Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Osman Gazi köprüsü ve motosiklet ücreti

Motovento
    REKLAM ALANI
    baran.altun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X City , Suzuki V storm 650
    Bayram tatili dolayısı ile ufak bir tura çıktım, yalovaya giderken hazır ücretsizmiş diyerek köprüden geçtim ve sonrasında ücretler ne olacak diye baktığımda epeyce şaşırdım. 6. sınıf olarak motosiklet için 62 lira ücret belirlenmiş. Feribot şuanda 20 TL. gidiş dönüş. Bizler için feribotta pek sıra bekleme derdide yok direkt binip geçiyoruz. sanırım bu seferde ciddiye alınmadık parası olan geçsin olmayan geçmesin dendi gibime geliyor. motosiklet için çok abartılı geldi fiyat. Ümit ederim ki bu konuda bir düzenleme yapılır.
    mhmtesk, Ertugyigit ve essegesse bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bikerboi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Piaggio Beverly S 400
    Bu konuda bir düzenleme beklemek fazla iyimser olur. Zira düşününce bu güne kadar hükümet tarafından motosikletçiler için atılmış olumlu bir adım bile aklıma gelmiyor maalesef

Bu arada buralar değerlenir gibi

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    valla yenikapıdan yalovaya 60 tl'ye geçtim. yüzüne bile bakmam...
    polemos bunu beğendi.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    Feribot daha mantıklı mesafe kısa diye köprü araçlar için tercih edilir ve Feribot dolu olmaz daha rahat olur gibi hükümet kaybeder adamlar 30tl deselerdi herkes kullanırdı kimi 60 kimi 90tl diyor

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Farketmez nasılsa insanlar tercih etse de etmese de deli dumrul'un köprüsü misali biz ödüyoruz.
    Bu arada bedava iken bile geçiş rakamları 60-70 bin aralığında verilen garanti ne kadardı hatırlayan var mıdır ?

Alıntı baran.altun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bayram tatili dolayısı ile ufak bir tura çıktım, yalovaya giderken hazır ücretsizmiş diyerek köprüden geçtim ve sonrasında ücretler ne olacak diye baktığımda epeyce şaşırdım. 6. sınıf olarak motosiklet için 62 lira ücret belirlenmiş. Feribot şuanda 20 TL. gidiş dönüş. Bizler için feribotta pek sıra bekleme derdide yok direkt binip geçiyoruz. sanırım bu seferde ciddiye alınmadık parası olan geçsin olmayan geçmesin dendi gibime geliyor. motosiklet için çok abartılı geldi fiyat. Ümit ederim ki bu konuda bir düzenleme yapılır.

baran.altun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X City , Suzuki V storm 650
    Alıntı mgora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Farketmez nasılsa insanlar tercih etse de etmese de deli dumrul'un köprüsü misali biz ödüyoruz.
    Bu arada bedava iken bile geçiş rakamları 60-70 bin aralığında verilen garanti ne kadardı hatırlayan var mıdır ?
    Bayramın 2. Günü köprüden ümraniye gişelere kadar emniyet şeridi dahil kapalıydı. 60-70 bin mümkün değil yani. Kat kat daha fazladır. Günlük 70 bin taahhüt edilmiş deniyor... O iş yaş yani.

Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    Osmangazi Köprüsü, bayramda bile ‘toplam garanti geçiş sayısına’ ulaşamadı.

http://www.sozcu.com.tr/2016/ekonomi...-sart-1305828/

Milletimize GEÇMİŞ olsun.
    Shrieker ve Ertugyigit bunu beğendiler.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Şöyle ufak bir hesaplama yapsak bursadan gebzeye gitsem
    Köprüden gecsem köprü ücreti 62 tl motorda gidişte 15 tl yaksa[15 tl ile 100 km civarı yapıyor] gidiş dönüş ücret bana 154 tl

Yalova topçulara kadar ve vapurdan sonrada 20 tl benzin yaksa[ yaklaşık 130 km yol yapıyor] vapur ücreti 12 tl toplam ücret 64 tl

Yani vapur ile gecsem 90 tl cebime kalıyor yani köprüyü normal işçi sınıfı kullanamaz zengin işi
    Shrieker, polemos ve fedos bunu beğendiler.

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Alıntı Taner YILMAZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Osmangazi Köprüsü, bayramda bile ‘toplam garanti geçiş sayısına’ ulaşamadı.

http://www.sozcu.com.tr/2016/ekonomi...-sart-1305828/

Milletimize GEÇMİŞ olsun.
    Günde 40.000 araç için garanti verilmiş. Bayramda ortalama günde 87.000 araç geçmiş. Bayramda bile ulaşamamış mı oluyor yani habere bakılırsa 87.000 sayısı 40.000 den küçük oluyor ???

Eleştirelim ama yermek için değil ilerlemek için. Eleştirelim ama fesatlık için yalan dolan saçma sapan konuşarak değil. Haber de zaten sözcü gazetesindeymiş bu gazetede ne kadar mantık aranabilir ki? Kafanızdan rastgele bir tarih seçin ve sözcü gazetesinin o günkü yazılarını okuyun ve gülmeye başlayın. Yazık ya.

