Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet masrafıla alakalı sorum vardı

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar iyi günler ben Ankara'da yaşamaktayım.
    Daha önce hiç motor geçmişim yok ve motor almak istiyorum düşündüğüm model Falcon Freedom 250.
    Motor fiyatlarını aşağı yukarı araştırdım fakat motorun harcamaları ile alakalı hiç bilgim yok öğrenci olduğum için bu önemli bir hüsus.
    Örnek veriyorum Falcon Freedom gibi bir motor ortalama yıllık veya aylık ne kadar masraf oluşturur.
    Sigorta , ruhsat , bakım , onarım gibi .
    Sigorta ruhsat felan giderleri sabit , motorun ne kadar yakacağıda ortalama aynı ama işte geri kalanları hakkında bilgim yok.
    Yardımcı olmak isteyen bir arkadaş listelerse çok minnettar olurum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Masraf nasip işidir

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    motora binim benzinden tasarruf edeyim, zaten aynı parayı otobuse veriyorum, aylık akbil alıyorum diye dusunulebiliyor,
    ama maalesef oyle olmuyor, 500 TL üstü kesin bu 1000 TL yi de bulabilir sigorta masrafı, ole sallım sacak apachi giyinmezsen, kask mont eldiven minimum ekipman, 1000 TL, birde motorun vergisi, bakımı, yılda 500 TL gibi masrafı olur,
    aynı zamanda zincirini yagladın, temizledin, motorun kendi bakımını da yaptın, 200 300 tutar,

en kötü senaryoyu henüz yazmadım, kaza yaparsan... sana bişey olmadı diye dusunuyorum, ama motorda mutlaka ki bişiler olur, hani kaza yapmam ben die dusunemioruz araba zihniyetinde yurumuyor olay, malesef başlangıc yılı motorun en çok ufak tefek dusme ve ustalarla tanışma donemi ve masraf donemi oluyor...

yani başlangıcta bir yıl içinde motor haric +2500 TL diyorum ekipman, sigorta, ufak tefek seyler.. buda min seviye iyimser bakış bence...

vsvr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 650 MT
    Bu masraflar içerisinde sizi en zorlayacak olan zorunlu sigorta olacaktır. Onun disindakiler, yakıt düşük, ruhsat ilk alimda, bakimlar zaten uygundur. Tabi motorun ekstra masraf çıkaracağını yada düştüğünüzü dusunmuyoruz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)