Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
25. sayfa BirinciBirinci ... 15232425262735 ... SonuncuSonuncu

5000km.'yi geçen Çin'li motorlardan raporlar.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı entellektüel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla benim ki Mondial Zat ben iti kaka 28.975 km yi buldum...He he ama harcadığım parayı sorsanız?...Artık benim motorun çinle alakası kalmadı ...Karbiratör Japon, Krank Mili Japon, Piston Krom Nikel , ve çapı 180 cc yani silindiri genişletip pistonu özel çektirdik... Ön varyatör bilyeleri özel ve ağır, Arka varyatör Hondadan uyarlandı ... Kayış Bando marka hareket dişlileri çelik diyeceksinki usta derdin Ne ? valla derdim yok en sonunda dürüst helal süt emmiş bir usta da buldum... Aldığımdan beri servislerden çekmediğim süleyman efendinin nasırlarından çektiği kadar )))

iyi demişsinde senin motorun ikinci eli 1-2 milyar zaten sıfırıda 3 milyar falan herhalde senin yapdığın bu harcamalar etsin etsin 1 milyar bilemedin 1.5 milyar de o kadarda etmez ya o dediklerinin çoğunun fiyatlarını biliyorum neyse önemli olan o değil önemli olan senin maksi scooterının akranları japonları ne kadar sana diyim en ucuzu ikinci el fiyatı 5 milyar sıfırı en ucuzu 8 milyar dan başlar 16 milyara kadar çıkarda çıkar

ayrıca yapdığın km ye kadar japoncunun sıfır verdiği fiyatın dışında servis bakım ücreti senin o yapdığın masraflardan motora verdiğin paradan kat ve kat fazla yani sen misli ve misli kardasın

bende şu çin malı bazı sürenleri anlayamıyorum benim yapdığım masrafla şunu alırdım diyorlar ne alırdın hiç bir şey alamazdın bizim motorların bir ufak bakımları birde büyük bakımları var büyük bakımlarda gelen faturayı sana istersen fakslıyım üstüne biraz eklesen ikinci elden bir zat 150 alırsın

bunlar standart bakımlar heleki bir sorunun çıkmaya görsün benim komple devir daim sistemi değişdi 600 ytl arkadaşım işçilik dahil... motorda o kadar çok sistem varki yok HECS3 oksijen sensörü yok katalitizörü yok v-matic şanzıman yok hiss sistemi yani büyük başın derdide büyük oluyor
    bazen inan siz çin malı sürenlere imreniyorum komple motoru sıfırlasanız bütün paraçlarını 1 milyar bile tutmaz

benim çevremde bakkal sucu evlere servisler yapan dolu esnaf arkadaşımın çin malı scooterları var hepsi 20 bini devirdi sorun çıkardımı tabiki çıkardı illa çıkarıcak esnaf motoru sonuçda hor kullanılıyor ve motor durmuyor ama hatice değil neticeye bakmak lazım motorlar çalışıyormu her sabah hizmet vermeye devam ediyormu evet tıkır tıkır hepsi çalışıyor

ayrıca en yakın arkadaşım da da pionner motor var modelini bilmiyorum scooter onun scooterıda 20 bini devirdi tıkır tıkırda çalışıyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    150 ZC
    çinli motor sahibiyim bende "bu motor alınırmı" enayimisiniz" delilik" gibi sorulara da hak vermediğim yönünü söylim arkadaşlar. .
    ben motora ilk bunla başladım ve 2 kaza geçirdim masrafı değişeni pek bişey tutmuyo çarptığım parçaları
    honda yada kymco ile kıyaslarsak arada belki benim motorun parası çıkıyo
    bende farkındayım kalitesiz ama gelirim aylık 2000ytl (olsaydı mesela) emin olun bende bir italyan ya da japon alırdım acemiliğimi attım sayılır bundan sonra da temiz ikinci el bi japon düşüne bilirim . .

