
    Yanlış anlaşılmasında , 2016 model pırıl pırıl full aksesuarlı ıron max e kuryeci paketçi muamelesi yapılan bir yerde cbf e boşa para harcamayın. Biriktirin paranızı motorunuzu değiştirin ;)

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    arkadaya bagaj takma kurye gibi olmazsın

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kurye sanilmak kotu bir sey mi?

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kurye sanilmak kotu bir sey mi?
    kahretsin ne kadar rezil bir toplum olduk çıktık :( kuryelik gibi yüce bir mesleği aşşağılık görüyoruz, bizden bir cacık olmaz.

600cc makine ile kuryelik yapan yok mu hem? salaklığın daniskasını yapıyoruz.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)