Konuya dönecek olursakta motosikletler için ücret baya fazlaymış, buna düzenleme gelir ama kimbilir ne zaman...
    papirus00, sedat_57, chetaq ve 8 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Buyrun yandaş basın linki (pek güvenilirlikleri yok benim gözümde , bu haberde de algı yönetimi var ama rakamlar için bakabilirsiniz , rakamlarda Kocaeli Vali'sinden alıntı en azından - rekormuş neye göre rekor düne göre)

http://haber.star.com.tr/guncel/osma.../haber-1123658

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu twitter hesabından köprüden kaç araç geçtiğini açıkladı. Vali Güzeloğlu, "İzmit Körfezimizin ve ülkemizin gözbebeği, Osmangazi Köprümüzün günlük araç geçiş sayıları. Nice eserlere inşallah" diye paylaşımda bulunarak, 1 Temmuz günü 49 bin 942, 2 Temmuz günü 83 bin 147, 3 Temmuz günü 83 bin 710, 4 Temmuz günü 75 bin 650 ve 5 Temmuz günü 108 bin 74 bin olmak üzere 400 bin 523 araç geçişi olduğunu açıkladı.
    Bu arada dediğin yoğunlukta bile sonuç bu ise bu garantiyi verenleri denetlemek lazım , ihmal mi var , kasıt mı var.

Alıntı baran.altun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bayramın 2. Günü köprüden ümraniye gişelere kadar emniyet şeridi dahil kapalıydı. 60-70 bin mümkün değil yani. Kat kat daha fazladır. Günlük 70 bin taahhüt edilmiş deniyor... O iş yaş yani.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    plakayı kuyruğun altına almakla ne kadar mantıklı bir iş yaptığımı şimdi bir kez daha anladım.
    Enes Bakır bunu beğendi.

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    plaka kapatmak burda sıkıntı olur.bogazici koprulerinde polis goz ardi ediyor ama osman gazide işi sıkı tutarlar ne de olsa ozel sektor tabi

Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı pikatel34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    plaka kapatmak burda sıkıntı olur.bogazici koprulerinde polis goz ardi ediyor ama osman gazide işi sıkı tutarlar ne de olsa ozel sektor tabi
    yakalayamaz ki uğraşçağını düşünmüyorum ayrıca.

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Plaka kapasanizda bariyer var mecbur birsey okutmak lazim he ama bi tirin kicina dayanip onla gecilebilir.

Motosikleti
    Ybr esd 125-x max 250
    Geçen ctesi günü araçla bursaya gidip geldim köprü ve otoban çok güzel olmuş .kartaldan Ulucami 1.5 saat sürdü
    Köprüden sonra da 8.5 imiş sanırım yanlışın varsa düzeltin.git dön 197 tl eder körfezi dolassam en fazla 30 tl yakar araç bana gidis donus te 140 tl cepte kalır hayatta geçmem..işadamlari veya parası olanlar için veya otobüs kamyonlar vs kullanır belki ama benim gibi kişilerin kullanacağını sanmıyorum bedavayken bile 80 bin araç geçtiyse önümüzdeki haftaki geçişleri merakla bekliyorum 20 bin olsa öpüp başlarına koysunlar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    sözcü gazetesi paralel terör örgütünün kalemşörlüğünü yapıyor normal yani şimdi köprü yapılmış millet köprü beğenmiyor iki gün önce samsun polis okulunun önünde amirim bu arabalardan çektimiz ne dağ taş 34 16 19 hatta 40 plakalı araçlarla doluydu dedim meraketme radar cezaları hepsine gönderildi bayramda devlet baya kazandı trafik cezalarından radara giren girene

Motosikleti
    Maşallah muhalif olan herkes paralel terör örgütü oluverdi , amirlerinizin o kadar dolu dosyalarla hapiste olmasını nasıl karşılıyorsunuz ? Mideniz nasıl kaldırıyor ? Bu kitap hala satışta tamamen dinleme numaraları vb ile o nedenle devam ediyor bir ara göz atarsınız.

http://www.kitapyurdu.com/kitap/17-a...si/361268.html

iktidarın halkı öcülerle korkutması bir bitmedi , insanlar yemiyor sadece yemiş gibi yapıyor.

Alıntı git adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sözcü gazetesi paralel terör örgütünün kalemşörlüğünü yapıyor normal yani şimdi köprü yapılmış millet köprü beğenmiyor iki gün önce samsun polis okulunun önünde amirim bu arabalardan çektimiz ne dağ taş 34 16 19 hatta 40 plakalı araçlarla doluydu dedim meraketme radar cezaları hepsine gönderildi bayramda devlet baya kazandı trafik cezalarından radara giren girene
    batıegeli bunu beğendi.

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yakalayamaz ki uğraşçağını düşünmüyorum ayrıca.
    Arkadaşın da dediği gibi özel sektör devletten daha çok uğraşır. Sen köprünün bir ucundan plakasız ücret ödemeden girdiğinde diğer ucuna bi bildirirler önünü keserler
    Kısaca ben;

Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı AWESQME adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşın da dediği gibi özel sektör devletten daha çok uğraşır. Sen köprünün bir ucundan plakasız ücret ödemeden girdiğinde diğer ucuna bi bildirirler önünü keserler
    bu arada köprünün ödeme sistemi nasıl olacak o konuda bir fikrim yok. gişe şeklinde öde ve geç ise tabiki olmaz. fakat hgs-ogs gibi bir geçiş sistemi olacaksa geçilir plakasız.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar, olayı sadece motosiklet veya hususi araçlarınız açısından düşünmeyin. burada köprü kime hizmet ediyor, iyi mi oldu kötü mü oldu, değil.
    bu işin bir de ticari boyutu var, yani ticaret le uğraşanlar, özellikle lojistik işi yapanlar kısmı var ki, köprü en çok onlara yaradı. bir motosiklet için çok lüx olabilir o paraya köprüyü geçmek, ama bir tırı düşünün mesela, körfezdeki trafik, yoldaki yakıt ve zaman. mesela benim patronum o köprü 90 değil 190 olsa kendi aracıyla bile köprüyü tercih eder, çünki adam çoğu zaman 3 öğün yemeğini bile havaalanlarında yiyor.
    Mustaphalanx bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)