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Benim 125 KT bugün itibariyle 15.380 km'de. 17 aydır kullanıyorum. Geçen yaz ve bu yaz 2 defa günübirlik Ankara-Akçakoca yaptım (Gidiş geliş 570 km) Ankara civarında dolaşmadığım yer kalmadı (2 defa kesikköprü gölü, 2 defa Yozgat Sorgun gölü, 1 defa Çubuk Karagöl ve daha nice yerler) ve bu süreçte hiç bir sıkıntı yaşamadım. 17 ay içinde sadece debriyaj balataları ve akü değişti.

Şu ana kadar beni sinir eden sadece vibrasyon meselesi ile uğraşmam oldu. 15'li olan ön dişliyi 17'li ile değiştirdim. Motor saplamalarını daha kaliteli çelik vidalar ile değiştirdik 1 ay idare etti. Onları söküp O-Ring'li ithal çelik vidalardan taktık şimdi biraz azalmış durumda. Şu motorda vibrasyon olmasa aslında hiç te fena bir motor değil.

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Bu da benımkı 2006 Temmuzda aldım her zaman bındım yaz kış..

19.000 km de.. Tarihler yanlıs Dijinin..2 gun once cektım..

Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Motosikleti
    kanuni popcorn 90
    benim scooterde cin malıu galiba kilometre 11140 ı gösteriyor ama benim aldığımda kiometrenin teli kopuktu..sağlam 17 bini var halada kullanıyorum su ana kadar yaptığım masraqf kayış kpması başkada birşeyi yok şu anbir de karbüratör ayarıkolay gelsin...
    [B][I]www ahmet-325.tr.gg[/I][/B]
    sonsuz paylaşım...:)

caracalstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    normalde izmirim tam 35 şimdilik istanbul...
    Motosikleti
    honda cbf 1000fa
    bisan roadstar 12 bin km deyim daha tık demedi

Motosikleti
    150 ZC
    demek ki neymiş çin malı deyip hor görmeyelim
    oda kul yapımı nice 10binlere dicem ama mondial ztn isteğe bağlı motoru sıfırlıyo yani çok uğraşmam 900 ytl yeni motor takarım scooter ma . .

Devrim KAÇAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA XRV 750
    kardeşimin jinlunu 35000 km.de ve hala çok sağlam.rutin bakımları dışında hiç bir sorun yaşanmadı.inanması zor ama gerçek.en az 8 - 10 bin kilometresini ben yaptım.geçen sene yaz sezonunda her hafta sonu iki kişi izmir çeşme arası kullandım.defalarca izmir balıkesir arasında kullandım.belki de çinliler hatalı imalat yapmışlar diye düşünüyorum.

Motosikleti
    Artık Yok...
    var çok var forumlara girmeyen dolu insanlarda var 50 bini deviren çinliler kuryelerin bile kullandıkları tigerlar var

evet arkadaşlar konuya kapak olacak bir motor çok yakın bir arkadaşımda 52,000 km regal raptor var ben bile buna nanamıdım ama hala gıcıl gıcıl ve sadece şanzıman ve radyatör degişmiş tabi peryodik bakımda degişenler olmuştur bu arkadaş türkiyeyi 3 kere dolaştı burdan fransaya kadar gitti geldi
    ve şu an bulgaristanda kulanıyor bu fiyata bu motor inanılmaz bence onun motoru 42,000 aynı konuşmayı bende onla yapmıştım bende motor alıcam ne tavsiye edersiniz diye gözünü kapa al bu motordan bir tane dedi bende birkaç arkadaşa sorduktan sonra aldım ve beni hiç üzmeden kulanıyorum

Motosikleti
    Artık Yok...
    çinliler hakkında denilebilicek tek şey şudur dayanıksızdır bu bir eksidir evet ama bu eksiyi artıya dnüştürmekde kullanıcının elinde motorun ana parçalarını ve belli eksilerini kaliteli şeylerle değişip biraz paraya kıyarsa uzun süre büyük bir sorun çıkarıcağını sanmam kankamda keeway shadow var v motorlu onunda motoru 30 bine geldi henüz daha en ufak bir sorun çıkarmadı ama çocuk vakdinden önce bakıyor bujilerini yağını kendi değiştiriyor ustaya bile vermiyor zincirini avrupa zincir takdı tekerleklerini değiştirdi devamlı castrol yağ kullanıyor yani motora gözü gibi bakıyor daha bir kere arıza çıkarmışlığı yok ..

