Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

1000 km olmadan arıza.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Paramedik34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Blackster 250
    Merhabalar. Rks Blackster 250 aldım temmuzun başında. Şu an 900 km'deyim. Motor hareket halindeyken(2 saniyede bir) tekleyip duruyor. Gaz açamıyorum. Araba sollayamıyorum. 5. vites 80 km'ye ulaşınca biraz sonra stop ediyor motor, kenara çekiyorum aç-kapa yapıp aynı şekilde tekleye tekleye yol alıyorum. Sizce neden olabilir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Benzin düşük kalite olabilir / hava yakıt ayarı kaçmış olabilir / ateşleme bobini buji piposu kabloları ısıdan dolayı gevşiyor temazsızlık olabilir / karbüratöre pislik yada tıkanma söz konusu olabilir yine şamandra takılı kalmış olabilir , olabilirde olabilir , motorunuzun başlığındada aynı soruyu sorun belki kronik ir durumdur
    Paramedik34 bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha xj6
    merhaba Carbondioxid' e artı olarak benzin depo kapagını açık şekilde bırakarak denermisin?(dikkatli şekilde)

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Jigle ne durumda ? Sıfır aldıgımız moyorunda 1 kademe acık teslim etmişti servis benzin aldım ondan sonra motor gaz yememeye teklemeye ve stop etmeye basladı bşrde baktım rolanti olması gerekenden yuksek jigleye baktım 1 kademede duzelttım devam ettim
    shooter1 ve Paramedik34 bunu beğendiler.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Jigle ne durumda ? Sıfır aldıgımız moyorunda 1 kademe acık teslim etmişti servis benzin aldım ondan sonra motor gaz yememeye teklemeye ve stop etmeye basladı bşrde baktım rolanti olması gerekenden yuksek jigleye baktım 1 kademede duzelttım devam ettim
    jikle nedeniyle boğulma yapabilir

Motosikleti
    Blackster 250
    Alıntı can763 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba Carbondioxid' e artı olarak benzin depo kapagını açık şekilde bırakarak denermisin?(dikkatli şekilde)
    Denedim düzelme olmadı.
    İstanbul 112 Paramedik Selim
    Blackster 250

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Eğer elektrik kesintisi gibi ise yan ayaklık müşürününden olabilir. Müşürü iptal iptal edin ve deneyin. İptal için yan ayaklık müşürüne giren fişi çıkarıp fişi kendi içinde kısa devre yapın. Sorun çözülürse, müşür arızalı demektir. Müşürü değiştirince sorun çözülür. Ama önce dediğim işlemi yapıp deneyin. Selamlar.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Motosikleti
    yamaha xj6
    km olarak mümkün gözükmesede benzin filtrenide bir kontrol et istersen tıkanmış olabilir bu arada motor rolantide düzgün çalısıyormu?

Motosikleti
    R25
    Elektriksel arızadır %90 tesisatını bi kontrol ettir sağlam bi ustaya bidahada Honda'dan şaşma "Honda kısmı sadece bi öneri "

kaanklky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Blackster 250 enjeksiyonlu bir motosiklet, yani bahsettiğiniz çoğu ihtimal ortadan kalkıyor.

Dostum dediğin gibi daha 900km'desin; aldığın yere götürsene

RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR
    Neden uğraşıyorsun ki motoru yeni almışsın arıza yapmış aldığın yere götür halletsinler

yayan-bay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    aprilla pegaso 650
    Bir çin li aldim; hayatım değişti.

Motosikleti
    Blackster 250
    Aldığım yere götürüyorum zaten. Usta benden daha çok görüyor motoru Fabrikadan haber bekliyoruz arıza ile ilgili.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:02 ----------

Alıntı can763 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    km olarak mümkün gözükmesede benzin filtrenide bir kontrol et istersen tıkanmış olabilir bu arada motor rolantide düzgün çalısıyormu?
    Rolantide problem yok. Viteste gaz verdiğin zaman tekliyor.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    sanki karbüratör ayarı, ya da ateşleme..
    ama sanki motor boğuluyorsa benzin ya yoğunluktan ya da ateşleme eksikliğinden yanamıyordur..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)