bazılarıda alıyor basıyor gaza gidiyor ne bakım var ne bir şey zaten motor dayanıksız birazda hor kullanılınca direk sorunlar arızalar çıkarmaya başlıyor işde o hor kullanmaya ancak japon dayanıyor

yoksa gözün gibi bakarsan millet zat larla türkiye turu atıyor alın forumumuzda ümmet pertikan var araştırın bakın topiğine mondial 125cc lik motoruyla üstat türkiye turu attı

bir sürü endurocunun choppercının altlarında pahalı motorlarıyla gezme adı altında mangallar yapıp sahil kenarlarında fotoğraflar çektirirken ümmet pertikan üstat hakkari şırnak gibi sıcak bölgelere gerçek bir seyyah gibi gezmeye gitti yani gerçek bir türkiye turu attı hemde öyle enduro chopperla falan değil bildiğimiz mondial motorla mondial deyince öyle zat150 de değil ufak 125 lik scooterıyla...

teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    bnm mondial 7.000 i gecti. Bu gün e kadar Mondial Yetkili Servis'ine 1 defa götürdüm; Motoru satın aldığım gün Akü takılacakmış, onu taktırdım o kadar.bir daha uğramadım servise.

İyi Analaştığım ve uzaktan akraba olan bi tamircim var.Tüm herşeyini o yapıyor.
    Motorumu öldüresiye kullanıyorum, çin malı biliyorum sağlam değil ama olsun .(mesela yolda tam basıyorum karşımda kırmızı ışık yine basıyorum ışığa 25-30 m kala basıyorum fren e arka teker başlıyor çığırmaya)

Ve şimdiye kadar çok masraf ettim ama gereksiz sayabilirsiniz.Çünkü modifikasyon için...

Ama genel anlamda sorarsanız 1 hafta önce : Grank,Debriyaj mantarı değişitrdim.

Ama topu topu yaptığım masraf 250 ytl i geçmez.O da grank yüzünden. Grank ise bnm motoru dikkatsiz ve kötü kullanmam yüzünden olsa gerek....
    08 Mondial 100 UKH(44.000) > 11 CBR 125R(3500) >11 CBR 125R( 24.000) >11Ninja 250R (15.000)>Spacy 110 (11.000)>XT660R(10.000)>CBR600RR(8.000)>CBR250R(5. 000)>Suzuki GSR 600(5.000) >Yamaha RS (500)>Tudey50 (2.000) >Honda PCX 125(150 KM)

Motosikleti
    RACER 2000 S
    arkadaşlar bendede arora ar 150-a modelivar idi.var idi diyorum geri verdim çünkü..kavga gürültü..daha ilk 800 kilometrede şansıman dağıldı.debriyaj balata baskı gitti..garantiye girmedi ve 180 ytl masraf çıkardı..
    aman aman çin motorlarından hele hele arora dan uzak durun derim..
    birde çıkan arızalar öle saçmaki kullanıcı hatasına giriyo bir an kendimden şüphe ettim acaba benmi motor kullanmayı bilmiyorum diye..

stubborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 250
    Yukı 250-4 modeli ve 20.000 km de
    daha motorun üst kapağı açılmadı maşallah...
    Motora bindiğim için farklı değilim! farklı olduğum için biniyorum...

madiso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    roadstar lf 250 ve crawn 150
    ......................
    [COLOR="Red"][B]Efendi ol ama içindeki serseriyi korumayı bil[/B][/COLOR]

army77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Spyder
    motor 2006model 16000km de devamlı babam köyden şehire indiği için bu kilometre olmuştur daha allaha şükür beni yolda bırakmadı ama babam 3kjere düştü 2kere krank kırdı 5000km ve 9500lm ekzosu sorma zaten yeni ekzosla değişti 10kere patlamıştır kaynak olmayan yeri yok ama yinede büyük motor alana kadar devam ne kadar da olsa az yakıyo

Motosikleti
    150 ZC
    Alıntı firerescue adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bendede arora ar 150-a modelivar idi.var idi diyorum geri verdim çünkü..kavga gürültü..daha ilk 800 kilometrede şansıman dağıldı.debriyaj balata baskı gitti..garantiye girmedi ve 180 ytl masraf çıkardı..
    aman aman çin motorlarından hele hele arora dan uzak durun derim..
    birde çıkan arızalar öle saçmaki kullanıcı hatasına giriyo bir an kendimden şüphe ettim acaba benmi motor kullanmayı bilmiyorum diye..
    sende 8 de 8 suçlusun be kardeşim hem çin malı al hemde arora bu ne dir ya ben inanki hiç duymadım ama bi mondial - kanuni bunalr duyulmuş markalar bunlardan alsaydın ya neyse sen artık çin motoru almassın zaten belki böylesi daha isabet olmuştur . .

Motosikleti
    kanuni racer 200 HEMDE ACİL SATILIK
    14500 km ve teker çalışıyorum hep bilen bilir 7000 de krank kesti oda yağsız kalmış motorda hiç yağ kalmamış acemilikten bilmiyoduk ama şu an tık yok motorda her yere gidiyorum allaha şükür çin malı deyip geçmeyin arkadaşlar yağına suyuna bakın sorunsuz binersiniz he bi honda yamaha gibi olmaz ama işinizi görür ve ben çok memnunum motorumdan
    imza mimza yok bundan sonra parmak basıcam:cat::cat::cat:

artiiist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    slmalr..ya arkadaşlar nedir bu çin motorlarının sizden çektiği..
    şaka bir yana gerçekten japon motorları olupta çinlilere laf atanlar ya da motor kullanmaktan anlamayıp motorundan çok şey bekleyenler yersiz konuşmalar yapıyorlar..
    ben yaklaşık olarak 8-9 senedir motor kullanıyorum ve ilk olarak jawa ile motor sürmeye başladım..herneyse konuya gelelim..
    şu anda kanuni kullanıyorum ama bundan önceki motorum tam bir çinliydi ve meudio 150 t diye tuhaf isimli bir motor du..ve yaklaşık 2 sene boyunca kara kış hariç kullandım..ilk aldıgımda 15000 km deydi..ve ben de içime sinsin diye piston değiştirdim..öğrenci oldugum için okula sürekli olarak motorla gidiyorum ve okul yaklaşık 22 km..bu yolu hergün gidip geliyorum ve bunun yanısıra part time çalıştıgım işime geçip ordan da eve gelioyorum..diyeceğim şu ki..ben daha hiç yolda kalmadım o motorumla..scooter modeliydi..ve 20000 km yi çoktan geçmiştim sattıgımda..
    hiç sorun yaşamadım demiyorum..bir kez gaz eli koptu bir kez karbüratör pislik yaptı ve bunn yanında 10000 bakımını 3 kez yaptım daha 10000 olmadan..kaliteli yag kullandım..motor ısınmadan asla yola çıkmadım..asla uzun süre motoru sıkıştırmadım..akü değişimi periyodik ti..bitmesini beklemedim..daha aslında bi çok şey var ama sadece gaz teli kopmasını haricinde ben hiç bir zaman yolda kalmadım..
    fakat motoru sattıgım arkadaş ben sattıtan 2 ay sonra motorunu kitledi veyanıma geldiğinde aynı şeyleri söylüyordu..demem o ki başkasını bilemem ama ben hiç sorun yaşamadım..teşekkürler...

Motosikleti
    Kymco Movie XL 150
    Önceki motosikletim mondial 125 lik scooterı 10.000 de sattım. ben ona kurtuldum diyorum.
    iki kez motor yapmıştım. grenaj dağılmıştı. egzost koptu. motorun motor denecek yeri kalmamıştı keşke resmini çekseydim 10.000 km de bir çinliyi göstermek için.

REKLAM ALANI
25. sayfa BirinciBirinci ... 15232425262735 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler